Toshiba seria ZF

pener77

New member
Normalnie Gilek jestem w szoku odnośnie Twojego komentarza o ZF355DG i obrazie z Nki :-( kupiłem Toshibe między innymi dzięki twoim pochlebnym komentarzem odnośnie tego modelu, a tu szok. Narazie oglądam Polsat Cyfrowy po scarcie i jest extra obraz i oglądam DVD po componencie i tez jest rewelacja, uważam ze jest nawet lepiej jak na moim starym TV CRT Thomson DC410 100hz. Ale to moja osobista opinia :) Chcę sobie kupić nke po weselu po teraz nie mam za dużo czasu a 3 dni mi zostały :) Więc Gilek napisz cos wiecej na temat słabej jakosci na tym Tośce względem kanałów z nki, czy HD gra słabo na tym modelu ?? Czy kanały które są skalowane na nce grają słabiej?? Jak to jest?? Może będziesz mógł wrzucic jakies zdjęcia, ogólnie mam jeszcze kilka dni na zwrot telewizora jesli mi sie nie spodoba, bo wiadomo chciałbym aby po Nce wszystko było Si :) Dlatego czekam na odpowiedź i moze refleksje innych uzytkowników Toshiby ZF355DG i Nki:) Poizdrawiam
 

pener77

New member
a jaki obraz jest z tej Tośki na Nce ?? Jak ze szczegółowością obrazu, głębią i kolorami ?? Bo wiadomo mistrzostwo jeśli chodzi o płynność i SD, ale jak grają HD lub inne kanały skalowane do wyzszej rozdzielczości, najwazniejsza jest dlamnie ostrość obrazu a co za tym idzie głębia i szczegółowość. Czekam na odpowidzi :)


Pozdro
 

mariusz_nowak

New member
Penner77 nie stresuj się, napewno jest to wina połączenia. Poprostu po HDMI sygnał idzie cyfrowo i nie jest obrabiany przez TV (ulepszacze do SD), super jakość powinien zapewnić dekoder (a tam też trzeba co nieco poustawiać i tyle). SD lepiej w takim przypadku połączyć po Scart lub po Component (wtedy polepszacze działają) a po HDMI można oglądać kanały w HD (tam sygnał nie potrzebuje już obróbki). Myślę ża Gilek potwierdzi jak przetestuje. Cześć
 

marcin_m

New member
Wczoraj dostałem z PolsatuCyfr. dekoder Samsunga do HD, podłaczyłem go do TV przez HDMI. Wcześniej miałem stary dekoder Echostar 606 i podłączony był przez Euro - klasowym kablem QED. Jak pisałem wyżej różnie to wyglądało w SD, niektóre kanały super (np TVN 7, Polsat sport), a niektóre dramat (zwłaszcza TVP).
Teraz po raz pierwszy widzę wyraźną różnicę na korzyść, spodowaną innym podłączeniem (HDMI, dobry kabel tech-link). Naprawdę obraz z tego dekodera Samsunga przez HDMI w SD jest naprawdę dużo lepszy niż przy starym przez Euro (mimo b.db. kabla). A w niektórych kanałach jak Polsat Sport naprawdę czasami trudno odróźnić SD od HD! (wszytko zależy od odległości). Nawet najgorsze TVP jest wyraźnie lepsze. Nie wiem czy sam dekoder jest po prostu dobry, czy połączenie HDMI po prostu deklasuje Euro, któremu nawet rewelacyjny kabel nie pomoże. Pewnie jedno i drugie.

Reasumując Toshiba ZF + dekoder HD z PolsatuCyf. to dobre połączenie.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy tosiby serii ZF maja czujnik oswietlenia zewnetrznego i same dopasowuja jasnosc ekranu do poziomu swiatla w pokoju ??

Czy tez trzeba samemu po zgaszeniu swiatla w pokoju zmniejszac jasnosc panelu w celu bardziej komfortowego ogladania ?
 

daniel1602

New member
jtd napisał:
Czy tosiby serii ZF maja czujnik oswietlenia zewnetrznego i same dopasowuja jasnosc ekranu do poziomu swiatla w pokoju ??

Czy tez trzeba samemu po zgaszeniu swiatla w pokoju zmniejszac jasnosc panelu w celu bardziej komfortowego ogladania ?

"Regulowana jasność podświetlania - auto podświetlenie

Dając w menu na "auto" panel sam dobiera podświetlenie matrycy w zależności od potrzeby (na filmie ciemno to jest mniejsze podświetlenie). Sprawdza się to duże lepiej niż np. czujniki na światło zewnętrzne). "
 

RheeTCT

New member
To powinna być wypadkowa stopnia jasności sceny wyświetlanej na ekranie i pomiaru natężenia światła w pomieszczeniu.W tv klasy tosi ZF powinno tak być,ale czy jest to nie wiem.
 

jtd

New member
Bez reklam
daniel1602 napisał:
"Regulowana jasność podświetlania - auto podświetlenie

Dając w menu na "auto" panel sam dobiera podświetlenie matrycy w zależności od potrzeby (na filmie ciemno to jest mniejsze podświetlenie). Sprawdza się to duże lepiej niż np. czujniki na światło zewnętrzne). "

Watpie czy lepiej, jak jest jasny obraz a ciemno w pomieszczeniu to niby dziala lepiej... ? Chyba nie
 

gilek1975

New member
Bez reklam
pener77 - i inni koledzy. Dobra trochę namieszałme ale chyba mamy tutaj mówić to co widzimy bez względu na to co widzimy i jak. Teraz napiszę obserwację po dłuższej zabawie: hmm..... "n" jeśli zagłebimy sie w ustawienia dekodera to obraz ....... BOMBA !!. Mój kolega tak namieszał z ustawieniami (twierdził że ma dobrze, a ma CRT !, więc za 1-szym razem nic nie zmieniałem :)) bo uważałem że będzie ok. No cóż, trezba wszytko samemu, tak więc pener77 bez zastanowienia bierz "n", obraz miodzio, po prostu rewelacja. Jesli chodzi o moje ustawienia to nic nie zmieniałem.
mariusz_nowak
- tutaj do końca się nie zgodzę, ponieważ ustawienia, które robiłem i chodzą po necie robiłem nie na sygnale SD, tylko na podstawie obrazów i animacji HD z DVD 1080i przez kabel HDMI tech-linka, tak więc to że SD wygląda super to zasługa kalibracji (na SD próbowałem zmieniać ustawienia, ale było tylko gorzej). Tak więc nie ma zanczenia jak i przez co podłączasz, zawsze ustawia się na "wzorcu" i powinno byc idealnie, oczywiście dopuszcza się lekkie zmiany w zależności od naświtlenia pomieszczenia (każdy przcieżma inaczje niż Ja ;)). Oczywiście sygnał HD nie potrzebuje obróbki ale obróbki potrzebuje obraz na TV bo każdy z nas ma inne warunki odtwarzania obrazu - naświetlenie, kat oglądania, wzrok no i najważniejsze - własne odczucia i poczucie satysfakcji ;).
Dobra koledzy, nie truje wiecej bo mnie zlinczujecie, szyjue sie na mecz, piwo w lodówce się chłodzi, kolumny sie wygrzewają, zaraz będzie super widowisko.
Pozdrawiam.

PS.
pener77 cieszę się że choć trochę przyczyniłem sie w wyborze TV dla Ciebie - gratuluje wyboru - NIGDY nie pożałujesz !! Jeszcze raz
Pozdrawiam i udanych mistrzostw
TOSHIBA THE BEST !!!
 

tomaszkrasinski

New member
Witam
Wreszcie zakupilem 46zf355. Moje negatywne odczucia:

1. Ciagla zmiana formatow obrazu, boli juz mnie reka. Najczesciej Super Live 2, ale obraz wydaje mi sie i tak za bardzo rozciagniety, wniosek: jedynie dokladne skanowanie i to na niektorych kanalach pozwala na umieszczenie calego obrazu w "oknie" telewizora, a z reguly opcja ta nie jest dostepna.
2. Obraz na Polsacie Sport w czasie meczu raczej slaby. Na Super Live 2 obraz niby ok, ale z plynnoscia krucho (wszystko sprawdzane na kablu hdmi). Na dokladnym skanowaniu obraz ok, ale.....na gorze ekranu, od lewej strony, do polowy, mam przerywana biala linie i jest to tylko na kanalach polsat sport, sport extra i polsat 2 (o co chodzi)??

Na razie tyle:) Sprawdzam dalej, sprobuje po SCARCIE


PS. Gilek, czy masz wlaczony aut. kontrola podswietlenia, tryb kina, jaka masz ustawiona stabilizacje obrazu, czy active vision itp.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Automatyczna regulacja podświetlenia - wł.
Tryb kina - wł.
Stabilizacja obrazu - wygładzony
Active Vision - wł.
Patrze teraz na Polsat sport i jest ok. Ja oglądam cały czas na trybie - szeroki kąt i jest dla mnie dobrze, nie skacze kanałami jak Ty. Masz linie? Ja u siebie nic takiego nie widzę, ciekawe.....
 

tomaszkrasinski

New member
Po SCARCIE to jedynie szeroki kat rzeczywiscie na polsacie sport i extra nadaje sie do ogladania, ale obraz ma wiele do zyczenia. Po hdmi znacznie lepiej w trybie dokladne skanowanie tylko od lewej do polowy przerywana linia, jak pisalem wyzej. Co do aut. kontroli podswietlania, to nie wiem jak to sie ma do ustawien, np. mam Gilek twoje ustawienia - 35, wtedy to ustawienie cos daje czy sam sobie podswietla jak chce?
 

