TV HD w polskiej TK Multimedia

spider1978

New member
Bez reklam
masloww ja tam nic nie naginam:p ale niech ktos nie mowi ze HD wyglada gorzej niz gdzie indziej bo z tego co mi wiadomo to akurat na tym to oni nie tna inna sprawa to SD bo tutaj zgoda nie wyglada ciekawie
 

Alundro

New member
Srry że nie w temacie ale potrzebuje szybkiej odp- kupiłem TV w RTV Euro AGD i dostałem kartę gwarancyjną.Czy podbijaliście ją w sklepie ?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Nka wygląda lepiej niż MM i to bez dwóch zdań. U mnie w MM to SD wygląda prawie jak analog.
Nie twierdzę, że np w Kaliszu MM się bardziej nie przyłożyła. Piszę o moich odczuciach. A te są takie, że nigdy więcej MM. Niestety muszę u nich zostawić internet. To jedyna rzecz która w miarę działa. Niemniej jednak odnoszę wrażenie, że im większe prędkości oferują, tym bardziej tego nie ogarniają.

spider1978 właśnie oglądam w N TVN HD i to jest właśnie to. W MM nie było źle ale takiej żylety tam nie widziałam. Do tego musiałam płacić 66 zł mając 3 kanały w HD. MM to dobre rozwiązanie dla moich rodziców, którym jest obojętne, aby coś grało ;)
 
Ostatnia edycja:

tolesi

New member
Dziś odpaliłam Nkę. Po multimedii to po prostu kosmos.
W N kanały SD mają taką jakość jak w mm HD. Ostro musi MM kompresować dtv.
Potwierdzam , dobrze pisałem wcześniej ,że warto zaryzykować :)

Frauka: no to ciekawe, bo ja zbytnio różnicy między N'ką a DTV nie widzę
Chyba że na Nce właczysz co niektóre kanały typu aljazera (z bitrate 1mb )to jakośc będziesz miał taką samą jak w SD MM.
Jak podłaczyłem Nkę to miałem jescze 1m-c DTV mulmedi, różnica jest i to kolosalna, MM ma tak skompresowane sygnały , że jak oglądało się np zielone drzewa itp faktury to w LCD latały tylko pikselowe kwadraty , a tu masz stabilny wyraźny obraz, tak samo w MM było z szybkimi scenami , albo np kanał Puls , totalna pikseloza .
Zresztą na ten temat kompresji było już kilkadziesiąt postów na tym forum .

Cytat:Napisał Frauka
właśnie oglądam w N TVN HD i to jest właśnie to.W MM nie było źle ale takiej żylety tam nie

Oglądnij jakiś dokument na BBC HD tam dopiero zobaczysz różnicę definicji HD
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
Bo może u nas to lepiej działa haha
a może po prostu jesteście na garnuszku Rogowskiego lub jego kumpla Pęcherza;
na tym forum to tylko jeden z Kalisza był niezadowolony z MM, wbrew wszelkim zaklęciom krajan potwierdził nasze uwagi na temat działania DTV; (pozdr. dla sobik07);
chyba jako jedyny nie był z MM jakoś związany, reszta rżnęła głupa na maxa jak Ty Fruciak
 

Fruciak

New member
a może po prostu jesteście na garnuszku Rogowskiego lub jego kumpla Pęcherza;
na tym forum to tylko jeden z Kalisza był niezadowolony z MM, wbrew wszelkim zaklęciom krajan potwierdził nasze uwagi na temat działania DTV; (pozdr. dla sobik07);
chyba jako jedyny nie był z MM jakoś związany, reszta rżnęła głupa na maxa jak Ty Fruciak

Hehe, weź mnie nie rozwalaj powyższymi tekstami na garnuszku Rogowskiego, Jakos śledzę forum i widzę że wiele osób wypowiada się pozytwnie więc nie wiem skąd takowe sugestie ? ja tam wiem swoje, napisałem co uważałem mam N'ke mam DTV, i jak słyszę komentarze jaka ta N'ka jest wspaniała to mnie zalewa.. skoro jakoś DTV jest taka dramatyczna to po co to bierzecie ?
 

