TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
Sluchaj maslowwa, w Kaliszu uslugi od MM sa najlepsze:eek:k:Wszystko na swiatlowodach, ja to mam normalnie swiatlowod podpiety bezposrednio pod chate, dlatego nie mam problemow z DTV, bitrate na kanalach HD w Kaliszu tez jest na maxa ustawiony hehehe:grin:

A tak na serio to w ktoryms z miast nie pamietam gdzie, bedzie test (albo juz jest) i podpinaja swiatlowod pod chate, tylko nie wiem czy to jakies osiedle domkow jednorodzinnych czy nowobudowany blok.

W Ostrowie MM nie ma uslug;) Kalisz - Ostrów uuuu sliski temat, nie przepadaja za soba mieszkancy tych miast :D
 

zelek11

New member
Neox = prezes?

Czytam ten wątek od jakiegoś czasu i zastanawiam się, czy pod nickiem neox nie kryje się czasem przezes MM, albo jakiś inny ważny pracownik tejże firmy ;).
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
Prezes? No cos ty stary, jakbym byl prezesem to myslisz ze zawracal bym sobie glowe pisaniem postow, wolalbym brac kase co miesiac i siedziec gdzies na kanarach;) Dawno temu mialem stycznosc z ta firma i znam tam sporo osob. Bardzo fajni ludzie tam pracuja :) Nigdy nie mialem wiekszych problemow z ta firma dlatego nie widze powodu zeby po niej jechac, chociaz znam ludzi, ktorzy narzekaja z przyzwyczajenia hehe.
 
Ostatnia edycja:

zelek11

New member
W sumie racja. Ci co krytykowaliby MM, zostaliby namierzeni, a jakość DTV spadłaby u nich do krytycznego poziomu filmików z YouTube<żart>:). Ja tam u siebie (w Wąbrzeźnie - ładne miasto, serdecznie zapraszam do zwiedzania) nie mam specjalnego powodu do narzekań. Jakość obrazu jest całkiem dobra (choć zawsze może być lepiej;) ), a i obsługa całkiem przyjemna (szczególnie nasz lokalny konsultant - sympatyczny człowiek, a w dodatku znajomy rodziny;) ).
 
N

neox

Guest
Wie ktos kiedy w Polsce ma nastapic wylaczenie sygnalu analogowego? Dokladna data?
 
N

neox

Guest
Dzieki.

Planowane wyłączenie emisji analogowej:
  1. październik 2010 – Zielona Góra i Żagań
  2. czerwiec 2011 – Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork
  3. październik 2011 – Szczecin, Konin, Płock, Jelenia Góra, Kłodzko, Zakopane, Rabka
  4. październik 2012 – Warszawa, Poznań, Kalisz, Częstochowa, Opole, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Opoczno, Dęblin, Zamość, Elbląg, Giżycko, Iława
  5. czerwiec 2013 – Katowice, Łódź, Kraków, Kielce, Białystok
  6. lipiec 2013 – Rzeszów, Leżajsk-Przemyśl, Wisła, Gniezno, Gdańsk, Ostrołęka, Siedlce, Tarnów, Szczawnica/Gorlice, Bieszczady, Suwałki
Zobaczymy ile z tego planowania im wyjdzie.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Ale to wyłączenie dotyczy tez analogowej kablówki, czy tylko sygnału pochodzącego ze zwykłych anten dachowych ?
Jak wyłącza to za co MM będzie pobierała obowiązkowy abonament za analog ? :roll:
 
N

neox

Guest
No generalnie to moje pytanie dotyczylo OGOLNIE wylaczenia sygnalu analogowego w Polsce, ale widze ze to jakies podzielone na etapy jest. Kablowki sygnal takich stacji jak 1,2, Polsat, TV4 zazwyczaj biora z nadajnikow naziemnych, a te jak widac maja byc wylaczane stopniowo. Nie wiem jak to wszystko sie odbedzie, w jednym miescie znikna te kanaly z analoga i wejda do DTV a w innym nie? Byc moze operatorzy kablowi po prostu ustala jeden konkretny dzien w 2012r. i po prostu wylacza analog. Abonament beda pobierac za pakiety DTV, jak wszystko wskoczy do DTV to zapewne pojawia sie nowe paczki kanalow. Ciekawy jestem jak to wszystko wyjdzie w praniu, 2012 to nie tak daleko.

Jak juz kiedys pisalem nie usmiecha mi sie to wylaczenie analoga, kurde brac 3 dekodery na chate do kazdego pokoju? Porazka.
 

Thomy

New member
Te daty nie dotyczą kablówek.
Kanały analogowe będą na pewno stopniowo wycofywane żeby zrobić miejsce dla usług cyfrowych.
W miejsce jednego kanału analogowgo o szerokości 8MHz można dać nośną QAM gdzie zmieści się ponad dziesięć programów cyfrowych SD lub 3 HD.
Masloww nie ośmieszaj się tym artykułem z 2005 roku, technika idzie do przodu to tak jakby powiedzieć że mam najlepszy komputer bo wydałem na niego kupe kasy cztery lata temu.
Teraz sie robi FTTB a niektórzy próbują FTTH i to jest przyszłość.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

ja niemoge xD :D dzis sie pojawiła reklama u mnie na DTV ze jakis tam program dokumentalny o 20 bd na BBC Entertainment xD po co mi ta reklama jak i tak nie mam tego kanału :roll: chodz na oficjalnej stronie Dtv w ofericie jest on napisany :roll: LOL poprostu :D bk z MM xD a pani z Boku twierdzi ze te kanaly sa dodane testowo xD ta testowo przez prawie 3 miechy :D to co kto ogladam zemna o 20 ten program xD tylko musze go znalesc najpierw a moze on jest ukrty gdzies xD moze to ta interaktywnosc MM :confused: zallllll mi tej firmy .... dobrze ze mam jeszcze tv z N ;]
 
