TV HD w polskiej TK Multimedia

Alundro

New member
Najlepszy tv LCD pod Multimedia

Witam mam pytanie jaki model i marka telewizorów LCD najlepiej odbiera sygnał z dekodera multimedi jak i z analogu?Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.Interesują mnie modele do 40 cali.
 

masloww

New member
Bez reklam
dzieki neox za odpowiedź

już sie bałem że z mój STB jest walnięty, że się tak grzeje

a swoją drogą jeśli te skrzyneczki się tak grzeją to mało prawdopodobne jest że pobierają max 20W jak podaje producent; no chyba że w trybie standby, bo w stanie czuwania też sie grzeje
 

k0val

New member
Alundro napisał:
Witam mam pytanie jaki model i marka telewizorów LCD najlepiej odbiera sygnał z dekodera multimedi jak i z analogu?Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.Interesują mnie modele do 40 cali.

wydaje mi sie ze wszystkie tv w swojej kategori lcd odbeirają go takl samo
 

saszkaaa

New member
dekoder MM i brak łączności przez HDMI

Witam Wszystkich

Jestem od wczoraj właścicielm nowiutkiej toshiby 40XF355 (kupiona w berlinie) i mam problem z kablówką multimedii.
Mam kupiony pakiet cyfrowy z dekoderem MMp-5800C z multimedii.
Nie dziają mi kanały cyfrowe przez hdmi, bo dekoder wyrzuca błąd:
"telewizor nie posiada zabezpieczenia przed kopiowaniem, wyłacz HDMI..."
czy mogę to jakoś obejść, aby działały mi cyfrowe kanały przez kabel hdmi. lub czy mogę zmienić ustawienia telewizora aby one były akceptowalne przez dekoder.
dekoder firmy Osmosys
wersja Q6C-MMP
soft 1.1.2

Proszę o pomoc

z góry dziękuję
 
N

neox

Guest
saszkaaa napisał:
Witam Wszystkich

Jestem od wczoraj właścicielm nowiutkiej toshiby 40XF355 (kupiona w berlinie) i mam problem z kablówką multimedii.
Mam kupiony pakiet cyfrowy z dekoderem MMp-5800C z multimedii.
Nie dziają mi kanały cyfrowe przez hdmi, bo dekoder wyrzuca błąd:
"telewizor nie posiada zabezpieczenia przed kopiowaniem, wyłacz HDMI..."
czy mogę to jakoś obejść, aby działały mi cyfrowe kanały przez kabel hdmi. lub czy mogę zmienić ustawienia telewizora aby one były akceptowalne przez dekoder.
dekoder firmy Osmosys
wersja Q6C-MMP
soft 1.1.2

Proszę o pomoc

z góry dziękuję
Dekoder nie jest firmy Osmosys tylko ADB;)

Wyjscia masz takie:
1. Na wlaczonym dekoderze i TV kiedy widzisz komunikat HDCP wyciagnij kabel HDMI z TV i podlacz do hdmi2 albo hdmi3 - z tego co wiem Twoj TV ma chyba 3 wejscia hdmi (oczywiscie pamietajac zeby przelaczyc TV na kanal HDMI2 czy tam HDMI3 ;) ), .....jesli dalej HDCP no to;
2. Wcisnij na dekoderze przycisk HD/SD i trzymaj go przez okolo 4-5s, dekoder przejdzie w tryb DVI, po zlaczu HDMI bedzie przesylany tylko obraz, jesli pojawi sie obraz no to gitara, pozostanie Ci podlaczenie kabli audio (albo dwa cincha albo jesli masz kino domowe to optical).... jesli dalej HDCP no to;
3. Pozostaje podlaczenie kabla component, dekoder ustawiasz w tryb DVI i wszystko dziala - ustawiasz sobie 720p czy tam 1080i i cieszysz sie jakoscia na kanale NG HD;)...... albo;
4. Najdziwniejszy sposob.......... ale autentyczny, uwierzcie, sprawdza sie najczesciej kiedy TV normalnie dzialal po kablu HDMI i nagle wywala komunikat o HDCP....... zarowno dekoder jak i TV podlaczone sa do pradu i widac HDCP, w tym momencie wylaczasz TV z pradu:D autentycznie, wylaczsz go normalnie z gniazdka i podlaczasz ponownie:)...... bardzo czesto TV zalapuje znow prawidlowa komunikacje z dekoderem i wszystko dziala. Ten sposob jednak zazwyczaj pomaga jesli wczesniej wszystko dzialalo po HDMI.... albo;
5. Ostatecznosc, dzwonisz, mowisz o problemie, o tym ze zrobiles "powyzsze" czynnosci i nic..... zostaniesz umowiony na wizyte technika, podjedzie z innym dekoderem, sprawdzi, jesLi bedzie to samo, no to pozostanie Ci kabel component, jesli zadziala no to gitara:cool:
 

saszkaaa

New member
neox napisał:
Dekoder nie jest firmy Osmosys tylko ADB;)

