TV HD w polskiej TK Multimedia

kamilb

Member
To przecież jasne że większość nie ma pojęcia o tych wszystkich bajerach. U mnie to ojciec nawet nie wie co to jest HD i potrafi włączyć Canal+Sport w DTV a reszta to czarna magia. Nie mówiąc już o jakości obrazu. Niestety ale pokolenie naszych rodziców i dziadków nie jest za bardzo kumate i zazwyczaj My musimy brać sprawy w swoje ręce.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie dzisiaj byłem w BOK. Bez problemu mogę zrezygnować z TV i zostać przy internecie jaki mam zgodnie z umową...., ale co z tego jak alternatywa kiepska.

Co do nowych pakietów z kanałami HD ma być tak jak napisał maciekalisz, ale pan w BOK powiedział, że mam przyjść po świętach wtedy będzie znał szczegóły i będę mógł zmienić pakiety, bo ten który mam teraz ( HD) to będzie lipa.... zostanie tam praktycznie tylko MTV HD, ale 19zł za jeden kanał to drogo!

Co do jakości to właśnie w Kaliszu zawsze ją chwalili :D :D
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pattro

New member
Bez reklam
Re

kamilb napisał:
To przecież jasne że większość nie ma pojęcia o tych wszystkich bajerach. U mnie to ojciec nawet nie wie co to jest HD i potrafi włączyć Canal+Sport w DTV a reszta to czarna magia. Nie mówiąc już o jakości obrazu. Niestety ale pokolenie naszych rodziców i dziadków nie jest za bardzo kumate i zazwyczaj My musimy brać sprawy w swoje ręce.

znam to znam.. sam przechodziłem to :) ale kiedy wymieniliśmy TV na LCD to już po pierwszym podłączeniu MM do TV było jedna wielka klapa i w końcu zobaczył co to znaczy jakoś MM xD i jak podłączyłem N pod ten sam TV bajka po prostu... na SD jakoś bardzo dobra i wszystko w wyrazistych kolorach,żadnej mgły :) a HD to ahh :p
 

Alundro

New member
W sumie to jedynym rozwiązaniem jest pozostać przy tv kineskopowy ale takim dobrym czyli najlepiej sprzed 10-18 lat+ tv analogowa i obraz jak z blueray przynajmniej u mnie.U moich rodziców jest Sony 29 cali z 91 r. a u mnie jakiś japoński z 97 r. i chodzą świetnie.Ja też jestem fanem nowych technologi i sam się wkurzam że np nie siądzie mi stary tv żeby kupić nowy ale z tego co widzę to nie ma sensu wymieniać na nowy.Po pierwsze te nowe tv są robione zasadą-jak najmniejszym kosztem/ i / zróbmy kiepski zepsuje się kupią nowy.Dobre telewizory i czyli np jak kiedyś był Sony produkowali w Niemczech a teraz to nie wiadomo gdzie a po drugie to nie wiem czy rzeczywiście sygnał jest tak prehistoryczny czy nowe tv to jedno wielkie przereklamowane/psujące się g... Pewnie gdybyście teraz przesiedli się z LCD i wrócili na kineskopy to wreszcie oczy by wam odpoczęły bo teraz to pewnie nieźle musicie je wytężać.Srry że tak trochę nie na temat ale to jest chyba jedyna rada albo będzie wszystko w Full HD albo to wszystko co ma miejsce teraz nie ma sensu bo jakość obrazu jest jak w tv z lat 70 czy 80.Pozdrawiam.
 

xolzok

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Bez narzekań na MM dzień stracony... U mnie znowu są kłopoty z dtv basic. Cyklicznie występują stop klatki - dłuższe zatrzymania obrazu na: tvp1, tvp2, tvn, tvn24, polsat, a na ps hd słychać jedynie zacinanie sie dźwięku bo obrazu brak.
Na infolinii powiedzieli, że przyjdą w czwartek...:-|

No i jak po wizycie pana technika? Cosik się poprawiło u ciebie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Alundro
Piszesz "....Pewnie gdybyście teraz przesiedli się z LCD i wrócili na kineskopy to wreszcie oczy by wam odpoczęły bo teraz to pewnie nieźle musicie je wytężać..."

I masz racje dlatego do TV to Plazma się nadaje....:D ( zwłaszcza w MM :D:D)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

marciniozo napisał:
Alundro
Piszesz "....Pewnie gdybyście teraz przesiedli się z LCD i wrócili na kineskopy to wreszcie oczy by wam odpoczęły bo teraz to pewnie nieźle musicie je wytężać..."

I masz racje dlatego do TV to Plazma się nadaje....:D ( zwłaszcza w MM :D:D)

plazma i to z 50 cali :D
PS Mój 301 post na forum :] z tego 99% w wątku o MM :p
 

maciekalisz

New member
Mam 26 LCD i 29 kineskop - no i kineskop w analogu no blurey moze to nie jest ale bajka widac - na lcd morki pocxzwarki i inne dziadostwa - fakt ze hd super i oczy mniej meczy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Najlepsze połączenie 50' Plazma Kuro Full HD - programy TV tylko HD no i dźwięk DTS 5.1...( no może być DD 5.1)...

W Multimedia tak będzie.....za rok....(świetlny:D:D:D )
 

dark99

New member
marciniozo napisał:
Alundro
Piszesz "....Pewnie gdybyście teraz przesiedli się z LCD i wrócili na kineskopy to wreszcie oczy by wam odpoczęły bo teraz to pewnie nieźle musicie je wytężać..."

I masz racje dlatego do TV to Plazma się nadaje....:D ( zwłaszcza w MM :D:D)
Co prawda to prawda- Plazma i tylko Plazma. Byłem wczoraj u kolegi, który ma LCD Sony 40 cali- Ma telewizję N- jakość nadawania super, ale po godzinie bolały mnie oczy. Ja mam Plazmę Panasa 42S10e i mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że obraz jest równie przyjemny i miękki jak w kineskopowym, a na kanałach HD to po prostu bajka!!!!!!!!!!! Moja żona w chwili zakupu plazmy chciała się rozwodzić, a tezaz dziwi się, jak mogła być taka głupia i krótkowzroczna. Po prostu samo słowo Plazma brzmi obco i nieprzystępnie i dla tego "ZNAKOMITA" większość kupuje LCD, a potem trze zmęczone oczy i narzeka.
 
marciniozo napisał:
Panowie dzisiaj byłem w BOK. Bez problemu mogę zrezygnować z TV i zostać przy internecie jaki mam zgodnie z umową...., ale co z tego jak alternatywa kiepska.

Co do nowych pakietów z kanałami HD ma być tak jak napisał maciekalisz, ale pan w BOK powiedział, że mam przyjść po świętach wtedy będzie znał szczegóły i będę mógł zmienić pakiety, bo ten który mam teraz ( HD) to będzie lipa.... zostanie tam praktycznie tylko MTV HD, ale 19zł za jeden kanał to drogo!

Co do jakości to właśnie w Kaliszu zawsze ją chwalili :D :D
Pozdrawiam

piszesz że bez problemu możesz zrezygnować z TV i zostać przy internecie chciałbym się dowiedzieć czy mniałeś internet z promocji tzn.łączony razem z TV?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Internet mam oczywiście w promocji ( w MM wszystko jest w "promocji" :D ). Powiem Ci więcej w czerwcu podpisałem umowę na 2MB - na dwa lata, a w bodajże w sierpniu zmieniłem na 6MB - oczywiście w promocji - umowa na dwa lata. Wszystko razem generalnie w promocji zostań z Multimedia czy jakoś tak...
(słwo promocja w MM ciągle się przewija)!!!!
Czy jest to połączone z TV - chyba tak = bo jak napisałem było to przedłużenie umowy, musiałbym dokłądnie poczytać umowę ( teraz jestem poza domem).
 
Ostatnia edycja:

dark99

New member
dziadzius4 napisał:
piszesz że bez problemu możesz zrezygnować z TV i zostać przy internecie chciałbym się dowiedzieć czy mniałeś internet z promocji tzn.łączony razem z TV?
Ja miałem w promocji Tv analog+DTV+internet wszystko na 2 lata. Opinia biura prawnego Multimedi jest następująca- umowę mogę wypowiedzieć na cały pakiet, a potem podpisać naową na sam internet. Jak chcesz, Ci prześlę ten email z Bok.
Wklejam teść emaila z BOK

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji informujemy, że rezygnacja z usługi Telewizji Kablowej CATV oraz Telewizji Cyfrowej DTV bez ponoszenia kary umownej , będzie skutkowała rozwiązaniem umowy promocyjnej "Internet+ Komfort z DTV - Olsztyn i Ostróda 2009", która oferuje również opłaty promocyjne dla usługi Internet. Zamknięcie tej promocji spowoduje utratę wszelkich korzyści wynikających z w.w. regulaminu.
W związku z powyższym będą mieli Państwo również możliwość zawarcia nowej umowy lojalnościowej na usługę Internetu.

Jednocześnie chcielibyśmy Państwa poinformować, że opłata abonamentowa usługi Telefonu jest opłatą naliczoną zgodnie z Obowiązującym na dany dzień Cennikiem Usług Operatora. Oznacza to, że wysokość abonamentu za w.w. usługę naliczana jest w zależności od ilości usług zakontraktowanych na Państwa koncie.

W związku z Państwa rezygnacją, opłata ta będzie wynosić 34 zł, oczywiście przy jednoczesnym zachowaniu pozostałych warunków wynikających z obecnie zakontraktowanego planu Optymalnego.
 

dark99

New member
Do dziadzius4. W biurze obsługi nie pytaj i nie proś, tylko oznajmij, że przyszedłeś wypowiedzieć umowę z powodu wycofania kanałów Polsatu i to podaj jako przyczynę na druku, który dostaniesz do wypełnienia. Powiedz, że jak mają jakieś wątpliwości, to niech to zaopiniuje ich dział prawny, ale Ciebie to nie interesuje i dla Ciebie sprawa jest oczywista. Prosisz o druk, wypełniasz i wychodzisz, Bądź twardy i nie dyskutuj z panią tylko rób swoje, bo czas ucieka i w styczniu już tego nie zrobisz.
 
dark99 napisał:
Do dziadzius4. W biurze obsługi nie pytaj i nie proś, tylko oznajmij, że przyszedłeś wypowiedzieć umowę z powodu wycofania kanałów Polsatu i to podaj jako przyczynę na druku, który dostaniesz do wypełnienia. Powiedz, że jak mają jakieś wątpliwości, to niech to zaopiniuje ich dział prawny, ale Ciebie to nie interesuje i dla Ciebie sprawa jest oczywista. Prosisz o druk, wypełniasz i wychodzisz, Bądź twardy i nie dyskutuj z panią tylko rób swoje, bo czas ucieka i w styczniu już tego nie zrobisz.

właśnie wróciłem z biura obsługi i pani skierowała moją sprawe do działu prawnego szkoda że nie wiedziałem że można od nich wziąć druk i napisać wypowiedzenie ale poczekam co mi odpowiedzą moja sprawa wygląda następująco; mam anolog dtv i internet ale internet mam z promocji powiązany z kablówką i chciałbym zrezygnować z analogu i dtv i pozostać przy internecie ale na takich samych warunkach jak do tej pory
 

dark99

New member
dziadzius4 napisał:
właśnie wróciłem z biura obsługi i pani skierowała moją sprawe do działu prawnego szkoda że nie wiedziałem że można od nich wziąć druk i napisać wypowiedzenie ale poczekam co mi odpowiedzą moja sprawa wygląda następująco; mam anolog dtv i internet ale internet mam z promocji powiązany z kablówką i chciałbym zrezygnować z analogu i dtv i pozostać przy internecie ale na takich samych warunkach jak do tej pory

Duża szansa, że na internet dostaniesz nawet lepsze warunki niż obecnie. Działem prawnym się nie przejmuj- masz taką samą sytuację jak moja- a rozstrzygnięcie widziałeś u mnie.
 
dark99 napisał:
Duża szansa, że na internet dostaniesz nawet lepsze warunki niż obecnie. Działem prawnym się nie przejmuj- masz taką samą sytuację jak moja- a rozstrzygnięcie widziałeś u mnie.

myśle że pójdzie po mojej myśli ciekawe jak długo będe czekał na odpowiedz
 

xolzok

New member
Bez reklam
Był u mnie pan technik i walczył. Podciągnął siłę sygnału ile się w bloku dało. Usunął filtr przy DTV i puścił analog przez dekoder. Na razie będę się przyglądał, ale widzę że jakoś obrazu skacze strasznie od całkiem ładnego do wielkich makrobloków.
Zdziwił się też, że dekoder nie pobrał jeszcze nowego softu (usunięto to mulenie na starcie).
Co do internetu to stwierdził, że muszą popatrzeć w wykresy, ale pewnie trzeba będzie dołożyć jakąś dodatkową kartę.
 

Blaszak

New member
Przed chwilą dzwoniła do mnie przemiła (i to jak!) pani z BOKu MM z propozycją wykupienia pakietu HBO w super kosmicznie promocyjnej cenie 19,99zł. Ja na to, że jeśli w tej cenie dadzą HBO HD to biorę. Niestety, za HBO HD dodatkowo 6 zeta do fv. To ja jej, żeby spadała na drzewo. Ale mając ją na linii i ze względu na fakt, że to ona zadzwoniła to spytałem się jaka jest szansa na zamianę pakietu DTV Basic na DTV Komfort. Mówię, że chciałbym mieć kanał TVN HD i jestem skłonny dopłacić do interesu. Pani wielce zdziwiona i poinformowała mnie, że "Sieć Multimedia Polska nie oferuje w chwili obecnej kanału TVN w jakości chaj definiszyn" :shock: I tu się z lekka wkur***. Mówię jej, ze znajomy z Gorzowa Wlkp. wczoraj oglądał sobie filmy na TVN w HD, to ona "proszę sekundkę poczekać", ok, czekam.... 3 czy 4 minuty minęły... ucho mi zwiędło, bateria w komórce na low, ale dobra... poczekam, nie odpuszczę babie. Po chwili poinformowała mnie, że faktycznie wprowadziła mnie w błąd, ale i tak w Gdyni nie ma na razie możliwości technicznych na wprowadzenie TVN HD. Co to kur** ma być??? Mówię jej, że mam pakiet HD itp. i że wszystko ładnie odbieram, a ona "przykro mi bardzo". Zaczęła nawijać, że pewnie "mój znajomy w Gorzowie oglądał TVN w cyfrowej zajebistej jakości SD i myślał, że to HD". To ja do niej, że widział znaczek TVN HD i że w ogóle nie ogląda kanałów cyfrowych SD bo to wielka maniana i jakość jest dosłownie mizerna, że woli oglądać SD w analogu. Ta mi oczywiście nawija, że pewnie oglądał to na telewizorze cytuję "niecyfrowym" :-D, i tu już mi ręce opadły. Zatrzymałem jakoś gadanie tego babska i mówię... "OK, OK, ale czy w ogóle jest szansa na zmianę pakietu Basic na Komfort?" - NIE, muszę czekać do końca umowy, czyli do 12 lutego 2011 roku :x. Nie wytrzymałem i zacząłem mówić, co mi leży na sercu. Powiedziałem "wie Pani... szczerze to jakość cyfrowych kanałów w Państwa sieci jest do niczego, lepiej wyglądają filmy na YouTube'ie, poza tym chyba każda osoba w BOKu nie jest zbyt doinformowana co do oferty MMP". I w tej chwili rozmowa się urwała ;) Albo coś przerwało, albo babka stwierdziła, że nie ma sensu mnie naciągać, bo nie znalazła frajera, który skusiłby się na cytuję "pakiet HBO, gdzie lecą filmy z całego świata, bez reklam, w najlepszej jakości, gdzie obejrzę każdy film jaki tylko chcę". Kurde.... wstrętne babsko popsuło mi humor na weekend :-x
To, co się dzieje w MMP to dosłownie jedna wielka porażka! Nikt nic nie wie! Może faktycznie, jak proponował kolega kilka postów wyżej, napiszemy petycję do UOKiK'u czy gdzieś tam... przecież to jest największe nabijanie klientów w butelkę jakiego chyba nigdy świat nie widział. Chciałem się któregoś dnia przejechać do BOKu w Gdyni, ale... czuję, że chyba bym tam nie wyrobił, chociaż... wezmę jakieś piguły na nerwy i zrobię tam dym, bo to jest pośmiewisko.

Szkoda, że aktualnie w Polsce nie ma dobrej oferty na kanały telewizyjne, wszystkie te UPC, MMP, Vectra czy nawet satelitarne n, CP albo C+ - każde z osobna nie ma ciekawej oferty. Gdyby połączyć ten cały szajs w jeden wielki pakiet to może by coś z tego wyszło.
A wracając do przemiłej fantastycznie poinformowanej Pani z BOKu... nie zdążyłem się nawet zapytać jak dokładnie będzie wyglądała sytuacja po nowym roku, co z nowymi kanałami? Co z pakietem HD? Co z kanałami sportowymi? W sumie dobrze, że coś rozłączyło, bo poleciałbym po niej jak czołg po świeżo zasianej trawce ;)

PS: czy jest tu ktokolwiek z Gdyni, kto ma pakiet DTV Komfort i w tym kanał TVN HD?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
xolzok
To jaki masz teraz nr softu, bo mój tuner też strasznie muli na starcie...

Blaszak
Skąd My to znamy, ale spokojnie rozumiem Cię, ale szkoda zdrowia.
Ten tekst z telewizorem nie cyfrowym he he to dobre, albo o jakości SD ( no pewnie w MM jest tak dobrej jakości sygnał SD, że można myśleć, że to HD!!)
 
Ostatnia edycja:
Do góry