TV HD w polskiej TK Multimedia

bourbon

New member
Bez reklam
Ja również oglądam mecz na RTL, tutaj lepsza jakość w stosunku do TVP (nie ma tej mlecznej mgiełki, ostrość dobra, normalne kolory). Tak powinien wyglądać cyfrowy obraz w wersji SD.
 

masloww

New member
Bez reklam
z RTL-em to jest tak, że nie tyle co MM zapewnia dobry sygnał co mocno go nie psuje;
kiedyś już pisałem o tym; MM stosuje zapewne ten sam stopień rekompresji dla wszystkich programów; jeśli się rekompresuje bardzo dobrej jakości sygnał to efekt końcowy nie będzie tak straszy jak rekompresja sygnału uprzednio mocno skompresowanego a takie sygnały w większości mają polskie programy; wśród nich też jedne są lepsze inne gorsze ale nawet te najlepsze nie mają takiego bitrate jak programy niemieckie;
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak a do tego jeszcze dochodzi rozdzielczość, gdyby przy SD była ona taka jak powinna być (720x576) to by było super, niestety jest niższa...
 

xolzok

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o szybkość to na sofcie 46 różnie jest. Kanały szybciej się załączają, ale czasami nie zaskakuje obraz.Trzeba przeskoczyć kanał i wrócić. Po włączeniu dekodera nadal muli przez pewien czas.
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
W chwili obecnej u mnie w Szczecinie na analogowym TVPSport kolejny raz wyświetla się plansza z obrazem zamrożonym i napisem: "Kanał zakodowany". Zgłosiłem do MM. Usterka ostatnio ma miejsce bardzo często.
Pozdrawiam
 

Alundro

New member
Nie odpalałem bardzo dawno dekodera ale wczoraj wszedłem zobaczyć siłę sygnału i nie pamiętam jak to wcześniej wyglądało ale mam cały pasek na maxa oraz 41 dB to dobrze czy kiepsko?
 

masloww

New member
Bez reklam
S/N powyżej 40 dB to dobrze, pasek na full też;
po aktualizacji siła sygnału podskoczyła u mnie o 10 oczek, pozostałe wartości bez zmian; co oznacza że tylko nic nie znacząca jej wartość się zmieniła nic więcej;
z tego co zdążyłem zauważyć to teraz w końcu działa autoformatowanie obrazu m.in. na TVP1, TVP2, TVP Historia;
wg mnie tak samo jak przed aktualizacją programy przełączają się wolno;
 

bourbon

New member
Bez reklam
Coś RTL się ociąga z relacjami. Teraz leci mecz Niemcy-Serbia, a na RTL normalną ramówkę puszczają. Dopiero wieczorem ma być mecz. Wczoraj nie było żadnego meczu.
 

bor@s

New member
Ja zauważyłem że na nowym sofcie ( mam nr 18 ) wreszcie proporcje obrazu ustawiają się automatycznie , poprawnie. Szczególnie to widać na TVP1 i TVP2
W Poznaniu Inea przez kilka dni nadawała sygnał z innego transpondera satelitarnego w związku z wycofaniem się TVP z dotychczasowego. Proporcje były złe, by to TVP nadawało 16:9 anamorficzne bez sygnalizacji WSS (wówczas żaden najinteligentniejszy box nie ustawi automatycznie proporcji). Po kilku dniach w sygnale pojawił się stary dobrze znany letterbox. Co ciekawe w mojej kablówce (E&W Poznań) TVP jest nadawany w prawdziwym 16:9 z poprawną sygnalizacją i w lepszej rozdzielczości. Także winowajcą może był kablówka, która bierze marny sygnał (a uwierzcie mi wersji TVP na satelitach jest od groma)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety w MM nie przywiązują zbytniej wagi do jakości. Według nich wszystko zawsze jest OK' i są bardzo zdziwieni gdy ktoś ma co do jakości zastrzeżenia, za to z dużą pasją gdzie tylko można włodarze MM chwalą się zyskami. No ale jak wszelkie inwestycje ogranicza się do minimum....
 

masloww

New member
Bez reklam
teraz pełno reklam MM internecie „Oglądaj kosmiczne obrazy” z przekierowaniem na stronę z pakietami, na której nie ma słowa o tym że do tych pakietów trzeba doliczyć opłatę za analog;
zamiast tej kasy na PR wprowadzili by nowe kanały to więcej by zyskali;
ale oszuści wolą w balona zrobić klientów niż zaproponować im świadomy wybór;
taka strategia ma krótkie nogi; z całego serca życzę żydkom z MM aby zaliczyli klapę
 

Alundro

New member
Masloww taka strategia wcale nie ma krótkich nóg. Każdego kogo nabiorą mają w garści na 2 lata. Mam do Ciebie jedną prośbę chociaż sam nie jestem Żydem to proszę Cię nie używaj takich obraźliwych słów, gdyż to nie Żydzi CIę oszukują tylko Polacy więc raczej pisz polaczki. Co by nie powiedzieć o Żydach ale największą ich zaletą jest inteligencja której pracownicy czy też szefostwo MM nie posiada. A z Żydkami to jest stereotyp że trzeba ich wyeliminować tylko dlatego że są żydami.
 
Do góry