Toshiba seria ZF

darck

New member
Coś ta cena 40ZF355 w Digitalo spada bardzo powoli :confused: - 4698zł, a olimpiada już minęła...
A mnie zaczyna powoli intrygować Sony 40W4500 i Toshiba 40ZF575.:rolleyes:
Chyba zaczekam na pierwsze ich testy zanim cokolwiek kupię.
 

thoth

New member
Czy ktoś ma porównanie 46ZF355 do JVC 47V80?
Jestem przed ostatecznym wyborem między tymi dwoma LCD.
TV będzie oglądany z 3,5-4m głównie DVD, DiVx sygnał SD.
Interesuje mnie jak z kątami pionowymi w obu tych LCD, telewizor będzie ustawiony 0,5-1m powyżej linni wzroku.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, długo mnie nie było- zmieniałem prace :D, widzę że doszło nam paru kolegów do grona ZF-ki - cieszę się, u mnie jak na arzie wszystko ok, TV gra nadal bez zastrzeżeń, w październiku dojdzie BR.
Pozdrawiam
 

matysone

New member
Witam. Na niemieckim serwisie innova24 znalazłem Toshibe 40 ZF 575 D, cena ok.4500.
Planuję zakup tv na grudzień więc mam nadzieję że cena trochę spadnie i łykam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
matysone - bierz 46 mówie Ci nie pożałujesz, spytaj kolegi BzykM!!
Też chciał kupić tak jak Ty ale wybrał model większy.
Pozdrawiam
 

creep22

New member
mój zakup LCD-eka zbliża się wielkimi krokami, wybrałem 46zf, a tu słyszę o jakiejś wadzie w tym modelu - pojawiająca sie kreska na całej długości matrycy. Czy ktoś z Was spotkał się z czyms podobnym?
 

Boodzisz

New member
Potwierdzam to co mówią koledzy na temat rozmiaru. Jak chodzi o tv tej klasy to idz na maxa, w miare rozsadku. TV naprawde jest super, zakupilem 40zf355, ale dzis na to patrzac gdybym mial inne warunki (troche wiekszy pokoj) to najmniejszy jaki bym kupil to 46 cali. Przesiadlem sie crt 21 cali i napoczatku dziwnie, nie moglem sie przyzwyczaic, ale teraz juz jest ciut za maly. (w miare jedzenia apetyt rosnie)
Teraz tylko brac i cieszyc sie bo ceny ladnie spadly. ja niestety (lub stety) kupilem przed EURO:(
 
P

PiotrRutkowski

Guest
Kreska na matrycy

Witam,
kupiłem ok 2 mies. temu kupiłem 46ZF355 i mam ten sam problem co kolega powyżej.

Dokładnie 6,5 cm od lewej krawędzi matrycy prawie zawsze widoczna jest pionowa kreska (na szerokość 1 piksela). Pisze "prawie zawsze", ponieważ czasami (choć rzadko) się zdarza, że kreski nie ma. Kreska ma kolor zazwyczaj czerwony lub różowy, czasami zbliżony do żółtego. Nie znalazłem dotychczas żadnego sposobu, żeby się jej pozbyć. Nie pomaga wyłączanie TV, nawet poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, nie pomaga przełączanie pomiędzy różnymi trybami (np. ATV, DV).

Coraz poważniej się zastanawiam nad oddaniem telewizora do serwisu, choć transportowanie 46'' pudła wcale mi się nie uśmiecha.

Czy na forum jest ktoś z serwisu Toshiba, kto mógłby powiedzieć czy jest jakiś "domowy" sposób na pozbycie się tego problemu?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Pozdrawiam forumowiczów!
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
o tym problemie czytałem na drugim forum h d t v p o l s k a .com . I tam tez jest stały kontakt z ludzmi z Digitalo, którzy zajmują sie toshibą.
 
P

PiotrRutkowski

Guest
Tomek Koko napisał:
o tym problemie czytałem na drugim forum h d t v p o l s k a .com . I tam tez jest stały kontakt z ludzmi z Digitalo, którzy zajmują sie toshibą.

Jestes w stanie podac jakis link?
Wlasnie w Digitalo kupowalem swoj TV.

dzieki!
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
oj nie pamietam musisz przejrzec wątki o modelu zf. Z tego co pamietam to problem dotyczył modeli 46''

Z tego co widze to nawet sa załozone przynajmniej 2 watki o usterkach zf http://h d t v p o l s k a .com/index.php?showforum=35
 
Ostatnia edycja:

Artur'79

New member
Ponieważ też zastanawiam się nad kupnem tego modelu, poczytałem trochę to drugie forum, na pierwszej stronie podanej przez Tomka znajdziecie dwa wątki o tej usterce pt. "Felerne matryce w Toshibie 46ZF" oraz "46ZF355 usterka" (niestety nie mam jeszcze możliwości zamieszczania linków).


Jak chodzi o ludzi z Digitalo którzy się tym zajmują to jak dotąd nikt nie odpowiedział na postawione tam przez jednego z użytkowników pytanie dotyczące ewentualnej wymiany takiego telewizora. Chyba trzeba będzie napisać do samej Toshiby i zapytać czy usterka została może w ostatnich seriach usunięta, bo jeśli nie to trzeba mocno jeszcze raz przemyśleć decyzję o zakupie :( Pisał ktoś takie pytanie w tej sprawie do Toshiby albo chociaż dzwonił?
 

marcin_m

New member
Witam!
Jestem posiadaczem dekodera samsung do HD cyfrowego polsatu który jest podłączony przez kabel HDMI do ZF46.
Problem mam z dźwiękiem, otóż słychać z głośników zakłócenia - szumy i buczenie. Zwłaszcza przy mowie (dialogach), przy muzyce mniej słychać.
Zastanawiające że w ciągu dnia wszystko jest ok, natomiast problem nasila się wieczorem (może bardziej słychać bo w otoczeniu ciszej?).
Czy to może być problem z dekoderem, anteną (zakłócenia), czy może wada głośników w TV? Help.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wydaje mi się ze może to być przyczyna kabli, w ciagu dnia nic, a wieczorem jak długo pochodzi i się nagrzeje to może występują takie zakłucenia? Nie sądzę aby to była wina TV, u siebie nic takiego nie zaobserwowałem :). Należy też sprawdzić dekoder, może wina leży po jego stronie. Na samym końcu stawiał bym na głośniki Onkyo w Toshibie.
Pozdrawiam
 
Do góry