TV HD w polskiej TK Multimedia

treeev

New member
W styczniu 2012 konczy mi sie umowa z multimedia.Mam u nich internet 2mb tv analog komfort i dtv.Paniusia wyliczyla, ze za sama TV bedzie teraz kosztowac okolo 80zl (analog komfort cos ok 50zl+dtv okolo 40zl).Niech sobie w buty wsadza taka droga tv.Niestety zabezpieczaja sie cwaniacy i jest ten zapis w umowie o 3 miesiacach.Czyli jak teraz zrezygnuje na pismie z TV (Internet chce sobie zostawic) to co przewidujecie jakie oplaty beda mnie obowiazywac za te 3 mies (luty, marzec, kwiecien) -takie jakie dotyczas ponosilem (okolo 110zl) czy wg ichniejszego cennika (z kosmosu) ?
Juz kiedys zarzekali sie ze nie moga dostarczyc internetu bez pakietu tv ale ktos im sie dobral za to do d.. i sie juz da..Ciekawe czy ktos sie im dobierzeza to, ze (jak mowia) dtv nie moze dzialac bez analogowego pakietu komfort?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Multimedia - promocje bieżące

W styczniu 2012 konczy mi sie umowa z multimedia.Mam u nich internet 2mb tv analog komfort i dtv.Paniusia wyliczyla, ze za sama TV bedzie teraz kosztowac okolo 80zl (analog komfort cos ok 50zl+dtv okolo 40zl).
jak teraz zrezygnuje na pismie z TV (Internet chce sobie zostawic) to co przewidujecie jakie oplaty beda mnie obowiazywac za te 3 mies (luty, marzec, kwiecien) -takie jakie dotyczas ponosilem (okolo 110zl) czy wg ichniejszego cennika (z kosmosu) ?
(jak mowia) dtv nie moze dzialac bez analogowego pakietu komfort?

1. Okres wypowiedzenia aż 90-dniowy obowiązuje TYLKO na telewizję.
Wprowadzili go po to, żeby ludzie nie rezygnowali tak łatwo z usługi telewizji (bo część klientów rezygnuje z kablowej TV i wystarcza im darmowa cyfrowa TV naziemna. Docelowo (w 2013 roku) będzie w niej około 18 - 19 cyfrowych kanałów naziemnych za friko.
Na Internet i Telefon okres wypowiedzenia jest 30-dniowy (po staremu).
2. Za luty, marzec i kwiecień zapłacisz normalną stawkę za TV (bez promocji), czyli sporo wyższą.
3. Z własnego doświadczenia wiem, że co innego mówią klientowi w BOK, co innego na Infolinii, a jeszcze co innego w punktach "Multimedia" w hipermarketach na galeriach handlowych (tam "Multimedia" łapie największych frajerów).
4. Naganiacze (BOK, Infolinia, punkty) różnie podchodzą do "nowych promocji" i ściemniają ile wlezie wmawiając, że "staremu klientowi nowe promocje nigdy nie przysługują".

Aktualne paczki 3 usług (promocja na całą Polskę - na stronie "Multimedii") :

2 MB + Cyfrowa BASIC + Telefon 100 minut = 79 zł
6 MB + Cyfrowa KOMFORT HD + Telefon 100 minut = 99 zł
20 MB + Cyfrowa KOMFORT HD (z cyfrową nagrywarką PVR) + Telefon 100 minut = 129 zł

 
Ostatnia edycja:

Bartek_PLRZ

New member
u Was też te kanały z pakietu KIDS w takiej marnej jakości? No Ceebegies jakoś ujdzie ale reszta to porażka. Wiadomo coś na temat kanałów Disneya w MM?
 

Lukxxx

New member
Hejka

Jako, że planuję zakup TV i wzięcie do tego jakiegoś sygnału. Telewizor to Panasonic 46G30 z wbudowanym DVB-C, ale bez DVB-S.

Właściwie rozważam dwie opcje, albo Multimedia, albo Cyfra+. Szczególnie interesują mnie kanały sportowe w jakości HD (Canal+ Sport, NSport, Polsat Sport - w tej kolejności!)

