TV HD w polskiej TK Multimedia

laaval

New member
STOP w nazwie mają WSZYSTKIE oferty na przedłużenie umowy. Są one dostępne w każdym możliwym kanale sprzedaży infolinia, BOK. Przedłużałem umowę pół roku temu, żadna oferta "utrzymaniowa". Jak każdy operator MM posiada promocje z górnej półki ale nie są one w żadnym wypadku specjalnie oznaczone, zazwyczaj posiadają taką samą nazwę jak inne promocje. Moja miała nazwę "Internet+ bez ograniczeń / STOP /" i numer promocji.
Nie myl userom tego forum, bo pójdą do BOK-u zobaczą pierwszą lepszą promocję przedłużającą umowę ze słowem STOP i podpiszą w ciemno :)

Jasne. A świstak siedzi...Wejdź mi na stronę MM i pokaż mi promocję oznaczoną STOP. Niech Ci będzie, że STOP jest w każdej utrzymaniowej promocji. Jakby jednak nie patrzeć trzeba się nakombinować, żeby coś uzyskać. Jak się nie nakombinujesz to dostaniesz guano a nie dobre warunki. Dzwonienie na infolinie to szkoda czasu, chyba, że chcesz się pośmiać z "cudownej, niesamowitej i jedynej oferty jaką mi przygotowano w podziękowaniu za wieloletnią współpracę" ;) To śmiech na sali. W BOK-u bywa różnie. Jednemu się uda coś wywalczyć a innemu niekoniecznie. Trzeba być niezłym negocjatorem.

Nie myl userom tego forum, bo pójdą do BOK-u zobaczą pierwszą lepszą promocję przedłużającą umowę ze słowem STOP i podpiszą w ciemno :)
Jak się nie używa mózgu to się podpisuje wszystko jak leci... Myślenie wcale nie boli.
 

Frauka

New member
Bez reklam
A jakiego masz CIR koleżanko? bo gwarantowany transfer to raczej jest tylko w usługach łaczy biznesowych, a nie w mieszkaniowych - gdzie wszyscy operatorzy oferują transfer "do" danej wartości. To tak jak na ulicy w godzinach szczytu po mieście nie da się by wszyscy jeździli z prędkością 90km/h - a rano czy wieczorkiem jak najbardziej to możliwe, drogi na to pozwalają.

Inny przykład to energia elektryczna w gniazdku, to że masz w domu 230V to nie znaczy że możesz że swojego gniazdka zasilić pół miasta. Musisz wykupić sobie właściwe możliwości techniczne i ich gwarancję i wtedy możesz je egzekwować.

Przeczytaj sobie zresztą w Centrum Informacji Konsumenckiej wykładnię w UKE w sprawie przepływności łącza abonenckiego.

(ja u swojego operatora mam 2Mbits.. - a widzę je raz w tygodniu - jak dobrze pójdzie. generalnie maksymalnie osiągam maks 200-300kbits.. :()

Wiesz mnie CIRy nie interesują. Rozumiem, że moze być spadek z 12 na 10mb ale z 12mb na 2 czy 1 to już za wiele. Wiadomo, że w umowie każdy ma "DO" ale ja nie zamierzam się godzić na taki kant.
Po pierwszej reklamacji też mi wciskali cuda na kiju, ale reklamację uznali i kasę oddali. Jak się wszyscy będą godzić na byle co to i byle co będą nam serwować. Dlaczego mam płacić za 12 a mieć 2? I to w imię prawa. Niech spadają. Nie podaruję.

Potwierdziłam swoim podpisem protokół gdzie jak wół stoi że jest wysycenie łącza. To nie ja sobie wymyśliłam tylko stwierdził ten fakt ich technik. Także niech działają bo ja już zaczynam rozglądać się za konkurencją :)
 
Ostatnia edycja:

piotreksuchy

New member
jestem z Łodzi, byłem wczoraj przedłużac umowe na kablówke, zaproponowali mi oferte Zostań z Multimedia 30 % na kablówkem którą zaakceptowałem, a za internet bez zmian a wiec nie podpisywałem nowej umowy, na DTV mam umowe do września a wiec tutaj nic nie mogę kombinowac.
 

