TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
cygan napisał:
W 2010 roku telewizja Polsat chce wprowadzić transmisje gal sportowych w systemie PPV.

Od stycznia wciągam Polsat Cyfrowy i trochę mnie martwi to PPV, bo skuszę sie nie raz na walki bokserskie. Z tego co wiem za wydarzenie bedzie ok.10zł. Na początku może tylko 5 zł.
Idzie Europa pełną gębą :)
To co sie w tym kraju wyrabia to juz ludzkie pojecie przechodzi. Jeszcze troche i za obejrzenie wiadomosci lub pogody bedziemy placic dodatkowa kase.

Czytaliscie to?
http://multi-blog.pl/2009/12/14/uczmy-sie-od-afryki-jak-uruchamiac-naziemna-telewizje-cyfrowa/

Prezydent patronuje też akcji informacyjnej, która ma uświadomić Kenijczykom korzyści z cyfryzacji telewizji naziemnej. A u nas? Chciało by się rzec:
Nzete elali o mai ata mbula monkama mobimba ekokoma ngando te
(Pień może leżeć w wodzie nawet sto lat, a i tak nie stanie się krokodylem)
Swietny komentarz, tylko ze nie wiem czy mam sie smiac czy plakac.
 

maciekalisz

New member
Od stycznia Pakiet Cyfrowy HD (za 19zł) tworzyć będą kanały: Discovery HD, LUX TV HD, MTVN HD, nSport HD

Natomiast dotychczasowy Pakiet Polsat Sport HD (7 zł) zmienia nazwę na „SPORT” i tworzyć go będą 3 kanały: Eurosport HD, nSport HD, Sportklub. Cena pakietu nie ulega zmianie.

Polsat 2 zmienia Foxlife.
 

Alundro

New member
Witam.Mam pytanie odnośnie dokodera z opcją nagrywania.Czy będzie można nagrywać np poprzez ustawienie na daną godzinę opcji nagrywania pomimo że ma się wyłączony tv? Czy raczej tylko można nagrywać to co się w dnej chwili ogląda? (albo czy można oglądać jedno a nagrywać drugi materiał?).Nie interesowałem się wcześniej tą kwestią.Jeżeli ktoś może to niech napisze.Pozdrawiam.
 

masloww

New member
Bez reklam
jakiś kretyn wymyśla te pakiety a inny kretyn je zatwierdza;
posiadacz pakietu Komfort, który jest kibicem a chciałby sobie pooglądać MTV HD musi za niego zapłacić 19zł!!! (Luxe.tv nie liczę bo to darmowy gadżet jest)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do d...y z takimi pakietami!
Luxe HD jest kanałem ogólnodostepnym ( poza ładnimi obrazkami - nic tam nie ma), Discovery HD jest w pakiecie Komfort - za który już się przecież płaci! NSport HD jest OK jak jest liga mistrzów - poza tym ten kanał ma niewiele wspólnego ze sportem!!!

Teraz tworzą dodatkowy pakiet sportowy - jakiś czas temu namawiano mnie żebym zamiast pakietu sporotwego w którym był jeden kanał Polsat Sport HD wykupił pakiet HD. Tak zrobiłem, teraz znowu mieszają....

TO JEST PO PROSTU OSZUKIWANIE KLIENTA...nie chcę używać mocniejszych słów!!!!!!!!
Ja mogę płącić MM i 300zł za TV, ale chcę być traktowany uczciwie! A nie co chwilę robiony w balona.
Chcę otrzyzmać atrakcyjną ofertę programową w dobrej jakości!

Swoją drogą czy takich praktyk nie mozna zgłosić do jakiegoś urzędu? np. do UOKiK????

Druga sprawa Panie i Panowie forumowicze, może napiszemy jakąś petycję do MM w tej sprawie?! Tak jak pisze masloww, któ układa te pakiety?!?!?!
Zbierzmy się i oby było nas jak najwięcej i napiszmy Im co o tym myslimy!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Snakeee

New member
Bez reklam
Nie pozostaje nic innego jak zrezygnowac z pakietu HD i wziasc SPORT co tez uczynie. Szkoda mi MTV HD bo to fajny kanal - czysta muza, pozbawiony DEBILNYCH programow nie majacych kompletnie nic wspolnego z muzyka, no coz zycie.
 

Domer

New member
Chcialem wziac cyfrowy polsat, ale niestety jestem skazany na mm :( Drugi blok na osiedlu zaslania mi sygnal w takim stopniu, ze raczej nie ma szans na odbior. Moge podpisac umowe i sprawdzic dokladnie, ale gdyby nie bylo odbioru to musze pozniej wszystko wysylac do Warszawy i czekac na rozwiazanie umowy. Trzeba bedzie ogladac boks przez internet.
 

masloww

New member
Bez reklam
Domer napisał:
Chcialem wziac cyfrowy polsat, ale niestety jestem skazany na mm :( Drugi blok na osiedlu zaslania mi sygnal w takim stopniu, ze raczej nie ma szans na odbior. Moge podpisac umowe i sprawdzic dokladnie, ale gdyby nie bylo odbioru to musze pozniej wszystko wysylac do Warszawy i czekac na rozwiazanie umowy. Trzeba bedzie ogladac boks przez internet.
zmierz odległość do sąsiedniego bloku, orientacyjnie wysokość od twego okna do dachu tego bloku i znając kąt elewacji dla twojej miejscowości
http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_instrukcja_montazu.cp
możesz sobie obliczyć czy będziesz miał sygnał
 

maciekalisz

New member
Alundro napisał:
Witam.Mam pytanie odnośnie dokodera z opcją nagrywania.Czy będzie można nagrywać np poprzez ustawienie na daną godzinę opcji nagrywania pomimo że ma się wyłączony tv? Czy raczej tylko można nagrywać to co się w dnej chwili ogląda? (albo czy można oglądać jedno a nagrywać drugi materiał?).Nie interesowałem się wcześniej tą kwestią.Jeżeli ktoś może to niech napisze.Pozdrawiam.

Można nagrywac jeden program a oglądac inny - mona zaprogramowac na godzinę i wylaczyć stb i tv - program sie nagra. Przy time shifcie tylko nie mozna przelacaxc programu
 

masloww

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Swoją drogą czy takich praktyk nie mozna zgłosić do jakiegoś urzędu? np. do UOKiK????

Druga sprawa Panie i Panowie forumowicze, może napiszemy jakąś petycję do MM w tej sprawie?! Tak jak pisze masloww, któ układa te pakiety?!?!?!
Zbierzmy się i oby było nas jak najwięcej i napiszmy Im co o tym myslimy!!!!!!!!
pisanie petycji garstki osób uważam za stratę czasu; pracownicy MM czytają internet, doskonale wiedzą że na forach czy pod różnymi artykułami o MM nic dobrego się o nich nie pisze i nic z tego nie robią, ważne że ludzie płacą i będą płacić;
złożenie zbiorowej skargi do UOKiK-u jest lepszym pomysłem, żeby ten ich trochę ponękał; obawiam się że to też może niewiele dać bo MM ma od tego dział prawny, który wie jak robić ludzi w bambuko na granicy prawa


a tak w ogóle to gdzie są te nowe kanały HD!!!!;
informacja była rozsyłana w sierpniu a tu zapowiada się, że w styczniu ciągle nic nie będzie;
tylko że ta informacja też była na granicy prawa, nie było napisane co i kiedy ma wejść do oferty; w ciula nas robią na każdym kroku
 

Alundro

New member
maciekalisz napisał:
Można nagrywac jeden program a oglądac inny - mona zaprogramowac na godzinę i wylaczyć stb i tv - program sie nagra. Przy time shifcie tylko nie mozna przelacaxc programu

Dzięki za odpowiedź.Teraz muszę tylko poczekać aż będzie można podpisać umowę z tym dekoderem.W pokoju rodziców jest dekoder ale nie korzystają z niego b obraz cienki a ja u siebie płace tylko 5 zł za odbiornik czyli jeżeli dobrze rozumiem jeżeli wziąłbym basic to zapłacę 10 zł abonamentu+200 zł za aktywacje? heh a ciekawe czy samemu można wymontować i podłączyć dekoder pod inne gniazdo.
 

masloww

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
A o jakie kanay HD chodzi bo jestem chyba nie w temacie teraz jest 10 kanałów HD w mm.
sam bym chciał wiedzieć jakie; chodzi o "największą ilość kanałów HD Polsce", które mają się pojawić "wkrótce"; korespondencji z MM nie czytasz?
 

dark99

New member
Panowie- trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. MM ma prwdopodnie faktycznie 600 tyś zadowolonych klientów i tylko garstce "frustratów" z tego forum nic się nie podoba. Tak powiedziała mi pani w BOK, a także utwierdziła mnie w tym reakcja znajomych, których informowałem o zabraniu kanałów Polsatu i o małej ilości kanałów HD, za które mimo marnej jakości trzeba słono płacić. Odnosiłem wrażenie, że nie wiedzą oczym ja wogóle mówię, a temateyka HD to dla nich kosmos- jeśli już mają DTV, to praktycznie każdy ma podłączony cyfrowy tuner do TV kablem EURO!!!!!. Wystarcza im M jak miłość i KLan, a cała reszta nie ma znaczenia.
 

maciekalisz

New member
Eh - u mnie to jakoś działa - fakt awaria i zwiecha dekodera czasami sie zdarzy - ale jakośc mam dobą - stopklatek nie ma i oprócz TVP HD to chyba już mam wszystko co powinno być w ofercie. Widomo ES fajna rzecz i też bedzie - polsatu bedzie mi tylko 2 brakowac (kiepscy) VOD - tez nie płacze. programy w wersji HD sa super jakości po kablu HDMI - i mad czym tu płakać. Fakt pakiety sa dziwnie poukładane - ale każda firma ma wady - gdzie indziej tez sa problemy z dekoderami - zwichami i stopklatkami - wiec nie wiem nad czym tu płakać i jechać po MM.
 

masloww

New member
Bez reklam
dark99 napisał:
Wystarcza im M jak miłość i KLan, a cała reszta nie ma znaczenia.
swego czasu, jak przeczytałem że „M jak miłość” jest najchętniej oglądanym programem w Polsce z widownią powyżej 9 mln osób !!! to mało z krzesła nie spadłem
 

maciekalisz

New member
W przeciwieństwie do mody na sukces jest doś dobrym tasiemcem - sam oglądam :p Fajnie sie przy nim kolacje je :)

A wspólna w HD - bajjjkkkkaaa :) he he he
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
Eh - u mnie to jakoś działa - fakt awaria i zwiecha dekodera czasami sie zdarzy - ale jakośc mam dobą - stopklatek nie ma
jakość to nie tylko stopklatki; zmorą na programach SD są makrobloki i zamglenie obrazu spowodowane zbyt dużą kompresją;
ale tak jak większość ludzi ogląda "M jak miłość" jak i filmy na divx-ch to potem nie ma się czemu się dziwić że nie narzekają
 

maciekalisz

New member
Nie rozumiem określenia makrobloki - możesz wyjaśnić ? U mnie takiego czegoś nie zaobserwowałem. zamglenie - no może niektóre prgramy - ale to SD i w pozrównaniu z analog to jakośc jest o niebo lepsza.
 

masloww

New member
Bez reklam
maciekalisz napisał:
Nie rozumiem określenia makrobloki - możesz wyjaśnić ? U mnie takiego czegoś nie zaobserwowałem. zamglenie - no może niektóre prgramy - ale to SD i w pozrównaniu z analog to jakośc jest o niebo lepsza.
artefakty czy makrobloki, jak zwał ta zwał ale wygląda to m.w. tak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Artifacts_JPEG_Visible.jpg
a powinno tak
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Artifacts_JPEG_Unnoticable.jpg


http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2009/04/jak-dzialaja-kodeki-wideo.aspx
zdjęcie czoła faceta


przy statycznym obrazie kodek sobie radzi ale przy ruchu kamery zbyt duża kompresja powoduje takie afekty; jak już pisałem wcześniej wystarczy włączyć ESPN Classic i popatrzeć na logo stacji jak wokół tego loga obłoki powstają; i nie tylko wokół loga a wokoło wszystkiego co się rusza;
w analogowych programach nie ma tego afektu i przez to obraz wcale nie jest gorszy;
jak nie czytałeś na bieżąco tego wątku to napisze ci że użytkownicy z Kalisza twierdzili że nie mają tego typu efektów; więcej – wciskali że tych efektów nie ma wogóle a użytkownicy z reszty kraju mają omamy
 
Do góry