TV HD w polskiej TK Multimedia

Fruciak

New member
Tak te same ;), jak będzie już dostępny dekoder PACE PVR to on będzie głównym dekoderem, i niestety będzie tak że nie można będzie mieć dwóch PACE PVR tylko jeden z tych starszych ADB i PACE PVR (główny dekoder).

Buehehe skąd Ty masz taką bujną wyobraźnie ? Rozwalają mnie te twoje informacje wzięte z kosmosu.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Buehehe skąd Ty masz taką bujną wyobraźnie ? Rozwalają mnie te twoje informacje wzięte z kosmosu.

nie chcesz nie czytaj, jeżeli mam jakieś informacje to się dziele nimi.

I nawet logiczne jest to że nie dadzą do multiroomu dwóch nowych PACE PVR pomyśl :fool:
Tak jak w N główny Turbo a drugi do multiroom ten najstarszy biały.

----

jeszcze mam pytanie techniczne ;)

mam DTV i Analog w dużym pokoju, tam jest też główne gniazdko, znaczy jest gniazdko ze idą dwa kable od ścinany i jeden podłączony jest do gniazda na ścianie, z którego wychodzą dwa kable, jeden do dekodera DTV drugi do analogu. Natomiast drugi kabel który wychodzi z ściany i idzie aż do pokoju sypialnianego gdzie jest bezpośrednio podpięty do modemu od internetu. Teraz moje pytanie jest następujące, czy mogę kupić gniazdko (z dwoma rozdzielnikami) zamontować do ściany w sypialni i z niego wypuścić kabel do internetu i DTV (przenoszę tam dekoder DTV) podłączając do zamontowanego gniazdka ten kabel który bezpośrednio szedł do modemu od internetu?. Pytam bo nie bawiłem się w takie coś. Dodam tylko że kiedyś miałem gniazdo podpięte do tego kabla który jest obecnie podłączony bezpośrednio do modemu, i działał mi internet i TV analogowa. Teraz chce przenieść DTV do sypialni i pytanie czy warto kupić gniazdko czy będzie z tego kabla działać DTV jak analog działał.
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Jesli gniazdko, ktore zamontujesz nie bedzie mialo zbyt duzego tlumienia to powinno wszystko dzialac. Nie montuj tam gniazdka tylko kup splitter (jakis konkretny a nie taki za 5zl). Oczywiscie wszelkie instalacje wykonane na wlasna reke nie podlegaja serwisowaniu, jesli wezwiesz serwis i zobacza F-ki na koncowkach kabli nakrecane a nie zaciskowe (teraz czesto montuja F-ki zaciskane kompresyjnie) odmowia naprawy.
 

Fruciak

New member
nie chcesz nie czytaj, jeżeli mam jakieś informacje to się dziele nimi.

I nawet logiczne jest to że nie dadzą do multiroomu dwóch nowych PACE PVR pomyśl :fool:
Tak jak w N główny Turbo a drugi do multiroom ten najstarszy biały.

----

jeszcze mam pytanie techniczne ;)

mam DTV i Analog w dużym pokoju, tam jest też główne gniazdko, znaczy jest gniazdko ze idą dwa kable od ścinany i jeden podłączony jest do gniazda na ścianie, z którego wychodzą dwa kable, jeden do dekodera DTV drugi do analogu. Natomiast drugi kabel który wychodzi z ściany i idzie aż do pokoju sypialnianego gdzie jest bezpośrednio podpięty do modemu od internetu. Teraz moje pytanie jest następujące, czy mogę kupić gniazdko (z dwoma rozdzielnikami) zamontować do ściany w sypialni i z niego wypuścić kabel do internetu i DTV (przenoszę tam dekoder DTV) podłączając do zamontowanego gniazdka ten kabel który bezpośrednio szedł do modemu od internetu?. Pytam bo nie bawiłem się w takie coś. Dodam tylko że kiedyś miałem gniazdo podpięte do tego kabla który jest obecnie podłączony bezpośrednio do modemu, i działał mi internet i TV analogowa. Teraz chce przenieść DTV do sypialni i pytanie czy warto kupić gniazdko czy będzie z tego kabla działać DTV jak analog działał.


Po pierwsze jak masz pewne informacje to się nimi podziel, a nie bierzesz je z kosmosu i myślisz że jesteś super gość ?
 

rudy13

New member
mam problem z dekoderem SAGEMCOM DSI87. dekoder ten nabylem w cyfrze+, ma mozliwosc podlaczenia dysku zewnetrzengo w celu nagrywania programow. podlaczylem dysk, urzadzenie poprosilo o sformatwanie go. dalem ok, i nastepnie ustawilem zeby nagralo film w nocy. rano sprawdzilem ze film sie nagrał. odlaczylem dysk i schowalem. teraz podlaczylem go zeby obejzec nagrany film ale wyskoczyl komunikat taki sam jak przy pierwszym podlaczeniu ze znaleziono nowe urzadzenie usb i konieczy format. czemu tak sie dzieje? tzn ze nie mozna odlaczac tego dysku wogole jak sie juz cos nagra? czy jak ? wczesniej odlaczalem po nagraniu filmow juz dwa razy i normalnie je ogladalem potem
 

bourbon

New member
Bez reklam
Dacie wiarę, że za dekoder z nagrywarka MM sobie życzy miesięcznie ponad 40 zł i jednorazowo 99zł ? Ależ to jest złodziejstwo. Nowemu, to by za 5 zł pewnie dali.
Z końcem grudnia mi się kończy umowa i coś trzeba nowego podpisać. Za pakiet, jaki nowy abonent by płacić 129 zł, mnie staremu zaśpiewali 199 zł i to tylko w tedy gdy wezmę jeszcze dodatkowo płatne pakiety HBO. Nieźle ich po***:twisted:.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
bourbon, dokładnie nieźle ich p******!!! Nie tak dawno jak się pytałem to było 20zł, teraz chcą 40zł, czy te dekodery są na ropę (jej cena idzie w górę) - może dlatego drożeją w takim tempie?
 

Alundro

New member
Witam. Już dosyć dawno nie zaglądałem tutaj. W maju zrezygnowałem z ich cudownej TV cyfrowej i właśnie dzwoniła do mnie babka że jak podpiszę umową na TV to będę miał tańszy rachunek o 10 zł bo od stycznia podwyżka. Czy nadal jest taka kiepska jakość czy coś się poprawiło?
 

spider1978

New member
Bez reklam
Nic się nie poprawiło niestety. Jaka podwyżka?

Ogólnie syf na maksa z MM. Przykładowo teraz Tesat dołączy pakiet programów Cyfry w HD i będą mieli 40 programów wysokiej rozdz. Jednak lepiej korzystać z usług mniejszej sieci która dba o klienta niż gówniana MM co ma nas w dupie
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
W styczniu kończy mi się umowa na tv, i za kilka dni, ostatecznie składam wymówienie. Przeboleję już te trzy miesiące wyższej opłaty okresu wypowiedzenia, bez podpisanej nowej umowy...

Czas na zmiany, czyli na talerz. Coś piszą, że za niedługo ma być fuzja N-ki i Cyfry+, więc warto poczekać na nowe oferty.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Żadna to rewelacja, ale warto zauważyć, że Polsat zaczął nadawać od dziś program anamorficznie w 16:9.
Ale oczywiście w MM nie może być wszystko OK". W DTV jest w porządku, ale w analogu musieli coś skopać...
 

bourbon

New member
Bez reklam
Tak myślałem, czy ta zmiana Polsatu z nadawaniem w normalnym 16/9, obejmie też MM, a tu proszę. Ale chyba coś zmienili też z głosem, bo słyszę, że jest jakiś inny, "spłaszczony".
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Żadna to rewelacja, ale warto zauważyć, że Polsat zaczął nadawać od dziś program anamorficznie w 16:9.
Ale oczywiście w MM nie może być wszystko OK". W DTV jest w porządku, ale w analogu musieli coś skopać...

No tak ale wg. satkuriera:
"Zmiana ta dotyczy przekazu prowadzonego z satelity Hot Bird 6 (13°E)"

Lokalne stacje czolowe operatorow kablowych bardzo czesto kanaly takie jak TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TV4 biorą z nadajnik naziemnych. To przejscie na 16/9 dotyczy rowniez analogowego sygnalu naziemnego? Jesli chodzi o DVB-T to tutaj 16/9 wlaczyli dokladnie rok temu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem skąd sygnał Polsatu "bierze" MM ( jak ktoś wie, to niech napisze), ale w DTV pojawił się przekaz anamorficzny, natomiast w analogu jest niby 16:9, ale obraz nie jest anamorficzny...
 

krzyjak

New member
Pytanie za 10 punktów: Czy od 01.01.2012 będzie coś nowego w ofercie naszej ulubionej TV cyfrowej? Ma ktoś jakieś sprawdzone informacje?
 
Do góry