TV HD w polskiej TK Multimedia

maciekalisz

New member
Dostępność programów HBO HD i TVP HD jest ograniczona terytorialnie do miejscowości:
Aleksandrów Łódzki
Biskupiec
Ełk
Gdynia
Giżycko
Iława
Kalisz
Kępno
Opatówek
Kętrzyn
Kwidzyn
Lublin
Łęczna
Łódź
Malbork
Mrągowo
Olsztyn
Ostróda
Płock
Płońsk
Rzeszów
Stargard Szczeciński
Szczecin
Szczytno
Świdnica
Świebodzice
Ząbkowice
Żarów
Strzegom
Tarnów
Tomaszów Mazowiecki
Toruń
Warszawa
Wąbrzeźno
Wrocław
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
lista

maciekalisz, Twoja lista jest niekompletna.... brakuje np. Inowrocławia, gdzie mieszkam i odbieram TVP HD. Nie wiem jak jest z HBO HD bo nie wykupiłem pakietu. / no chyba, ze wymieniłeś miasta, gdzie są dostępne oba te kanały - wtedy zwracam honor. Chociaż dzwoniła do mnie pani z MM i oferowała HBO./

Co do canal+ Film HD nadal stop klatka z jakimś gościem przy tablicy.


EDIT

Canal+ Film HD "zajarzył" zniknął gość ze stop klatki i już jest OK"
 
Ostatnia edycja:

piotdz

New member
arsenal napisał:
Widocznie Multimedia robi was w konia i oszczędza na paśmie dla TVP HD.

a tam Multimedia od razu, wygląda mi to raczej na TVP
Porównaj studio C+Sport HD ze studiem TVP HD. Oba są w HD, jednak wg mnie C+ jest ostrzejsze. Dodatkowo operatorzy często łapią ostrość na tło nie na postacie w studiu :)

pozdr,
Piotr
 

lukashik

New member
Apeluje do Was jeszcze raz domagajcie się co najmniej meczu o 3m i finału siatkówki w HD.Jest to technicznie możliwe, a dzisiejszy mecz to była poezja.Zobaczyć porażkę Niemców w HD - bezcenne:cool:
Email do tvp: widzowie@tvp.pl
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
popieram

Siatkówka Polska - Niemcy, a później koszykówka - mecz USA-Chiny w HD - POEZJA DLA OKA!!! Warto było zainwestować w sprzęt....
 

ptr3009

New member
Siatkówka w HD - cudo. Szkoda, że tak jej mało transmitują. Z dnia na dzień coraz mniej przycięć i wyłażących pikseli w TVP HD.
 

Redundantor

New member
Witam,

mam pytanie o Multimedia Polska w Warszawie.

Jak to działa, jakie wrażenia itp. Mam telewizor Sony KDL-32S3010, ale to chyba nie ma znaczenia?

I drugie pytanie - czy to jest DEKODER + ANTENA?
 
N

neox

Guest
Redundantor napisał:
Witam,

mam pytanie o Multimedia Polska w Warszawie.

Jak to działa, jakie wrażenia itp. Mam telewizor Sony KDL-32S3010, ale to chyba nie ma znaczenia?

I drugie pytanie - czy to jest DEKODER + ANTENA?

W Wawie Multimedia wystartowala stosunkowo niedawno. Poki co obejmuja maly obszar, wybudowana zostala w Wawie nawet nowa stacja czolowa :)
DTV sklada sie z dekodera i modemu kablowego, ktory podlaczony jest do tegio pierwszego :). Nie ma zadnej anteny.
 

cygan

Member
lukashik napisał:
Apeluje do Was jeszcze raz domagajcie się co najmniej meczu o 3m i finału siatkówki w HD.Jest to technicznie możliwe, a dzisiejszy mecz to była poezja.Zobaczyć porażkę Niemców w HD - bezcenne:cool:
Email do tvp: widzowie@tvp.pl

Uważam, że nic to nie da. TVP podzieliła ramówkę na TVP1,2 TVP Sport, TVP HD. Czasem zdublowane jest jak dzisiejszy mecz z "wronami". Mi odpowiada taki układ, bo mam do wyboru 3 różne dyscypliny w tym samym czasie i wybieram dla mnie najlepszą. Rozumiem też podział popularnych dyscyplin. Najwięcej osób ma TVP1,2 i tam są te najpopularniejsze z udziałem naszych. TVP Sport już słabiej a TVP HD to czasem oglądam dla samej jakości ;) Piszę oczywiście o transmisjach live, bo to przecież podstawa.
Ps. Meczyk z Niemcami miodzio. Jak na PS HD.

