TV HD w polskiej TK Multimedia

przemo73

New member
Bez reklam
Tyle, że ja mam podpięty koncentryk ze ściany do tunera MM, a ten po hdmi do TV. To chyba muszę przepiąć kabel...
 

klosz007

New member
Cześć,

Ja jestem nowym abonentem Multimedia - wcześniej miałem osiedlową kablówkę z niekodowanym DVB-C (tylko HBO i Canal+) wymagały kart dostępowych. Musiałem zmienić ze względu na przeprowadzkę. Alternatywy jaki miałem to Orange po kablu (nie wiem czy z TV) lub Netia (po światłowodzie). Satelity nie mogę bo nie widzę południa, musiał bym z sąsiadem się umawiać a jeszcze nikogo tu nie znam.

W Multimedia pod koniec marca podpisałem umowę o pakiet TV MaxBox+Internet 60Mbit+telefon, z dekoderem PVR, to wszystko za 119zł. Wg. warunków promocji ona się zaczęła chyba 1 marca i trwa do końca lipca.

Start mają dla mnie słaby bo instalacja była umówiona na koniec kwietnia. W dniu instalacji dzwoni instalator, i mówi, że nie przyjedzie bo zamówiłem dekoder PVR a one są od dawna (ponad 2 miesiące) niedostępne (ciekawe, że je oferują/sprzedają i ta oferta pakietowa z PVR na stronie nadal jest, nawet dziś) i jeszcze jakieś komentarze i pretensje do sprzedawcy, że mi to sprzedał bo tego podobno od dawna nie wolno im sprzedawać... Po mojej interwencji u sprzedawcy przyszli po godzinie i założyli mi zwykły dekoder bez PVR i w ciągu tygodnia miałem mieć docelowy ale minęły już ponad dwa tygodnie i PVR nie mam więc nagrywać nie mogę (TV nagrywa tylko DVB-T/C, z HDMI nie). Sprzedawca obiecuje, że PVR będzie i załatwia ale instalator mówił, żebym się nie łudził, że to będzie krócej niż miesiąc i w BOKu też nie wiedzą kiedy choć mówią, że firma instalująca dopóki nie założy docelowego sprzętu nie dostaje pieniędzy więc dlatego byli źli, bo będą musieli przyjść dwa razy a kasę dostaną raz...

Tymczasem potwierdzam to co opiszecie. Choć opcji TV analogowej nie kupiłem (podobno to jest za 10 zł miesięcznie) to mam kanały analogowe (TV i radio) oraz wszystkie publicznie nadawane DVB-T (w tym takie których nie ma przez dekoder). Skan DVB-C znajduje u mnie 160 kanałów ale prawie wszystkie zakodowane więc karty dostępowe wiszą w Multimedia w powietrzu i dekoder z PVR może być za jakiś czas po prostu niepotrzebny.
 
Ostatnia edycja:

makson

New member
Multimedia wraca na giełdę

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dziś, że zatwierdziła prospekt emisyjnyj Multimedia Polska, która wraca na warszawską giełdę.(...)ferta publiczna składać ma się z akcji należących do akcjonariuszy, którzy : M2 Investments Ltd., Tri Media Holdings, Dunaville Trading oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy. Jak podano, obecnie intencją sprzedających jest zaoferować do 49,2 proc. akcji spółki. (...) wartość oferty miałaby wynieść około 1 mld zł.(...)

Prospekt Multimedia Polska zatwierdzony - rp.pl
 

makson

New member
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dziś, że zatwierdziła prospekt emisyjnyj Multimedia Polska, która wraca na warszawską giełdę.(...)ferta publiczna składać ma się z akcji należących do akcjonariuszy, którzy : M2 Investments Ltd., Tri Media Holdings, Dunaville Trading oraz Collegium Anetta Kolasińska i Wspólnicy. Jak podano, obecnie intencją sprzedających jest zaoferować do 49,2 proc. akcji spółki. (...) wartość oferty miałaby wynieść około 1 mld zł.(...)

Prospekt Multimedia Polska zatwierdzony - rp.pl
 

przemo73

New member
Bez reklam
Coś więcej? Nie mogę otworzyć pliku.

From Nokia 5110

Po sprawie. Poszło. Ciekawe czy wymienią od ręki tuner na cam.
 
Ostatnia edycja:

Kristop

New member
Dzwoniłem na partyline, jeszcze nie sprzedają, dowiedziałem się za to, że jak ktoś chce moduł cam jako drugi dostęp do tv cyfrowej, czyli multiroom a ma już dekoder to nie da się. Tz. da się - musi mieć 2x moduł cam. To są inne systemy kodowania i może za jakiś czas uda im się wprowadzić taki mix. Jak zapytałem czy będzie można przejść z dekodera na cam to powiedział, że tak ale nie był w stanie powiedzieć czy będą jakieś opłaty. Comiesięczna opłata zostaje 15zł, czyli jedyne na czym można zaoszczędzić biorąc moduł cam to zużycie prądu hehehehe. No i oczywiście nie ma dostępu do VOD.
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co innego cena w cenniku, a co innego cena promocyjna.Sądzę , że w najbliższym czasie zrobią promocję/tak jak z dekoderami HD/ i cena będzie 10zł.Trzeba poczekac i nie napalać się !
 

bourbon

New member
Bez reklam
Ale czy przez dekoder, obraz nie będzie lepszej jakości w porównaniu do tych modułów? HDMI ma te jakieś poprawiacze w sobie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale czy przez dekoder, obraz nie będzie lepszej jakości w porównaniu do tych modułów? HDMI ma te jakieś poprawiacze w sobie.

