TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

voytec83

New member
No dobrze,przejrzalem temat i teraz prosilbym o konkretna odpowiedz (moze byc na prv) Sa 2 (w zasadzie3) urzadzenia ktore chcialbym zakupic : Traxdata ktora polecacie, lub Mante c200 (mkv lecz brak funkcji nagrywania) c300(nagrywa,brak mkv). Chyba ze macie jakies inne typy, ktore mozna dostac w kraju. Fajnie jak by mialo opcje odtw mkv oraz funkcji nagrywania. Napisze od razu ze zaczynam przygode z tymi urzadzeniami wiec nie krzyczcie. Fajnie bylo poczyctac posty ale jestem głupszy niz byłem ;/
 

jgx

New member
Bez reklam
Mnie co prawda ten problem jeszcze nie spotkał (aktualnie używam FW Mvix V3.12) ale chodzi tu o problem z odtwarzaniem tylko niektórych, nowszych plików MKV.
ja mam natomiast inny problem - ściągam filmy BD i ostatnio ściągłem film kilkuczęsciowy - pierwsza część idzie normalnie ale druga odpala staje na pierwszej klatce i stoi - na kompie wszystko OK więc plik dobry, co może być przyczyną? Może jest jakiś sposób analogicznie jak z niektórymi mkv i programem MKVMerge, czy też macie problemy z plikami BD? Najnowszy soft nic nie zmieniłm :(
pozdro 4all
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
pierwsza część idzie normalnie ale druga odpala staje na pierwszej klatce i stoi - na kompie wszystko OK więc plik dobry

Bywa... Sprawdź czy druga część odpala jako pierwsza, jeżeli nie, to potraktuj ją MKVClean. Ogólnie: najlepiej połączyć wszystkie części w kontenerze MKV.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Użytkownicy monitowali o aktualizację firmware od początku sierpnia, więc goście mają duży minus za tempo. Czy GUI zrobiono na SDK3 czy też został stary?

Nie ma żadnych rewolucyjnych zmian. GUI po staremu. Sprawdziłem tylko że YT działa. Dziś postaram się sprawdzić czy przyśpieszyło transfer po LAN.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ale to nie jest mkv tylko BD

Sorry zagmatwałem się, ale chyba były problemy z serwerem forum i kilka razy dodawałem post. Jeżeli drugą część player normalnie uruchomi, to wrzuć wszystkie do kontenera MKV, potem dla pewności MKVClean i powinno działać.

Rozw. nr 2 - zrobić plik ISO.

BTW: jeżeli jest to jest pełny katalog BD, to player powinien go samoczynnie odpalić i wczytać sobie listę plików.
 

jgx

New member
Bez reklam
Sorry zagmatwałem się, ale chyba były problemy z serwerem forum i kilka razy dodawałem post. Jeżeli drugą część player normalnie uruchomi, to wrzuć wszystkie do kontenera MKV, potem dla pewności MKVClean i powinno działać.

Rozw. nr 2 - zrobić plik ISO.

BTW: jeżeli jest to jest pełny katalog BD, to player powinien go samoczynnie odpalić i wczytać sobie listę plików.

tak jest to pełny katalog BD który zawiera 2 odcinki filmu i reszte czyli zwiastuny itd. poradziłem sobie w ten sposób że programem DVDFab wyodrębniłem kolejno tytuły główne czyli te dwa odcinki, program zrobił z tego osobne foldery BD z pojedyńczymi filmami które już bez problemu player odpala gdyby ktoś miał taki problem to można w ten sposób, myśle że pomysł z obrazem ISO też byłby dobry tylko:
1. Czy traxdata czyta ISO BD?
2 Jak z folderu BD zrobić obraz ISO?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. Czy traxdata czyta ISO BD? 2 Jak z folderu BD zrobić obraz ISO?

Cholera, nie pamiętam na 100% czy czyta foldery BD, bo Traxdaty nie mam już od września, a odtwarzaczy trochę w tym czasie przerobiłem... Ale wydaje mi się, że powinna. Najlepiej spróbować.

ISO najlepiej zrobić przy pomocy jakiegoś prostego programiku, ja używam PowerISO. Programy do nagrywania płyt mogą też tworzyć pliki obrazu.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Traxdata i FW

Wszystko wskazuje że FW V3.12 jest w zasadzie tylko naprawą Youtube i nie jest to zapowiadany ‘prawdziwy’ nowy soft który ma się ukazać niebawem.

Za to na tureckim forum Akortek do Dark Media Mania (wierny klon Traxdata) ukazał się nowy FW 3.80 oraz jest zapowiadany nowy z bardziej radykalnymi zmianami w opracowywanej wersji 4.0

Co prawda FW 3.80 jest do pobrania ale na razie oprogramowanie można zmienić na sprzęcie z bootcode 0202.0023 i 0202.0026. Jeśli jest inny, podczas aktualizacji pojawia się komunikat o zbyt starym bootcode. Moja Traxdata posiada bootcode 0202.0015. Jest zapewnienie że ma ukazać się wersja na ‘piętnastkę’ lada dzień.
 
Ostatnia edycja:

bestb

New member
ja mam traxdate kupilem ja dzisiaj z dyskiem 2tb
mam firmware 3.12

czy mozna uzyc softu od ac ryana i co on daje? jesli tak to jaki polecacie...

mnie zalezy na tym zeby dysk w sieci lokalnej stal sie hostem, zeby komputery podlaczone przez wifi mi go wykrywaly.. czy jest taka opcja?

jakos nie przemawia do mnie to ze tylko z dysku mozna miec dostep do kompa...
 

jgx

New member
Bez reklam
dokładnie, u mnie tak to działa - podpowiem jeszcze tylko że grupa robocza na kompach musi być taka ja w sambie traxdaty
 
Do góry