TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

cypisek_xl

Member
Bez reklam
witam, czy zauważyłeś może róznice w kolorach napisów (białych) na tych FW - ja mam obecnie z Noonteca (z takim już kupiłem) i jest OK jedyne co mi nie pasuje do końca to właśnie szarość napisów, więc napisz jak z kolorami i jeśli mozesz to zapodaj linka bezpośrednoi do tego FW to bym sobie może wrzucił na próbe
pozdro

W sumie nie zauważyłem różnicy. Różnicę są przy zmianie trybu obrazu w TV. Co ciekawe nie ma tego efektu odcienia koloru w budowanym Media Player w Samsung B650. Zmiana trybu nie wpływa tak na kolor czcionki. Kolory napisów są 'czyste'.

FW do Roxcore http://www.kjell.com/filarkiv/firmware/98509/98509_firmware-3.02sv.zip
Z tego co czytałem i praktykowałem jest to bezpieczna podmiana.
 

jgx

New member
Bez reklam
W sumie nie zauważyłem różnicy. Różnicę są przy zmianie trybu obrazu w TV. Co ciekawe nie ma tego efektu odcienia koloru w budowanym Media Player w Samsung B650. Zmiana trybu nie wpływa tak na kolor czcionki. Kolory napisów są 'czyste'.

FW do Roxcore http://www.kjell.com/filarkiv/firmware/98509/98509_firmware-3.02sv.zip
Z tego co czytałem i praktykowałem jest to bezpieczna podmiana.

zgadza się kolor czcionki zależny jest od trybu w tv na stnadard mam w miare biały, ale na film jest lipny kolor - szare
pozdro
 

q11

New member
Kupilem Mantę c200. To nie tak miało być. Ale...

witam,
kupiłem mantę c200 i jestem raczej nieszczęśliwy.
1) wentylator jest strasznie głośny (głośniejszy niż w PVR HD Cyfry+).
2) jakość obrazu przez HDMI dla filmu z katalogu DVD jest chyba gorsza niż z notebooka (Inspiron 9400 przez DVI), w zasadzie niezależnie od tego co ustawię jako AV na mancie.
3) Manta nie odtwarza plików .ts nagranych z Cyfry+ przez HDBoxa. Na PCcie się odtwarzają.
Ale:
ad 1) Wentylator wstępnie odłączyłem. Bez dysku w środku box grzeje się umiarkowanie. Wstawię dysk 2,5" i najwyżej dokleję do obudowy od zewnątrz radiator.
ad 2) Może mi się wydaje. Wszyscy piszą, że obraz jest bardzo dobry.
ad 3) Well. tu jest problem.
Czy mógłby mi ktoś poradzić, jakie są najlepsze ustawienia do oglądania dvd przez hdmi?
Czy mógłby mi ktoś poradzić czy istnieje firmware, na którym odtworzę .ts (najlepiej także HD).
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
 

q11

New member
Litości, to nie jest wątek dotyczący Manty tylko Traxdata i klonów

lecz zeznał qsqa:
Według mnie Traxdata, Sumvision, Mvix tworzą jedną linię klonów a Manta, Woxter, Evolve, AC Ryan - drugą.

Przepraszam, że ja o tej drugiej linii klonów.
Traxdaty chyba się dziś w Polsce nie kupi. Wątek Manty C200 wygląda tu na nieboszczyka. Ten wątek jakby żyje i wygląda na sensowny.
To może tak:
- czy ktoś wie jak na realteku1073dd obejrzeć .ts z satelity? Bo jakbym kupił Traxdatę to będę wiedział. A przez ciekawość, czy oglądanie takich rzeczy to jakaś egzotyka?
Pozdrawiam
 

kak-tus

New member
A ja mam klona Traxdaty (Cyklone MKV Enclosure) wgrałem do niego soft z TraxData 3v. Problem polega na tym że miałem już 2 filmy mkv w których idzie sam głos bez obrazu (na kompie wszystko śmiga aż miło). Co może być przyczynom tego stanu?(film normalnie można przewijać)

A tu są parametry filmu:
General: o2-im2.720p.mkv
Format: Matroska at 6 660 Kbps
Length: 5,79 GB for 2h 4mn 39s 168ms
Video: AVC at 5 887 Kbps
Aspect: 1280 x 544 (2.353) at 23.976 fps
Audio: AC-3 at 640 Kbps
Infos: 6 channels, 48.0 KHz
 

flat

New member
Ja jeszcze przywrócę kwestie dongla Wifi .. Jest jakiś sprzęt na allegro który będzie działać z Sumvision Cyclone MKV.

Jaki tam musi być chipset aby na pewno to działało ? RTL8187 to jest ten poprawny ?
Tutaj jest takowa : Mocna 200mW/23dbm karta wifi na USB rpsma _KURIER (1221353588) - Aukcje internetowe Allegro

Ale chciałbym sie jeszcze przed zakupem upewnić na forum czy będzie działać .
Sumvision'a kupiłem kilka dni temu, wszystko na nim działa jak należny, tylko po prostu chce się pozbyć kabla sieciowego i zamienić go na wifi.

Bardzo prosze o odpowiedz jaki chipset na pewno pasuje do tego sprzetu
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ja jeszcze przywrócę kwestie dongla Wifi .. Jest jakiś sprzęt na allegro który będzie działać z Sumvision Cyclone MKV.

Jaki tam musi być chipset aby na pewno to działało ? RTL8187 to jest ten poprawny ?
Tutaj jest takowa : Mocna 200mW/23dbm karta wifi na USB rpsma _KURIER (1221353588) - Aukcje internetowe Allegro

Ale chciałbym sie jeszcze przed zakupem upewnić na forum czy będzie działać .
Sumvision'a kupiłem kilka dni temu, wszystko na nim działa jak należny, tylko po prostu chce się pozbyć kabla sieciowego i zamienić go na wifi.

Bardzo prosze o odpowiedz jaki chipset na pewno pasuje do tego sprzetu

Ale czytasz ten wątek? Masz podanego 'pewniaka' który chodzi z tymi modelami. Po co szukać takich które zapewne nie chodzą?

http://www.hdtv.com.pl/forum/546302-post262.html
 

kak-tus

New member
A ja mam klona Traxdaty (Cyklone MKV Enclosure) wgrałem do niego soft z TraxData 3v. Problem polega na tym że miałem już 2 filmy mkv w których idzie sam głos bez obrazu (na kompie wszystko śmiga aż miło). Co może być przyczynom tego stanu?(film normalnie można przewijać)

A tu są parametry filmu:
General: o2-im2.720p.mkv
Format: Matroska at 6 660 Kbps
Length: 5,79 GB for 2h 4mn 39s 168ms
Video: AVC at 5 887 Kbps
Aspect: 1280 x 544 (2.353) at 23.976 fps
Audio: AC-3 at 640 Kbps
Infos: 6 channels, 48.0 KHz

Czy Traxdata czyta pliki z Video: AVC at 5 887 Kbps większym niż 5 000Kbps?
 
Ostatnia edycja:

q11

New member
Spróbuj zmienić rozszerzenie na m2ts. Czytałem, że w niektórych odtwarzaczach z "niedorobionymi" firmware pomagało.

Przy okazji: jak zrzucasz pliki z HDBoxa?

witam,
nagrałem 2 minuty w SD, skopiowałem do 19 plików z różnymi rozszerzeniami i nic z tego. Zawsze dostaję komunikat "błąd bitstream". Poprawnie jedynie odczytuje się czas trwania.
Przyjdzie transcodować.
Jak ja tego nie lubię.

Co do plików z HDBox (mam akurat FS-9200) to chyba wszystkie dekodery na linuksie zapisują na dysk pliki odkodowane, nadające się do dowolnego kopiowania (usb,sieć,esata).
Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co do plików z HDBox (mam akurat FS-9200) to chyba wszystkie dekodery na linuksie zapisują na dysk pliki odkodowane, nadające się do dowolnego kopiowania (usb,sieć,esata).
Pozdrawiam

Chodzi właśnie o to, jak kopiujesz. Uściślę: jak (przy pomocy czego) przenosisz z HDBoxa na zewnątrz.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Traxadata odtwarza tylko audio, komputer tylko obraz skokowo. Trudno powiedzieć dlaczego, bo dane audio/video nie pokazują jakichś błędów.Myślę, że plik jest po prostu źle nagrany.
 

jgx

New member
Bez reklam
witam, mam kilka mkv do których jest dodatkowo osobna ścieżka audio z polskim lektorem, na kompach ładnie się to odpala czy można to również zrobić na naszym sprzęcie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
witam, mam kilka mkv do których jest dodatkowo osobna ścieżka audio z polskim lektorem, na kompach ładnie się to odpala czy można to również zrobić na naszym sprzęcie?

Przyznam, że nie wrzucałem takich ścieżek do katalogów z filmami, więc nie wiem. Wypróbuj opcję audio - jeżeli "przewija" wewnętrzne pliki audio, to może "zobaczy" też zewnętrzną... Wiem natomiast można taką ścieżkę w prosty sposób przy pomocy Mkvmerge dołączyć do "wnętrza" pliku.
 
Do góry