Zazwyczaj przez moduł jest lepiej bo praca nad odcyfrowaniem i dekompresją zajmują się telewizory i nie masz strat na kabelku HDMI. U mnie jakośc na Philipsie serii 8xxx jest wyraźnie lepsza na TVP1 czy 2 niż przez dekoder. O wiele mniejsze artefakty MPEG co też przekłada się na większą realną rodzielczość.
Co do promocji to dam znać czy i kiedy ruszy bo na tę chwilę jest tak wielkie zainteresowanie, że istnieje obawa o opróżnienie magazynów nawet bez promocji...
 

przemo73

New member
Bez reklam
@brodacz
Jeśli możesz to wyjaśnij sprawę z multiroom. Co jeśli jeden TV mam przystosowany do CAM, a drugi musi "lecieć" na tunerze.
Czy będzie możliwy taki mix?
 

Marek10

New member
Korzystam z tej kablówki od czasu kiedy to zaczęto wydobywać węgiel w Polsce.Mieszkam w małym 10-cio tysięcznym mieście.Podobno jak się nie ma tego co się lubi,to się lubi co się ma.Tego operatora nie sposób jednak polubić. Panowie decydenci z MM doszli do wniosku, że takie "Liche" małe miasto, nie zasługuje na to by udostępniać tam kanały:TVP1,TVP2,Polsat,w standardzie HD.Podobno technicznych możliwości brak.Tych zaś nie brak by emitować,takie "Cóś"jak Sundance Channel HD,tudzież inne podobne wynalazki.Podejrzewam też, że MM mogą hołdować zasadzie:"Koń jaki jest,każdy wie"No,a każdy wie, że wymienione kanały w standardzie HD,są lepszej jakości, niż w SD.Po cóż więc pokazywać je ludziom, skoro ludzie wiedzą.Trzeba chyba pomyśleć o przejściu, na jakąś platformę cyfrową.
 

Kristop

New member
@brodacz
Jeśli możesz to wyjaśnij sprawę z multiroom. Co jeśli jeden TV mam przystosowany do CAM, a drugi musi "lecieć" na tunerze.
Czy będzie możliwy taki mix?

Nie będzie możliwy, nie mogą mieszać systemów kodowania. Może z czasem, obecnie taki mix mogą mieć tylko Ci, którzy mają dekodery Conax (klienci Stream). Może jak wprowadzą nowe dekodery Conax dla całego obszaru to dadzą taką możliwość.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie będzie możliwy, nie mogą mieszać systemów kodowania. Może z czasem, obecnie taki mix mogą mieć tylko Ci, którzy mają dekodery Conax (klienci Stream). Może jak wprowadzą nowe dekodery Conax dla całego obszaru to dadzą taką możliwość.

Co ma piernik do wiatraka? Czy jeśli po autostradzie jeżdżą TIRy to już nie mam miejsca dla osobówek?
MM emituje aż 64 programy w analogu, więc ma jeszcze sporo wolnych częstotliwości dla innego sposobu kodowania.
 

Kristop

New member
Co ma piernik do wiatraka? Czy jeśli po autostradzie jeżdżą TIRy to już nie mam miejsca dla osobówek?
MM emituje aż 64 programy w analogu, więc ma jeszcze sporo wolnych częstotliwości dla innego sposobu kodowania.

Tu nie chodzi o miejsce, wyskoczyłeś w ogóle z tym jakbyś chciał zabłysnąć ale coś Ci nie wyszło. Kodowania to oni już teraz mają dwa, Conax i system Latensa, więc trafiłeś z tym brakiem miejsca kulą w płot. Problem jest w czymś innym, z czasem sobie z tym poradzą i taki mix będzie możliwy, to byłoby nawet wskazane (w jednym pokoju dekoder z VOD, w drugim moduł CAM).
 
Ostatnia edycja:

hellvision

New member
Witam Za nieco ponad 3 miesiące kończy mi się umowa na telewizję cyfrową. Posiadam pakiet maxbox + multiroom płacę za niego 84 zł. Czy istnieje możliwość wynegocjowania lepszej oferty za ten sam pakiet, czy trzeba pisać wypowiedzenie i wtedy liczyć na coś lepszego ? Pozdrawiam
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Za nieco ponad 3 miesiące kończy mi się umowa na telewizję cyfrową.
Posiadam pakiet maxbox + multiroom płacę za niego 84 zł.

... więc to już ostatni bezpieczny moment na złożenie pisemnego wypowiedzenia w BOK (minimum 90 dni przed końcem umowy).
Będą do ciebie wydzwaniali przez całe 3 miesiące i wciskali cuda na kiju (i żebyś jak najwcześniej podpisał przedłużenie umowy).
Nie spiesz się z decyzją, bo patrzenie w telewizor nie drożeje.


Operatorzy tracą abonentów TV, będą kusić pakietami usług - telewizja, telewizja cyfrowa | media2.pl
"Abonentów telewizyjnych traci także Multimedia Polska ..."

Na bieżąco zbieraj informacje co można ugrać przy przedłużeniu umowy.
A zdecyduj co i jak dopiero tuż przed końcem okresu wypowiedzenia (a nuż wtedy zrobią jakąś nową "pakietyzację" i jeszcze niższe ceny).

To ty trzymasz ich w garści (bo każdy w Polsce może mieć 24 kanały DVB-T za friko), a nie oni ciebie.

Będą chcieli ci wcisnąć setkę kanałów, z których i tak realnie oglądasz garstkę (mam na myśli te spoza DVB-T).
 
Ostatnia edycja:
Do góry