TV HD w polskiej TK Multimedia

laaval

New member
Ja Ci tylko tłumaczę że ten dział z super, hiper wypasionymi ofertami to jest również infolinia.

Ameryki nie odkryłeś :) Nie ma się co bawić w słówka. Infolinia infolinii nie równa i dobrze o tym wiesz. Pomoc techniczna to też infolinia. Dział reklamacji to także infolinia
Weź się dodzwoń do tego działu z super hiper wypasionymi ofertami. Życzę szczęścia. Zadzwonisz, usłyszysz i się uśmiechniesz z politowaniem. Tak samo jest choćby z sieciami komórkowymi. Dzwonienie do nich w celu usłyszenia o ciekawej ofercie mija się z celem. Użyłem skrótu myślowego z tym działem utrzymania klienta - tam jest szansa na dobrą ofertę
 

thommy18

New member
Dla mnie cała firma Multimedia to jest jakaś pomyłka. Ja korzystam tylko ze względu, że nie ma innego sensownego rozwiązania. W Szczecinie stale odbierają kanały z największego pakietu analoga - we wrześniu jak podpisywałem miałem w analogu 57 kanałów dziś już mam tylko 53. W cyfrówce też nie ma tak kolorowo - dołożyłem pakiet canal + gratisem dostałem jakieś jeszcze tam pakiety na 3 miesiące za darmo, ale na ten pakiet nowy się nie zdecyduję i raczej jest to nieopłacalne - 12 zł. zwykły pakiet sport HD i ten dodatkowy za 18, czyli 6 zł. za 2 kanały to jest za dużo, pomijam już fakt, że programy z TVP raczej powinny być bez żadnych dopłat. Należy też pamiętać, że dobieranie pakietów przedłuża całość umowy podstawowej na wszystkie pozostałe usługi. O ile pakiet canal + jeszcze jestem w stanie zrozumieć i jego dostępność za 29 zł., ale super hiper sport hd to jest jakaś porażka i w nim TVP HD ? a jaki to sportowy kanał ?
 

Kristop

New member
TVP Sport jest na 320, pytanie co to za kanał będzie gdzie widzę test323? Jest między Polsat Sport Extra a Polsat Sport HD. Coś mi się wydaje, że to będzie Polsat Sport News.
 

Pukus1

New member
A gdzie Orange Sport?

No kurde wziąłem pakiet sport hd extra, ale wkurza mnie, że nie ma w nim orange sport, powinni go dodać do tego pakietu przecież nie będę płacił 12 zł za jeden kanał. Po drugie na TVP HD nie będzie wszystkich meczów EURO, będą na TVP 1 HD i TVP 2 HD mają być włączone za darmo do naziemnej TV od 1 czerwca, tak więc w kablówkach powinny być za darmo znając MP to będą płatne masakra:bober:
 

krzylosiak

New member
Przejście z pakietu sport(12 zł.) na pakiet sport extra hd to 3 złote więcej....czyli dla dobrych matematyków 15 złotych ;).Takie właśnie info dostałem na infolinii....aczkolwiek kiedy i jak i po co miła pani nie potrafiła mi odpowiedzieć,jedyne co zrobiła to przyjeła ode mnie zamówienie na w/w.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
W Kaliszu testują nową wersje oprogramowania.
W dekoderach z wbudowanym modemem działa sterowanie dźwiękiem po HDMI, wg. mnie jest lepszy obraz, jakby to mleko zmniejszyli. Kompresja obrazu to zupełnie inna bajka i tutaj żaden soft nic nie zmieni - jakość kanałów SD wszystko po staremu.
Dzwoniłem dzisiaj na partyline do pomocy technicznej. O to co się dowiedziałem.
Testują w Kaliszu dla dekoderów z wbudowanym modemem oraz dla PVR. Jeśli nie będą mieli zgłoszeń zaczną go puszczać na kolejne miasta. Z ciekawości ale w sumie w imieniu kumpla zapytałem co ze sterowaniem dźwiękiem po HDMI w dekoderach, które mają oddzielny modem? Powiedzieli mi, że te dekodery już dostały nowy soft ale w tych dekoderach regulacja po HDMI niestety nie działa. Firma ADB nie jest w stanie tego na razie zmienić.

Multimedia dostała zgodę na przejęcie Stream.
http://media2.pl/telekomunikacja/91...zgode-na-przejecie-Stream-Communications.html
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przejście z pakietu sport(12 zł.) na pakiet sport extra hd to 3 złote więcej....czyli dla dobrych matematyków 15 złotych ;).Takie właśnie info dostałem na infolinii....aczkolwiek kiedy i jak i po co miła pani nie potrafiła mi odpowiedzieć,jedyne co zrobiła to przyjeła ode mnie zamówienie na w/w.


A mi miły pan na infolinii powiedział dzisiaj, że mogę przejść z pakietu sport na sport extra i płacić za niego 18zł.....
 

ogluszek

New member
A mi miły pan na infolinii powiedział dzisiaj, że mogę przejść z pakietu sport na sport extra i płacić za niego 18zł.....
Ja jutro zadzwonię i powiem żeby mi wyłączyli Sport HD za 12zł. z końcem maja.Pod koniec maja zadzwonie żeby mi włączyli od 1 czerwca Sport extra Hd w promocji (0zł.czerwic,lipiec) i zobaczymy co oni na to.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ciekawe jak do tego podejdą. Może to jest sposób kolego ogluszek.
Z drugiej strony dodanie tylko kanału TVP Sport nie robi na mnie żadnego wrażenia. Pytałem się na infolinii, czy planują dołączyć poza tym kanałem inne usłyszałem, że będzie tam TVP HD. Cóż ten kanał to już mam w pakiecie HD. Innych kanałów nie przewidują dołączyć...
 

ogluszek

New member
No ciekawe jak do tego podejdą. Może to jest sposób kolego ogluszek.
Z drugiej strony dodanie tylko kanału TVP Sport nie robi na mnie żadnego wrażenia. Pytałem się na infolinii, czy planują dołączyć poza tym kanałem inne usłyszałem, że będzie tam TVP HD. Cóż ten kanał to już mam w pakiecie HD. Innych kanałów nie przewidują dołączyć...
W promocji wychodzi 12,50zł. a bez promocji mam ich w du.. 0,50gr. moge za TVP sport w wersji cyfrowej zapłacic bo przecież w analogu jest.I tak babci muszę sprawic instalacje do NTC więc najpierw przetestuje ją na EURO i olimpiadzie u siebie.;)
 

xolzok

New member
Bez reklam
Czy programy nadawane w NTC mają szansę zagościć w ofercie Multimedia Polska i innych operatorów kablowych ?

"...kanały oferowane w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej będą (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi) sukcesywnie włączane do oferty Multimedia."


to fragment z ulotki MM.
 

Alundro

New member
"...kanały oferowane w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej będą (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi) sukcesywnie włączane do oferty Multimedia."

Srry, że zadam takie głupie pytanie ale dla mnie ich wypowiedź może być dwojako rozumiana. Kanały oferowane w ramach NTC - czyli te które są już dostępne w MM czy chodzi o te same kanały w jakości NTC ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
"Sport Extra HD w Multimedia Polska
2012.04.19
Abonenci Multimedia Polska zobaczą dwie największe imprezy sportowe w jakości HD. Z okazji zbliżających się rozgrywek Euro 2012 oraz letnich Igrzysk Olimpijskich operator zaoferował swoim klientom pakiet Sport HD Extra, w którym dostępne są m.in. TVP Sport i TVP HD.
Z myślą o rozgrywkach Euro 2012 i Igrzyskach Olimpijskich, Multimedia Polska, wiodący dostawca cyfrowej telewizji kablowej, przygotował specjalną ofertę dla kibiców. Do oferty operatora trafił pakiet zawierający bogaty wybór kanałów sportowych w wysokiej rozdzielczości – Sport HD Extra.
W pakiecie dostępne są kanały Telewizji Polskiej, na których zobaczymy transmisje na żywo z rozgrywek Euro 2012 oraz Igrzysk Olimpijskich w Londynie: TVP Sport i TVP HD. Ponadto w pakiecie Sport HD Extra dostępne są: Eurosport HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Football, nSport HD, Sport Klub+.
W ofercie Multimedia Polska dostępnych jest w sumie 17 kanałów sportowych. Poza pakietem Sport HD Extra operator oferuje: Eurosport, Orange Sport, TVN Turbo, Polsat Sport, nSport, Sport Klub, Canal+Sport, Canal+Sport HD, Canal+GOL."

źródło MM Polska


No przecież z tego wynika, że do oferty DTV dołączony został kanał TVP Sort SD! I nic więcej. TVP HD ( i pozostałe kanały) od dawna jest w ofercie, także MM wykorzystała Euro 2012 i Olimpiadę to swoich celów marketingowych faktycznie nic nie wnosząc do oferty i temat newsa ma się nijak do oferowanych treści o możliwości oglądania całej imprezy w HD.
 

makson

New member
Jeżeli 1 i 2 mają być za free w DVB-T to dlaczego multimedia pewnie będzie chciała brać za nie dodatkowe opłaty ? To tak jakby jedzenie które wysyła Czerwony krzyż do Afryki za darmo miał być na miejscu sprzedawany. Działania MM przypominają mi afrykańskich rebeliantów którzy kontrolują takie dostawy.


Dla MM za darmo to znaczy że pakiet do którego dorzucą dane kanały ma taką samą cene.Masz więcej a płacisz tyle samo,więc wg. MM za darmo.
1. kanały są za darmo, ale żeby je mieć od MM musisz mieć ich sieć, a utrzymanie sieci przecież kosztuje, zasilanie sieci, serwis i obsługa usterek abonenckich, opłaty za kanalizacje teletechniczne - i pewnie mnóstwo innych kosztów.

2. to że mamy DVB-T w powietrzu przecież też kosztuje. Płacisz abonament za radio i telewizję. Przecież nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej (cała firma Emitel) jest też w części finansowana z abonamentów RTV, podatków - które wszyscy płacimy. Więc pisanie że TVP1 i TVP2 jest całkowicie zadarmo jest nieprawdą.

Podobnie jak i nie ma darmowej służby zdrowia. Wystarczy popatrzeć na swoje miesięczne odcinki RMUA ZUSowe i zobaczyć ile na to pobierane od każdego pieniędzy..
 

makson

New member
fuksq3
Bardzo odkrywcza wypowiedź!
Jak tak dalej pójdzie to będziesz oglądał swoje ulubione kanały tematyczne w "porażającej" jakości w MM, płacąc przy okazji za to duże pieniądze - życzę powodzenia!
Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis! Niech MM faktycznie zadba o abonentów a nie tylko chwali się zyskami.
Co to za oferta jak za każdym przedłużeniem umowy oferują podwyżkę! Trzeba kombinować, wypowiadać umowę itp.

Niestety w Polsce cały czas panuje zasada - płać kliencie i płacz! Nie wnikaj w ofertę, ciesz się, że w ogóle ją masz....
Na szczęście nie tylko telewizją człowiek żyje. Akurat bez niej można się obejść....
I tu właśnie przydać się może NTC. Oczywistym jest, że nie będzie tam kanałów tematycznych za free, ale to co będzie wkrótce dostępne wystarczy.
Dlaczego potężne lobby właścicieli platform cyfrowych i operatorów kablowych tak źle postrzega właśnie NTC - bo każda konkurencja do dla nich zagrożenie! A, że jest ono realne - cóż wystarczy przejść się do BOK, prześledzić media...
Ja też oglądam kanały tematyczne, nie powiem, że nie. Wiem, że trzeba za nie płacić, ale dlaczego mam płacić co rok coraz więcej? Gdyby jeszcze szło za tym wzbogacenie oferty ilościowej i jakościowej to OK, ale tak nie jest....
Także pożyjemy zobaczymy. Niedługo przyjdzie czas na przedłużenie umowy. Jeżeli zaoferowana zostanie mi kolejna podwyżka to zrezygnuję z usług w MM. Wiem oczywiście, że nikt tam za mną płakać nie będzie! Ale ja również nie będę. I zamiast siedzieć przed TV pójdę z żoną na spacer, albo sobie pobiegać. Lepsze to dla zdrowia!;-)
Oj się trochę rozpisałem, sorry....

Śmieszą mnie takie jednoznaczne i stereotypowe wypowiedzi..
rozumiem że wszystkim na 100% nie można dogodzić, że są obszary z których nie wszyscy muszą być zadowoleni, ale tak jednoznaczne określenia całości usłg jest krzywdzące, nie prawdziwe i dla postronnego internauty może być jednoznacznym sygnałem: 0 w skali 1-10

Niestety w Polsce cały czas panuje zasada - płać kliencie i płacz! Nie wnikaj w ofertę, ciesz się, że w ogóle ją masz....
kompletnie się z tym nie zgodzę,
z doświadczenia wiem ile prawdziwego wysiłku, zaangażowania, pieniędzy w poprawę jakości i zwiększanie satysfakcji klienta wkładają firmy w Polsce (domniemam że MM też), a to że o tym nie słychać to tylko dlatego że nie jest to tak medialne jak informacje o zyskach.

Multimedii już nie zależy na dbaniu o klientów bo i tak niedługo będzie nowy właściciel..
Bzdura. W mojej ocenie tym bardziej im powinno zależeć. Jakość usług silnie koreluje z wartością firmy na rynku, więc idąc tym tokiem myślenia - obecnym właścicielom napewno zależy na dobrej jakości.
 

makson

New member
Koledzy ja juz 6 lat temu słyszałem i uczestniczyłem w pewnym projekcie - jako wykonawca. Było sobie 100k+ mieszkańców miasto w którym infrastruktura pamietała, że tak to ujmę, gierka. Poszła wielomilionowa inwestycja na swiatłowody. Zaciągi po całym mieście, ze 80km swiatłowodow. W samym tylko mieście. Infrastruktura wydajna, nowa. Po co? W planach była sprzedaż cyfrowych kanałów "na zamówienie". Mam liste kanalów, wiem ile za każdy miesięcznie będę musiał płacić i wybieram sobi te które chce I TYLKO TE KTÓRE CHCE! Super! Otóż ludzie chcą tanio i dużo.
W fazie testów powybierali po kilkanaście kanałów. A wielu osobom NTC za darmo to świat i ludzie. Wiec kablowki jadą po kosztach. A ci których stać biorą N-ke i maja w dobrych pieniądząch dobry obraz. Kablówki są dla mas, a to musi być tanie. Tanie w sensie dać dużo, i w miare tanio.
Zauważ że dla operatora nie ma tak wielkiego znaczenia czy do klienta doprowadza 10 czy 100 kanałów bo w swojej sieci i tak musi dystrybuować wszystkie 100 kanałów,
a w przypadku pojedynczego abonenta i tak zawsze trafia tylko jeden strumień sygnału a nie wszystkie 100 jednocześnie.

Z drugiej strony cena: czy wolałbyć mieć 10 kanałów za 50zł / miesiąc czy 100kanałów za 39?? Rynek jest brutalny. Mogę przypuszczać że operator kupując od dystrybutora kanały dostaje np. kilka innych kanałów gratis, albo nawet ten główny kanał taniej, pod warunkiem wzięcia i dystrybucji wszystkich. Bo dystrybutor dzięki temu ma większe ilości potencjalnych odbiorców pokazywanych treści i tymsamym reklamodawcy z tych kanałów mogą docierać do większej ilości widzów.
Koło się zamyka.
Mniej kanałów, to mniejsza ilość odbiorców, a to droższy koszt jednostkowy na abonenta kanału. Więc nie specjalnie jest tu o czym filozofować. Przejrzycie sobie oferty amerykanskich czy europejskich operatorów TV - nie specjalnie różnią się od naszego rynku.
 

ogluszek

New member
No ciekawe jak do tego podejdą. Może to jest sposób kolego ogluszek.
Z drugiej strony dodanie tylko kanału TVP Sport nie robi na mnie żadnego wrażenia. Pytałem się na infolinii, czy planują dołączyć poza tym kanałem inne usłyszałem, że będzie tam TVP HD. Cóż ten kanał to już mam w pakiecie HD. Innych kanałów nie przewidują dołączyć...
Dzwoniłem przed chwilą do MM i jak zwykle cyrk.Zamiana pakietu za 12zł. na sport extra i będzie pan płacił 15zł....pakiet extra jest w promocji więc dlaczego nie mam go dwa mies. za darmo?...muszę sprawdzic( 4min. ciszy)...tak to wygląda niestety...w takim razie rezygnuje z pakietu za 12zł. z końcem maja i czy w czerwcu będe mógł zamówic sobie pakiet sport extra w promocji?....muszę sprawdzic(5min. ciszy)...tak..w takim razie prosze tak zrobic...nie mogę panu przyjąc równocześnie rezygnacj i zamówienia... w takim razie prosze przyjąc rezygnacje...przełącze pana do innego przedstawiciela od rezygnacji(2min oczekiwanie).Pani od rezygnacji przyjeła rezygnacje z koncem maja i od razu zamówiłem sobie sport extra w prmocji.Upewniłem się jeszcze czy wszystko zrozumiała: maj 12zł. ..tak..czerwiec 0zł..nie 1zł...niech będzie i lipiec 1zł...tak i póżniej 15zł 10mies.W ten sposób zaoszczędziłem 23zł.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
makson
Nie bardzo wiem co Cię tak śmieszy....Nawet niektórym pracownikom MM wymyka się prywatnie, że delikatnie mówiąc firma nie przejmuje się klientem.

Nie zgadzasz się z tym, że w Polsce firmy nieuczciwie podchodzą do usługobiorców, OK Twoje prawo. Ja swoje zdanie dalej podtrzymuję i wcale nie jest mi do śmiechu. Oczywiście jest także bardzo wielu pracowników, którzy przykładają się do swojej pracy i wykonują ją jak najlepiej potrafią, ale co z tego kiedy polityka firmy idzie w innym kierunku.

Nie wiem, gdzie widać te starania dla przykładu w MM. Jakość DTV kiepska, od lat nierozwiązane problemy ze sterowaniem dźwiękiem przez HDMI, nieostry skompresowany mleczny obraz i tak można by sporo wymieniać. ( no chyba, że tak ma być - tylko wtedy niech MM nie informuje, że kanały cyfrowe są w najwyższej jakości obrazu u dźwięku - bo nie są)
W BOK jedna odpowiedź jest OK a jak się nie podoba to proszę zrezygnować. A ja nie chcę rezygnować, tylko płacić za usługę oferowaną w dobrej jakości. I wcale się nie żalę, płacę niemało i mogę płacić więcej, ale oczekuję przyzwoitej jakości i uczciwego podejścia.

Edit

W poście kolegi ogluszek kolejny przykład jak trzeba kombinować w MM.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
ja zrobiłem dokładnie tak jak marciniozo napisałeś wcześniej;
zrezygnowałem z usług MM, nie mam zamiaru płacić za badziew cyfrowy; z braku rozsądnej konkurencji nie mam żadnej płatnej tv; z początku brakowało mi kilku programów ale to tylko kwestia przyzwyczajenia i nie zamierzam w najbliższym czasie wiązać się z kimkolwiek; zwłaszcza że Polsce większość leci na ilość kosztem jakości;
jedynie za Jambox byłbym gotów zapłacić pomimo wysokich cen, reszta niech spada na drzewo z tym swoim badziewiem

p.s.
widzę że MM kolejnego lizidupę do walki na froncie wydelegowała :lol:
 
Do góry