Toshiba seria ZF

maciek_w

New member
szpigiel9 napisał:
kupiłem go w sklepie digital+ w Łodzi przez internet za 5999zł. Fachowa obsługa i realizacja od ręki. Niech ktoś napisze o tych 100Hz czy 120Hz jak to ponoć jest w tym modelu. Chcę się tylko przekonać, że to coś daję.
A jaką masz gwarancję do tego TV?
 

studius

New member
szpigiel9 napisał:
kupiłem go w sklepie digital+ w Łodzi przez internet za 5999zł. Fachowa obsługa i realizacja od ręki. Niech ktoś napisze o tych 100Hz czy 120Hz jak to ponoć jest w tym modelu. Chcę się tylko przekonać, że to coś daję.

Skoro juz go kupiłeś to chyba nie ma to większego znaczenia?

Aby jednak zaspokoić Twoja ciekawość odpowiem, że daje większą płynność. Można zauważyć przy napisach góra/dół oraz przy poruszaniu się dużych obiektów latających np. w SW :mrgreen:
 

szpigiel9

New member
Gwarancja wygląda tak. KARTA GWARANCYJNA nazwa, typ, Nr fabryczny i tu naklejka z tymi numerami, data sprzedaży i pod spodem pieczątka sklepu i podpis własciciela. Na drugiej stronie warunki gwarancji na 24 miesiące i podpis klienta,że akceptuję i na ostatniej stronie tabelka na wpisywanie ewentualnych napraw. Gwarancja polska i wszystko po polsku na papierze w taką plecionkę niebieskawą i przypięty zszywaczem paragon zakupu i nic więcej nie trzeba. Przy kinie domowym philipsa mam też bardzo podobną.
 

marcin_m

New member
Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem ZF355DG. Uważam że to TV naprawdę godny polecenia.
Obraz SD (Polsat Cyfrowy i DVD Denon 1930 przez Euro) naprawdę dobry, jak na technologię LCD oczywiście (wg mnie nie jest stworzona do SD). To znaczy z bliska widać mankamenty ale naprawdę z bliska, ja oglądam z 4m i obraz 'bajka'. Niektóre kanały z Pol. Cyf. - obraz bardzo dobry, niektóre gorszy ale i tak dobry. Obraz z DVD po Euro trzyma równy b.dobry poziom. Czekam na kabel HDMI i powinno być jeszcze lepiej - w końcu wykorzytsam możliwości odtwarzacza.
Żona i teściu mówią, że obraz jakiś za niebieski. Mają rację, widać to czasami na twarzach postaci (głównie na TVN 24 nie wiem czemu) i przy dużych białych powierzchniach. TV wczoraj postwiłem, włączyłem i tyle, więc jeszcze nie bawiłem się żadnymi opcjami, dlatego jutro przeznaczam na usatwienia kolorów. Jest dobrze tylko po wyjęciu z kartonu, więc po odpowiednich ustawieniach znów może być tylko lepiej :).
O HD nic nie powiem bo na razie nie mam sygnału. Czekam na tuner HD z Polsatu i PS3. Wtedy dopiero TV będzie wykorzystany na max.

Jedno mnie tyko zastanawia. Kupowałem w digitalo.pl, obsługa szybka, przelew we wtorek, TV w piątek. Ale mam pewne wątpliwości co do zapakowania. TV w kartonie nie był zawinięty w żadną folię, ekran też nie miał żadnego foliowego zabezpieczenia, cały TV był owinięty jedynie w rodzaj cieniutkiej pianki. Zastanawiam się czy to normalne i tak są oryginalnie pakowane, czy może dostałem egz. nie daj boże ze zwrotu, wystawy itp.
Jak było u innych posiadaczy tego TV?
 

78martini

New member
Marcin_m,

co do zapokowania w karton, mój również był w tej jak to nazwałeś piance plus oczywiście styropian plus naklejka w narożniku fullhd itd w trójkącie.
 

Boodzisz

New member
Dla uspokojenia u mnie tak samo wygladalo opakowanie. Juz po zakupie. Narazie "rozgryzam" co i jak, ale tv naprawde super.
 

daniel1602

New member
Witam

Czy ktoś posiada 40 zf i pilota Harmony 555 > jeśli tak to czy udao wam sie ustawić pilota tak zeby przeszedł po właczeniu TV do odpowiedniego wejscia ?? jakie są czasy opoźnień .
 

Boodzisz

New member
Panowie i panie ustawienia ktore podał gilek1975sa naprawde dobre. polecam.
Podświetlenie - 35
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7

Powiedzcie tylko ktoryz formatow obrazu jest najbardzie zblizony do naturalnego??

szeroki kąt jest ok ale troche za bardzo rozciagniety
napisy - szerokosc ok ale znowu ucieta góra
super live 1 wporzadku ale delikatnie rozmywa sie obraz po bokach.

