TV HD w polskiej TK Multimedia

jigaman

New member
Witam. Mam pytanko: Jestem w tv kablowej Multimedia, pakiet komfort w promocji 45 zł po promocji ok 54zł. Właśnie był u mnie gościu i proponował tv cyfrową. Tylko wygląda to tak że na tv cyfrową bym podpisywał z nim jedną umowe na 1,5 roku a dodatkowo musiał bym podpisać nową umowę z Multimedia na tv analogową, bo jak twierdził to cyfrowa nie może byc bez analogowej. Jak jest z tymi umowami i późniejszym zerwaniem tzn czy muszę zrywac te dwie umowy osobno czy tylko jedną?
Na twoim miejscu bym sie mocno zastanowił przy wyborze DTV w MM - sam podpisałem umowe na DTV przy przedłuzaniu neta i potem załowałem. 2 lata bulisz dwa abonamenty, tuner działa lekko mówiąc słabo, kanały te same co w analogu a zrezygnować bez kar nie można (ogólnie to tuner lezał w szafce wyłączony przez pół roku) ... W moim BOK'u chcąc zrezygnować tylko z DTV nie dało rady, musialem zrezygnować z tego i z tego (akurat robili zmieny w regulamienie na poczatku roku) - i tak oni pozbyli sie klienta na całą kablówkę a ja odkryłem naziemną DVBT w Szczecinie (obraz o niebo lepszy od tego co miałem w płatnym analogu) i przy tym zostałem.
Jak bez TV sie nie mozesz obejsc to albo zostan przy analogu albo idz do konkurencji.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak możesz brać Nkę to się nie zastanawiaj i daj sobie spokój z MM. Gwoli ścisłości to w MM jest kilkanaście kanałów HD a nie 4! Nie zmienia to jednak faktu, że to kiepski operator....Przykładem jest choćby to o czym piszesz, że aby mieć TV cyfrową to trzeba też mieć analogową.

Nie napisałem że w MM są tylko 4 HD tylko że w tym pakiecie co mi proponował za 19 zł by były tylko 4. Dzięki wszystkim za porady
 

Frauka

New member
Bez reklam
I to jest fajne ze w N umowa na 13 mcy, dostaje się też np Nfilmy na 6mcy za free. Jakość nieporównywalna. Ja jeszcze brałam za 48 zł i za tyle mam również dekoder z nagrywarką, która jest KAPITALNĄ sprawą. W MM taka przyjemność to o ile się nie mylę 20zł dodatkowo. Chyba że coś się zmieniło.
Ja się bawiłam dtv od MM 2 mce i czym prędzej uciekłam od tego wiecznie mlecznego obrazu, pikselozy i tandety. Strach było odkurzaczem splitter trącić bo od razu ani tv ani neta.
Jak dla mnie nie ma powrotu do MM :)
 

TOMGDY

New member
Małe porównanie sygnału dtv MM a UPC

Witajcie,
obiecałem jakiś czas temu, że po rezygnacji z MM i przejściu do UCP napiszę pare zdań o jakości obrazu w dtv.

Kanały SD
Jakość tego sygnału od pierwszego spojrzenia wyraźnie lepsza i to niezależnie od tego czy to TVP1 czy 4funTV albo np. DOMO.
Pikseloza dużo mniejsza, przez co obraz jest dużo bardziej wyrazisty, zawierający więcej szczegółów, duchy ( obwódki ) wokół logotypów zdecydowanie mniejsze momentami wogóle nie widoczne.
Ogólnie znana nam mgła w MM tu nie występuje. W końcu można spokojnie oglądać mecz nie wytężając wzroku za piłką i zawodnikami. Nareszcie przyjemnie jest usiąść i zobaczyć jakiś ciekawy program w SD nie wkurzając się co chwila na jego bylejakość przekazu. Jeszcze bardziej ppozytywnie zaskoczy nas każyd nowo nagrany materiał w formacie 16:9.

Kanały HD
Tu jakość porównywalna z tą w MM. Brak jakch kolwiek moich zastrzeżeń. Brak też jakiś extra zachwytów ponad to co pokazała MM.
Jedyny plus jaki widzę to zdecydowanie lepsze "dogadywanie" się tunera z moim LCD zarówno gdy mam włączone skalowanie sygnału przez odbiornik TV jaki i gdy to skalowanie mam wyłączone ( bez overscanu ).
Tak więc mały plus dla UPC

Wnioski dodatkowe:
+ modem wbudowany w tuner ( zdecydowanie mniej kabli pałęta się za sprzętem )
+ mniejsze gabaryty tunera i jego ciekawszy ( nowocześniejszy ) design
+ pilot z regulacją głośności po HDMI z podstawową funkcją sterowania LCD
+ cyfrowe programy radiowe ( sygnał po HDMI przechodzi do ampltunera i działa pomimo wyłączonego LCD )
- brak możliwości tworzenia własnych list ulubionych kanałów !!! ( jest funkcja kanałów ulubionych ale to nie to samo co w MM )

Ogólnie widzę zdecydowanie więcej plusów niż minusów chąć brak listy kanałów ulubionych na początku boli :eek:k:

Pozdrawiam
TOM
 

fuksq3

New member
Za walkę trzeba zapłacić 39,90 (SD) zł z tego co się dziś dowiedziałem za HD nie znam ceny ale pewnie z 8 zł więcej. Będzie ją można zamówić za pomocą pilota albo w CC/BOK.
Czyli cena taka sama jak w Cyfrze+
 

Kristop

New member
Za walkę trzeba zapłacić 39,90 (SD) zł z tego co się dziś dowiedziałem za HD nie znam ceny ale pewnie z 8 zł więcej. Będzie ją można zamówić za pomocą pilota albo w CC/BOK.
Czyli cena taka sama jak w Cyfrze+

Podziekuje, obejrze powtorke za free. Zycze organizatorom tej walki zeby NIE ZAROBILI NA NIEJ ANI ZLOTOWKI! 40zl chyba ich pogielo.
 

Bartek_PLRZ

New member
Ale mając RTL, to chyba problemu z oglądnięciem tej walki nie będzie. Bo KRRiT uznała za naruszenie regulaminu, kiedy operatorzy będą chcieli zagłuszać RTL. No chyba, że Niemcy sami to zakodują i tam wprowadzą PPV?
 

fuksq3

New member
dziś dostałem odpowiedź że RTL na czas gali nie będzie nadawany.
Za to walka w HD będzie w cenie 39,90 zł. Pierwszy raz MM nie bierze dodatkowej opłaty za HD jak inni operatorzy..:blagam:
 

Bartek_PLRZ

New member
W takim razie, skoro nie będzie nadawania RTL można śmiało zainteresować Urząd Ochrony Konsumenta i Krajową Rade RTV. Bo takie praktyki nie wydają się być zgodne z jakimikolwiek przepisami. Nie żebym strasznie chciał oglądnąć tą walkę, ale takie praktyki mocno mnie mierzią.
 

fuksq3

New member
Tutaj bardziej chodzi o prawa autorskie... do końca nie jestem w temacie ale taką odpowiedź uzyskałem. Że zgodnie z prawem autorskim firm które posiadają licencję na walkę mogą wystosować pismo do operatorów o blokadę RTL w PL, natomiast jest to nie zgodne z polskimi przepisami ustawionymi przez Krajową Rade Radiofonii i Telewizji...w każdym bądź razie MM blokuje RTL nie wiem jak inni operatorzy..

Dokładne info z KRRiT
http://www.krrit.gov.pl/dla-mediow-...damka-zamieszczonego-w-dzienniku-gazecie.html

A tutaj jest ciekawy artykuł o tych prawach autorskich.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/542352,kablowki_nie_moga_zablokowac_walki_adamek_kliczko.html

Dokładnie chyba boją się tego
"Kary za emisję
Organizatorzy walki straszą kablówki karami. Jeśli operatorzy zbagatelizują ich żądania, będą musieli zapłacić trzy razy tyle, ile zapłaciliby za legalnie zdobytą licencję na emisję relacji z wydarzenia. Dodatkowo za udostępnienie Polakom walki na RTL operatorom kablowym może grozić kara pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sankcja za nielegalne rozpowszechnianie utworu wynika z prawa autorskiego.
Organizatorzy walki zapowiadają, że będą śledzić w nocy z 10 na 11 września, czy kablówki dostosowały się do ich żądań. O swoim wezwaniu do zaprzestania emitowania programu RTL organizatorzy walki powiadomili także Komendę Główną Policji." GP

Teraz to już sam nie wiem jak to będzie ale z informacji które uzyskałem to niby RTL w MM ma być na ten czas zablokowany. Pewnie będzie dym...albo podpucha aby wykupić emisję walki hehe
 
Ostatnia edycja:

pablik1

Member
Tutaj bardziej chodzi o prawa autorskie... do końca nie jestem w temacie ale taką odpowiedź uzyskałem. Że zgodnie z prawem autorskim firm które posiadają licencję na walkę mogą wystosować pismo do operatorów o blokadę RTL w PL, natomiast jest to nie zgodne z polskimi przepisami ustawionymi przez Krajową Rade Radiofonii i Telewizji...w każdym bądź razie MM blokuje RTL nie wiem jak inni operatorzy..

Dokładne info z KRRiT
Sprostowanie do artykułu pt.

A tutaj jest ciekawy artykuł o tych prawach autorskich.
Kablówki nie mogą zablokować walki Adamek

Dokładnie chyba boją się tego
"Kary za emisję
Organizatorzy walki straszą kablówki karami. Jeśli operatorzy zbagatelizują ich żądania, będą musieli zapłacić trzy razy tyle, ile zapłaciliby za legalnie zdobytą licencję na emisję relacji z wydarzenia. Dodatkowo za udostępnienie Polakom walki na RTL operatorom kablowym może grozić kara pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sankcja za nielegalne rozpowszechnianie utworu wynika z prawa autorskiego.
Organizatorzy walki zapowiadają, że będą śledzić w nocy z 10 na 11 września, czy kablówki dostosowały się do ich żądań. O swoim wezwaniu do zaprzestania emitowania programu RTL organizatorzy walki powiadomili także Komendę Główną Policji." GP

Teraz to już sam nie wiem jak to będzie ale z informacji które uzyskałem to niby RTL w MM ma być na ten czas zablokowany. Pewnie będzie dym...albo podpucha aby wykupić emisję walki hehe


A ja, jak mi wyłączą RTL to złożę reklamację i zażądam obniżenia opłaty abonamentowej.
Parę razy jak były przerwy w nadawaniu Canal+ to składałem reklamację i zawsze mi parę złociiszy odliczali od abonamentu- pewnego miesiąca nawet o 23 zł mi obniżyli bo strasznie obraz się ciął dłuższy czas.
 

fuksq3

New member
A ja, jak mi wyłączą RTL to złożę reklamację i zażądam obniżenia opłaty abonamentowej.
Parę razy jak były przerwy w nadawaniu Canal+ to składałem reklamację i zawsze mi parę złociiszy odliczali od abonamentu- pewnego miesiąca nawet o 23 zł mi obniżyli bo strasznie obraz się ciął dłuższy czas.

Nie ma szans.. jeżeli min. przez 24h ci nie działa po zgłoszeniu reklamacji to jest podstawa a nie na kilka godzin...
 

testh

New member
Mam pytanie, posiadam dekoder multimedia MMp-5800c, ktory posiada wyjscia: SCART, HDMI i YPBPR. Chcialbym go podlaczyc do monitora LCD, ktory posiada zlacza VGA i DVI (bez HDCP), jaki kabel musze kupic? Zaznaczam, ze nie chodzi mi o jakosc obrazu, tylko o sam fakt podlaczenia, abym mogl ogladac tv na monitorze LCD bez udzialu komputera. Czy moge kupic kabel HDMI-VGA, widzialem takie na Allegro?
 

tolesi

New member
Mam pytanie, posiadam dekoder multimedia MMp-5800c, ktory posiada wyjscia: SCART, HDMI i YPBPR. Chcialbym go podlaczyc do monitora LCD, ktory posiada zlacza VGA i DVI (bez HDCP), jaki kabel musze kupic? Zaznaczam, ze nie chodzi mi o jakosc obrazu, tylko o sam fakt podlaczenia, abym mogl ogladac tv na monitorze LCD bez udzialu komputera. Czy moge kupic kabel HDMI-VGA, widzialem takie na Allegro?

Nie ma szans , takie kable działaja ale w drugą stronę , brak HDCP ! dekoder wysyła sygnał cyfrowy, czyli (DVI-D) , karta z kompa do monitora DVI A(analog ) lub I(mieszany) , ale nawet jak monitor ma DVI-I to HDCP nie przejdzie . Po drugie będzie problem z częstotliwością odświeżania, dekoder wysyła tylko 50Hz , monitor to pewnie minimum 60Hz .
 
Ostatnia edycja:

Stupa

New member
A RTL na cyfrze + będzie działać? Posiadam dekoder cyfry z nieopłaconą kartą i wszystkie Niemieckie programy działają, ale ktoś wcześniej pisał, że działać będzie z Astry a z HotBirda już nie, a z tego co wiem to Cyfra odbiera z HB...
 
Do góry