TV HD w polskiej TK Multimedia

adalbert20

New member
Witam.Mam pytanie. Na stronie Multimedii jest instrukcja i opis montażu dekodera 3830CD.
Postanowiłem podpisać umowę na telewizję cyfrową. Czy mam prawo pogonić monterów i odstąpić od umowy, gdyby chcieli mi zamontować któryś ze starszych modeli dekodera, o których nie ma mowy na ich stronie?
 

thommy18

New member
Jeżeli chodzi o sprzęt to nie możesz sobie wybrać. W moim przypadku było tak, że przyszedł człowiek z zewnętrznej firmy przytaszczył chyba z 2 kartony sprzętu i go zamontował w mieszkaniu. Niczego sobie nie wybierałem, a jeżeli chodzi o dekoder to dostałem sprzęt z zewnętrznym modemem, dzięki temu mam w domu teraz 2 modemy i masę okablowania ażeby odebrać telewizję cyfrową, analogową (cyfrowej bez analogowej nie można) i internet. O "czarnym" dekoderze nic nie słyszałem nawet oficjalnie go na stronie Multimedia brak: Telewizja ť nowe MOŻLIWOŚCI ť sprzęt - Multimedia Polska S.A.
Nic tu nie ma o 3830CD.
 

flisu123

New member
Miałem srebrny z wbudowanym modemem a teraz mam czarny i mogę powiedzieć że oprócz wyglądu dekodera i pilota nie różnią się niczym.
Taki sam wygląd grafiki. Postarałem się o niego z myślą że będzie lepsza jakość obrazu ale nic się nie zmieniło.Może trochę szybciej zmienia programy i to nawet czasem za szybko bo przeskakują po dwa naraz, nic pozatym. dodatkowo muszę co jakiś czas resetować bo nie mogę brać udziału w konkursach interaktywnych(nie wyświetla się grafika jaki kolor nacisnąć)

Jeszcze jedno czy Polsat HD to jest HD bo z tego co zauważyłem to SD z naziemnej ma dużo lepszą jakość.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pomijając ogólną (wiemy jaką...) jakość w MM to na kanale Polsat HD, materiału HD jest znikoma ilość..., dużo "starych" programów i filmów jest w 4:3 i wygląda to tak jak wygląda...
Cześć jest w proporcjach 16:9, ale też materiał skalowany...
 

thommy18

New member
Polsat jeszcze idzie przeboleć, ale różnica pomiędzy SD a HD jest chyba tylko w dźwięku. Porażką jest dopiero Polsat Sport News, tam można dopiero zobaczyć piksele. Próbowałem obejrzeć jakiś tam mecz siatkówki i stwierdzam, że się po prostu nie da. Słabo naprawdę jest ze wzbogacaniem oferty programowej w MM, a dla mnie jako dla fana sportu najbardziej brak C+ Weekend, a ponoć nie ma planów wprowadzenia tego kanału.
 

laaval

New member
Polsat Sport News to jakaś kpina :) Aż w oczy szczype ta "jakość" :/

A tak się zapytam. Powoli mija kolejny rok z mm i się waham, gdzie tym razem uderzyć, żeby dostać dobrą ofertę. Chyba spróbuję z handlowcem mm. Tylko ciekawe czy taki człek ma jakiekolwiek możliwości, żeby dać coś więcej niż biurze (o infolinii nawet nie myślę - tam jest dramat)?
 

Wolfram

New member
Nie wiem co jest grane, ale dzisiaj przyszła do mnie na ebok faktura z większą kwotą niż zazwyczaj.

Usługi RTVK - Opłaty abonamentowe RTVK 51,38 (netto), a wcześniej było 43,67 (netto)
Usługi RTVK - Opłaty abonamentowe DTV 23,15 (netto) - tu nic się nie zmieniło.
Czyli wychodzi na to, że podrażała TV analogowa z której nie korzystam?
Płaciłem 72.17 zł (brutto), a teraz będę 80.49 zł (brutto). Mam sam pakiet podstawowy TV, bez telefonu i internetu... Nie zostałem w ogóle poinformowany o podwyżce.

A jak tam wygląda u Was sytuacja?

Edit:
Czy to może była jakaś promocja na TV analogową, która się skończyła? Ale tylko obniżająca ofertę o 8 zł?...
I dodam, że umowę na telewizję cyfrową DTV mam do 30 kwietnia 2013 r, a telewizję kablową miałem do 31 października br(z automatu co rok przedłużana, a podpisana z 10 lat temu...)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, pewnie "z automatu" wskoczyłeś na umowę nie objętą promocją. Trzeba pilnować terminów bo w MM wszystko objęte jest promocją.
Dobrze, że ja nie dałem się zwieść milej pani jak byłem zapytać się o przedłużenie umowy na DTV. Zapewniała mnie, że nie ma takiej potrzeby, że z pewnością otrzymam nową dobrą ofertę. Jednak napisałem wypowiedzenie. Dobrze zrobiłem bo okazuje się że żądam niemożliwego (według pracownika z MM). A ja chciałem tylko przedłużyć umowę, nawet zwiększyć pakiet...