Fruciak

New member
Potwierdzam , dobrze pisałem wcześniej ,że warto zaryzykować :)


Chyba że na Nce właczysz co niektóre kanały typu aljazera (z bitrate 1mb )to jakośc będziesz miał taką samą jak w SD MM.
Jak podłaczyłem Nkę to miałem jescze 1m-c DTV mulmedi, różnica jest i to kolosalna, MM ma tak skompresowane sygnały , że jak oglądało się np zielone drzewa itp faktury to w LCD latały tylko pikselowe kwadraty , a tu masz stabilny wyraźny obraz, tak samo w MM było z szybkimi scenami , albo np kanał Puls , totalna pikseloza .
Zresztą na ten temat kompresji było już kilkadziesiąt postów na tym forum .

Cytat:Napisał Frauka
właśnie oglądam w N TVN HD i to jest właśnie to.W MM nie było źle ale takiej żylety tam nie

Oglądnij jakiś dokument na BBC HD tam dopiero zobaczysz różnicę definicji HD

Topsi: to są wasze sugestie, dla mnie obraz HD jest wporządku i miło się ogląda, chyba że wy juz "takie detale widziecie których ja nie widzę" to zwracam honor ;)
 

tolesi

New member
Hehe, weź mnie nie rozwalaj powyższymi tekstami na garnuszku Rogowskiego, Jakos śledzę forum i widzę że wiele osób wypowiada się pozytwnie więc nie wiem skąd takowe sugestie ? ja tam wiem swoje, napisałem co uważałem mam N'ke mam DTV, i jak słyszę komentarze jaka ta N'ka jest wspaniała to mnie zalewa.. skoro jakoś DTV jest taka dramatyczna to po co to bierzecie ?
Wziąłem DTV bo miałem nadzieję na "kosmiczne obrazy " . od grudnia już im to kosmiczne pudełko odniosłem chociaż wpychali mi je do kieszeni spowrotem wpierając ,że źle widzę no bo tysiące innych widzi dobrze.(na zasadzie hasła "ludzie jedzcie gó... przecierz miliony much nie moga się mylić ")

Topsi: to są wasze sugestie, dla mnie obraz HD jest wporządku i miło się ogląda, chyba że wy juz "takie detale widziecie których ja nie widzę" to zwracam honor ;)
Nie porównujemy HD ale kanały SD nie chce mi się przegladać forum i cytować postów ludzi którzy opisują swoje wrażenia pikselowanych SD.
 

tysma

New member
Nie porównujemy HD ale kanały SD nie chce mi się przegladać forum i cytować postów ludzi którzy opisują swoje wrażenia pikselowanych SD.

Jezeli chodzi o SD to też zależy od tv, LCD dużo gorzej radzą sobie z nizszymi rozdzielczościami, widziałem u znajomych często przy filmach gdzie było dużo czarnego pojawiały sie piksele, ja u siebie na plazmie tego nie doświadczyłem, zwyczajna HD ready.
Do tego jeszcze trzeba sprawdzić jakość sygnału, może po prostu masz za słaby sygnał i dlatego piksele się pojawiają czasami. Sąsiad miał jakieś lekkie zakłócenia na niektorych kanałach w analogu zadzwonił i w skrzynce zwiększyli siłe sygnału czy coś takiego i jest git.

Co do Nki wg mnie słabe programy są w ofercie, już bym szybciej brał cyfre lub polsat cyfrowy. Sam zastanawiałem się nad polsatem cyfrowym, ale jak już wróciły kanały sportowe polsatu do multimedii to pozostaje.
Do nki nawet by mnie nie przekonał fakt, że wszystkie kanały tam byłyby w HD, ich oferta dla mnie jest słaba i tyle. Do tego nie wiem jak teraz, ale pół roku temu patrzyłem to mają te śmieszne pakiety filmowe, rozrywka itp. Co moim zdaniem jest minusem, bo w filmowych tylko interesują mnie 2 kanały w rozrywce 1, ale zeby je mieć musze zapłacić za cały pakiet, w którym 80% kanałów jest słabych.
Lepiej jest to rozwiązane w polsacie cyfrowym i cyfrze+, gdzie jest to wymieszane i w pakiecie familijnym można znaleźć najbardziej popularne kanały np. z fimowych, czy muzycznych. Nie trzeba płacić za cały pakiet 8 kanałów, a z tego się oglada tylko 2 jak w przypadku Nki.
Na przykład chciałbym mieć w Nce comedy central to musze wykupić cały pakiet Filmowe, w których jest 14 kanałów i zapłacić za cały pakiet, potem pakiet Nauka, żeby mieć kanały discovery i znów opłata za kolejny pakiet, CN czy nickelodion znów kolejny pakiet trzeba brać, a w innych plarfortmach i kablówkach w jednym pakiecie je ma + większość kanałow z tych pojedynczych pakietów Nki.
 
