Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

czaki1981

New member
Co do napisów to najlepiej "wbudować" je w film. Chwilę to trwa ale masz takiej wielkości jakiej chcesz.
Ja mam pytanie odnośnie DLNA. Skonfigurowałem sobie sieć u2be działa spoko ladnie wyglada filmiki w 1080p skaczą przez pierwsze 10 sec (zapewne przez buforowanie),a potem rewelka. Jaki polecacie server DLNA, żeby odtwarzał mkv ac3 itp w full hd :). Instalowałem narazie jeden jakiś (nazwy nie pamiętam) ale odtwarzał tylko divx, WMP też lipa, zainstalowałem ps3media server i dziś bedę się bawił, ale może polecacie cos innego ? Czy do tych serverów to trzeba jakoś dogrywać kodeki ?
I czy jst mozliwosc przez regza link sterowanie pilotem od tv dekodera aster?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Słuchajcie. Czy jest w ogóle jakaś możliwość puszczenia 5.1 na wyjście dźwięku z tv? Kabel hdmi audio zwrotny 1.4 nierozwiązał by tego problemu. Bo jeżeli nie to jest jedna wielka za przeproszeniem D....

Podłącz optykiem. Niestety nie miałem możliwości użycia hdmi 1.4, bo mój ampli tego nie obsługuje, ale po optyku śmiga...
 

Boobass

New member
Mam na dysku dvd w VOB - puszczam MediaPlayera, tryb filmowy i nie czyta mi - "brak plików do obsłużenia" czy coś w tym stylu mi wyświetla. Moźna to odtworzyć?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
@Boobass

Skoro wyświetla Ci, że ten format plików nie jest obsługiwany, to nie... chyba, że przekonwertujesz na inny format
 

ThePepe

New member
Bez reklam
A jak masz w opcjach ustawione? Preferencje -> Podłączenia AV -> Wyjście dźwięku cyfrowego -> Automatycznie
Powinno pomóc

U mnie ampli ma problem czasem z wejście w dolby, ale mam plik z dwoma ścieżkami audio (jedna w dts, druga w dolby) i jak przełączę sam na dolby to ampli łapie i później już wszystkie pliki działają jak powinny.

Ja oczywiście mówię cały czas o filmach z dysku podpiętego pod USB. Jak to działa z programami telewizyjnym to nie wiem, nie używam :] tylko kino domowe
 
Ostatnia edycja:

djzwierzak

New member
A jak masz w opcjach ustawione? Preferencje -> Podłączenia AV -> Wyjście dźwięku cyfrowego -> Automatycznie
Powinno pomóc

U mnie ampli ma problem czasem z wejście w dolby, ale mam plik z dwoma ścieżkami audio (jedna w dts, druga w dolby) i jak przełączę sam na dolby to ampli łapie i później już wszystkie pliki działają jak powinny.

Ja oczywiście mówię cały czas o filmach z dysku podpiętego pod USB. Jak to działa z programami telewizyjnym to nie wiem, nie używam :] tylko kino domowe

Nie wiem mam coś spieprzone chyba. Mam automatycznie i nie idzie. Nie wiem co jest. Dalej dźwięk w onkyo jest pcm. Do tego dodam ze odpaliłem z fergusona pendriwa na tv i dalej nie chce iść dźwięk :/
Mam w tym śmiesznym mediaplayerze podane że dźwięk idzie w dolby a nie idzie w dolby.

Nie wiem nie mam już pomysłu. Coraz bardziej się przekonuje do tego że mogłem kupić samsunga z tamtego roku i mieć aktualizacje a nie 4 miechy z tv i żadnej aktualizacji.

ThePepe podaj do siebie jakieś gg może tam powiesz krok po kroku jakie masz ustawienia.

Nie wiem czy wy tez tak macie ale jak przełączę na dźwięk jako wzmacniacz i tak tv mi gra i odwrotnie jak na tv to ampli mi gra :/
 
Ostatnia edycja:

omz

New member
Witam!
Panowie macie coś takiego, że jak odlaczycie napięcie na przełączniku czy wyciagniecie z prądu to wam sie świeci dioda czewona około pół minuty ?? U mnie raz gaśnie odrazu, a drugim razem okolo 30 sekund (wyłaczam z prądu jak idzie burza).
Nie wiem czy mam sie tym niepokoić ?
 

latonio

Member
Witam!
Panowie macie coś takiego, że jak odlaczycie napięcie na przełączniku czy wyciagniecie z prądu to wam sie świeci dioda czewona około pół minuty ?? U mnie raz gaśnie odrazu, a drugim razem okolo 30 sekund (wyłaczam z prądu jak idzie burza).
Nie wiem czy mam sie tym niepokoić ?

To nie jest powód do niepokoju. W mojej Tosi i innych domowych tv jest podobnie.:smile:
 

omz

New member
tylko wiesz u mnie raz lampaka "czuwania" gaśnie odrazu, a innym razem świeci jeszcze z 20-30 sekund, to mi sie nie podoboa że raz tak raz tak.
 

Ksawery

New member
I gdIe zrobic zeby w ppisalo w jakiej rozdzielczoaci jest gra np. czy full hd. Prosze o pomoc
Na pilocie przycisk "i+" między głośnością, a programami, jeśli o to Ci chodzi :).

tylko wiesz u mnie raz lampaka "czuwania" gaśnie odrazu, a innym razem świeci jeszcze z 20-30 sekund, to mi sie nie podoboa że raz tak raz tak.

Mam identycznie więc raczej nie masz się o co martwić :).
 

exodus1984

New member
Witam,
Pytanie podstawowe czy 40vl748 i 40vl748G to to samo? (czytajac to co jest na stronie Toshiba :Download Center mozna wywnioskowac ze tak - G to tylko symbol regionu - czyli nasz - bo naszego w ogole nie ma [takiego bez jakiejs literki na koncu]).

Idac dalej dotarlem do informacji na tej stronie - Toshiba XL748 & VL748 neue Firmware, Toshiba - HIFI-FORUM - ewidetnie widac ze pojawil sie nowy fw do vl748 (autor pisze ze do 40xl748, ale czytajcie dalej - autor wspomina jaki mial przedtem fw "17.2.24.12 Jan 31.2011 - 15:09:38", czyli ten sam co nasz vl748 aktualnie - swoja droga na sprawdzaczu toshiby od fw xl748 tez nie ma nowszej wersji niz nasza - ma ta sama!!)
Na stronie ftp://toshibatv.de/ znajduje sie pliczek 17.2.24.13_VL_XL748.zip, ktory podobno jest fw z kwietnia tego roku.

Co o tym sadzicie? Jezeli to "g" na koncu nic konkretnego nie oznacza to chyba mamy nowy fw... chyba.

Dzis dzwonilem do toshiby w Polsce i niestety nie ma ich technika, ma byc w pon - podaje tel (022) 642 77 79. Proponuje aby troche poruszyc u nich sprawe - moze uda sie ugrac przyspieszenie prac nad nowym fw (jak wiemy aktualny jest STRASZNIE niedopracowany - w ogole nie wykorzystuje potencjalu tego tv i procesora w nim siedzacego)

Pozdrawiam i czekam na opinie.

edit:
spojrzcie na temat http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/72190-nowy-soft-do-40xv733-co-zmienia.html - kolega pisze ze wyszedl nowy fw do jego tw. OK! Na stronie Toshiba :Download Center nie ma modelu 40xv733 tylko wszystkie sa wyszczegolnione - B/F/G. W zwiazku z tym sadze ze update do vl748 o koncowce .13 jest ok :) (jednyna rzecza jaka moze byc minusem to ewentualny brak jezyka polskiego w tym fw). Oczywiscie trzeba to jakos potwierdzic.. nie biore odp. za uwalenie tv tym fw.

edit2:
wydaje sie, ze xl748 to poprostu wersja vl748 na niemiecki rynek.
 
Ostatnia edycja:

czaki1981

New member
Witam. Czy podłączał ktoś dyski 1-2TB pod usb 3? Czy da rade zasilić tv taki dysk ? Chce kupić dysk transcend 1TB albo wd my passport essential 1TB pod usb3.
A drugie pytanko czy po DLNA macie napisy? Nawet jak wbudowałem je w film to mi nie pokazuje (czego nie mogę pojąć)
 

omz

New member
Witam!
Wczoraj oglądając mecz na polast futbol często znikał mi obraz, czarne tło, miał ktoś tak ??
Dzisiaj rano mi się tak stało na polsat2, nie wiem czy coś nie tak zz podłączeniem czy to po stronie polsatu ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry