TV HD w polskiej TK Multimedia

Benzon1983

New member
Witam. Mam pytanie do abonentów MM. Czy wraz z ostatnim rachunkiem też dostaliście podwyżkę abonamentu? Co prawda to 5 zł ale chodzi o zasady. Żadnej wcześniejszej informacji po prostu nowy rok nowa cena. Zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy, bo mnie ostatnio denerwuje ten ich dekoder.
 

Powerr

New member
Witam. Mam pytanie do abonentów MM. Czy wraz z ostatnim rachunkiem też dostaliście podwyżkę abonamentu? Co prawda to 5 zł ale chodzi o zasady. Żadnej wcześniejszej informacji po prostu nowy rok nowa cena. Zastanawiam się nad wypowiedzeniem umowy, bo mnie ostatnio denerwuje ten ich dekoder.

Informacja była i to gdzieś 3 miesiące temu (również na tym forum). Tak to jest jak się wyrzuca do kosza ulotki, nie czytając co piszą drobnym drukiem. :lol: Wzrosła cena za dostęp do DTV o 4.99 zł.
 

arest1977

New member
ludzie zapomnijcie o Multimedia. Ich sygnał cyfrowy jest tragiczny, ale żeby tego w pełni doświadczyć trzeba mieć dobry i duży telewizor minimum 40 cali. Przedwczoraj był u mnie monter ponieważ skusiłem się na promocję, po podłączeniu dekodera do telewizora oniemiałem z przerażenia...kanały hd to jakiś żart (i jest ich tylko z 9), może ktoś kto nigdy nie widział prawdziwego hd się na to nabierze. Wyglądają gorzej niż sd na dowolnej platformie np. n. O kanałach sd nie wspomnę - tragedia, już mój sygnał analogowy dawał lepszą jakość. Zaznaczam że dekoder podpięty kablem hdmi przez "fachowca", telewizor mój to samsung ue40d8000. Odesłąłęm montera z kwitkiem, i kupiłem antetę satelitarną i dekoder z n-ki - po zobaczeniu obrazu odleciałem z zachwytu......
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Generalnie masz rację delikatnie mówiąc jakość DTV a MM jest taka sobie, ale akurat kanały HD prezentują się bardzo dobrze. Porównywanie ich do SD w n-ce to duża przesada...Coś ten "fachofiec" kiepski był i źle poustawiał...( mam 42 cale i "prawdziwe HD" do porównania)
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Generalnie masz rację delikatnie mówiąc jakość DTV a MM jest taka sobie, ale akurat kanały HD prezentują się bardzo dobrze. Porównywanie ich do SD w n-ce to duża przesada...Coś ten "fachofiec" kiepski był i źle poustawiał...( mam 42 cale i "prawdziwe HD" do porównania)

Zgadzam sie z marciniozo. Mialem okazje zobaczyc kanaly HD na platformie N oraz Cyfra+, jakosc porownywalna z MM, no moze troche lepiej kanaly HD prezentowaly sie na Cyfrze +.
Ogladajac Eurosport HD, Polsat Sport HD, Canal + Sport HD z MM nie moge sie do niczego doczepić.
Może nie przełączyli w dekoderze na 720p lub 1080i :D
Kanały SD to inna bajka i wszystko już w tym temacie powiedzieliśmy - słabizna.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że tych kanałów HD w MM jest więcej niż 9... (coś tak 9x2). A tak w ogóle co do jakość dostarczanych kanałów cyfrowych w Polsce to proponuję poczytać watek kolegi Czesia....Kawał dobrej roboty prezentujący jak to kiepsko wygląda! I to u każdego dostawcy w "n" też...niestety tylko usiąść i zapłakać.
 

bourbon

New member
Bez reklam
W sumie, to jedynym kanałem w MM który ma nawet dobrą jakość SD jest RTL.
Ostatnio, skacząc po kanałach dotarłem do SportKlubu (leciało jakieś studio) i jakość tego kanału przyprawiła mnie o wzrószenie...bo przypomniały mi się czasy starych kaset VHS :-o
Niestety, ale znaczna większość kanałów SD w MM przypomina filmik z youtube, oglądany na pełnym ekranie w niższej jakości...
 

arest1977

New member
kiepski monter

Pewnie macie rację że monter źle poustawiał w dekoderze, w każdym razie i tak jestem zadowolony że wziąłem n-kę, i tak więcej kanałów hd niż w multimedii.
 

laaval

New member
ludzie zapomnijcie o Multimedia. Ich sygnał cyfrowy jest tragiczny, ale żeby tego w pełni doświadczyć trzeba mieć dobry i duży telewizor minimum 40 cali. Przedwczoraj był u mnie monter ponieważ skusiłem się na promocję, po podłączeniu dekodera do telewizora oniemiałem z przerażenia...kanały hd to jakiś żart (i jest ich tylko z 9), może ktoś kto nigdy nie widział prawdziwego hd się na to nabierze. Wyglądają gorzej niż sd na dowolnej platformie np. n. O kanałach sd nie wspomnę - tragedia, już mój sygnał analogowy dawał lepszą jakość. Zaznaczam że dekoder podpięty kablem hdmi przez "fachowca", telewizor mój to samsung ue40d8000. Odesłąłęm montera z kwitkiem, i kupiłem antetę satelitarną i dekoder z n-ki - po zobaczeniu obrazu odleciałem z zachwytu......


Tak z ciekawości, jak to zrobiłeś? Podpisałeś umowę, przyszedł monter, wszystko zamontował, po czym go pogoniłeś. Interesuje mnie sprawa z umową. Od tak sobie ją zerwałeś? Masz 3-miesięczny okres wypowiedzenia + opłatę za wcześniejsze rozwiązanie umowy. No chyba, że płacisz normalnie abonament, pomimo, że nie używasz tv. A jak jest inaczej to proszę napisz jak udało Ci się pogonić MM bezkosztowo.
 

treeev

New member
Podpisalem umowe na dwa lata (przedluzenie wlasciwie poprzedniej).Mam komfort analog i DTV (dekoder ten z tych pierwszych, montowany na pocz. 2010r, bez dysku).Teraz chcialem wymienic dekoder na taki z f. nagrywania-odpowiedzieli, ze nie mozna w trakcie promocji (co do okreslenia promocji bym nie szalal na ich miejscu 80zl za T V:blagam: o dzieki ci mm za hojnosc :blagam: -czyli musze 2 lata siedziec na starym tunerze.Mieliscie taki przypadek? Mozna wymienic ,czy brak dobrej woli?
 

jigaman

New member
Podpisalem umowe na dwa lata (przedluzenie wlasciwie poprzedniej).Mam komfort analog i DTV (dekoder ten z tych pierwszych, montowany na pocz. 2010r, bez dysku).Teraz chcialem wymienic dekoder na taki z f. nagrywania-odpowiedzieli, ze nie mozna w trakcie promocji (co do okreslenia promocji bym nie szalal na ich miejscu 80zl za T V:blagam: o dzieki ci mm za hojnosc :blagam: -czyli musze 2 lata siedziec na starym tunerze.Mieliscie taki przypadek? Mozna wymienic ,czy brak dobrej woli?

Pierwszy i podstawowy błąd to przyjęcie oferty, którą zaproponowali - na to liczą, bo wiedzą ze 90 % ludzi to leniuchy i nie chcą/boją sie walczyc o swoje. Teraz juz nic nie zrobisz, chyba ze podpisywales umowe zdalnie wtedy masz 10 dni na rezygnację. NIGDY NIE PODPISUJ UMOWY NA 2 LATA - to kosmos. Teraz w 2 lata oferty zmieniaja sie 8 razy (srednio co kwartał wymyslają promocję).
Wcześniej powinieneś zrobic tak: 3 m-ce przed koncem umowy idziesz do boku i piszesz rezygnację z TV jednej i drugiej , powód "państwa oferta jest bardzo słaba" i czekasz na kontakt z DOK - na pewno zadzwonią. Potem juz mozesz negocjować jak potrafisz, masz atut w reku bo wypowiedzenie juz złożone, wiec im bardziej zalezy niz tobie. W najgorszym przypadku przejdziesz na DVBT lub innego operatora :) Popatrz sobie na oferty innych firm - za 80 zł to bedziesz miał wypas pakiet.
 

Fruciak

New member
Podpisalem umowe na dwa lata (przedluzenie wlasciwie poprzedniej).Mam komfort analog i DTV (dekoder ten z tych pierwszych, montowany na pocz. 2010r, bez dysku).Teraz chcialem wymienic dekoder na taki z f. nagrywania-odpowiedzieli, ze nie mozna w trakcie promocji (co do okreslenia promocji bym nie szalal na ich miejscu 80zl za T V:blagam: o dzieki ci mm za hojnosc :blagam: -czyli musze 2 lata siedziec na starym tunerze.Mieliscie taki przypadek? Mozna wymienic ,czy brak dobrej woli?

Jakaś bzdura, przecież za dostęp do dekoder PVR i tak jest jakas opłata abonamentu, więc nie wiem kto Ci to powiedział, do niedawna w umowie nie było informacji jaki masz STB jeżeli masz napisane to może być rzeczywiście problem..
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Operatorzy: Chcesz tańszą ofertę - wypowiedz umowę - Telekomunikacja, telewizja | media2.pl

Tyle w temacie.
Tak robią wszyscy, ostatnio przekonałem się na własnej skórze składając rezygnacje w Orange (nosiłem się z zamiarem przejścia do Play), dostałem taką ofertę o której na stronie czy gdziekolwiek nie ma nawet drobną czcionką napisane :)
Tylko trzeba uważać, operatorzy też są cwani. Kolega poszedł tą samą drogą co ja, no i nie nie dostał tej samej oferty, powiedział że w takim razie rezygnuje. Nie oddzwonili już ponownie, na 3 dni przed końcem wymiękł, sam zadzwonił i wziął to co dali.
 
Ostatnia edycja:

treeev

New member
Jakaś bzdura, przecież za dostęp do dekoder PVR i tak jest jakas opłata abonamentu, więc nie wiem kto Ci to powiedział, do niedawna w umowie nie było informacji jaki masz STB jeżeli masz napisane to może być rzeczywiście problem..
W umowie nie jest wymieniony konkretny rodzaj dekodera.Rodzaj dekodera jest na papierach, ktore zostawil monter w sty 2010r.
Beton i juz, wyslalem pytanie do rzecznika konsumentow.
 

laaval

New member
W umowie nie jest wymieniony konkretny rodzaj dekodera.Rodzaj dekodera jest na papierach, ktore zostawil monter w sty 2010r.
Beton i juz, wyslalem pytanie do rzecznika konsumentow.


Dekoder z możliwością nagrywania to już nieco inny rodzaj promocji, Ty masz umowę na normalny dekoder. Moim zdaniem teraz to już po ptakach i życzę szczęścia, ale obawiam się, że nic nie wskórasz. Podpisałeś umowę i tyle. Masz warunki jakie masz i obawiam się, że MM nic nie musi robić, żeby spełnić Twoje życzenie i rzecznik praw konsumentów nic nie wskóra. W MM jest zasada, że jak chcesz coś zmieniać, to zrób to zanim coś podpiszesz. MM ma oczywiście możliwości różnych zmian, ale nic nie musi robić jak nie zechce.
 
Ostatnia edycja:

zenon20

New member
Podpisalem umowe na dwa lata (przedluzenie wlasciwie poprzedniej).Mam komfort analog i DTV (dekoder ten z tych pierwszych, montowany na pocz. 2010r, bez dysku).Teraz chcialem wymienic dekoder na taki z f. nagrywania-odpowiedzieli, ze nie mozna w trakcie promocji (co do okreslenia promocji bym nie szalal na ich miejscu 80zl za T V:blagam: o dzieki ci mm za hojnosc :blagam: -czyli musze 2 lata siedziec na starym tunerze.Mieliscie taki przypadek? Mozna wymienic ,czy brak dobrej woli?

No to się gościu wtopiłeś ja za te same pakiety co ty+pakiet Film po tej podwyżce płace 63zł umowa podpisana była na rok 1 czerwca kończy mi się umowa więc na dniach trzeba wybrac się do BOK ciekawe co mi zaoferują u mnie jest jeszcze konkurencja w postaci cyfrowej UPC więc wszystko możliwe.
 

kamilg23

New member
W maju likwidują Polsat Futbol.Ciekawe czy Multimedia w związku z tym wprowadzi do cyfrówki jakiś inny kanał sportowy?
 

treeev

New member
Bylem w lokalnym biurze i juz mam dekoder z f. nagrywania.Nie wiem co za ludki siedza w tym centrum informacyjnym mm, chyba przeniesli sie z tepedo mm :p
MM ma w ofercie dekodery z wiekszym dyskiem niz 150GB?
Pewnie bylo-mozna nagrania przeniesc na kompa?
 
Ostatnia edycja:

Bartek_PLRZ

New member
Witam, macie ostatnio problem z kanałami dla dzieci? U mnie od kilku dni nie działają Ceebiebies, Boomerang i coś tam jeszcze, ponbadto lekkie zakłócenia są na MiniMini. Dzwoniłem do ciołków z BOK, to gość w ogóle niekumaty w temacie, aż w końcu wykłóciłem wizytę techników na pon.
ps.: Teraz MiniMini już działa, i nie wiem ale jakość wydaje się lepsza, może coś na łączach jednak pracują? :p
Edit:
jaja są takie, że jakieś 40% kanałów nie mam, jedynie wyświetla się po czym znika komunikat Przerwa techniczna czy coś w ten deseń. Również programy z pakietu C+ szwankują, bo przycinają. Macie podobnie (Rzeszów)?
 
Ostatnia edycja:
Do góry