 

lukashik

New member
Mam Soniacza 40D3500 i mam jeden nie duży choć denerwujący problem.Podczas oglądania imprez IO w hali oraz siatkówki na PS HD drażni mnie jeden szczegół.Mianowicie w hali w miejscach słabo oświetlonych w rodzaju ściany itp. widzę ziarenka+ jakby rozczepienie światła, które poruszają się gdy przesuwa się kamera.Nie jest to raczej smużenie bo "te efekty" widać już przy statycznym obrazie a dokuczają przy drobnym ruchu.Proszę bardzo o pomoc, gdyby nie ten feler TV ma u mnie 10/10.Sygnał ofkorz z DTV MM idzie przez HDMI.




Wiem, że trochę offtop ale niechcę tworzyć nowego tematu!
 

kamilb

Member
A ja mam problem z kanałami Canal+ bo zaczęło mnie już denerwować te przycinki podczas oglądania meczu!! :???: To jest wina nadawcy czy MM ??
 

Redundantor

New member
neox napisał:
DTV sklada sie z dekodera i modemu kablowego, ktory podlaczony jest do tegio pierwszego :). Nie ma zadnej anteny.

A za przeproszeniem modem kablowy do czego jest przyłączony - do kabla ciągniętego po klatce schodowej? :) Pytam 100% serio
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Redundantor, modem podłączony jest do sieci kablowej. Czytaj gniazda jakie masz w domu / lub będziesz miał jak wykupisz usługi TV kablowej od MM/.
 

Redundantor

New member
Kiedyś jak kupowałem obecne mieszkanie była tu astercity, ale całe okablowanie poszło w p..... Jest tylko gniazdo anteny zbiorczej (sam używam DVB-T). To niestety nie jest nowe budownictwo, gdzie sieć kablowa jest w standardzie.
Czyli widzę, że będą musiały pojawić się nowe kable, co w moim przypadku skreśla tą usługę (zreszta właśnie dowiedziałem sie, że w mojej okolicy jeszcze ich nie ma). Skończę pewnie z jakimś polsatem lub n-ką. Zresztą będzie można to łatwo przenieść jak będę się przeprowadzał.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
okablowanie

U mnie nie ma tego problemu, prawie całe miasto jest okablowane przez MM. ma to też jedną wadę.... brak konkurencji. Pozdro
 

piotdz

New member
lukashik napisał:
Mam Soniacza 40D3500 i mam jeden nie duży choć denerwujący problem.Podczas oglądania imprez IO w hali oraz siatkówki na PS HD drażni mnie jeden szczegół.Mianowicie w hali w miejscach słabo oświetlonych w rodzaju ściany itp. widzę ziarenka+ jakby rozczepienie światła, które poruszają się gdy przesuwa się kamera.Nie jest to raczej smużenie bo "te efekty" widać już przy statycznym obrazie a dokuczają przy drobnym ruchu.Proszę bardzo o pomoc, gdyby nie ten feler TV ma u mnie 10/10.Sygnał ofkorz z DTV MM idzie przez HDMI.

a próbowałeś pokręcić i zmniejszyć kontrast/jaskrawość trochę?

pozdr,
Piotr
 

piotdz

New member
kamilb napisał:
A ja mam problem z kanałami Canal+ bo zaczęło mnie już denerwować te przycinki podczas oglądania meczu!! :???: To jest wina nadawcy czy MM ??

MM twierdzi że nadawcy wina
Polecam zgłaszać do upadłego, nie chce mi się wierzyć że to jest po stronie C+, piszczeli by mocniej w temacie o cyfrze :)

Zastanawia mnie to, że przycięcia na C+ są bardziej upierdliwe niż na TVPHD, tam zniekształcenia są tylko na postaciach w ruchu, C+ robi stopklatkę, często przycina też dźwięk :(

pozdr,
Piotr
 
Do góry