Ostatnia edycja:

zenon20

New member
U mnie jakość DTV za dobra nie jest niektóre kanały wyglądają tak że szkoda gadać co do HD to wygląda dobrze ale za wspaniale też nie jest a że w Kaliszu wszystko jest ok to ciekawa sprawa może lepszą tam mają sieć.
 

tolesi

New member
Jezeli chodzi o SD to też zależy od tv, LCD dużo gorzej radzą sobie z nizszymi rozdzielczościami, widziałem u znajomych często przy filmach gdzie było dużo czarnego pojawiały sie piksele, ja u siebie na plazmie tego nie doświadczyłem, zwyczajna HD ready.
Do tego jeszcze trzeba sprawdzić jakość sygnału, może po prostu masz za słaby sygnał i dlatego piksele się pojawiają czasami. Sąsiad miał jakieś lekkie zakłócenia na niektorych kanałach w analogu zadzwonił i w skrzynce zwiększyli siłe sygnału czy coś takiego i jest git..
Sygnał byl na maksa (bo już nie mam DTV !) na wskażniku i na pomiarach techników.
Po drugie nie zmieniłem TV tylo operatora i róznica jest , więc to wina kablówki .
jak masz możliwość to podłacz pod ten sam tv dekoder mm i jakiś satelitarny platformy cyfrowej, ustaw na dwóch ten sam kanał np ESPN albo Puls czy TV4 i wtedy zobaczysz o co mi chodzi.
Co do oferty programowej platform to jeden lubi sport drugi co innego więc każdy wybiera co chce chodzi o "walkę " z marnym bitrate w DTV MM ,bo mam okazję czasem oglądać u rodziców to nie jest to na co stać dekodery DTV .
 
Ostatnia edycja:

tysma

New member
Co do oferty programowej platform to jeden lubi sport drugi co innego więc każdy wybiera co chce chodzi o "walkę " z marnym bitrate w DTV MM ,bo mam okazję czasem oglądać u rodziców to nie jest to na co stać dekodery DTV .

jak pisałem wcześniej dla mnie w nce mogłoby być nawet 3d kanały wszystkie i tak bym nie brał ze względu na ich oferte i ten beznadziejny podział na grupy tematyczne, takie coś jest dobre ale dla dodatkowych pakietów nie podstawy.
Dla mnie ważniejsza jest oferta programowa, potem jakość.
Zresztą co do jakości ja nie narzekam, a co więcej jestem zadowolony, bo nie wierzyłem, że kanały HD będą wyglądać tak jak obraz na tv na wystawach sklepowych, gdzie wyświetlane są często specjalnie przygotowane filmy/materiały. I miło się rozczarowałem, gdy nie widziałem żadnej różnicy między u mnie kanałem discovery hd showcase czy ngc hd, a tymi obrazami wyświetlanymi w sklepach:)

Ale zgodze się, że wiele programów wygląda słabo, np wedding tv jest jeszcze pare, ale teraz nie pamiętam, chyba sportklub jeszcze. Ale to chyba wina tych co nadają, a nie dekodera.

Sygnał byl na maksa (bo już nie mam DTV !) na wskażniku i na pomiarach techników.

U sąsiada też dekoder pokazywał jakość na maska jak u ciebie, a mimo to technik coś tam grzebał w skrzynce, wiem bo mieszkam na tym samym piętrze i niby się porawiła jakość, ale mówie tutaj o analogu, bo na cyfre nie narzekał.
 