Kristop

New member
Jasne. A świstak siedzi...Wejdź mi na stronę MM i pokaż mi promocję oznaczoną STOP. Niech Ci będzie, że STOP jest w każdej utrzymaniowej promocji. Jakby jednak nie patrzeć trzeba się nakombinować, żeby coś uzyskać. Jak się nie nakombinujesz to dostaniesz guano a nie dobre warunki. Dzwonienie na infolinie to szkoda czasu, chyba, że chcesz się pośmiać z "cudownej, niesamowitej i jedynej oferty jaką mi przygotowano w podziękowaniu za wieloletnią współpracę" ;) To śmiech na sali. W BOK-u bywa różnie. Jednemu się uda coś wywalczyć a innemu niekoniecznie. Trzeba być niezłym negocjatorem.

Jak się nie używa mózgu to się podpisuje wszystko jak leci... Myślenie wcale nie boli.

Strona skierowana jest ku nowym klientom a nie starym.
Oczywiście że trzeba być dobrym negocjatorem dlatego też napisałem, żeby nie sugerować się STOP-em w nazwie promocji tylko cyferkami :)
Z infolinia można wiele wywalczyć, jak nic Ci się nie podoba w lokalnym biurze to myślisz, że skąd do Ciebie dzwonią? Z lokalnego biura? :D

marciniozo
Przecież tych kanałów jeszcze nie ma to jak mają je dać?

Ja póki co nie zamawiam żadnych pakietów, czekam na ofertę związaną z Euro i olimpiadą, na 100% coś przygotują.
 

dominikus.pl

New member
Witam,
W piątek ustawiony jestem z panią od MM na podpisanie umowy.
Staneło na 59 pln/miesiąc za:
1. net 6 M
2.telewizja podstawowy pakiet cyfrowe i analogowe
3.telefon chyba 150 min
W mieszkaniu mam instalacje MM tzn gniazda w kazdym pokoju i teraz pytanie:
Czy analog będzie w każdym gniazdku?(podpinam pod odbiornik i analog płynie po kablu?)
bo cyfrowa to tylko tam gdzie będę miał ich tuner.
pozdr
dominikus.pl
 

fuksq3

New member
Potwierdziłam swoim podpisem protokół gdzie jak wół stoi że jest wysycenie łącza. To nie ja sobie wymyśliłam tylko stwierdził ten fakt ich technik. Także niech działają bo ja już zaczynam rozglądać się za konkurencją :)

to po co się użerać? zmień na 6Mb i po kłopocie albo na 2Mb jeżeli mają w Kętrzynie takie wysycenie łącza...albo przejdź do tej kochanej :hihi: tpsa bo jak napisałaś tam max 10mb. No to i tak lepiej niż 1-2mb jak masz.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
marciniozo
Przecież tych kanałów jeszcze nie ma to jak mają je dać?

Kolego Kristop

Kanałów TVP1 HD i TVP2 HD na razie nie ma, ale Prezes TVP potwierdził na 100%, że będą od czerwca dostępne za free w NTC.
Są prowadzone także rozmowy z dostawcami usług aby włączyli te kanały do swojej oferty.
Na mojego e-maila do MM w tej kwestii otrzymałem odpowiedź, że nic w tym temacie nie jest wiadome...
Zresztą nie chodzi tylko o akurat tylko te kanały. Jest wiele innych nowych oferowanych - chodzi mi głównie o kanały HD a w MM posucha....nic nowego.
Jak tak dalej pójdzie to faktycznie trzeba będzie sobie antenę na balkonie zamontować ( a sprawdzałem DVB-T - na "dobrym kawałku druta" działa) i podziękować MM za usługi.....

MM sama nas swoich abonentów poniekąd zmusza to takich kroków a choćby takimi posunięciami jak podnoszenie cen przy kontynuacji umowy.
 

fuksq3

New member
sracie się tą naziemną cyfrówką jakby nie wiem co..
Każdy wie że jak ma się jakiś pakiet w platformach cyfrowych czy w kablówce to ma się więcej kanałów tematycznych itp a nie chodzi o jakość.
Co z tego jak będę miał naziemną jak nie będę mógł oglądać "swoich" kanałów ?
Piz. :bober:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
fuksq3
Bardzo odkrywcza wypowiedź!
Jak tak dalej pójdzie to będziesz oglądał swoje ulubione kanały tematyczne w "porażającej" jakości w MM, płacąc przy okazji za to duże pieniądze - życzę powodzenia!
Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis! Niech MM faktycznie zadba o abonentów a nie tylko chwali się zyskami.
Co to za oferta jak za każdym przedłużeniem umowy oferują podwyżkę! Trzeba kombinować, wypowiadać umowę itp.

Niestety w Polsce cały czas panuje zasada - płać kliencie i płacz! Nie wnikaj w ofertę, ciesz się, że w ogóle ją masz....
Na szczęście nie tylko telewizją człowiek żyje. Akurat bez niej można się obejść....
I tu właśnie przydać się może NTC. Oczywistym jest, że nie będzie tam kanałów tematycznych za free, ale to co będzie wkrótce dostępne wystarczy.
Dlaczego potężne lobby właścicieli platform cyfrowych i operatorów kablowych tak źle postrzega właśnie NTC - bo każda konkurencja do dla nich zagrożenie! A, że jest ono realne - cóż wystarczy przejść się do BOK, prześledzić media...
Ja też oglądam kanały tematyczne, nie powiem, że nie. Wiem, że trzeba za nie płacić, ale dlaczego mam płacić co rok coraz więcej? Gdyby jeszcze szło za tym wzbogacenie oferty ilościowej i jakościowej to OK, ale tak nie jest....
Także pożyjemy zobaczymy. Niedługo przyjdzie czas na przedłużenie umowy. Jeżeli zaoferowana zostanie mi kolejna podwyżka to zrezygnuję z usług w MM. Wiem oczywiście, że nikt tam za mną płakać nie będzie! Ale ja również nie będę. I zamiast siedzieć przed TV pójdę z żoną na spacer, albo sobie pobiegać. Lepsze to dla zdrowia!;-)
Oj się trochę rozpisałem, sorry....
 

djpielgrzym

New member
Koledzy ja juz 6 lat temu słyszałem i uczestniczyłem w pewnym projekcie - jako wykonawca. Było sobie 100k+ mieszkańców miasto w którym infrastruktura pamietała, że tak to ujmę, gierka. Poszła wielomilionowa inwestycja na swiatłowody. Zaciągi po całym mieście, ze 80km swiatłowodow. W samym tylko mieście. Infrastruktura wydajna, nowa. Po co? W planach była sprzedaż cyfrowych kanałów "na zamówienie". Mam liste kanalów, wiem ile za każdy miesięcznie będę musiał płacić i wybieram sobi te które chce I TYLKO TE KTÓRE CHCE! Super! Otóż ludzie chcą tanio i dużo.
W fazie testów powybierali po kilkanaście kanałów. A wielu osobom NTC za darmo to świat i ludzie. Wiec kablowki jadą po kosztach. A ci których stać biorą N-ke i maja w dobrych pieniądząch dobry obraz. Kablówki są dla mas, a to musi być tanie. Tanie w sensie dać dużo, i w miare tanio.
 

laaval

New member
Z infolinia można wiele wywalczyć, jak nic Ci się nie podoba w lokalnym biurze to myślisz, że skąd do Ciebie dzwonią? Z lokalnego biura? :D

Z infolinią nie wywalczysz nic a nic. Twardogłowi ludzie, którzy nie mają absolutnie żadnej oferty. Mają sprzedać wszystko po standardzie. Tam nie ma po co dzwonić, ani oczekiwać, że zadzwonią z czymś super hiper.
Co innego dział utrzymania klienta. Oni mają całkowicie inną ofertę, z której warto skorzystać. Ja tak zrobiłem i nie żałuję :)
 

Frauka

New member
Bez reklam
to po co się użerać? zmień na 6Mb i po kłopocie albo na 2Mb jeżeli mają w Kętrzynie takie wysycenie łącza...albo przejdź do tej kochanej :hihi: tpsa bo jak napisałaś tam max 10mb. No to i tak lepiej niż 1-2mb jak masz.

Jak się podpisało umowę to trzeba się użerać. :p Tym bardziej, że oni jak chcą to potrafią mieć usługę jak należy. 2mb to było dobre 4 lata temu :p

Ta "kochana" tepsa przynajmniej informuje ile jest w stanie doprowadzić do mieszkania a nie sprzedaje w czambuł, jak leci.

Na razie reklamacja uznana, dzis dostałam pismo. Zawsze to dziadom zapłacę mniej. Jak nic się nie zmieni poleci kolejna. Umowę mam do końca czerwca, także w maju złożę wypowiedzenie a w międzyczasie potestuję sobie "kochaną" tepsę bo można przez miesiąc bez lojalki. I tyle.
 

Kristop

New member
Z infolinią nie wywalczysz nic a nic. Twardogłowi ludzie, którzy nie mają absolutnie żadnej oferty. Mają sprzedać wszystko po standardzie. Tam nie ma po co dzwonić, ani oczekiwać, że zadzwonią z czymś super hiper.
Co innego dział utrzymania klienta. Oni mają całkowicie inną ofertę, z której warto skorzystać. Ja tak zrobiłem i nie żałuję :)

Ja Ci tylko tłumaczę że ten dział z super, hiper wypasionymi ofertami to jest również infolinia.
 

Kristop

New member
Doszły mnie słuchy że wprowadzą nowy pakiet, tz. nie do końca nowy, rozbudowana wersja pakietu Sport, miałby dojść tam kanał TVP HD (reszta kanałów to te z pakietu sport, pytanie co wejdzie w zamian za Polsat Futbol, który kończy nadawanie). Widać zagrywka pod Euro 2012 i olimpiadę, bo po zakończeniu tych imprez, kanał TVP HD będzie miał tyle wspólnego ze sportem co ja z golfem :)

Na stronie MM pojawił się ten pakiet: TVP HD, Eurosport HD, Nsport HD, Sportklub+, Polsat Futbol (ciekawe co będzie za ten kanał jak go wyłączy nadawca?), Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, TVP Sport. Cena bez promocji: 18zł.
Promocja: http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/cbcc0f050cdb05b502771c541e090588

TVP Sport jest na 323, sygnał już kodują, póki co Test323.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Dzwoniłem właśnie do MM w celu zamiany pakietów Sport i HD na Sport HD Extra.
Niestety dzisiaj jeszcze nie wiadomo do końca jak ten pakiet będzie wyglądał. Być może ulegnie zmianie ilość kanałów (jest szansa, że jakieś dorzucą jeszcze) i jego cena. Mają do mnie oddzwonić na dniach.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Czyli po uruchomieniu TVP Sport, mało kto będzie miał do niego dostęp, bo skąd ludzie mają wiedziec o jakims nowo tworzonym pakiecie "Sport HD Extra"?
Nieźle zamieszali z tymi pakietami, bo nie wszystkie kanały się pokrywają i będzie się płaciło dwa razy za te same kanały. A ktoś kto ma pakiet HD(19zł) oraz zamieni posiadany Sport HD (12 zł) na Sport Extra HD(18 zł) będzie płacił 6 zł więcej tylko za TVP Sport...:-x
 
Do góry