Teraz moje pytania:
1. Czy na Multimedii jakość tych programów HD jest porównywalna z tymi na Cyfrze+? Oczywiście pytam tu o Canal+ Sport HD.
2. Czy na Multimedii na tym TV z DVB-C mógłbym odtwarzać telewizję bezpośrednio na telewizorze, bez dodatkowych dekoderów - duży plus wszystko w jednym pilocie itp.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Nie porównuj MM do żadnej platformy. Jakość np N przy MM to jak niebo a ziemia. Cenowo - zdzierstwo.
Jeśli zdecydujesz się na cyfrę to weź pod uwagę, że ponoć od marca będą podwyżki. Może to ostatni dzwonek żeby dowiedzieć się czy jak się podpisze teraz umowę to można będzie spać spokojnie :)
 

Frauka

New member
Bez reklam
W styczniu 2012 konczy mi sie umowa z multimedia.Mam u nich internet 2mb tv analog komfort i dtv.Paniusia wyliczyla, ze za sama TV bedzie teraz kosztowac okolo 80zl (analog komfort cos ok 50zl+dtv okolo 40zl).Niech sobie w buty wsadza taka droga tv.Niestety zabezpieczaja sie cwaniacy i jest ten zapis w umowie o 3 miesiacach.Czyli jak teraz zrezygnuje na pismie z TV (Internet chce sobie zostawic) to co przewidujecie jakie oplaty beda mnie obowiazywac za te 3 mies (luty, marzec, kwiecien) -takie jakie dotyczas ponosilem (okolo 110zl) czy wg ichniejszego cennika (z kosmosu) ?
Juz kiedys zarzekali sie ze nie moga dostarczyc internetu bez pakietu tv ale ktos im sie dobral za to do d.. i sie juz da..Ciekawe czy ktos sie im dobierzeza to, ze (jak mowia) dtv nie moze dzialac bez analogowego pakietu komfort?

Nigdy nie biorę pakietów Tel+net+TV dlatego jak rezygnowałam z DTV to spokojnie zostawiłam sobie internet.
Obawiam się że dziady policzą Ci ceny poza promocją. Ja już o takich rzeczach jak wypowiedzenie pamiętam odkąd dostałam kiedys rachunek za net w wys 200zł :D
 

Lukxxx

New member
Nie porównuj MM do żadnej platformy. Jakość np N przy MM to jak niebo a ziemia. Cenowo - zdzierstwo.
Jeśli zdecydujesz się na cyfrę to weź pod uwagę, że ponoć od marca będą podwyżki. Może to ostatni dzwonek żeby dowiedzieć się czy jak się podpisze teraz umowę to można będzie spać spokojnie :)

Na serio jest dużo gorzej? Bo MM ma teoretycznie lepszą ofertę programową (Canal+ SPORT HD, Canal+ GOL HD, NSport HD, Polsat Sport HD)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Generalnie jest gorzej...., ale różnie z tym bywa.... Jeżeli chodzi o kanały HD to te w MM prezentują się dobrze. Oglądam właśnie tenis na Eurosporcie (w HD oczywiście i jakość jest OK) Na kanały HD nie można więć narzekać. Jeżeli chodzi o kanały SD to niektóre faktycznie prezentują się kiepsko - duża kompresja. Do tego dochodzi dziwna polityka MM wobec klientów.

Generalnie jakość programów TV oferowanych w Polsce nie jest dobra i to u wszystkich operatorów.
Poczytaj ten wątek kolegi Czesia :

http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...jakosc-techniczna-platform-satelitarnych.html
 

