Toshiba seria ZF

fikol55

New member
Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiby 52ZF :) wszystko gitara z wyjątkiem czcionek po podłączeniu komputera, są jakieś takie rozmyte i generalnie nieostre. Możecie podpowiedzieć jak to poprawić lub mnie gdzieś przekierować?

Pozdrawiam,
 

fikol55

New member
Gilek,

Przetestowałem Twoje ustawienia. Uważam, że są bardzo dobre. Niemniej jednak 2 rzeczy zmodyfikowałem.

1. Ustawiłem temperature koloró na Warm - moim zdaniem większa głębia i troche mniejsza jaskrawość
2. co ważniejsze ustawiłem "Ostrość" na - 20! dopiero przy tym ustawieniu paradoksalnie czcionki są ostre (wcześniej, przy ostrości ustawionej bardzo in plus czcionki ikon, dokumentów itd były na maxa rozjechane i nieczytelne)

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
O kurczę, gilek,takie herezje wypisujesz,że Kuro gorzej gra od Tośki?
Toż to graniczy z samobójstwem.Zaraz Cię kuroiści rozjadą.
A tak poważnie- to na pewno różnica sygnału(tuner).
 

rogowskik

New member
fikol55 napisał:
Gilek,

Przetestowałem Twoje ustawienia. Uważam, że są bardzo dobre. Niemniej jednak 2 rzeczy zmodyfikowałem.

1. Ustawiłem temperature koloró na Warm - moim zdaniem większa głębia i troche mniejsza jaskrawość
2. co ważniejsze ustawiłem "Ostrość" na - 20! dopiero przy tym ustawieniu paradoksalnie czcionki są ostre (wcześniej, przy ostrości ustawionej bardzo in plus czcionki ikon, dokumentów itd były na maxa rozjechane i nieczytelne)

Pozdrawiam,
Czy faktycznie Toska 52ZF355 ma dość znacznej grubości panel,tzn. ok.14cm?Wciąż się zastanawiam nad jej kupnem,ale taka grubość tego telewizora trochę mnie przeraża....Jak to wygląda w praktyce?
 

RheeTCT

New member
No przecież wystarczy zajrzeć na stronkę Toshiby,stoi tam jak wół : grubość/głębokość 135 mm.Troszkę wysiłku - tak ze 4 kliknięcia,kurna.
 

fikol55

New member
Co do tylnego panelu to cm nie mierzyłem ale pewnie ma te 14 cm. mi osobiscie nie przeszkadza, stawiam na stole w odpowiedniej odleglosci od sciany i od miejsca gdzie jest najlepszy dźwięk i po sprawie :)

Nawiasem mówiąc jak kupowałem Monitor LCD do kompa, NEca 24 cale z matryca PVA to był grubszy z tyłu niż konkurencja. Ale dzięki temu mieściło się tam więcej technologii przez co obraz jest niesamowity. LCD z tą matrycą ale cienkie mają zdecydowanie gorszą jakość obrazu.

reasumując zmierzam do tego, że "grubszy" tył może być zaletą z punktu widzenia jakości obrazu :)

pozdr
 

agrippaOne

New member
Z tygodnia na tydzien ceny Tosi spadaja o dobre 50-100zl ciekawe do jakiej ceny dojdzie! W chwili obecnej 6900zl za 46. Czekam....i zacieram raczki:)
 

zkn42

New member
Jestem użytkownikiem TV kablowej analogowej TOYA. Czy będzie widoczna
duża różnica w obrazie na 46ZF w stosuku do TV CRT? Bedę wdzięczny za podpowiedź.
 

maciek_w

New member
pytanko do użytkowników ZF

Czy telewizor sam rozpoznaje rodzaj sygnału video (1080 i/p lub 720p lub 576p itd) jaki jest podłączony po HDMI i jeśli tak to czy można zobaczyć taki komunikat? Czyli pod jakim przyciskiem na pilocie można odczytać taką informację?
 

pzm

New member
maciek_w napisał:
Czy telewizor sam rozpoznaje rodzaj sygnału video (1080 i/p lub 720p lub 576p itd) jaki jest podłączony po HDMI i jeśli tak to czy można zobaczyć taki komunikat? Czyli pod jakim przyciskiem na pilocie można odczytać taką informację?

Chyba nie ma takiej możliwości (odczytania na TV) lub nie doszedłem do tego. Rozdzielczośc to TV napewno sobie ustawia sam jeśli ma sygnał HD ale jak to sprawdzić nie wiem.

Osobiście rozdzielczość ustawiam sobie na dekoderze satelitarnym (Samsung HD) i ten wyświetla informację na ekranie TV. Zauważyłem że najlepszy obraz daje ustawieni nie Full HD tylko HD Ready.

W Toście brakuje mi tez funkcji automatycznego ustawiania obrazu do sygnału ze stacji TV. Wprawdzie można "jechać" na jednym ustawieniu (szeroki kąt) ale czasem można uzyskać lepszy efekt (cały ekran) na "kino1 lib 2".
Szkoda bo nawet mój 10 - letni CRT JVC to ma.
 
P

PiotrRutkowski

Guest
Witam,
mam prosbe o pomoc. Jak odkrecic podstawe od 46ZF355? Chce to diabelstwo przykrecic do sciany, ale nie mam pojecia jak pozbyc sie stopy, z ktora przyszlo to w kartonie.

Z gory wielkie dzieki za pomoc!
 
P

PiotrRutkowski

Guest
kiki napisał:
wejdź jutro na gg 2868228 po 12.00 - to Ci powiem

odkreciłem połowe śrub i podstwa wyszła.
Wielkie dzieki za odzew i chec wsparcia biednego czlowieka!!!

pozdrawiam serdecznie!
 

marcin_m

New member
Witam!
Ja mam problem z pozbyciem się śrub, trzymają cholernie mocno, udało mi się ledwo ledwo jedną. Reszta trzyma jak cholera, chyba użyli dodatkowo jakiegoś kleju, czy co?!
Aż nie chce mi się wierzyć żeby tak mocno przykręcać i na tyle śłub stopkę, która przecież powinna być zdejmowalna, bo te TV stworzone są m.in. do wiszenia na ścianie. Help!
Instrukcja Toshiby po prostu rewelka :twisted:
 

marcin_m

New member
Ha ha!
Pomyślałem chwilę i zrozumiałem, że to nie te śruby próbowałem odkręcić. Zacząłem od spodu, a to chodzi o te z tyłu TV :grin:
Teraz to, poszło gładko.
Telewizorek wisi.
 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

gilek1975

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o sygnał to na obu TV była cyfra, tak jak napisałem, róznica tylko w tunerach. Nie chodzi o wywoływanie wojny ;), tylko o moje spostrzeżenia. Naprawdę, wróciłem z wakacji i dzisiaj znów oglądałem obraz bo monowałem koledze głośniki i naprawdę obraz mam ładniejszy :D. Niezły numer.
POdzrawiam wszystkich użytkowników ZF.
 

alyjen

New member
sprawdź opinie o tym sklepie, mają średnią poniżej 5 na 10 a przeciętny godny zaufania sklep ma powyżej 9tki i i tak czasem zdarzają się wpadki
 

RheeTCT

New member
Pixmania

Mają adres w Paryżu,trochę dziwne,ale najdziwniejsze -b.niskie ceny.Ale to może tylko potwierdzać regułę,że w Polsce jest najdrożej.Ciekawe czy mają u nas filię ,czy tv jadą z Francji.Dodatkowa wątpliwość to gwarancja-trzeba by dokładnie sprawdzić.W takim sklepie kupowałbym tylko za pobraniem z możliwością sprawdzenia towaru przy odbiorze.
P.S.Sprawdziłem na stronie - nie ma opcji zapłaty przy odbiorze.Wniosek - sklep dla odważnych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry