TV HD w polskiej TK Multimedia

Dzisiaj byłem w BOK aby przedłużyć umowę o net i przy okazji zapytałem się o karty CI. Jedynie co mi udało się dowiedzieć, że technicy dopiero dostali je do testowania i jak wszystko będzie OK to dopiero zostaną wprowadzone do oferty. Jak jej powiedziałem, że już znana jest cena oferty z kartami CI to robiła mi wielkie oczy i ciągle powtarzała, że technicy dopiero dostali je do testowania. Suma summarum stwierdziłem, że więcej się od niej nie dowiem. Doszedłem do wniosku, że albo jest niedoinformorwana albo u nie chce puścić pary z ust. No chyba, że karty CI wdrażają regionami i faktycznie u mnie w mieście są w tej kwestii dopiero w ciemnej dupie u murzyna.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

klosz007

New member
Wydaje mi się, że MM jest przykładem firmy gdzie "nie wie lewica co robi prawica". Najlepszy przykład to mój PVR który nadal sprzedają (w pakiecie TV+Internet+Telefon) ale "technicy" od dawna ich nie mają. (Mi w końcu dostarczyli dekoder PVR i podmienili zamiast "zwykłego" dekodera ale oczekiwanie trwało to 3 tygodnie. Muszę teraz złożyć reklamację bo pierwsza faktura oczywiście policzona jakbym PVR miał od samego początku.)

Innymi słowy to że sprzedaż umieściła coś w cenniku to nie świadczy o tym, że to jest coś co można mieć (tj. że "technicy" mają to w magazynie i mogą przynieść i zainstalować).
 

klosz007

New member
Osobiście też byłbym bardzo zainteresowany migracją do CAM gdyż interfejs mojego leciwego już nieco Samsunga LE46C750 i jego funkcje PVR działają na nim o niebo lepiej niż nieco leciwy już model (ale nie egzemplarz) PVR'a MM (ADB-5810CDX bodajże). Można także podpiąć dysk o pojemności jakiej chcę. Jedyna zaleta PVR'a MM to jest to, że można nagrywać i jednocześnie oglądać co innego.

Zastanawia mnie tylko jak będzie z listą nadchodzących programów (to co mamy pod przyciskiem Guide) - czy będzie działać (i jak) na sprzęcie "firmy trzeciej" (tj. telewizorze abonenta a nie dekoderze MM).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Klosz007
Mój TV Panasonic dziaĺa bardzo dobrze. Kanały wyszukane, dwa nawet odkodowane, wszystko dziaĺa OK - lepiej niż w dekoderze MM!
 

masloww

New member
Bez reklam
czy widzisz marciniozo różnicę w jakości obrazu tych kanałów pomiędzy odbiorem z dekodera a bezpośrednio z tv?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Są odkodowane tylko dwa kanały w SD (tzn. dwa oglądałem), ale wydaje mi się, że w TV wygląda to lepiej. Telewizor to plazma Panasonic 50G30.

Z pewnością menu i EPG prezentuą się lepiej i dochodzi opcja nagrywania na podpięty dysk. Oczywiście działa też funkcja Guide.
 
Ostatnia edycja:

Kenaz

New member
Ale przełaczanie kanałow nastepuje chyba szybciej w dekoderze (chodzi o obraz, bo dzwiek przelacza sie niemalze od razu). Ale sama obsluga na plus...kanały nie przeskakuja co dwa itd ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak masz rację. Tylko na razie ciężko o obiektywną opinię. Trzeba chwilkę poczekać aż usługa ruszy na dobre.
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam drugi telewizor Panasonic 37 cali z wejściem na kartę CI, który ma dvb-t a nie ma dvb-c. Analog, dvb-t i kanały cyfrowe odbieram poprzez dekoder na innym telewizorze.
Czy karta CI umożliwi mi odbiór kanałów cyfrowych (jak z dekodera) na tym drugim telewizorze w innym pokoju? Czy do tego potrzebne jest dvb-c?
Do czego służy w tv wejście na CI gdy nie ma dekodera dvb-c?
 

maciekalisz

New member
Bo masz dvb-t do tego karta może być np Polsat udostępnia kodowane niezmiennie. Programy z mm nie zadzialaja musi być dvbc

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Byłem w BOK. Wcześniej udzielomo mi tam informacji, że pod koniec maja będzie już oferta co do modułów cam. Niestety nic jeszcze nie wiadomo. Miła pani powiedziała, że za tydzień może dwa powinni już mieć ofertę.
 

Kenaz

New member
Zadzwoniłem... Wymiana jets mozliwa w przypadku takim o jakim napisales, badz przy kontynuacji obecnej umowy. Koszt aktywacji na chwile obecna to 29 do 39 zł...
 

ogluszek

New member
W Inowrocławiu nic jeszcze nie ruszyło. Byłem w lokalnym BOK zapytać się o moduły. Mają coś konkretnego wiedzieć za dwa tygodnie. To samo mówiono dwa tygodnie temu i miesiąc temu też...za dwa tygodnie.
Dzisiaj podpisałem umowę.W środę przychodzi technik.Miało być od początku czerwca widocznie teraz się wyrobili.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No u mnie się nie wyrobili.
Usługa miała być dostępna w maju, później na początku czerwca...
Na razie nie wiadomo jak to będzie. Chciałem pozbyć się dekodera. Z wypożyczalni nie korzystam, a sprzęt od MM w stanie czuwania do oszczędnych nie należy. Dodatkowo doszłoby nagrywanie z tunera DVB-C na dysk z TV.
 

ogluszek

New member
No u mnie się nie wyrobili.
Usługa miała być dostępna w maju, później na początku czerwca...
Na razie nie wiadomo jak to będzie. Chciałem pozbyć się dekodera. Z wypożyczalni nie korzystam, a sprzęt od MM w stanie czuwania do oszczędnych nie należy. Dodatkowo doszłoby nagrywanie z tunera DVB-C na dysk z TV.
Czyli można nagrywać po USB z telewizora z CAM?. Bo tego nie byłem pewien.Mnie głównie chodziło żeby wywalić kilometry kabli,zasilaczy,listwy do tego wszystkiego.Mam nadzieje że moduł będzie bez problemów współpracował z TV.
 

Ramlesa

New member
Teoretycznie można. Z tym że należy uprzednio sformatować dysk pod tv. I jeszcze jedno (przynajmniej tak ma Sony) zawartości dysku nie odtworzyć się na innych mediach tylko na sparowanym tv.
 
Do góry