TV HD w polskiej TK Multimedia

tysma

New member
tysma
nie odróżniasz technologii analogowej od cyfrowej; w DTV technik może co najwyżej w tyłku pogrzebać

No ja mówiłęm, że mówie o analogu.
A w DTV sa programy SD które wyglądają dobrze i sa takie co tragicznie, ale wg mnie to wina tych co nadają, dlaczego Eurosport SD jest dobry, a taki wedding tv czy sporklub już dużo gorszy? Chyba nie przez dekoder, ani MM?
Chyba, że kanały płacą kablówką, aby ich kanał wyglądał lepiej na tle innych, nie wykluczam tego, jak w hipermarketach sieci fastfoodów płacą, żeby schody ruchome chodziły w odpowiednim kierunku:D
Ja u siebie nie spotkałem się z efektem pikseli w SD na DTV, ale u znajomych z osiedla to zaobserwowałem, myślelałem może ze to przez lcd, ale ktoś napisał, że nie to nie wiem dlaczego.
 
Ostatnia edycja:

tolesi

New member
A w DTV sa programy SD które wyglądają dobrze i sa takie co tragicznie, ale wg mnie to wina tych co nadają, dlaczego Eurosport SD jest dobry, a taki wedding tv czy sporklub już dużo gorszy? Chyba nie przez dekoder, ani MM?
Chyba, że kanały płacą kablówką, aby ich kanał wyglądał lepiej na tle innych, nie wykluczam tego, jak w hipermarketach sieci fastfoodów płacą, żeby schody ruchome chodziły w odpowiednim kierunku:D
na satelicie też tak jest że jedne są dobre a drugie złe. Ale np Sportklub na satelicie jest predkością 3Mbita/s a MM go odbierają i zmniejszają do 1,5Mbit/s , a Eurosport ma na satce 5,2Mbit/s to jak MM obetnie na połowę to jest i tak sygnał lepszy od Sportklub ,stąd róznice , a chodzi o to by Mm nie cięła aż tak mocno sygnały DTV
 
Ostatnia edycja:

zenon20

New member
MM kompresuje kanały SD w DTV aż miło nie mówię o wszystkich kanałach ale na kilku pixeloza bije po oczach i nikt mi nie wmówi że nadawca tak nadaje dany kanał a z resztą to widać co jest kompresowane a jak nadawane co do Sportklub i Wedding TV to rzeczywiście wina nadawców ale takie Domo czy TVS wygląda elegancko starczy tylko lekki ruch i pixeloza na cały ekran albo smugi i inne wady na TVP1 i kilku innych kanałach.
 

Frauka

New member
Bez reklam
U mnie technik z MM tak podłączył dtv że odłączył internet. Na drugi dzień zmienił splitter. Ale i tak strach dotknąć rurą od odkurzacza bo inaczej stopklatka na TV.

Możemy się spierać o to co komu pasuje. Mój mąż i film o jakości vhs obejrzy i mówi, że się czepiam.
Dla wymagających MM to koszmar. Już pierwszego dnia stwierdziłam że jedynie kanały HD są przyzwoite. Dla pozostałych nie warto przechodzic z analogu. Ponieważ musialam wziąć jakiś pakiet dodatkowy wybrałam Film. Razem do zapłaty 66 zł. W tym az 3 kanały HD. A na SD mleko.

Nka też nie jest idealna. Nie jestem maniakiem sportu więc mi polsaty sport do niczego nie są potrzebne. Wolę kanały przyrodnicze czy naukowe. W MM za głupi Animal Planet w HD musiałabym płacić 15 zł pomimo iż reszta pakietu mnie nie interesuje. Jak mi ktoś powie że ktoś mądry to ustalał to ze śmiechu dostanę zajadków :p Jak dziś na BBC HD zobaczyłam film przyrodniczy to poczułam się jakbym sama biegała wśród żurawi kanadyjskich :D

Teraz płace 48 zł, mam dekoder z nagrywarką ( w MM to 20 zł co miesiac), 17 kanałów HD ( w lutym dojdzie 18). I jestem happy.

Polszita złapię z naziemnej. I gra muzyka :)

Zresztą wiosna już niedługo. Kto będzie siedział przed tv :p
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
A jak na Nce wygląda TVNTurbo? Bo jak dla mnie, w DTV jakość jest fatalna. Nawet jak leci jakieś studio np. program Gadżet, to obraz jest kloaczny.
 

masloww

New member
Bez reklam
Ja u siebie nie spotkałem się z efektem pikseli w SD na DTV, ale u znajomych z osiedla to zaobserwowałem, myślelałem może ze to przez lcd, ale ktoś napisał, że nie to nie wiem dlaczego.
chmara pikseli faktycznie występuje tylko na niektórych mocno skompresowanych programach ale mleko jest wszystkich programach SD a artefakty na większości z nich, zwłaszcza sportowych; na ES SD podczas wyścigu kolarskiego zamiast kolarzy to chmura artefaktów jedzie;
artefakt wygląda tak
http://tnij.org/jwhk
i nie jest to wina telewizora; wystarczy przełączyć na analog a mleko i artefakty znikają; czasami pojawia się ziarno, które jest cechą sygnału analogowego wrażliwego na wszelkie zakłócenia
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
MM chwali się, że w nowym BOK-u we Wrocku-u ma tv 47” na którym można się pobawić; kiedyś przejdę się tam z ciekawości i popytam pracowników czy widzą artefakty?