Wyjscia masz takie:
1. Na wlaczonym dekoderze i TV kiedy widzisz komunikat HDCP wyciagnij kabel HDMI z TV i podlacz do hdmi2 albo hdmi3 - z tego co wiem Twoj TV ma chyba 3 wejscia hdmi (oczywiscie pamietajac zeby przelaczyc TV na kanal HDMI2 czy tam HDMI3 ;) ), .....jesli dalej HDCP no to;
2. Wcisnij na dekoderze przycisk HD/SD i trzymaj go przez okolo 4-5s, dekoder przejdzie w tryb DVI, po zlaczu HDMI bedzie przesylany tylko obraz, jesli pojawi sie obraz no to gitara, pozostanie Ci podlaczenie kabli audio (albo dwa cincha albo jesli masz kino domowe to optical).... jesli dalej HDCP no to;
3. Pozostaje podlaczenie kabla component, dekoder ustawiasz w tryb DVI i wszystko dziala - ustawiasz sobie 720p czy tam 1080i i cieszysz sie jakoscia na kanale NG HD;)...... albo;
4. Najdziwniejszy sposob.......... ale autentyczny, uwierzcie, sprawdza sie najczesciej kiedy TV normalnie dzialal po kablu HDMI i nagle wywala komunikat o HDCP....... zarowno dekoder jak i TV podlaczone sa do pradu i widac HDCP, w tym momencie wylaczasz TV z pradu:D autentycznie, wylaczsz go normalnie z gniazdka i podlaczasz ponownie:)...... bardzo czesto TV zalapuje znow prawidlowa komunikacje z dekoderem i wszystko dziala. Ten sposob jednak zazwyczaj pomaga jesli wczesniej wszystko dzialalo po HDMI.... albo;
5. Ostatecznosc, dzwonisz, mowisz o problemie, o tym ze zrobiles "powyzsze" czynnosci i nic..... zostaniesz umowiony na wizyte technika, podjedzie z innym dekoderem, sprawdzi, jesLi bedzie to samo, no to pozostanie Ci kabel component, jesli zadziala no to gitara:cool:

Spróbowałem pierwszych 2 sposobów i 4 i nic. - nie mam kabla component i nie mogę sprawdzić 3. ale dzięki
pozdrawiam
 

kamilb

Member
A ja mam pytanie dlaczego w pakiecie Canal+ nie ma kanału Canal+Sport 2 ?? i czy MM ma w planach ten kanał dodać do oferty bo startuje za 2 tygodnie liga hiszpańska i włoska a właśnie na tym kanale będzie większość meczy...
 

Wieslav

New member
Brak kanałów PS HD i TVP HD

Mam pytanie do Forowiczów z terenu ŁODZI.
Czy mają kanały cyfrowe:
TVP HD - kanał 8
PS HD - kanał 40
Do wczoraj wieczora godz. 24,00 (kiedy wyłaczyłem) TV miałem powyzsze kanały.
dzisiaj rano po włączeniu TV nie miałem tych kanałów. Zadzwoniłem na infolinię MM i poinformowano że oni nadal je mają oraz nie ma awarii więc powinnem wyłaczyć i ponownie włączyć tuner.
Robiłem to już trzykrotnie i nadal po wyszukaniu programów brak jest tych programów na kanałach których wcześniej były oraz nie ma ich na innych.
Będę wdzieczny za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
Teraz o godz. 14,00 jest OK!
Najpierw tuner bez mojej ingerencji sam potracił programy a następnie po powrocie programów znalazły się wyżej podane programy.
:cool:
Ciekawy jestem co było powodem takiej sytuacji.
Myślę, że to wina nadawania przez MM - tylko jak zwykle nikt nic nie wiem na infolini, albo udają?!
 
N

neox

Guest
Wystapila awaria DTV w calej Polsce..... nadal trwa, nie ma czesci kanalow lub moga zanikac.
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
Co chwila jakieś problemy z tym DTV. Ja nie spadek jakości to znikające kanały. Kiedy to wreszcie się ustabilizuje. Czy po wprowadzeniu każdego nowego kanału będą problemy?
 

xolzok

New member
Bez reklam
Czy na platformach cyfrowych takich jak Polsat, Cyfra czy n występują podobne problemy? Czy jest to przede wszystkim domeną kablówek?
 
N

neox

Guest
Nie wiem, nie korzystam z platform cyfrowych:cool: ale wiem ze jak tylko pada silniej deszcz/snieg znajomy, ktory mieszka po za miastem i ma N-ke juz ma problem z prawidlowym odbiorem.
 

kamilb

Member
Co do mojego wcześniejszego pytania o Canal+ Sport 2 to spytałem się MM o to w mailu i ciekawe cz będą łaskaw odpisać. Jak nie to zadzwonić będzie trzeba, chyba że ktoś wie coś na ten temat :)
 
Do góry