Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

marekdbr

New member
Witam,
Pytanie podstawowe czy 40vl748 i 40vl748G to to samo? (czytajac to co jest na stronie Toshiba :Download Center mozna wywnioskowac ze tak - G to tylko symbol regionu - czyli nasz - bo naszego w ogole nie ma [takiego bez jakiejs literki na koncu]).

Idac dalej dotarlem do informacji na tej stronie - Toshiba XL748 & VL748 neue Firmware, Toshiba - HIFI-FORUM - ewidetnie widac ze pojawil sie nowy fw do vl748 (autor pisze ze do 40xl748, ale czytajcie dalej - autor wspomina jaki mial przedtem fw "17.2.24.12 Jan 31.2011 - 15:09:38", czyli ten sam co nasz vl748 aktualnie - swoja droga na sprawdzaczu toshiby od fw xl748 tez nie ma nowszej wersji niz nasza - ma ta sama!!)
Na stronie ftp://toshibatv.de/ znajduje sie pliczek 17.2.24.13_VL_XL748.zip, ktory podobno jest fw z kwietnia tego roku.

Co o tym sadzicie? Jezeli to "g" na koncu nic konkretnego nie oznacza to chyba mamy nowy fw... chyba.

Dzis dzwonilem do toshiby w Polsce i niestety nie ma ich technika, ma byc w pon - podaje tel (022) 642 77 79. Proponuje aby troche poruszyc u nich sprawe - moze uda sie ugrac przyspieszenie prac nad nowym fw (jak wiemy aktualny jest STRASZNIE niedopracowany - w ogole nie wykorzystuje potencjalu tego tv i procesora w nim siedzacego)

Pozdrawiam i czekam na opinie.

edit:
spojrzcie na temat http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/72190-nowy-soft-do-40xv733-co-zmienia.html - kolega pisze ze wyszedl nowy fw do jego tw. OK! Na stronie Toshiba :Download Center nie ma modelu 40xv733 tylko wszystkie sa wyszczegolnione - B/F/G. W zwiazku z tym sadze ze update do vl748 o koncowce .13 jest ok :) (jednyna rzecza jaka moze byc minusem to ewentualny brak jezyka polskiego w tym fw). Oczywiscie trzeba to jakos potwierdzic.. nie biore odp. za uwalenie tv tym fw.

edit2:
wydaje sie, ze xl748 to poprostu wersja vl748 na niemiecki rynek.

Czekam na dalszy rozwoj wydarzen bo to fw co jest to bieda ;-)

Wysłane z HTC HD2 używając Tapatalk
 

czaki1981

New member
Wiecie moze czemu nie znajduje mi sieci jak mam ustawione na routerze zeby było tylko 11n ? Jak dam mixed to zawsze znajduje tv jako 11g. I moze przez to mi filmy przycinaja przez DLNA ? dongle ma 11n i router tez.
 

lucek18

New member
Witam!
gram w demo nowego pesa 2012 na ps3 podpiętej przez hdmi za zawodnikami ciągnie się takie rozmycie w koloru strojów ciemne czy to wina tośki??
 

djbzyk24

New member
witam. wczoraj stałem się posiadaczem Toski i mam pytanie ponieważ obraz mam nie wystarczająco ostry można go porównać do filmu w foramcie avi. tv kupiłem u kikiego z kalibracją czy należy coś ustawic by poprawic ostrosc i ogolnie obraz?? dodam ze nie mam go podlaczonego przez kabel hdmi bo moj tuner od cyfry+ jest starym modelem. moze jego trzeba wymienic??
 

czaki1981

New member
Kurcze a ja mam problem podłączyłem dysk zew i nie czyta czasem napisów srt ani txt pomimo ze ta sama nazwa pliku i w zaleznosci od filmu. Kodowanie utf8 ale to chyba bez znaczenia bo nie odpala ich w ogole.Dysk my passport essential 1TB usb3 (działa na 2.0)
 

Goro99

New member
Czy ktoś może wrzucić gdzieś na jakiś serwer jeszcze raz te pliki żeby wgrać hotbirda z instrukcją jak to zrobić ??
Za pomoc z góry dziękuje.
 

Goro99

New member
Jeeszcze jedna sprawa jeżeli ktoś tutaj jeszcze zagląda. Nikt wczesniej nie wspominał o Krzaczkach zamiast polskich liter w EPG poprzez satelite a tym samym poprzez moduły cam. To wg. Mnie duży minust. Dzwonilem na toshibe i powidzieli, że no niestety tak juz jest i niewiadomo czy wogóle to bedzei naprawione. Jak narazie nie przecują nad nowym oprogramowaniem do tego modelu. Także rewelacja. A w dodatku brak polskiej czcionki objawia się tym że zamiast np. "a" jest jakiś śmieszny krzak skłądający się nieraz nawet z 2 znaków. Gdyby zamiast "ą" było "a" to jeszcze mozna by na to patrzec ale tak jest poprosty masakra gdy w wyreazie jst wiecej polskich znaków jest on poprostu nie do odczytania. To jest jakas lipa dużo starsze tv sobie z tym radzą bez problemy. Łatkę na to Toshibowski programista zrobiłby w przerwie pomiędzy jednym łykiem herbaty a drugim ale po co jak można olać posiadaczy tv. To mnie troche wkuyrzyło powiem szczerze. A jak wiadomo tv jest super ale oprogramowanie sprawia wrażenie lekkiej BETY.
Pozdrawiam. Może trzeby jakoś masowo sie zmobilizowac i pisać do toshiby o tych problemach moze sie zmobilizują i stworza jakąs łątkę.
Mam nadzieje ze ktos tutaj jeszczed zagląda.
 

Goro99

New member
Mam ogromną prośbę jeżeli tutaj jeszcze ktoś zagląda (-: bo jak narazie widze ze sam tutaj atakuje temat. Proszę jeżeli ktoś to przeczyta piszcie o problemach z oprogramowanie na ten tv na https://pl.consumer.toshiba.eu/pl/contact/ dopiszcie tez o braku polskich znaków w EPG. Ja tam do nich piszę może jak ruszymy masowo to coś ruszy z tym FW bo naprawdę jest to denerwujące taki TV a oprogramowanie normalnie jakaś BETA.
 

bbanan

New member
Szukałem informacji na temat nowego firmware do vl748 i znalazłem coś takiego, akurat w temacie, który mnie interesował:

"Alex, TOSHIBA nie planuje wydania nowszej wersji oprogramowania do telewizora z serii VL748, która pozwalałby na zmianę kodowania napisów i ich powiększanie. Update oprogramowania, który pozwoli na czytanie polskich znaków w filmach jest planowany w stosunku do nowszych serii telewizorów TOSHIBA."

nowsze oprogramowanie serii vl748 | Facebook

O ile polskie znaki są, to niestety napisy w tym TV już zawsze będą mikroskopijnej wielkości. Towar sprzedany mamy Was w d...
Pozostaje wtapianie napisów (obniżenie jakości) albo zakup odtwarzacza mutimedialnego
 

czaki1981

New member
Ja wtapiam bo mi w ogóle nie czyta z dysku, ani srt ani txt. Z pendrive'a kiedys odczytał. Nie wiem. Ogólnie wtapianie to 4-5 min wieć luzik, a do tego mozna odrazu zmienic sciezke na ac3 :)
 

omz

New member
Witam! Panowie podczas oglądana meczów migota trawa tylko jak jest kamera z góry :/ posiadam dekoder hd5000 i teraz mam pytanie czy to wina tv czy dekodera ?? nie widać tego tak bardzo ale często to zauważam
 

lucek18

New member
kiki napisz proszę ,temat ten się pojawiał już często ale czy w każdym modelu ten kurz wpada za szybę bo ja już mam 3 egzemplarz i jest to samo teraz jedynie gwarancja ale czy jest sens boje się ze wróci jeszcze gorszy...ogólnie jestem mega zadowolony ale czasem ten kurz za szybą irytuje
 

davidcruz

New member
Wiem, że to pewnie nie ten dział, ale jestem zdesperowany... Wie Ktoś gdzie można dostać tą Toshibę, w cenie zbliżonej do sklepu Euro (2399zł), bo tam zostały już tylko egzemplarze wystawowe, a takie mnie nie interesują... Proszę o pomoc !
 

davidcruz

New member
Dzięki za odpowiedź !
Mam dzwonić do magazynu centralnego sklepu Euro czy samej Toshiby ? Jeżeli masz taką możliwość to podaj proszę numer telefonu, pod który dzwoniłeś w sprawie swojego TV i kiedy mniej więcej to było. Będę wdzięczny za pomoc, bo bardzo mi zależy na tym TV, a mam duży problem z jego zakupem.
Pozdrawiam
 
Do góry