mirekwr1

Member
Jakość DTV MM, przynajmniej w Kaliszu, to porażka. O ile kanały HD prezentują się nieźle, to przynajmniej część kanałów SD jest jakości poniżej krytyki. Mam możliwość porównania jakości niektórych kanałów cyfrowych SD nadawanych przez MM i DVB-T i różnica w jakości jest znaczna na niekorzyść MM. Pan z serwisu tłumaczył, że muszą bardziej kompresować sygnał, by zmieścić więcej kanałów i że po wyłączeniu analogu (do czego chyba im się spieszyć nie będzie) jakość ma się poprawić. Ja w takim razie pytam- po co mi kanały obcojęzyczne, czy jakieś "wynalazki" typy Polonia 1, Fashion TV, Polo TV, skoro ich nie oglądam, a mam przez nie gorszą jakość? Zresztą, miałem okazję porównać jakość DTV firmy UPC, która przecież również nadaje w obu systemach (analog + DTV). Pierwsze pozytywne wrażenie zrobił na mnie dekoder DTV, małe, niebrzydkie urządzenie w czarnym kolorze, bez dodatkowego modemu. Kanałów DTV na pewno nie mniej, w tym w pakiecie porównywalnym do Cyfrowego Komforu MM, TVP HD, Polsat HD, Animal Planet HD i NG Wild HD. A w MM Polsat HD i NGW HD są w ogóle niedostępne, zaś za TVP HD i Animal Pl. HD MM każe sobie dodatkowo płacić... Kończy mi się teraz umowa na DTV, zadzwoniłem, czy mają dla mnie jakąś ofertę. Mają, a i owszem... Albo za ponad 50 zł z pakietem HBO na rok, albo za ponad 30 zł dotychczasowa oferta, ale już z umową na 2 lata-dotychczas płaciłem 25 zł i nie uważam, by cena była adekwatna do jakości usługi i jej atrakcyjności pod względem oferty. Chyba wybulę przez 3 miesiące troszkę drożej, ale odejdę do Cyfry+, lub n-ki...
 

Lukxxx

New member
Żadna TV z kanałami premium tanio nie wychodzi.

Dalej mam zagwozdkę co mam brać czy Cyfrę+ czy multimedię. Gdyby chodziło tylko o mnie to chyba bym wziął jednak Multimedię, bo oglądam głównie sport (a na MM mam NSport HD i Polsat Sport HD więcej niż na Cyfrze). Jednak, żona ogląda i standardowe kanały, a te na MM są głównie jako SD i je by oglądała.

No i nie wiem :)
 

mirekwr1

Member
Niestety, nie próbowałem IPTV, ale zastanawiam się, czy kiepska jakość nie jest, choć w części, sprawą dekoderów, które, notabene, są wolne i często się wieszają (mój, dwukrotnie wymieniany, tak samo u kolegi, oraz u bratanka). Podobno w tym roku MM zamierza wprowadzić nowy sprzęt. Nie wiem, jak jest z jakością w rejonach, gdzie MM nie jest monopolistą, jeśli chodzi o sieci kablowe, jak w Kaliszu, gdzie klienta mają w totalnym poważaniu....
 

zenon20

New member
U mnie MM nie jest monopolistą od jakiegoś czasu jest cyfrowa UPC jakośc w MM jest kiepska nie mówię że wszystkie kanały ale sporo to pixeloza szczególnie przy szybszych scenach do kanałów HD nie mam zarzutów ale SD to kiepsko za 3 dni mojej babce właśnie zakładają cyfrową UPC w tedy sobie porównam jak się prezentuje w porównaniu z MM.
 

spider1978

New member
Bez reklam
Dostaliscie moze te ulotki z promocja 3 miesiace cyfrowki za darmo?. Chodzi mi o oferte bo chyba czegos nie wiem. Patrze na pakiet HD a tam widnieje Filmbox HD jakis blad czy teraz ten program faktycznie jest w pakiecie HD?
 

zenon20

New member
Oni na swojej stronie mają wszystko poplątane według nich kanał RTR Planeta jest w pakiecie HD a kanału Polsat Cafe w ogóle nie ma w żadnym pakiecie jeden plus to to że rozbudowali pakiet Basic o podstawowe kanały teraz to pakiet Basic a Komfort omijając kanały analogowe to różnica między tymi pakietami to jakieś 15 programów a w cenie to 30zł na plusie dobrze że ja mam dekoder tylko za 20zł Pakiet komfort+Film ale jakośc jest tragiczna dobrze że jest konkurencja UPC.















basic
 
Do góry