TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
Juz spiesze z pomoca;)

Zakladam ze jestes z miejscowosci gdzie masz neta z modemu kablowego (siec HFC).
Moga byc dwie przy czyny:
1. Wpisujesz numer klienta z 00xxx jesli masz "zera" na poczatku nie pisz ich.
2. Numer wpisujesz prawidlowo, numer HFC MAC z modemu rowniez - jesli masz ten blad o ktorym pisales to nie jest do modemu Twoj numer klienta dopisany - zglos na infolinii poprawia to.
 

kokolokol

New member
pakiet hd

czy ktoś mi może powiedzieć kiedy w Gorzowie będzie ten cały pakiet hd na infolinii oczywiście nic nie wiedzą a chyba w całej Polsce już jest tylko nie w Gorzowie
 
N

neox

Guest
aramento napisał:
Ta multimedia to na serio w kulki leci jakieś 2 tygodnie temu podpisałem umowę na przedłużenie pakietu komfort telewizje cyfrową i internet 1 mega profit do tej telewizji miałem dostać 1 miesiąc gratis Cyfrowy film no i 3 miesiące gratis wszystkie kanały HD dostałem tylko Cyfrowy film no i nie wiem co mam później zrobić bo po tych 3 miesiącach miałem zadzwonic do nich i zrezygnowac z tego pakietu HD wiec dzwonic czy nie bo jak nie żadzwonie to pewnie będe płacił za pakiet którego nie dostałem.

Zadzwon, sprawdza od reki w systemie poprawnosc aktywowania tego pakietu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czytaliśmy..... uczucia mieszane, nie żebym popierał piractwo, ale sprawa nie jest taka prosta.....

Przy okazji mam pytanie z innej beczki. Mam plazmę Panasonic 42PV80 / 1024x768/. Do tej pory tuner DTV miałem ustawiony na 720p. Ale ostatnio był u mnie znajomy i powiedział, że lepiej będzie ustawić na 1080i.
Przestawiłem, ale sam już nie wiem jak jest lepiej?! Trochę się zakręciłem.... Co wy na to?

Edit

Chyba jednak 720p....:D
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
powiem szczerze że nie widzę różnicy między 720p ,a 1080i ale większość ludzi w necie pisze że lepiej 1080i więc tak mam
 

cygan

Member
Teoria swoje, praktyka swoje. U mnie lepszy obraz jak ustawię na 1080 a tv to PV7. Chyba technicznie lepiej jest zrobić upscaling z 1080 zamiast 720 do 768.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie teorii to już chyba nawet za dużo się naczytałem... A praktyka nie zawsze idzie w parze z teorią....
 

piotdz

New member
ja mam PV700ke i 1080i lepiej wygląda od 720p, tyle ze moja plazma mimo 'hd-ready' ma procesisng na 1080p oparty dlatego pewnie lepiej skaluje 1080 niz 720. Zawsze lepiej mieć więcej informacji niż mniej ;)

pozdr,

Piotr
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja na swoją Plazmę nie narzekam, obraz z odtwarzacza Blu-Ray, czy kamery Full HD żyleta, po prostu poezja dla oka. Wiem, że to może niezbyt fortunne porównywać obraz z DTV do Blu-Ray. Ale jak pisałem wcześniej wydaje mi się, że 720p jakoś lepiej wygląda niż 1080i z DTV. Ale podkreslam - to oczywiście moje subiektywne odczucie.

A znawcy tematu róznie piszą, często, że jednak 720p jest lepsze niż 1080i...Nie chcę wywoływać kolejnej dyskusji o wyższości Swiąt Bożego Narodzenia nad Świetami Wielkiejnocy ....
Pewnie, że najlepiej byłoby wszystko ogladać w 1080p.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie i Panie oczywiście, mam pytanie czy macie u siebie kanał reklamujący usługę VoD?

Bo u mnie zniknął.....
 

supczinskib

New member
Europa jest technologicznie mniej wiecej dwa lat za USA. Warto wiec wiedziec co nas czeka, co jest nieuniknione.


Klienci wybierają Internet zamiast kablówki

Amerykańskie telewizje kablowe masowo tracą klientów. Powodem nie jest kryzys finansowy i szukanie oszczędności w każdym miejscu, a dynamiczny rozwój serwisów internetowych. To co oferuje płatna telewizja coraz częściej jest dostępne za darmo w Sieci.

"Jesteśmy zmuszeni przeprowadzić redukcję pracowników. Ludzie nie będą wybierać płatnej telewizji skoro mogą mieć to samo za darmo przez Internet" - powiedział Glenn Britt, prezes Time Warner Cable, drugiego co do wielkości operatora kablowego w Stanach Zjednoczonych.

Time Warner Cable w ostatnim kwartale minionego roku utraciła blisko 120 tysięcy klientów i nikogo ta liczba nie powinna dziwić skoro filmy i programy telewizyjne są również dostępne on-line i to w takiej samej jakości.

Analitycy wymieniają kilka czynników, jakie decydują o obecnej sytuacji operatorów kablowych. Po pierwsze: dostęp do Internetu szerokopasmowego. Z raportu Pew Internet and American Life Project wynika, że 57% Amerykanów korzysta z takiej usługi w domu. Po drugie: wysokie opłaty za telewizje kablową. Według wyliczeń Federalnej Komisji Komunikacji w styczniu 2008 roku średni rachunek za telewizję kablową wynosił 85 dolarów, co oznaczało wzrost od 2006 roku o 21%.

"Są to czynniki, które zaczęły odgrywać wspólną rolę w jednym czasie. Tym razem Internet staje się prawdziwą alternatywą dla telewizji kablowej" - skomentował Bobby Tulsiani, analityk Forrester Research.

Inne badania wykazały, że większość osób w najbliższym czasie nie zrezygnuje z usług swojego dostawcy telewizji kablowej. Mimo to Internet zdecydowanie coraz chętniej jest wykorzystywany do oglądania filmów, zwłaszcza przez młodzież. Raport Pew Internet and American Life Project podaje, że około 72% osób wieku od 18 do 29 lat ogląda filmy wideo on-line i jedynie 34% osób wieku od 50 do 64. Wygląda na to, że jedynymi klientami operatorów kablowych wkrótce będą wyłącznie osoby starsze, lub pozbawione dostępu do Sieci.

Niektóre stacje telewizyjne próbują nie zauważać swojej sytuacji, a inne wręcz przeciwnie - zrobić na tym dobry interes. Przykładem serwisu z bezpłatnymi programami telewizyjnymi i filmami jest Hulu.com, który powstał ze współpracy stacji NBC i FOX.
 
N

neox

Guest
xolzok napisał:
No to chociaż wprowadź całego analoga do DTV :)
Jest nadzieja, jest nadzieja;-), jeszcze chwila, jeszcze moment ;-)

Malymi kroczkami nadchodzi dekoder z HDD;-)

.......i jeszcze jedno..... ale moze nie, nie bede pisal bo jak nie wyjdzie to bedzie publiczny lincz:p

Ale kto by sie tym wszystkim powyzszym przejmowal, lada moment bedzie Killzone 2 :D Wtajemniczony jest chyba tylko k0val ;)
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
no to neox dorzucileś do pieca, teraz tak jak małolaty na widok cycek tak my bedziemy czekać na zmiany w MM i codziennie sprawdzać kanały
 

xolzok

New member
Bez reklam
Ciekawe na jakich zasadach będzie można wymienić dekoder na ten z HDD.


Nie bój się neox, jak coś będziesz wiedział, pisz śmiało :)
 
Do góry