TV HD w polskiej TK Multimedia

tysma

New member
Witam,
dziś podłączyli mi DTV 26.07, z tego co wiem to raz w miesiącu mogę za darmo obejrzeć jeden film z VOD'u. Stąd moje pytanie czy to raz w miesiącu to od czasu podpisania umowy 26.07 do 26.08 czy po prostu raz w miesiacu kalendarzowym?
Jeżeli w kalendarzowym to rozumiem, że teraz do końca lipca mogę 1 film gratis i potem znów w sierpniu kolejny, tylko teraz nie wiem jak to jest rozliczane nie chciałbym dziś film obejrzeć na VOD i potem np 2 sierpnia i zobaczyć na rachunku, że za jeden z filmów zapłaciłem.
 

tolesi

New member
Witam,
dziś podłączyli mi DTV 26.07, z tego co wiem to raz w miesiącu mogę za darmo obejrzeć jeden film z VOD'u. .
z tym darmowym to lepiej zadzwonić na infolinię i się upewnić czy masz do swojego numeru abonenta taką promocję bo nie wszyscy mają.
..... cytat ze strony MM :promocja! Każdy pierwszy film w danym miesiącu Klienci telewizji DTV oglądają ZA DARMO! Sprawdź warunki promocji u naszego konsultanta.
 

tysma

New member
z tym darmowym to lepiej zadzwonić na infolinię i się upewnić czy masz do swojego numeru abonenta taką promocję bo nie wszyscy mają.
..... cytat ze strony MM :promocja! Każdy pierwszy film w danym miesiącu Klienci telewizji DTV oglądają ZA DARMO! Sprawdź warunki promocji u naszego konsultanta.


Przeczytąłem na umowie, że posiadam taką opcje, w kazdym miesiacu kalendarzowym.
Ale dobrze, że zajrzałem do umowy, bo wyczytałem, że tą opcję mam dostepną na 12 miesiecy od daty zawarcia umowy, a umowa na DTV jest na 14 miesięcy:) Czyli gdybym na to nie spojrzał, za filmy w ostatnich 2 miesiacach bym zapłacił.
 

tysma

New member
Jeszcze mam pytanie do mojego dekodera wchodza 4 przewody EURO, kablówka out, kablówka in i skrętka od modemu. BYłem u mojego kolegi on nie ma żadnego modemu i u niego wchodzą do dekodera trzy przewody z tych które wymieniłem oprócz oczywiście skrętki (bo nie ma modemu).
Czy ja mam jakiś starszy dekoder czy o co tu chodzi?
 

masloww

New member
Bez reklam
wcisnęli Tobie stary model ze zwrotów; ja swojego starego grata też oddaję na koniec sierpnia;
ludzie pryskają od tego dziadostwa, mają już dość czekania na poprawę;
masz STB podpięty do tv przez EURO więc wnioskuję że posiadasz poczciwego CRT-eka; ale jak będziesz chciał się przesiąść na jakiegoś większego plaskacza to radzę zmień najpierw kablówkę bo „kosmiczna cyfrowa jakość” to tylko w reklamie jest
 

Snakeee

New member
Bez reklam
wcisnęli Tobie stary model ze zwrotów; ja swojego starego grata też oddaję na koniec sierpnia;

Skad wiesz ze stary?:-D Ja tez mamy dekoder z oddzielnym modemem, sasiad rowniez. Montuja takie jakie maja na stanie w danym miescie, cala filozofia. Te z wbudowanym modemem nie roznia sie niczym po za tym ze maja w srodku modem.
Ja sie caly czas zastanawiam nad podlaczeniem TNK.
 

tysma

New member
wcisnęli Tobie stary model ze zwrotów; ja swojego starego grata też oddaję na koniec sierpnia;
ludzie pryskają od tego dziadostwa, mają już dość czekania na poprawę;
masz STB podpięty do tv przez EURO więc wnioskuję że posiadasz poczciwego CRT-eka; ale jak będziesz chciał się przesiąść na jakiegoś większego plaskacza to radzę zmień najpierw kablówkę bo „kosmiczna cyfrowa jakość” to tylko w reklamie jest

Wziałem DTV, bo nic za to nie płacę, a nawet mniej bo obniżyli mi telefon o 5zł, jakaś promocja na 14 miesięcy DTV za darmo. Tak by tego nie brał, bo 95% programów z dtv basic się powtarza w komforcie analogowym. A za zakup telewizora, na którym bym mógł zobaczyć różnicę w dtv i analogu dopiero się zabieram.
I też tak pomyślałem, że to jakiś stary model dekodera, pewnie stwierdzili, że lepiej dać w promocji jakimś użytkownikom te dekodery niż miałby leżeć one w magazynie i się kurzyć.