Podsumowując :
- w MM ( jak i wszędzie) trzeba pilnować terminów,
- "stary" klient się nie liczy...
 

zenon20

New member
Nie wiem co jest grane, ale dzisiaj przyszła do mnie na ebok faktura z większą kwotą niż zazwyczaj.


Czyli wychodzi na to, że podrażała TV analogowa z której nie korzystam?
Płaciłem 72.17 zł (brutto), a teraz będę 80.49 zł (brutto). Mam sam pakiet podstawowy TV, bez telefonu i internetu... Nie zostałem w ogóle poinformowany o podwyżce.

A jak tam wygląda u Was sytuacja?

Edit:
Czy to może była jakaś promocja na TV analogową, która się skończyła? Ale tylko obniżająca ofertę o 8 zł?...
I dodam, że umowę na telewizję cyfrową DTV mam do 30 kwietnia 2013 r, a telewizję kablową miałem do 31 października br(z automatu co rok przedłużana, a podpisana z 10 lat temu...)

Przy podpisywaniu nowej umowy na DTV zmień umowę na analog albo zastrasz ich że rezygnujesz poco bulic za analog ponad 50zł jak można mniej posiadając DTV ja płacę za analog 28zł.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zenon20
Niestety w MM to nie jest tak prosto. Zależy czy w okolicy jest konkurencja! Mało tego nawet w jednym mieście w różnych dzielnicach jest różna oferta...
A tzw. "straszenie" rezygnacją to już kiepsko działa...Ja ją napisałem i nikt się nie odzywa. Raz dzwoniła jedna pani, ale ona to chciała zaoferować mi dodatkowe pakiety. Jak dopatrzyła się, że napisałem rezygnację z DTV to stwierdziła, że nie ma o czym ze mną rozmawiać...
(a ja to w sumie chciałem umowę przedłużyć...)
 

zenon20

New member
zenon20
Niestety w MM to nie jest tak prosto. Zależy czy w okolicy jest konkurencja! Mało tego nawet w jednym mieście w różnych dzielnicach jest różna oferta...
A tzw. "straszenie" rezygnacją to już kiepsko działa...Ja ją napisałem i nikt się nie odzywa. Raz dzwoniła jedna pani, ale ona to chciała zaoferować mi dodatkowe pakiety. Jak dopatrzyła się, że napisałem rezygnację z DTV to stwierdziła, że nie ma o czym ze mną rozmawiać...
(a ja to w sumie chciałem umowę przedłużyć...)

No u mnie jest jeszcze cyfrowa UPC może dla tego nigdy większych problemów nie ma.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No dokładnie, jak jest konkurencja to sytuacja wygląda zupełnie inaczej!
W mojej dzielnicy konkurencyjna sieć kablowa (taka regionalna, nie ogólnopolska) już działa i ceny w MM jakoś mogły ulec zmianie - obniżce. Tam gdzie ta sieć nie dotarła nie ma takiej opcji...
Są regiony, gdzie klienci płacą (bądź płacili) za analog 60zł!
Jak to powiedział kiedyś klasyk Polska to dziki kraj...
 
Ostatnia edycja:

Wolfram

New member
Heh, a miałem u nich wykupić usługę na internet 60 Mb/s i telefon. No ale czytając powyższe posty, pewnie na żadną promocję nie będę mógł liczyć. :-/
A chciałem zamówić pakiet 3 za 119 zł... no ale to tylko dla nowych klientów.
 

laaval

New member
Nie ma to jednak jak przedstawiciel handlowy :) Bez konieczności straszenia o wypowiedzeniu umowy, bez konieczności negocjacji w biurze, można przedłużyć sobie promocję na dobrych warunkach, czyli za 98zł 20 mb/s + tv cyforwa i analog. Chyba sobie za parę złotych zwiększę prędkość netu
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
laaval
Super, że podpisałeś zadowalającą Ciebie umowę.
Co do ich przedłużenia właśnie nie chodzi tutaj o żadne "straszenie" operatora, tylko o uczciwe i rzetelne podejście do "starych" klientów, którzy przez lata terminowo opłacają (często spore) rachunki za świadczone usługi.
 
Do góry