TV HD w polskiej TK Multimedia

ogluszek

New member
makson napisał:
Mniej kanałów, to mniejsza ilość odbiorców, a to droższy koszt jednostkowy na abonenta kanału.
To dlaczego nie wprowadzają jak najwięcej kanałów?Gdzie POLSAT HD,BBC HD,EUROSPORT2 HD,TVN TURBO HD,TV7 HD,TVN STYLE HD,KUCHNIA+HD,DOMO+ HD,PLANET HD,NEXT MUSIC+HD i wiele wiele innych?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Koledzy ja juz 6 lat temu słyszałem i uczestniczyłem w pewnym projekcie - jako wykonawca. Było sobie 100k+ mieszkańców miasto w którym infrastruktura pamietała, że tak to ujmę, gierka. Poszła wielomilionowa inwestycja na swiatłowody. Zaciągi po całym mieście, ze 80km swiatłowodow. W samym tylko mieście. Infrastruktura wydajna, nowa. Po co? W planach była sprzedaż cyfrowych kanałów "na zamówienie". Mam liste kanalów, wiem ile za każdy miesięcznie będę musiał płacić i wybieram sobi te które chce I TYLKO TE KTÓRE CHCE! Super! Otóż ludzie chcą tanio i dużo.
W fazie testów powybierali po kilkanaście kanałów. A wielu osobom NTC za darmo to świat i ludzie. Wiec kablowki jadą po kosztach. A ci których stać biorą N-ke i maja w dobrych pieniądząch dobry obraz. Kablówki są dla mas, a to musi być tanie. Tanie w sensie dać dużo, i w miare tanio.

Dziwne rzeczy prawisz, bo jest dokładnie odwrotnie. ;-)
To właśnie N-ka jest dla biedniejszych, a kablówki (i analogowo i cyfrowo) są dla bogatych.

Platforma n - promocja Start HD - najkorzystniej online i przez telefon
Abonament 39 zł, 52 kanały po polsku (w tym 13 kanałów w HD) + kilkaset kanałów niekodowanych zagranicznych FTA. Umowa krótsza niż w kablówkach. I dekoder za 0 zł.
Multimedia i UPC wysiadają pod każdym względem.

Kablówki (analogowe i cyfrowe), ich cena, jakość obrazu i żenująca oferta kanałów w HD to śmiech na sali i drożyzna na maksa.

Nadmieniam, że jadę na analogowym Komforcie w "Multimedia".
Za rok żegnam ich dożywotnio i przechodzę na darmową NTC (będzie około 20, a potem nawet więcej ogólnotematycznych kanałów za friko, w tym TVP1 HD oraz TVP2 HD).
A treści "tematyczne" znajdę w internecie. Tysiące plików w jakości jakiej żadne kablówki i żadne platformy cyfrowe nie osiągną nigdy.

Fajansiarskie kablówki może dopiero pójdą po rozum do głowy jak zaczną odpływać im klienci do darmowej NTC lub platform satelitarnych.
 
Ostatnia edycja:

makson

New member
p.s.
widzę że MM kolejnego lizidupę do walki na froncie wydelegowała :lol:

się mylisz grubo :lol:

myślisz stereotypowo i zero-jedynkowo
jak ktoś pisze swoje subiektywne zdanie które nie wpisuje w główny nurt krytykowania wszystkiego, szufladkujesz go że jeżeli nie krytykuje tzn. że się podlizuje i napewno jest z tej firmy.

ech, a chciałem tylko pokazać inne aspekty problematyki
 

ogluszek

New member
W czasie olimpiady w Chinach z tego co pamiętam TVP HD była odkodowana dla wszystkich w DTV(taka promocja sygnału HD).Wysyłanie do mediów informacji jak to MM wychodzi na przeciw oczekiwaniom abonentów i udostępnia abonetom dwa dodatkowe kanały na EURO (przesuwa TVP SPORT z analogu do DTV i TVP HD z pakietu do pakietu) to robienie z ludzi idiotów.Ale to w ich stylu.
 

makson

New member
makson napisał:
Mniej kanałów, to mniejsza ilość odbiorców, a to droższy koszt jednostkowy na abonenta kanału.
To dlaczego nie wprowadzają jak najwięcej kanałów?Gdzie POLSAT HD,BBC HD,EUROSPORT2 HD,TVN TURBO HD,TV7 HD,TVN STYLE HD,KUCHNIA+HD,DOMO+ HD,PLANET HD,NEXT MUSIC+HD i wiele wiele innych?

a ograniczeniach technicznych słyszałeś? pasmo nie jest z gumy.
żeby wprowadzić więcej cyfry w kabel, trzeba wyłączyć trochę analogu,
w tym samym kablu idzie też cyfra dla internetu - żeby mieć w kablu coraz większe prędkości też potrzeba pasma, trzeba wyłączać kolejne kanały analogowe.

i nie jest to tylko proste wyłączanie kanału i zastępowanie go treścią cyfrową.
trzeba te częstotliwości odpowiednio pozamieniać, poukładać po kolei, bo tylko wtedy da się to wykorzystać. Poczytajcie sobie o technologiach HFC (dvb-c), transmisji danych,
 
Ostatnia edycja:

ogluszek

New member
a ograniczeniach technicznych słyszałeś? pasmo nie jest z gumy.
żeby wprowadzić więcej cyfry w kabel, trzeba wyłączyć trochę analogu,
w tym samym kablu idzie też cyfra dla internetu - żeby mieć w kablu coraz większe prędkości też potrzeba pasma, trzeba wyłączać kolejne kanały analogowe.

i nie jest to tylko proste wyłączanie kanału i zastępowanie go treścią cyfrową.
trzeba te częstotliwości odpowiednio pozamieniać, poukładać po kolei, bo tylko wtedy da się to wykorzystać. Poczytajcie sobie o technologiach HFC (dvb-c), transmisji danych,
Mają co wyłączac bo badziwia nie brakuje.Dlaczego mniejsze kablówki sobie radzą a potentaci UPC i MM ma problemy.Problemów nie ma tylko linia biznesowa jest taka by maksymalizowac zysk i tyle.Duża zyskownośc drogo się sprzedadzą.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
makson
Niech właściciele MM faktycznie położą nacisk na jakość i zadowolenie to będzie mniej krytyki.
Raczenie nas bajkami w stylu przesuwania kanału z pakietu do pakietu nie robi wrażenia.
Nie wiem czy w ogóle posiadasz telewizję cyfrową od MM i na czym ją oglądasz. Jeżeli tak to nie pisz, że wszystko jest OK bo nie jest.
Od tego jest forum aby dyskutować i wymieniać się poglądami. To fajnie, że chcesz spojrzeć na to z innej strony.
Ale to jest forum ludzi, którzy cenią dobrą jakość (w końcu sama nazwa na to wskazuje) i na technicznych sprawach też się znają i wiedzą o ograniczeniach technicznych - dlatego też "nie łykają" tłumaczeń ze strony firmy MM. A tutaj idzie się na ilość i zysk a nie na jakość i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Filmy divix w sieci w rozdzielczości 640x220 i wcale nie za dużym bitrate przy wielkości 1,3GB są w lepszej jakości niż super jakość oferowanych kanałów cyfrowych.
 
Ostatnia edycja:

makson

New member
makson
Nie bardzo wiem co Cię tak śmieszy....Nawet niektórym pracownikom MM wymyka się prywatnie, że delikatnie mówiąc firma nie przejmuje się klientem.
pewnie to też ich subiektywne opinie ;-) a nie kierunek wyznaczony przez managment firmy.
Ci sami pracownicy zapytani czy czują że firma dba o nich,(np o ich wpłaty) też powiedzą że firma się tym nie przejmuje, a generalnie najlepiej gdyby:
- mogli sprzedawać wszystkie pakiety po złotówce, najlepiej takie wszystkomające, a oni za sprzedaż tychże mogli pobierać wysokie wynagrodzenia, prowizje itd.. :razz:

piękne ideały - tylko nierealne.
 

ogluszek

New member
a ograniczeniach technicznych słyszałeś? pasmo nie jest z gumy.
żeby wprowadzić więcej cyfry w kabel, trzeba wyłączyć trochę analogu,
w tym samym kablu idzie też cyfra dla internetu - żeby mieć w kablu coraz większe prędkości też potrzeba pasma, trzeba wyłączać kolejne kanały analogowe.

i nie jest to tylko proste wyłączanie kanału i zastępowanie go treścią cyfrową.
trzeba te częstotliwości odpowiednio pozamieniać, poukładać po kolei, bo tylko wtedy da się to wykorzystać. Poczytajcie sobie o technologiach HFC (dvb-c), transmisji danych,
makson napisał:
Zauważ że dla operatora nie ma tak wielkiego znaczenia czy do klienta doprowadza 10 czy 100 kanałów bo w swojej sieci i tak musi dystrybuować wszystkie 100 kanałów,
a w przypadku pojedynczego abonenta i tak zawsze trafia tylko jeden strumień sygnału a nie wszystkie 100 jednocześnie.


