TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
analog rozwijają???
w takim wypadku o rozwoju DTV można zapomnieć - strategia na przeczekanie;

co do analogu też dziwna sprawa, w różnych miejscowościach różne programy są;
we Wrocku mam tylko 51 kanałów (w tym dubel TVN, kanał info i inne śmieci), chyba najmniej w Polsce; za to najwyższa cena jest - 63,99 zł !!!
 

rosiaktotti

New member
Kurde ja wyrzuciłem jakieś pism oz rachunkiem i nie czytałem. Jestem z Zamościa ,ciekawe czy coś dodadzą ja np nie mam FOX LIFE bo nie miałem polsatu 2 nigdy .

edit//

zrobiłem przegląd analogu :
TVN METEO - jest
w analogu na discovery travel zrobił sie czarny obraz
nie ma nic nowego
na TVP Sport mam KANAŁ ZAKODOWANY :|
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Tak się zastanawiam dlaczego nigdzie i jeszcze nigdy nie widziałem żadnego testu porównawczego jakości TV kablówek. Jeżeli niemal każdy sprzęt ma swój ranking to dlaczego nie jakość TV? Jeżeli MM znalazłaby się na ostatnim miejscu to może by się wreszcie zabrali do roboty.
 

masloww

New member
Bez reklam
dużo łatwiej jest zrobić test porównawczy platform satelitarnych a i tak nikt tego nie zrobił;
za duże pieniądze za tym stoją aby reputacje miernotom psuć; żaden operator w Polsce nie ma takiej jakości aby przystać na taki test; jeszcze komuś by przyszło do głowy porównać jakość z nadawcami zachodnimi i byłaby klapa na całego;
coraz więcej głosów wśród użytkowników Vectry też słychać że jakość programów cyfrowych jest coraz gorsza, też ściaśniają


p.s.
super-nowatorska telewizja kablowa MM właśnie zamieniła u mnie format obrazu TVP Sport z 16:9 na 4:3 LB; a jak sobie przypomnę że właśnie Wimbledon leci na Polsacie Sport to mnie roznosi; co za banda kutasów;
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No co oni tak zaciekle zwalczają format 16:9??????????????????????
Najlepiej niech zrobią 4:3 w rozdzielczości 240:320!
 

radion

New member
Witam,
Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem Cyfrowego Komfortu. Gdyby nie to, że wraz z cyfrową kablówką mogłem zmienić w ramach promocji prędkość internetu z 2Mbit na 6Mbit za jedyne 6zł różnicy w rachunku miesięcznym to pewnie w życiu bym się na to nie zdecydował...Większość, a nawet prawie wszystkie programy te same co w analogu, a te w niby HD to mnie ani ziębią ani grzeją bo mam stary TV. Dekoder podłączony przez Euro RGB a obraz jest po prostu do d... na prawie wszystkich kanałach mam coś w rodzaju takich jakby rozbłysków po rogach ekranu, zwłaszcza widoczne na jasnym tle. Modem od dekodera spakowałem do pudełka, bo mnie denerwowała ta plątanina kabli i o dziwo dekoder działa, a jak się wkurzę to i ten dekoder spakuję, analog mi w zupełności wystarcza.
Ot, taki mój wywód w kwestii przywitania się na forum i podzielenia się wrażeniami z "cyfrowej jakości obrazu" w MM Lublin.
Pozdrawiam,
Radek
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No witaj!
Na jakość DTV w MM wielu z nas narzeka, ale Ciebie trochę nie rozumiem. Piszesz o kanałach "niby HD" a masz "stary TV".... Akurat kanały HD w MM prezentują się dobrze. Nie ma co narzekać. Piszesz o jakiś rozbłyskach... a może to jest wina TV?

Ja mam też dużo zastrzeżeń co do jakości telewizji cyfrowej w MM i nie jestem ich obrońcą, ale nie wszystkie kanały są tragiczne tak jak napisałeś. Być może jest coś nie tak lokalnie w Twoim miejscu zamieszkania? Jeżeli jest tak źle jak napisałeś to zgłaszaj to do BOK! Niech technik usunie awarię. Jeżeli nie da rady to możesz próbować rozwiązać umowę...
Pozdrawiam
 

radion

New member
No witaj!
Na jakość DTV w MM wielu z nas narzeka, ale Ciebie trochę nie rozumiem. Piszesz o kanałach "niby HD" a masz "stary TV".... Piszesz o jakiś rozbłyskach... a może to jest wina TV?

No właśnie dlatego, że mam stary TV to kanały HD (ich jakość, obecność i dostępność w pakiecie) mnie "ani ziębią ani grzeją". Zastrzeżenia mam co do jakości obrazu ogólnie, na wszystkich kanałach, bez względu czy HD, czy SD obrazowi towarzyszy jakby migotanie, pulsowanie obrazu, szczególnie widoczne na jasnym tle, przy dużych kontrastach. Telewizor jest sprawny, mam dwa gniazda EURO, pod jedno jest podłączony odtwarzacz DVD i jest OK, pod drugie dekoder MM. Robiłem różne kombinacje, zamieniałem miejscami gniazda DVD - dekoder i na odwrót, zmieniałem tryby pracy gniazd RGB, S-VHS, Composite i za każdym razem obraz z dekodera jest jaki jest...Jedyne co mi zostało to kupić, albo najpierw jak się uda to pożyczyć jakiś dobry kabel EURO, bo to co dają z MM z dekoderem, to jakieś Chińskie badziewie, z cienkimi, nieekranowanymi kabelkami...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I słusznie, sprawdź kabel. Jak to nie pomoże to zgłaszaj usterkę w BOK. Niech coś z tym zrobią.
Powodzenia!!!
 

bourbon

New member
Bez reklam
A w UPC znów mogą się cieszyć z kolejnych kanałów HD, ponoć w sierpniu będą mieć już 21 pozycji.
Multimedia ma chyba przedłożony sen zimowy, zero rozwoju, brak słów...
 

masloww

New member
Bez reklam
A w UPC znów mogą się cieszyć z kolejnych kanałów HD, ponoć w sierpniu będą mieć już 21 pozycji.
Multimedia ma chyba przedłożony sen zimowy, zero rozwoju, brak słów...
nie powiem, żal dupę ściska
http://media2.pl/media/66220-bbc-hd-w-upc-jeszcze-w-lipcu.html
Łącznie w UPC dostępnych będzie już 21 kanałów HD”
„Z naszych informacji wynika, że tegoroczne lato ma być owocne dla abonentów telewizji cyfrowej UPC Polska. Do końca wakacji operator planuje znaczne powiększenie oferty o nowe kanały, w tym także o nowe stacje HD”
szykuje się nokaut

a w MM po staremu: skup akcji i nowe promocje Komfortu analogowego – 20% w umowie na 2 lata i 15% w umowie na rok;
załamać się idzie

p.s. trza zacząć pisać listy do prezesa Rogowskiego z prośbą o sprzedaż MM firmie UPC :lol:; skoro sami sobie nie radzą
 
Do góry