TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cenowo tak sobie, żeby mieć DTV, trzeba mieć też analog :
Uwaga ! Telewizja cyfrowa z uwagi na charakter usługi i możliwości techniczne stanowi dodatek do analogowego pakietu rozszerzonego , nie może być zatem świadczona jako usługa odrębna.

Analog rozszerzony - 34zł
Dla przykładu - Pakiet rodzinny HD plus Canal Plus - 69zł

Do tego nie widzę pożądanego dziś TVP HD....
Także cenowo oferta nie jest jakoś specjalnie atrakcyjna. Ciekawe jak z jakością obrazu....?

No chyba, że weźmiesz pakiet podstawowy DTV wtedy cena niższa, ale HD brak....




 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ja się bardzo obawiałem jakości meczy na TVP1i2 bo faktycznie delikatnie mówiąc te programy w MM jakością nie powalają.
Na szczęście nie jest tak źle, da się oglądać...., ale oczywiście do pełnego zadowolenia z jakości SD to daleka droga!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
U mnie w DTV jakość lepsza niż w analogu i tak jak napisał xolzok na TVP2 jakby nawet lepiej. Co do analogu to on jest ogólnie gorszy w moim przypadku bo brakuje wzmacniacza ( Walczyłem z tym tematem kilka lat, mieszkam w dobudowanej części bloku i raz jeden technik się wygadał, oczywiście w BOK nic nie wiedzą, według nich wszystko jest OK", tym bardziej, że nikt tego nie zgłaszał tylko ja. Inni się nie skarżą. Zresztą nawet jak była totalna kicha i śnieżenie to sąsiadom też to nie przeszkadzało. Tak to w Polsce jest, że na firmie nie robi to żadnego wrażenia jak na kilka tysięcy abonentów trafi się jeden niezadowolony, zresztą ten niezadowolony może zrezygnować i nikt się tym nie przejmie). Przy okazji mamy polski akcent na MŚ - Polacy bramki strzelają!
Pozdrawiam
 

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie analogowe TVP Sport wygląda gorzej niż TVP2 w wersji DTV - analog ma większe szumy, ziarnistość, przyciemnione kolory.
Ale np. porównując w analogu tvp2 i tvp sport, to na tvp sport jest zdecydowanie lepszy dźwięk, jakby mocniejszy.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

współczuje wam wszystkim ja już pół roku dokładnie od kiedy rozstałem się z MM i nie żałuje :D
MŚ na TVP HD w N to po prostu bajka :) na Cyfrze + też ładny obraz ale jednak na N lepszy :)
życzę wam abyście otrzymali TVP HD i cieszyli się MŚ w HD ;]
 

Snakeee

New member
Bez reklam
TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia na 19,2E w MPEG-2

Jeżeli MM ma sygnał TVP z tego satelity to może dlatego jest taki lichy ?

Najbardziej mnie zaciekawilo to:
Niestety zmiany zaowocowały pogorszeniem jakości wszystkich serwisów. Zredukowano rozdzielczość kanałów TVP do 544x576. TV Trwam zachowała dotychczasową jakość techniczną (rozdzielczość obrazu: 704x576).

Widac Rydzyk dalej ma najwiecej do powiedzenia :)

SATKurier.pl / Futbol w TV / Jakość emisji HD z MŚ w piłce nożnej

Cyfrowa sieć kablowa UPC Polska (od 11 czerwca po 21.00)

TVP HD jest nadawany cyfrowo w kablu. Oprócz niego jest tam też TVP Sport i TVP Historia.
Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 18Mbit/s (średnio - to rekord!)
Jakość dźwięku: stereo (192 kbit/s) + AC3 5.1 (384 kbit/s)
Jako ciekawostkę należy podać, że TVP Sport w UPC Polska ma przepływność 8 Mbit/s (wizja) + fonia stereo 192 kbit/s + AC3 384 kbit/s.


Platforma n

TVP HD jest nadawany z tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).
Oprócz niego jest tam nadawanych 7 innych kanałów HD.

Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 7,6 Mbit/s (mecz pierwszy), 8,4 Mbit/s (mecz drugi)
Jakość dźwięku: dwie fonie AC3: 2.0 (192 kbit/s), 5.1 (384 kbit/s)

Platforma CYFRA+

TVP HD jest nadawany z tp. 4 (11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).
Oprócz niego jest tam nadawanych 5 innych kanałów HD i jeden serwis z dosyłem materiałów dla usługi VoD.

Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 7,55 Mbit/s (mecz pierwszy), 8,1 Mbit/s (mecz drugi)
Jakość dźwięku: AC3: 5.1 (384 kbit/s)

Platforma satelitarna TP

TVP HD jest nadawany z tp. 89 (12,476 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).
Oprócz niego jest tam nadawanych 15 kanałów TV, w tym jeszcze jeden HD, a pozostałe 14 SD (w MPEG-4).

Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 9 Mbit/s (mecz pierwszy), 9,25 Mbit/s (mecz drugi)
Jakość dźwięku: stereo (192 kbit/s)


Dosył TVP z 19,2°E (ASTRA 1KR)

TVP HD jest nadawany z tp. 59 (10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK).
Oprócz niego jest tam nadawanych 9 kanałów TV (SD, 3 w MPEG-4, 6 w MPEG-2) i 7 stacji radiowych.

Jakość obrazu: 720p (1280x720)
Średni debit wideo: 6,55 Mbit/s (mecz pierwszy), 6,4 Mbit/s (mecz drugi)
Jakość dźwięku: dwie fonie AC3: 2.0 (192 kbit/s), 5.1 (384 kbit/s)

ARD "Das Erste" HD z 19,2°E (ASTRA 1KR)

Pierwszy mecz (RPA - Meksyk) był dostępny w przekazie niekodowanym na kanale ARD "Das Erste" HD. Jest on nadawany z tp. 11 (11,362 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).
Oprócz niego są tam nadawane jeszcze dwa inne kanały HD.

Jakość obrazu: 720p (1280x720)
Średni debit wideo: 11,45 Mbit/s
Jakość dźwięku: trzy fonie - 2x stereo (256 kbit/s) i AC3 (448 kbit/s)

RTL HD z 19,2°E (ASTRA 1M)

Drugi mecz (Urugwaj - Francja) był dostępny na kodowanym kanale RTL HD, wchodzącym w skład oferty HD+. Jest on nadawany z tp. 57 (10,832 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).
Oprócz niego są tam nadawane jeszcze trzy inne kanały HD.

Jakość obrazu: 1080i (1920x1080)
Średni debit wideo: 16,2 Mbit/s
Jakość dźwięku: AC3 2.0 (384 kbit/s)
Bradzo ciekawe jest podsumowanie. Artykul dodali 2010-06-11 18:12:06 upc wlaczyla TVP HD po 21 i w podsumowaniu chyba tego nie ujeli :)

Komentarz jakies internauty z media2.pl

Mariusz Piastów
wczoraj o 23:06
faktycznie upc ma najlepszy odbiór w hd, dzisiaj porównałem u kolegi nawet na ence. i faktycznie nie ma porównania haha nagraliśmy i porównaliśmy. na ence jakby za mgłą było a na upc wyraźnie, brawo upc, nie dość że spontan to jeszcze taka jakość :)
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
a my to możemy sobie popatrzeć co najwyżej na tabelki


„TVP Sport w UPC Polska ma przepływność 8 Mbit/s (wizja) + fonia stereo 192 kbit/s + AC3 384 kbit/s.”
jaka niegospodarność, w MM w takiej przepływności mieszczą się 4 programy :lol:
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie z kolei na TVP Sport często pojawia się stopklatka z napisem "kanał zakodowany".
Tak było wczoraj w czasie transmisji meczu Niemiec z Australią - przerwa trwała kilkadziesiąt minut. Dźwięk i transmisja w TVP2 w tym czasie jest. Miejmy nadzieję, że się poprawią.
Żal, że nie transmitują w TVPHD.
 

rosiaktotti

New member
U mnie, w Zamościu , zdecydowanie jednym z najlepszym jakościowo kanałów jest RTL na oko bitrate jest tam z 7mb całkiem podobny do NG HD. A dobrze wiecie, że lecą tam mistrzostwa. pozdrawiam R.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Kolejny mecz i znow te trabki!! Ja juz nie wytrzymuje!!! Niech oni im tego zakaza!!! Caly swiat mowi glosno ze nie akceptuje tego ale te dzikusy maja jakas niezrozumiala dla mnie radosc w dmuchanie w to cholerstwo! Czy oni sa normalni? To jest pilka nozna, kibicowac trzeba gardlem, oklaskami, spiewami a nie udawanie odglosu brzeczenia pszczol jak w ulu! Dla mnie to jest skandal, MS raz na 4 lata, czlowiek czeka na to wydarzenie a teraz autentycznie mam juz dosc.

Przed stadionami sprzedaja podobno zatyczki do uszu, jest problem bo towaru zaczyna brakowac!!!
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie z kolei na TVP Sport często pojawia się stopklatka z napisem "kanał zakodowany".
Tak było wczoraj w czasie transmisji meczu Niemiec z Australią - przerwa trwała kilkadziesiąt minut. Dźwięk i transmisja w TVP2 w tym czasie jest. Miejmy nadzieję, że się poprawią.
Żal, że nie transmitują w TVPHD.

Piszesz o TVP Sport w wersji analogowej czy DTV, której chyba brak w sieci Multimedia ?

Trąbki faktycznie są mocno wkurzające, ciekawe czy sa jacyś fanatycy co sobie puszczają dźwięk meczu w 5.1 na kinie domowym :mrgreen:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
rosiaktotti
Ale czy to chodzi o ten kanał RTL, który jest dostępny w DTV MM? Bo własnie oglądam mecz na TVP Sport Japonia - Kamerun a na RTL go nie ma....
 

rosiaktotti

New member
RTL nie ma wszystkich meczów.
teraz leci jakieś ścierwo. tak ten z DTV .. 52 chyba.

Dziś np:
20:30
RTL FIFA Fußball-WM 2010: 1. Hälfte Italien - Paraguay: WM-Experte: Jürgen Klinsmann; Co-Kommentator: Florian König
20:30
MŚ w Piłce Nożnej RPA 2010, Włochy - Paragwaj
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z innej beczki.
Po chwilowym problemie z peb. pl dzisiaj transfer na poziomie 1MB/s ( przy łączu 6MB) i to bez nocnego przyspieszenia!
Czy to jakaś "pozytywna awaria" czy też coś przyspieszyli?
 

Attachments

  • transfer.jpg
    transfer.jpg
    25,1 KB · Wyś: 197
Ostatnia edycja:
Do góry