Zdecyduj się czy mogą poszerzac ofertę programową cz nie?
 

masloww

New member
Bez reklam
się mylisz grubo :lol:

myślisz stereotypowo i zero-jedynkowo
jak ktoś pisze swoje subiektywne zdanie które nie wpisuje w główny nurt krytykowania wszystkiego, szufladkujesz go że jeżeli nie krytykuje tzn. że się podlizuje i napewno jest z tej firmy.

ech, a chciałem tylko pokazać inne aspekty problematyki
sugestywne zdanie można mieć i opisywać co cieszy a co boli ale ty głównie zajmujesz się na odpisywaniem na inne posty i to w jednoznaczny sposób z dobrą znajomością problemów od środka;
przed tobą było już tu kilku takich;
 

makson

New member
makson napisał:
Zauważ że dla operatora nie ma tak wielkiego znaczenia czy do klienta doprowadza 10 czy 100 kanałów bo w swojej sieci i tak musi dystrybuować wszystkie 100 kanałów,
a w przypadku pojedynczego abonenta i tak zawsze trafia tylko jeden strumień sygnału a nie wszystkie 100 jednocześnie.


Zdecyduj się czy mogą poszerzac ofertę programową cz nie?

1. porównanie odnosiło się bardziej do kosztów wprowadzenia i dystrybucji 1 kanału w porównaniu do ilości jego odbiorców - choć i możliwości techniczne też graja tu rolę.

2. powiedzmy że jakimś kanałem jest zainteresowany tylko 1 klient, żeby mu go dostarczyć wtedy operator musi go wprowadzić do sieci szkieletowej i rozdystrybułować tak jak pozostałe 99 kanałów, ale i tak w konsekwencji ten 1 klient będzie go odbierał jako pojedynczy strumień video - bo do domu klienta idzie tylko to co akurat ogląda a nie cała oferta sieci.
Więc klient (w uproszeniu) musiałby pokryć 100% kosztów wprowadzenia kanału do sieci, 100% kosztów dystrybucji go po sieci (czyli 1/100 kosztów dystrybucji wszystkich 100 kanałów ) - i zwyczajowe koszty odbioru u siebie. Czujesz różnicę z niekorzyści takiego podziału kosztów przy wykupywaniu przez abonentów pojedynczych kanałów a nie pakietów?

3. związane jest min. z faktem budowy sieci i np. jej podziałem (w dużym uogólnieniu: na sieć szkieletową, dystrybucyjną i dostępową - w przypadku HFC te dwie ostatnie mają największe ograniczenia "objętościowe")
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
odpisuję - bo polemizuję z komentarzami, a nie tylko przyłączam się do kolejnych :)
dla mnie jesteś kolejnym lizidupą albo płatnym pachołkiem
Fora internetowe a etyka w polskim Public Relations - Destylator | poczytaj o dziennikarstwie, mediach, marketingu i PR
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/543b8d36447994d7d0af1e461c225eb4
"4. monitorowanie portali dyskusyjnych"
mnie to już w zasadzie nie dotyczy, ale co jakiś czas będę przypominał nowym że takie indywidua na tym forum to standard
 

makson

New member
dla mnie jesteś kolejnym lizidupą albo płatnym pachołkiem
Fora internetowe a etyka w polskim Public Relations - Destylator | poczytaj o dziennikarstwie, mediach, marketingu i PR
http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/543b8d36447994d7d0af1e461c225eb4
"4. monitorowanie portali dyskusyjnych"
mnie to już w zasadzie nie dotyczy, ale co jakiś czas będę przypominał nowym że takie indywidua na tym forum to standard

ech no comments - nie mówię że takie rzeczy się nie dzieję ale w tym przypadku to teoria spiskowa godna teorii wybuchu dwóch ładunków w TU-154

ok. - obiecuję że już nie będę wypowiadał się 'pro' ;)
Wracamy do kółka wzajemnej adoracji i narzekania jak to jest kompletnie źle i że nie chcemy a musimy...
 

Wieslav

New member
Główny problem jest w tym, że nie ma konkurencji między firmami dostarczającymi sygnał TV po kablu. W Łodzi kilka lat temu dwie firmy: TOYA i MULTIMEDIA podzieliły się teranami wpływów. W bloku gdzie jest sygnał MULTIMEDIA nie będzie sygnału TOYA i na odwrót. Ja starałem się również, aby do mojego bloku (gdzie jest sygnał MULTIMEDIA) podłączono telewizję kablową osiedlową. Ludzie związanie z osiedlową kablówką wręcz powiedzieli że nie będą "zadzierać" z potentatem. Gdzie jest obrona konsumenta, gdzie nie ma możliwości wyboru. Jednocześnie przez to że firmy kablowe na swoim terenie są monopolistami, więc przeważnie lekcewarzą klienta. Dlaczego umowa na dostawę kablówki jest automatycznie przedłużana, chociasz zawiera się na określony termin!? MULTIMEDIA dzięki swoim postępowaniem "naciągają" klientów na większe koszty, jeśli w odpowiednim terminie nie złoży się rezygnacji (obecnie jest to trzy miesiące) lub nie podpisze się nowej umowy. Pomimo podpisanej umowy na określone koszty, MULTIMEDIA zawsze w czasie trwania umowy dolicza dodatkowe koszty!! Bardzo często są przerwy w dostarczaniu stgnały RTV, telefonu lub internetu. NIGDY MULIMEDIA NIE PRZYZNAŁY SIĘ, ŻE JEST TO SPOWODOWANE PRZEZ NICH - WTEDY KIEDY JEST TO ICH EWIDENTNA WINA!! Nigdy też nie dostałem upustu z tego powodu, że MULTIMEDIA nie dostarczały tego do czego się zobowiązywały.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Dlaczego umowa na dostawę kablówki jest automatycznie przedłużana, chociasz zawiera się na określony termin !?
MULTIMEDIA dzięki swoim postępowaniem "naciągają" klientów na większe koszty, jeśli w odpowiednim terminie nie złoży się rezygnacji (obecnie jest to trzy miesiące) lub nie podpisze się nowej umowy.

Jest gorzej niż myślisz.
Wszystkie umowy w każdej kablówce w Polsce są bezterminowe.
Nie ma umów terminowych.
Tzw. "terminowość" dotyczy tylko tego, że przez jakiś okres czasu (12, 18, 24 miesiące) operator zapewnia konkretną cenę "w promocji" ... i tylko czeka na to, żeby klient zapomniał o terminie wypowiedzenia i zapłacił za pierwszy miesiąc po okresie "ceny promocyjnej" (za kolejny miesiąc umowy, która jest zawsze bezterminowa) dużo więcej.

Termin wypowiedzenia umowy na Internet i Telefon jest 30 dni ... ale na TV jest aż 90 dni ... bo kablówki (zmieniły ten termin z 30 do 90 dni w 2010 roku) chcą zamotać klientów i spowolnić ich odpływ do darmowej naziemnej TV cyfrowej.
Cała filozofia biznesu kablówkowego.

A tak gwoli przypomnienia ... Multimedia Polska S.A. w pakiecie podstawowym TV analogowej zapewnia tylko 4 kanały (TVP1, TVP2, TVP Info, TV Polonia).
To jedyna kablówka w Polsce, która robi takie chamskie numery klientom.
Chodzi o to, żeby biedni ludzie chcący oglądać TVN i Polsat kupili droższy pakiet Rodzinny TV analogowej.
Wszystkie inne kablówki mają w pakiecie podstawowym również TVN i Polsat (a nawet więcej). Nawet zapyziała UPC ma TVN i Polsat.

Czy to nie bezczelne łamanie prawa ?

Klienci za wyborem kanałów TV. Operatorzy: Będzie drożej, wina nadawców - telewizja kablowa, telewizja satelitarna, telewizja, PIKE, KRRiT | media2.pl