Doradzcie jak znalezc zloty srodek.
Aha i jeszcze jedno tryb kina macie wlaczony czy wylączony
 

marcin_m

New member
Podzielę się moimi tym razem krytycznymi uwagami.
Otóż po ustawieniach kolorów obraz b.dobry, ale niestety nie na wszytkich kanałach (do DVD nie mam zastrzeżeń) :(
W niedzielę mecz Polska Dania na TVP1 tragedia!!! Sygnał z Polsatu Cyfrowego. W szerokich kadrach, trawa wyglądała jak zielona plama, a piłkarze strasznie niewyraźni, za niebieskimi Duńczykami wyraźny rozmazany niebieski cień - normalnie jak najgorsze VHS. Dramat.
Nie wiem czy to kwestia ustawień czy raczej jakości sygnału, bo jeżeli tak to nie wiem kto zawinił, Polsat czy TVP? Czy u innych też tak było?
Ale za to wieczorem film na TVN i obraz jak żyleta mimo że SD (nawet żonka pochwaliła).
Skłaniam się że to wina sygnału, tak więc TV nadal super tylko co z tego, skoro reszta nie przystaje i nie da się go wykorzystać w 100%.
Dobrze że Euro2008 i olimpiada będą w HD. Mniam :)
Ale to za mało! Potem zostaje tylko DVD, PS3 i BRay (a tam drogie filmy).

Tak więc ja kupiłem TV bo musiałem zmienić i wybrałem jeden z lepszych, ale jeśli ktoś nie musi zmieniać TV to warto się zastanowić czy już warto inwestować w LCD. Wychodzi na to że jakość sygnału w SD jest w Polsce bardzo różna i czasami można się rozczarować. Może lepiej poczekać aż się HD upowszechni - wtedy to na pewno ma sens.
 

pener77

New member
Telewizja Polska (Tvp1 i Tvp2) na Polsacie Cyfrowym ma fatalną jakość. Ponoć sygnał tych kanałów jest jakoś konwertowany z analoga ?? :) do cyfrowego. Ale jakość jest do bani, a wszystko to bo polsat i TVP się nie lubią. Inaczej jest z Nką, tam jakość jest lepsza, ale rewelacji tez nie ma. :)
 

Konrado

New member
Kiki JVC 42V80 w zestawieniu z toshibą 42Z3030 wypadał lepiej ("Toshiba to nie piąte koło u wozu i gra też extra. Ale nie ma wielu rozwiazań które ma JVC"). A jak sie ma do tego seria ZF?
 

marcin_m

New member
Wczoraj przyszły zamówione kabelki i przetestowałem DVD Denon 1930 po hdmi - jest super! DVD podaje sygnał skalowany do 1080p, ale subiektywnie oceniam że wystarczy do 720p i jest pięknie (Gwiezdne Wojny wymiatają). Teraz czekam tylko na HD.

Mam też pewne niepokojące spostrzeżenie, a może się czepiam. Włączony TV wydaje z tyłu dziwny dźwięk - jakby syczenie, bzyczenie (układy scalone, transformator?) - może to normalne?
Jest wyraźnie słyszane po przyłożeniu ucha, ale ja słyszę też w zupełnej ciszy (noc i wyciszenie dźwięku).
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Hmmm, a Ja nic nie słyszę (odpukać :)), i jak widzę i czytam co niektórzy mają to Ja na szczęście nic z tego nie mam (jeszcze raz odpukać w niemalowane ;)). Co do jakości to potwierdzam, ale podzielę się moim ostatnim spostrzerzeniem, mianowicie przyniosłem sobie w weekend od kolegi tuner HD "n", połaczyłem przez HDMI i........ no cóż, jakie było moje zaskoczenie gdy moim oczom ukazał sie obraz naprawdę SPORO GORSZY od tego który mam na cyfra+ połączony przez tuner Ferguson 7018 UCI po kablu Euro euro "no name" !!!!
Jestem cały czas zaskoczony tym co zobaczyłem. I sprawdzałem 2 różne kable, połaczenia były naprawdę dobre bo już się na tym troszkę znam :D. Reasumując widze że kanały SD wyglądają duuuużooo lepiej na zwykłym tunerze niż na tych "wypasionych" HD !
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy ZF i cieszę się że choć trochę mogłem przyczynić się poprzez ustawienia TV do polepszenia obrazu w Waszych telewizorach (rozumiem że żony cieszą się najbardziej z ładnego obrazu i macie spokój z ględzeniem o wydaniu taakich pieniedzy na jakby nie było super sprzęt) :D.
Pozdrawiam
 

pener77

New member
Wie ktoś moze jak sprawdzic przepracowany czas w Zf355?? Wszedłem do menu serwisowego mute+menu a tam same "hieroglify" jakies, nic z tego nie rozumiem. Gilek mówisz ze po Hdmi na nce jest słaba jakość ?? Aż niemożliwe.
 

mariusz_nowak

New member
Myślę, że po kablu HDMI trzeba zmianić ustawienia na Tv i na tunerze też. Może też po HDMI nie działają polepszacze obrazu i wychodzi to co taki tuner wypuści, a po euro wszystko jest ok. Gilek daj znać, czy podłączaliście też po SCART.
 

pintr

New member
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy w/w tv,jak współpracuje toshiba z komputerem(jaką maksymalna rozdzielczość i jakim łączem można uzyskać)Z góry dziekuje za odpowiedzi gdyz jest to dla mnie ważne.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Planuję na niedzielę załatwic sobie Fergusona HD na mecz z Niemcami :D, mam nadzieję że szczęka mi opadnie, no i nawet jeśli mój sąsiad nie lubi meczów to po puszczeniu meczu przez moje kino na pewno będzie go słuchał razem ze mną :D. Co do SCART to pobawię sie po weekendzie.
Pozdrawiam
 
Do góry