Marek-Browarek6

New member
tomaszkrasinski napisał:
Witam
Wreszcie zakupilem 46zf355. Moje negatywne odczucia:

1. Ciagla zmiana formatow obrazu, boli juz mnie reka. Najczesciej Super Live 2, ale obraz wydaje mi sie i tak za bardzo rozciagniety, wniosek: jedynie dokladne skanowanie i to na niektorych kanalach pozwala na umieszczenie calego obrazu w "oknie" telewizora, a z reguly opcja ta nie jest dostepna.
2. Obraz na Polsacie Sport w czasie meczu raczej slaby. Na Super Live 2 obraz niby ok, ale z plynnoscia krucho (wszystko sprawdzane na kablu hdmi). Na dokladnym skanowaniu obraz ok, ale.....na gorze ekranu, od lewej strony, do polowy, mam przerywana biala linie i jest to tylko na kanalach polsat sport, sport extra i polsat 2 (o co chodzi)??

Na razie tyle:) Sprawdzam dalej, sprobuje po SCARCIE


PS. Gilek, czy masz wlaczony aut. kontrola podswietlenia, tryb kina, jaka masz ustawiona stabilizacje obrazu, czy active vision itp.



Te przerywane linie to chyba z winy nadawcy bo na innych kanałach tego nie ma.
Dla mnie super live 2 jest nie do przyjęcia. Programy w HD oglądam w trybie dokladne skanowanie i jest rewelacyjnie (w UPC). Polsatowskie programy można przełączyć na tryb szeroki kąt i też jest b. dobry obraz bez tych przerywanych linii (oczywiście w moim UPC). Niektóre kanały oglądam w trybie Kino1 - przy dobrym sygnale obraz też jest dobry.
 

tomaszkrasinski

New member
Podzielam powyzsze odczucia. Rzeczywiscie przerywane linie tylko na wspomnianych wyzej kanalach polsatu na dokladnym skanowaniu, szeroki kat jest ok (chyba wczoraj bylem slepy jak przelaczalem tryby, ze "olalem" szeroki kat:)). Tylko przesyl EURO2008 SD na polsacie jest w miare slaby. Zeby byl taki jak np. w TVN....
 
Ostatnia edycja:

mariusz_nowak

New member
gilek1975 napisał:
pener77 - i inni koledzy. Dobra trochę namieszałme ale chyba mamy tutaj mówić to co widzimy bez względu na to co widzimy i jak. Teraz napiszę obserwację po dłuższej zabawie: hmm..... "n" jeśli zagłebimy sie w ustawienia dekodera to obraz ....... BOMBA !!. Mój kolega tak namieszał z ustawieniami (twierdził że ma dobrze, a ma CRT !, więc za 1-szym razem nic nie zmieniałem :)) bo uważałem że będzie ok. No cóż, trezba wszytko samemu, tak więc pener77 bez zastanowienia bierz "n", obraz miodzio, po prostu rewelacja. Jesli chodzi o moje ustawienia to nic nie zmieniałem.
mariusz_nowak
- tutaj do końca się nie zgodzę, ponieważ ustawienia, które robiłem i chodzą po necie robiłem nie na sygnale SD, tylko na podstawie obrazów i animacji HD z DVD 1080i przez kabel HDMI tech-linka, tak więc to że SD wygląda super to zasługa kalibracji (na SD próbowałem zmieniać ustawienia, ale było tylko gorzej). Tak więc nie ma zanczenia jak i przez co podłączasz, zawsze ustawia się na "wzorcu" i powinno byc idealnie, oczywiście dopuszcza się lekkie zmiany w zależności od naświtlenia pomieszczenia (każdy przcieżma inaczje niż Ja ;)). Oczywiście sygnał HD nie potrzebuje obróbki ale obróbki potrzebuje obraz na TV bo każdy z nas ma inne warunki odtwarzania obrazu - naświetlenie, kat oglądania, wzrok no i najważniejsze - własne odczucia i poczucie satysfakcji ;).
Dobra koledzy, nie truje wiecej bo mnie zlinczujecie, szyjue sie na mecz, piwo w lodówce się chłodzi, kolumny sie wygrzewają, zaraz będzie super widowisko.
Pozdrawiam.

PS.
pener77 cieszę się że choć trochę przyczyniłem sie w wyborze TV dla Ciebie - gratuluje wyboru - NIGDY nie pożałujesz !! Jeszcze raz
Pozdrawiam i udanych mistrzostw
TOSHIBA THE BEST !!!

No tak, ustawienia to było to o czym ja myślałem ( w tym wypadku był to dekoder N ). W kwestii wyjaśnienia - część TV nie obrabia sygnału podanego po HDMI (np. Sharp), producenci zakładają, że sygnał podany w ten sposób jest już idealny i nie ma potrzeby go poprawiać (z tym,że w Sharpie dla każdego sygnału można było zastosować inne ustawienia z tąd moje przemyślenia). W każdym razie świetnie,że wyjaśniłeś tą nieścisłość jeśli chodzi o podłączenie N-ki. Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry