Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

elpasko

New member
Moze mi ktos pomoc?!

Mam pewien problem gdzyz podpialem antene do DTV i mam duzo zagranicznych programow a jak juz jest naprzyklad puls lub polonia to pisze ze brak sygnalu moze mi ktos pomoc? Mam eutelsat 7. Na tych niby polskich kanalach mam slaby zasieg a konwerter mam z 4 wyjsciami i dekoder polsatu na innym tv ma super jakos i moc a na moim tv ten wbudowany tuner cos chyba kiepsko. Nie wiem czy ja mam cos zle ustawione czy co?

Pozdrawia arur

Faktycznie masz coś źle ustawione. Przeczytanie wcześniejszych stron tego forum może pomóc. Pozdrawiam
 

omz

New member
Ipla

Witam!
Panowie czy ten tv ma iple (internet) oraz jak wygląda sprawa kątów bocznych ?? Mam teraz Sony 40EX500 jednak bardzo są słabe kąty boczne, kontrast bardzo spada.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma lepsze kąty niż Sony ale nie jest to plazma.
Jeśli masz potrzeby na duże kąty to albo plazma albo lcd z matrycą IPS Alpha.
 

omz

New member
KIKI a Ipla jest ?? myslalem jeszcze nad Panasonic e30 ale boje sie podswietlenia (smugi u dołu matrycy) podobno w toshibie tego nie ma ?
 

omz

New member
co do kątów to chce tylko zeby byly lepsze od sony, natomiast ogladam duzo sportu, ta Toshiba ma jakies wady orpócz kurzu wpadającego za szybe ?? buczenie, bzyczenie ? bardzo jestem na tym punkcie uczulony
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o internet to jest tylko Youtube, a co do reszty, to przeczytaj ten wątek od początku i wszystkiego się dowiesz...

Pozdrawiam
 

omz

New member
Panowie juz ostatnie pytanie, jak wyglada sprawa z podświetleniem ? Głównie oglądam nocą telewizje, obraz jest jednolity czy wystepuje clouding.
Dzieki za odpowiedz.
 

latonio

Member
Może jakiś upierdliwiec dostrzeże clouding. Ja dużo oglądam w nocy przy wyłączonym świetle i moim skromnym zdaniem obraz z satelity przez hdmi, jak i z dvb-t jest ok.
 

lucek18

New member
ja mam pytanie odnośnie serwisu toshiby czy wszystko tam działa sprawnie?
niestety wrócił problem paprochów,jest jeszcze problem ze pod szyba mam z jednej strony jakby zaparowane taki nalot ,w nocy tego nie widać jak nie ma słońca również problem jednak w tym ze mam dosyć nasłoneczniony pokój i to rzuca się w oczy ... podejrzewam ze te problemy są w większości modeli tylko większości użytkowników nawet na to nie zwraca uwagi i maja zaciemnione pomieszczenia,wysuwam taki wniosek gdyż mialem tak we wszystkich trzech i problemy się powtarzały pewnie to jakas wada tego modelu:( cóż nigdy nie może być za pięknie ale ogólnie telewizor jest zajebisty.
 

marekdbr

New member
Dzis dojechal do mnie 46vl748 i poki co pierwsze wrazenie extra, ps3, dyski ntfs jak i fat smiga, pytanie mam, jaki jest najnowszy soft?

P.s. foto
1faf8ee3-600c-0f44.jpg


Ps2. Dzieki kiki:)

Wysłane z HTC HD2 używając Tapatalk
 

mgwale

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co sądzicie o tych parametrach kalibracji .....tvtest.pl/szybka-kalibracja-toshiby-40vl748/. Oczywiście w miejsce kropek www
 

wiekusz

New member
Rozwiązał ktoś z Was problem z synchronizacją napisów?

We wszystkich filmach napisy wyświetlają z wyprzedzeniem. Najpierw bardzo małym a pod koniec filmu sięgającym nawet pół minuty :-(
 

Boobass

New member
Też mam problem z napisami, nie idą równo z obrazem i nie mam polskich znaków. Wszystkie ustawienia mam na Polski itd. Gdzie ustawia się te UTF-8, o którym tobinek we wcześniejszych postach?
 

wiekusz

New member
Dobra, rozwiązałem ten problem. Pół minuty roboty.

Napisy trzeba otworzyć programem TimeAdjuster. Klikasz na górze na ikonę "AB ze strzałką". Otworzy się okno do konwersji, gdzie trzeba wybrać format docelowy "00:00:00 >> 00:00:00" następnie klikasz na "załaduj plik z avi" aby program sczytał dane odnośnie FPS-ów wskazanego filmu.
Zapisujesz je jako txt. Napisy zostały zsynchronizowane.

Pozostaje edycja programem notepad ++ w celu uzyskania polskich znaków diakrytycznych.
Wybierasz na górze "Format" i konwertuj na format UTF i zapisz.
 

wiekusz

New member
Mam pytanie odnośnie jakości sygnału u Was.

Sygnał dostarcza mi kablówka. Odbieram go poprzez moduł CI - system transmisji DVB-C. Wszystkie kanały to SD.

Kiedy wchodzę w Menu / Konfiguracja / DTV strojenie ręczne, to na każdym kanale pokazuje mi że jakość sygnału jest słaba.

Też tak macie?
 

dan2301

New member
Też mam problem z napisami, nie idą równo z obrazem i nie mam polskich znaków. Wszystkie ustawienia mam na Polski itd. Gdzie ustawia się te UTF-8, o którym tobinek we wcześniejszych postach?


Otwierasz dany plik .txt, np. w notatniku. Dajesz zakładkę "Plik" i "Zapisz jako". Na dole masz rozwijalne menu "Kodowanie" - klikasz i wybierasz UTF-8. Wszystko.
 

Boobass

New member
Ok, dziękuję.

Kolejne pytanie Czym można wyłączyć OSD np gdy mam wyciszone głośniki w telewizorze, a dźwięk idzie przez kolumny zewnętrzne? Teraz mam w dolnym prawym rogu głośniczek i informację o wyłączonym dźwięku
 
Do góry