niestety, to co pisze Frauka o swoim mężu odnosi się do zdecydowanej większości;
Polacy wychowani na VHS-ach, filmach divx i systemie Secam są mało wybredni; zobaczą trochę lepszy obraz od VHS-u i są zachwyceni

p.s.
w BOK-u Dialogu we Wrocku też mają tv do zabawy; byłem kiedyś i zobaczyłem większą kaszanę niż w MM; ale ci chociaż nie wciskają kitu o „kosmicznej jakości obrazów” i otwarcie mi powiedzieli że niestety ale tak muszą robić aby tv poszła po kabelkach telefonicznych, kiedyś jak przejdą na światłowody (a mocno w nie inwestują) to mają to zmienić
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
100% racji.
Jak kiedyś uciąłem sobie pogawędkę z miłą panią w BOK na temat jakości to była bardzo zdziwiona o co mi chodzi...W końcu stwierdziła, że tysiącom abonentów ta jakość odpowiada a jak mi się nie podoba to mam zrezygnować z ich usług.
Tak niestety jest, kiedyś walczyłem z kiepską jakością sygnału po analogu. W końcu okazało się, że coś tam było uszkodzone. Po wymianie sygnał uległ poprawie. Niestety w całej klatce tylko mi to przeszkadzało! Sąsiedzi twierdzili, że tak widocznie musi być....
 

tysma

New member
ja nie obserwuje artefaktów. A na te artefakty nie ma wpływu też trochę tv? Tzn w taki sposób, że czym mocniej skompresowany obraz to telewizory z większą rozdzielczością gorzej go wyświetlaja? Bo na prawdę u siebie na plazmie hd ready takiego czegoś nie doświadczyłem, a kolega ma lcd fullhd i widziałem u niego pare razy takie artefakty jak w linku.

edit-
sorry miałem takie artefakty, gdy ogladałem film przez VOD, teraz sobie przypomnniałem, ale to sprawiało wrażenie jakby coś na łączy przesyłu filmu do dekodera jakieś pakiety zostały zgubione.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
ja nie obserwuje artefaktów. A na te artefakty nie ma wpływu też trochę tv? Tzn w taki sposób, że czym mocniej skompresowany obraz to telewizory z większą rozdzielczością gorzej go wyświetlaja? Bo na prawdę u siebie na plazmie hd ready takiego czegoś nie doświadczyłem, a kolega ma lcd fullhd i widziałem u niego pare razy takie artefakty jak w linku.
te artefakty widać na każdym tv, na LCD-kach, plazmach HD Ready jak i nawet na CRT-kach;
z tym że na LCD-kach widać wyraźniej ten defekt zwłaszcza na tych gorszych bo nakładają się wtedy dwa defekty: artefakty i smużenie
 

xolzok

New member
Bez reklam
U mnie technik z MM tak podłączył dtv że odłączył internet. Na drugi dzień zmienił splitter. Ale i tak strach dotknąć rurą od odkurzacza bo inaczej stopklatka na TV.

U mnie też tak było. Lekkie ruszenie kablem i stopklatki. Przyjechał technik, niby poprawił i pojechał.
Skończyło się na tym, że sam musiałem poprawiać kable. Jak na razie jest ok, ale staram się nie ruszać tych kabli.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wow to długie kable muszą mieć!!!
A tak na poważnie to w moim lokalnym BOK to jest raczej antyreklama jakości na znajdującym się tam TV,.....ale ludziom to nie przeszkadza, skoro większość przychodzi złożyć wymówienia!
Ale nie dlatego, że jest kiepska jakość, po prostu ludzie (w większości straszni) rezygnują z czego się da aby obniżyć koszty....i zostawiają możliwie najniższy pakiet socjalny.
 

tolesi

New member
To ciekawe ja mam w menu dekodera włączoną funkcję dolby digital na Tak i mam dźwięk na programach HD 8)
Widocznie masz Tv który takie DD po HDMI obsługuje.
instrukcja strona 25 :
Uwaga: nie należy ustawiać Dolby Digital na Tak, jeśli do dekodera nie jest podłączony odpowiedni
sprzęt audio – może to doprowadzić do czasowej utraty dźwięku i, co za tym idzie, konieczności
ręcznego wybierania ścieżki stereo. Fonię we wszystkich przypadkach gwarantuje Nie.
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
jak dla mnie to niech wszedzie wymienia infrastrukture i niech bedzie wszystko na poziomie to wtedy moze cos zdzialaja poprawia zwieksza przepustowosc a tak co z tegoo jak w polowie lokalizacji pewnie z polowe kanalow by musieli wylaczc zeby to wydolilo. Kupuja kolejne sieci ktore pewnie tylko tv analogowa widzialy nie inwestujac tam w co kolwiek wiec cudow nie bedzie
 
Do góry