Ostatnia edycja:

tolesi

New member
Witam

Posiadam dekoder model MMP-5800C, wszystkie programy na tym dekoderze cyfrowym mi działają, lecz mam problemy z kanałami HD, obraz jest lecz nie mam dźwięku, a tak jak wspomniałem z każdym innym programem jest wszystko ok. Orientuje się ktoś co jest przyczyna braku dźwięku na programach HD?

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam
W menu dekodera musisz wyłaczyć funkcję dolby digital na NIE , poczytaj instrukcję
 

tolesi

New member
jak pisałem wcześniej dla mnie w nce mogłoby być nawet 3d kanały wszystkie i tak bym nie brał ze względu na ich oferte i ten beznadziejny podział na grupy tematyczne, takie coś jest dobre ale dla dodatkowych pakietów nie podstawy.
Dla mnie ważniejsza jest oferta programowa, potem jakość.
Zresztą co do jakości ja nie narzekam, a co więcej jestem zadowolony, bo nie wierzyłem, że kanały HD będą wyglądać tak jak obraz na tv na wystawach sklepowych, gdzie wyświetlane są często specjalnie przygotowane filmy/materiały. I miło się rozczarowałem, gdy nie widziałem żadnej różnicy między u mnie kanałem discovery hd showcase czy ngc hd, a tymi obrazami wyświetlanymi w sklepach:)

Ale zgodze się, że wiele programów wygląda słabo, np wedding tv jest jeszcze pare, ale teraz nie pamiętam, chyba sportklub jeszcze. Ale to chyba wina tych co nadają, a nie dekodera.



U sąsiada też dekoder pokazywał jakość na maska jak u ciebie, a mimo to technik coś tam grzebał w skrzynce, wiem bo mieszkam na tym samym piętrze i niby się porawiła jakość, ale mówie tutaj o analogu, bo na cyfre nie narzekał.

1.Technik napewno nie porawił sygnału bitrate sygnału. (Jestem elektronikiem i mam znajomość tego co można porawić w skrzynce)
2 . jak się "kłocić " to w MM to dopiero beznadziejny ! podział pakietów na grupy tematyczne , a tu mam wszystkie pakiety tematyczne w jednej cenie i tak każdy układa sobie liste ulubionych
3. W dekoderach sat masz sygnał taki bitrate jak nadają nadawcy a w MM sygnał jest kompresowany i puszczany w sieć więc w MM to nie tylko wina nadawcy programu
4. po raz drugi potwierdzam że w MM co do HD (i netu) nie mam zastrzeżeń.
 

tysma

New member
"1.Technik napewno nie porawił sygnału bitrate sygnału. (Jestem elektronikiem i mam znajomość tego co można porawić w skrzynce)"

Jednak coś tam porobił, bo wcześniej na BBC enterintement było widać takie paski które jeździły z góry do dołu i dziwne zakłócenia na cartoonnetwork jakby lekkie ziarno:), po ingerencji technika na CN to znikneło, a bbc coś tam się pojawia jak właczy telewizor w drugim pokoju, ale lekkie zakłocenia.
 

tolesi

New member
"1.Technik napewno nie porawił sygnału bitrate sygnału. (Jestem elektronikiem i mam znajomość tego co można porawić w skrzynce)"

Jednak coś tam porobił, bo wcześniej na BBC enterintement było widać takie paski które jeździły z góry do dołu i dziwne zakłócenia na cartoonnetwork jakby lekkie ziarno:), po ingerencji technika na CN to znikneło, a bbc coś tam się pojawia jak właczy telewizor w drugim pokoju, ale lekkie zakłocenia.
Zgoda , mógł w analogu wymienić filtr na lepszy , wyregulować tłumik itp i znikły paski czy szum.
Ale śnieżenie w tv analogowej to nie to co bitrate w tv cyfrowej, bitrate to jakby ci napisać :to liczba danych zer i jedynek jakie operator przesyła w ciągu np 1sekundy , im więcej upcha tych danych tym lepszy obraz . (czym szybszy internet tym masz lepszy komfort korzystania z niego) Technik w skrzynce w bloku tych danych napewno nie poprawi .
 
Do góry