Ten kabel EURO co mi podpieli to jest na maxa gruby, dużo grubszy przewód ma niż zwyczajne EURO które posiadam np do konsoli. Dekoder wyglądem nie różni się nic od tego dekodera kolesia, na moim i jego pisze MMP-5800C, tylko że ja mam modem na zewnątrz.
To oznacza, że mam gorszy obraz przez ten STB czy nie robi to żadnej różnicy?

Jeszcze mam pytanie, bo ten dekoder co dostałem, trochę jest porysowany od góry na obudowie, mi to tam nie przeszkadza, ale powiedziałem monterowi, żeby gdzieś to zaznaczył, że otrzymałem porysowany, żeby potem przy zdawaniu dekodera nie miał problemów. On powiedział, że zaznaczy to w protokole, i teraz zobaczyłem, że w dokumentach które mi zostawił, żadnego protokołu nie ma. Monter ten protokół zabiera ze sobą? I czy w ogóle robią w multimedii problemy przy zdawaniu dekoderów tzn. czepiają się, że są zarysowane itp?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
Skad wiesz ze stary?.
bo od zeszłego roku ADB nie produkuje już modelu ADB-5800 tyko ADB-5810;

a czy jest różnica w jakości obrazu pomiędzy nimi to cholera go wie, ale nikt z posiadaczy ADB-5810 nie zachwycał się jakością obrazu więc można wnioskować że jeśli jakaś wogóle jest to niewielka;
co do porysowań nikt takimi pierdołami się nie przejmuje; a jakby się burzyli możesz śmiało mówić że dostałeś starego grata
 

krzylosiak

New member
Ja mam dekoder z wbudowanym modemem-obraz od jakiegos czasu jest ok(co prawda nie na wszystkich kanałach),programy HD wymiatają(szczególnie eurosport i hbo).Dzisiaj oglądałem HD w wykonaniu Cyfrowego Polsatu i jestem w szoku-obraz w naszej MM jest o niebo lepszy.
 

tysma

New member
Też tak macie, że po odłączeniu dekodera z prądu śnieży wam analogowa telewizja? Sądze, że tak nie powinno być, monterzy strasznie długo się tam bawili w kablach i chyba w końcu podłaczyli tak na odwal się, aby działało i teraz po odłączeniu z prądu dekodera, śnieży mi analogowa tv. Nie wiem czy tak powinno być czy nie, jak nie to będę dzwonił do MM.
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Też tak macie, że po odłączeniu dekodera z prądu śnieży wam analogowa telewizja? Sądze, że tak nie powinno być, monterzy strasznie długo się tam bawili w kablach i chyba w końcu podłaczyli tak na odwal się, aby działało i teraz po odłączeniu z prądu dekodera, śnieży mi analogowa tv. Nie wiem czy tak powinno być czy nie, jak nie to będę dzwonił do MM.

To jest prawidlowe dzialanie dekodera, jak go wyl. bedzie sniezyc analogowa - dzieje sie tak tylko wtedy kiedy sygnal analogowy masz przepuszczony przez dekoder.
Ja sobie podlaczylem analog niezaleznie od dekodera.
 

tysma

New member
Witma chciałem się zapytac, o zapis w umowie, bo powtarza się tam stwierdzenie "w miesiacu kalendarzowym aktywacji usługi", miesiac kalendarzowy aktywacji usługi to jest ten miesiac w którym montowali mi DTV (26 lipca, przy podpisach taka date wpisałem) czy może to co pisze na pierwszej stronie umowy "data zmiany zakresu umowy w zakresie pakietu/promocji: 2010-08-01 ?
Bo nie za bardzo wiem, od kiedy liczyć 14 miesiecy promocji, a chciałbym dokładnie wiedzieć zeby miesiac przed złożyć oświadczenie na piśmie.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
I moje pytanie w takim razie, kiedy mam złożyć to pismo, w którym rezygnuje z tych promocji i DTV.
14 pełnych miesięcy masz do 31.10.2011
jeśli chcesz zrezygnować z końcem promocji to musisz to zrobić do 30.09.2011
aby się upewnić nie musisz iść do BOK-u, wystarczy zadzwonić na party-line
 

adalbert20

New member
Witam. Ja też podpisałem umowę na DTV 26.07.2010 i przyjmując miesiąc 08/2010 za pierwszy miesiąc kalendarzowy promocji to 14 miesiącem będzie 09/2011. Czyli rezygnację powinienem złożyć najpóźniej do 31.08.2011 (moim skromnym zdaniem).
 

Domer

New member
Witam. Kiedys ktos obliczal tu ile wychodzi miesieczny koszt zaplaty za prad majac dekoder multimedii. Pamietacie moze ile to bylo lub macie gdzies te obliczenia?
 
Do góry