N

neox

Guest
No tez widzialem ta reklame, LOL, rowniez nie mam tego kanalu BBC na DTV. W analogu jest, moze ta reklama tyczy sie analogu? LOL :D
 

pozi ppp

New member
neox.czy wiesz moze czy canal plus sport 2 bedzie właczony do oferty.?mam paczke canal plus ale bez tego kanału, a na nim leci duzo meczy live.dzwoniłem do bok ale oni nic nie wiedza.dzieki za odp.
 

Blaszak

New member
Przed chwilą mój cudowny dekoder DTV zrobił coś dziwnego, oglądam sobie NG HD, a tu na wyświetlaczu pojawia się "test", ekran ciemnieje, a po chwili pokazuje się logo MM i "Witamy" :confused: O co chodzi? Po ok 30sek obraz wrócił, ale STB nie reaguje na działania pilota, wszystko stanęło w miejscu. Po ok 5min dekoder ożył, ale podejrzanie chodzi. Czyżby jakieś testy w Gdyni?
 

masloww

New member
Bez reklam
Thomy napisał:
Masloww nie ośmieszaj się tym artykułem z 2005 roku, technika idzie do przodu to tak jakby powiedzieć że mam najlepszy komputer bo wydałem na niego kupe kasy cztery lata temu.
Teraz sie robi FTTB a niektórzy próbują FTTH i to jest przyszłość.
Wy z Kalisza macie zdrowo pod deklem nawalone; następny się oburza na to, że macie w mieście dobrą infrastrukturę;
co z tego że minęły już 4 lata od tego artykułu, zdążyli w tym czasie już wam podpierdolić te światłowody czy ki ch...; może od tego czasu miedź znów lepsza jest? a jak technika idzie do przodu to wytłumacz Thomy w czym rzecz, a Ty znów mądralo cwaniaczkujesz i literkami tylko rzucasz;


p.s.
za Vector:
FTTB - Fiber To The Building - to kampusowa bądź budynkowa sieć internetowa wykorzystująca jako medium transmisji światłowód. Zapewnia możliwość realizowania szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (radio, telewizja internetowa).
FTTH - Fiber to the home - odmiana FTTX w której włókno światłowodowe doprowadzone jest do abonenta końcowego.
-więc w dupe sobie wsadź te nowe techniki jak większość z nas na miedzi jedzie; dlatego zazdroszczę wam tego światła, bo widząc szybkość działania MM obawiam się że będę miał światłowód jak już będę bleszczaty na oba oczy
 

masloww

New member
Bez reklam
wysyłam ciągle do MM maile nękające w sprawie ES i C+S2; ostania odpowiedź z "4 lipca 2009":
"W odpowiedzi na maila z dn. 2 lipca 2009 ponownie informujemy, iż kanał Eurosport nie będzie transmitowany, że względu na jego usunięcie z oferty programowej. W chwili obecnej nie są planowane żadne zmiany dotyczące w/w kanału.
Odnosząc się do kwestii Canal + Sport 2 informujemy, iż zapytanie zostało skierowane do odpowiedniej komórki. W momencie uzyskania informacji, niezwłocznie prześlemy Państwu odpowiedź zwrotną. "
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

masloww napisał:
wysyłam ciągle do MM maile nękające w sprawie ES i C+S2; ostania odpowiedź z "4 lipca 2009":
"W odpowiedzi na maila z dn. 2 lipca 2009 ponownie informujemy, iż kanał Eurosport nie będzie transmitowany, że względu na jego usunięcie z oferty programowej. W chwili obecnej nie są planowane żadne zmiany dotyczące w/w kanału.
Odnosząc się do kwestii Canal + Sport 2 informujemy, iż zapytanie zostało skierowane do odpowiedniej komórki. W momencie uzyskania informacji, niezwłocznie prześlemy Państwu odpowiedź zwrotną. "

do jakiej komórki xD :hmm:
 

Thomy

New member
masloww napisał:
Wy z Kalisza macie zdrowo pod deklem nawalone; następny się oburza na to, że macie w mieście dobrą infrastrukturę;
co z tego że minęły już 4 lata od tego artykułu, zdążyli w tym czasie już wam podpierdolić te światłowody czy ki ch...; może od tego czasu miedź znów lepsza jest? a jak technika idzie do przodu to wytłumacz Thomy w czym rzecz, a Ty znów mądralo cwaniaczkujesz i literkami tylko rzucasz;
"


FTTB też korzysta z sieci koncentrycznej doprowadza się światło do węzła optycznego w budynku a dalej koncentrykiem do klientów i tak teraz budują sieci kablowe w Polsce.
W Kaliszu jest tylko kilkadziesiąt takich węzłów a dalej kaskada wzmacniaczy tak samo jak we Wrocławiu.
Więc nikt nam światłowodów nie podpierdolił ale nie mamy takiej świetnej infrastruktury jak Ci się wydaje.
Ale co ja Ci będę tłumaczył przecież wiesz lepiej jak jest zbudowana sieć HFC w kaliszu i innych miastach.
 
Do góry