"Ustawa o radiofonii i telewizji zobowiązująca operatorów do rozprowadzania 7 programów - TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4, TV Puls) każdemu odbiorcy"
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Wieslav ja też jestem z Łodzi.Jeszcze jakieś 12 lat temu była u mnie Toya. Bardzo żałuje że zamienili się. Co prawda w lutym położyli chyba światłowody przy moim bloku i chodzili przedstawiciele nowego dostawcy tylko nie wiem którego. Wypowiedzenie złożyłem 30.03 i dzisiaj dostałem drugi telefon z infolinii. Mam obecnie analog+internet 6 mb/s + telefon max pakiet i płacę 209 zł. Z telefonu rezygnuje i pani zaproponowała mi analog + DTV Komfort HD + internet 6 mb/s za 129 zł.
Zapomniałem dodać, iż rok temu w marcu podpisałem aneks na internet na 12 miesięcy. Złożyłem rezygnację a z infolinii dostałem wiadomość że faktycznie miałem na rok ale oni sobie sami po czasie wydłużyli na 2 miesiące i jak nie podpiszę nowego aneksu to naliczą mi 250 zł kary.
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
"Wieslav ja też jestem z Łodzi.Jeszcze jakieś 12 lat temu była u mnie Toya." ...
Wszystko co piszesz jest prawdą jak równiez to co pisze Kleofas11 . Ja w końcu zamontowałem sobie talerz do TVSAT. Poprzednim mieszkaniu też mam antenę satelitarną. Umowę z Multimedia wypowiedziałem (która mnie obowiązuje do czerwca 2012 r.). Ja zawsze miałem tvsat, ale również operatorzy sygnałów satalitarnych "naciągają" klientów i wszystko robią aby utrudnić rozwiązanie umowy. Ja w Łodzi mieszkam na Bałutch - Osiedle Radogoszcz i jak narazie nie mogę "złapać" naziemnej cyfrowej telewizji niekodowanej. Z własnych doświadczeń wiem, że zawsze warto wypowiedzieć zawartą umowę ( z każdym z dostawców ) i zaczekać na ofertę składaną z dyrekcji operatora. Również dla własnego bezpieczeństwa radzę nagrywać prowadzone rozmowy. Poniewaz pomimo iż rozmowy sa nagrywane przez operatorów, to niestety tylko oni mają do nich dostęp. Kiedy chciałem aby odsłuchać to co uzgadniałem - to niestety mi tego odmówiono i zrobili tak jak chcieli, a ja nic nie mogłem zrobić.
MULTIMEDIA nigdy nie piszą dokładnie w umowach co ile ma kosztować w trakcie trwania umowy, a do tego zawsze podnoszą jakieś ceny w trakcie trwania zawartej umowy.
Alundro to co piszesz to wg mnie sporo przepłacasz, ja za intertnet 2 MB/s, telefon - 3000 minut do wszystkich sieci i do krajów UE oraz tv analogowa wraz cyfrową + pakiet kanałów sportowych płacę około 185 zł. Musisz zawsze wypowiadać umowę i czekac na ofertę z Dyrekcji i najlepiej jak wszystkie usługi są w jednym terminie zamawiane - wtedy można uzyskać najniższą cenę. Jeszcze jedno moje spostrzeżenie - wg mnie nie warto brać szybkie internetu, ponieważ operator nigdy nie oferuje tej prędkosci co jest w umowie. Nawet 2Mb/s nie są nigdy dostarczane, a czasami bywa że nawet jest 0 (słownie: zero) Mb/s. Pomimo istnienia wielu organizacji ochrony klientów - to nikt nie staje w ich obronie a i PAŃSTWO nic nie robi aby zwalczać monopol dostawców telewizji kablowej ( ale i nie tylko tego) .
POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
"... 2. powiedzmy że jakimś kanałem jest zainteresowany tylko 1 klient, żeby mu go dostarczyć wtedy operator musi go wprowadzić do sieci szkieletowej i rozdystrybułować tak jak pozostałe 99 kanałów, ale i tak w konsekwencji ten 1 klient będzie go odbierał jako pojedynczy strumień video - bo do domu klienta idzie tylko to co akurat ogląda a nie cała oferta sieci.
Więc klient (w uproszeniu) musiałby pokryć 100% kosztów wprowadzenia kanału do sieci, 100% kosztów dystrybucji go po sieci (czyli 1/100 kosztów dystrybucji wszystkich 100 kanałów ) ..."

Nikt z Operatorów sieci kablowych nie wprowadzi jakiegoś kanału aby odbierał tylko 1 klient - chyba że to będzie "widzimisie" Właściciela. Często Operator likwiduje jakieś kanały ponieważ jest mało chętnych do ich odbioru - tak było m.in. wczesniej kiedy Multimedia likwidował pewne programy sportowe - pomimo iż było więcej niż 1 odbiorca.
Pomimo, że wszyscy (powinni) opłacać obonament rtv za programy telewizji państwowej - to nikt nie dba o to aby te programy klienci "kablówek" otrztmywali "za darmo" - czyli w cenie "promocyjnej" - np. 4,50 zł/m-c , co i tak Operatorą by się opłacało o ile TVP nie pobierałaby dodatkowego "haraczu" za swoje programy.
Dlaczego za możliwość ogladania TVP HD trzeba dodatkowo płacić, co nie jest bez winy TVP ponieważ oni żądają od kablówek za to opłaty. Wcześniej nawet tak było że TVP nie pozwalała Operatorowi tvsat nadawać własnych programów analogowych.
POZDRAWIAM.
 
Do góry