TV HD w polskiej TK Multimedia

thommy18

New member
W Szczecinie też właśnie mam te 3 kanały. ATM'a i Eurosport 2 brak. Dobrze, że pokazał się Polsat w HD. Ciekawe tylko czy operator nie zmieni cen pakietów.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Sorki za brak precyzji ale właśnie o rynek W-wski mi chodziło. Co do USB to jeden z klientów twierdził, że oglądał fotki na TV po podłączeniu pena ale po instalacji nowego dekodera już tego nie ma...
 

Kristop

New member
Sorki za brak precyzji ale właśnie o rynek W-wski mi chodziło. Co do USB to jeden z klientów twierdził, że oglądał fotki na TV po podłączeniu pena ale po instalacji nowego dekodera już tego nie ma...

Pisałem...

W tej sieci co została kupiona Stream mają takie dekodery, że można podłączyć pena ale pewnie w ciągu jakiegoś tam czasu wymienią im wszystkim ten sprzęt na dekodery od ADB.
 

thommy18

New member
To niedobrze, że wymieniają na ADB, bo to jest akurat sprzęt przestażały. Bazowała na nim TV N, ale gdzieś w roku 2006, 2007. Szkoda, że Multimedia nie zdecyduje się na wymianę dekoderów.
 

kamilg23

New member
Do tej pory myślałem,że Sportklub ma najgorszą jakość w "naszej kochanej"kablówce jednak po włączeniu Polsat Sport News zmieniłem zdanie.Nie wstyd im udostępniać kanał w takiej jakośći?:) Szkoda,że wolą dodać darmowe kanały DVB -T zamiast uzupełnić ofertę Canal + czy TVN.No ale juz od lutego żegnam się ze złodziejami.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kamilg23
Niestety muszę się z Tobą zgodzić...
Porównałem sobie jakość kanału Polsat Sport News w MM i w DVB-T. Porażka...(wiadomo na czyją stronę).
(Ja też pomału opuszczam szeregi abonentów MM...)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja przechodzę do innej kablówki ( nie mam za bardzo gdzie anteny SAT powiesić). Na szczęście mam innego operatora, oferują dobre warunki i szybszy, tańszy internet. Biuro otworzyli w tym samym budynku co Multimedia...
 

adalbert20

New member
Witam.
Mam pytanie. Czy dekoder multimedii z wbudowanym modemem musi być koniecznie podłączony z modemem Motorolli kablem ethernet? Chodzi mi o modem, z którego wychodzi internet i telefon. Do gniazda ethernet w modemie Motorolli mam podłączony router bezprzewodowy "we własnym zakresie". Mam zamiar zamówić telewizję cyfrową, a w zestawie jest kabel ethernet do podłączenia z modemem. Nie uśmiecha mi się branie routera z multimedii. W instrukcji jest mowa o podłączeniu kablem ethernet deekodera z dodatkowym oddzielnym modemem. Natomiast w opisie dekodera z wbudowanym modemem jest mowa o wejściu ethernet natomiast nie ma mowy o dodatkowym podłączaniu. Gdybym nie miał telefonu i internetu a tylko telewizję kablową, to nie miałbym wtedy modemu Motorolli i sieci ethernet ( w przypadku dekodera z wbudowanym modemem).
 
Ostatnia edycja:

thommy18

New member
Dekoder nie musi być przypięty na stałe do modemu. Modem jest tylko do tego żeby się "autoryzować" tzn. zalogować dekoder do sieci. Podłącza się go do modemu tylko wtedy gdy pierwszy raz go uruchamiasz, pobierasz aktualizacje, nastrajasz nowe kanały, ewentualnie korzystasz z VOD, w którym i tak nic nie ma ciekawego. Jeżeli nie odłączasz dekodera od prądu nie ma potrzeby podpinania go pod modem. Nie jest też tak, że to jakoś kłóci się z instalacją internetu bo modem do dekodera jest podłączany niezależnie tzn. przez rozgałęzienie złącza modemowego w instalacji Multimedii. W miejscu gdzie masz podłączony internet po prostu dokładają ci rozdzielacz DATA na 2 modemy (przynajmniej ja tak mam mając net, cyfra, kablówka analogowa).
 

adalbert20

New member
Dzięki. Za dużo się wcześniej rozpisałem. Czy dobrze rozumując wejście ethernet w dekoderze dotyczy połączenia z dodatkowym modemem w starszych modelach, natomiast nie ma nic wspólnego z modemem Motorolla służacym do dostarczenia internetu i telefonu. (przecież jak nie ma internetu, i telefonu - to nie ma modemu tylko "goły" kabel antenowy)
 

Kristop

New member
Dzięki. Za dużo się wcześniej rozpisałem. Czy dobrze rozumując wejście ethernet w dekoderze dotyczy połączenia z dodatkowym modemem w starszych modelach, natomiast nie ma nic wspólnego z modemem Motorolla służacym do dostarczenia internetu i telefonu. (przecież jak nie ma internetu, i telefonu - to nie ma modemu tylko "goły" kabel antenowy)

Teraz już nie montują dekoderów z oddzielnym modemem, dostaniesz model który ma już wbudowany modem.
 

thommy18

New member
I które to modele mają wbudowany modem w przypadku firmy Multimedia ? Ja dostałem MMP-5800C do tego modem Cisco. Innych dekoderów z tego co wiem nie ma, a przynajmniej tak mnie informowała firma Multimedia, bo też chciałem nawet dopłacić za coś bardziej sensownego niż ADB.
 

Kristop

New member
I które to modele mają wbudowany modem w przypadku firmy Multimedia ? Ja dostałem MMP-5800C do tego modem Cisco. Innych dekoderów z tego co wiem nie ma, a przynajmniej tak mnie informowała firma Multimedia, bo też chciałem nawet dopłacić za coś bardziej sensownego niż ADB.

Nie wiem kiedy miałeś montowany ale są cztery rodzaje dekoderów.
5800C wymaga zewnęrznego modemu
5810CD ma już wbudowany modem
5810CDX PVR, ma już wbudowany modem
3830CD najnowszy model, ma oczywiście wbudowany modem, jest mniejszy od wszystkich pozostałych, cały czarny, lepsze bebechy ma (chyba więcej ram-u posiada i to są kości na ddr-ach ale nie jestem pewien do końca) - dla tego modelu jest też inny pilot, o wiele wygodniejszy niż ta cegła co była.
To jest ten dekoder http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/9c68fd227dce65fc4d60f1180461edd1


Niestety nie ma możliwości wybrania sobie dekodera, tylko w przypadku zamówienia PVR-a wiadomo jaki się dostanie, bo jest tylko jeden :)
Z moich źródeł wynika, że odchodzą od montowania dekoderów z oddzielnym modemem 5800C jak i z wbudowanym 5810CD, dlatego że one nie są już produkowane, więc siłą rzeczy nadejdzie czas, że będą zakładać tylko te 3830.
 

thommy18

New member
O czarnym dekoderze nic mi nie wiadomo, ale dzięki za informacje. To znaczy, że tak jak przypuszczałem mam stary dekoder. Montowali mi we wrześniu 2011 r. Rozumiem, że nie wybieram sobie sprzętu, ale skoro wprowadzają nowe dekodery (czarne czy jakiekolwiek inne niż 5800C, który jest technologicznie przestażały) to dekodery powinny być wymieniane, ale to chyba nie w firmie Multimedia. Szkoda, że Multimedia jest jedynym sensownym wyborem w mojej lokalizacji, a w ogóle nie wchodzi tu UPC chociaż 3 budynki dalej UPC jest.
 

Kristop

New member
O czarnym dekoderze nic mi nie wiadomo, ale dzięki za informacje. To znaczy, że tak jak przypuszczałem mam stary dekoder. Montowali mi we wrześniu 2011 r. Rozumiem, że nie wybieram sobie sprzętu, ale skoro wprowadzają nowe dekodery (czarne czy jakiekolwiek inne niż 5800C, który jest technologicznie przestażały) to dekodery powinny być wymieniane, ale to chyba nie w firmie Multimedia. Szkoda, że Multimedia jest jedynym sensownym wyborem w mojej lokalizacji, a w ogóle nie wchodzi tu UPC chociaż 3 budynki dalej UPC jest.

Kupując telefon komórkowy (abonament np. na 2 lata) operator wymieni Ci go, jeśli firma wyda nowszy (lepsze parametry) model Twojego telefonu? :)
Wyobrażasz sobie żeby jakikolwiek operator średnio co 2 lata robił wymianę wszystkich starszych modeli dekoderów?
Ten 3830 już nie jest taki nowy, ADB ma nowsze 6758CD lub 5748CDMX
Ten model 6758 ma nawet wbudowany switch, obsługuje voip i wifi, fajna sprawa jedna skrzynka w domu i z niej net, tv, telefon.

Bebechy robią wrażenie:
http://www.adbglobal.com/medias/images/products/adb-6758cdmx-europe/adb_6758cdmx_datasheet_1.pdf

System Resources
– Hard Disk Drive 500GB – 4TB (3.5”)
– Main CPU: BCM7425
– DOCSIS CPU: BCM 3383
– DDR3 DRAM: 2GB
– NOR Flash 8MB, NAND Flash 128MB

Taki dekoder jeśli kiedykolwiek dadzą to na pewno za konkretną kasę (sama aktywacja jak teraz to za mało :))

Ten model 5748 też wspiera wifi ale trzeba podłączyć przez usb
http://www.adbglobal.com/medias/ima...cdmx-cableeurope/adb_5748cdmx_datasheet_1.pdf
– Hard Disk Drive 500GB – 4TB (3.5")
– Main CPU: BCM7425
– DOCSIS CPU: BCM 3255
– DDR3 DRAM: 1GB
– NAND Flash 128MB
– EuroDOCSIS 2.0
– 4-8 DVB-C Annex A tuners
 
Ostatnia edycja:

thommy18

New member
Inne firmy jak np. Cyfra+ czy platforma N radzą sobie z tym i to bez większych problemów. Przywołując przykład telefonii to oczywiście, że operator wymienia na nowsze modele po przedłużeniu umowy i przedstawia nowe warunki i jest to normalna sprawa. Pamiętaj, że np. w Multimedia sprzęt należy do operatora a nie do odbiorcy, więc to nie jest tak, że to ja powinienem coś sobie kupić czy za coś zapłacić ekstra.
 

Kristop

New member
Przywołując przykład telefonii to oczywiście, że operator wymienia na nowsze modele po przedłużeniu umowy i przedstawia nowe warunki i jest to normalna sprawa. Pamiętaj, że np. w Multimedia sprzęt należy do operatora a nie do odbiorcy, więc to nie jest tak, że to ja powinienem coś sobie kupić czy za coś zapłacić ekstra.

Nie wymieniają to raz, dwa płacisz za nowy telefon kasę. Z tym jest różnie, jak weźmiesz droższy abonament to dadzą Ci telefon i za 1zł, jak niższy bulisz sporo więcej, nie mówiąc już o tym, że jak bym chciał smartphone-a konkretnego to zawołają nawet 500-600zł a niekiedy ponad 1000zł, więc ta wymiana na nowszy model kosztuje Cię grubą kasę.
Podpisując umowę z operatorem UPC, Multimedia, Vectra jesteś świadomy tego, że nikt nie daje Ci gwarancji wymiany dekodera na lepszy jak tylko taki pojawi się na rynku, gdyż nie ma takiego zapisu w regulaminie. Operator zobowiązuje się do wymiany sprzętu jeśli ten się zepsuje a nie do okresowej wymiany na lepszy model.
 
Do góry