Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

lucek18

New member
Witaj,czy dalej ci te paprochy wlatują za szybę???????
Witaj !
paprochy są jakby trochę mniej ale wlatują pewnie to wada każdego egzemplarza niestety,co do kolegi z rysami to ja też od wewnetrznej stony mam jakby takie ślady mikro ryski jakby zabrudzona od wewnątrz i było tak w każdym z 3 jakie miałem oczywiście ja mam model 40 z Euro produkcja polska.
wczoraj napotkalem jeszcze jeden problem odtwarzam filmy z dysku 320 gb ogladałem 2 film z rzedu i nagle wywalilo mnie na niebieski ekran nastepnie po kazdej probie wlaczenia media playera konczylo sie na tym znaczku ładowania i wywalalo mnie do niebieskiego ekranu ,spobowalem z pendrivem i bylo to samo nie ladowalo w ogole listy filmów tylko chwile było to kółeczko od ładowania po czym wywalało do niebieskiego ekranu.pomogło ostatecznie całkowite wyłączenie telewizora bocznym przyciskiem...miał ktoś podobnie??
ogólnie napisze ze jestem zadowolony z tej toshiby choć te paprochy troche mnie czasami irytują modle sie by znów nie wlecialo coś wiekszego typu muszka itp..uzywam go głownie pod ps3,xboxa i tnk sd i filmów bluray polecam choć radze sie przygładać czy jest dobrze przyklejona szyba i nie ma żadnych szpar.
pozdrawiam!
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Miałem podobny problem, ale najczęściej to film się zawieszał i jedynym ratunkiem było właśnie ponowne włączenie telewizora. Niebieski ekran może raz mi się wyświetlił. Aż mi się łezka zakręciła na wspomnienie niebieskiego ekranu, jak za dawnych dobrych czasów w windowsach ;]
 

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Mam następujące pytanie.
Do czego służą te prostokąciki i kwadraciki umieszczone w dolnej ramce telewizora ? (chodzi o ten żółty itd), zauważyłem, że jest ich kilka.


Toshiba-WL768-04.jpg

Zdjęcie pochodzi z : http://s1.blomedia.pl/hdtvmania.pl
Fota modelu WL, podobnej wersji.

będąc sobiście w sklepie euro w modelu VL 748 też to zauważyłem.
Jest tam jakiś czujnik reagujący na światło ? (żółty)
Odbiornik irda reagujący na polecenie pilota,
reszta ?

Dziękuję za odp.
 

dan2301

New member
vl748 - po lewej stronie panelu:
-Zielona dioda led - ustawiony timer włączenia
-Pomarańczowa dioda led - ustawiony timer programowy (tylko tryb cyfrowy) lub Czerwona dioda led - aktywny timer programowy (tylko tryb cyfrowy)
-czujnik światła otoczenia
po prawej: panel sterowania (czujnik dotyku)
 

biedrek

New member
vl748 - po lewej stronie panelu:
-Zielona dioda led - ustawiony timer włączenia
-Pomarańczowa dioda led - ustawiony timer programowy (tylko tryb cyfrowy) lub Czerwona dioda led - aktywny timer programowy (tylko tryb cyfrowy)
-czujnik światła otoczenia
po prawej: panel sterowania (czujnik dotyku)


Tryb cyfrowy czyli włączenie modułu w tv z np z cyfrowym polsatem tak ?
 

djzwierzak

New member
Witaj !
paprochy są jakby trochę mniej ale wlatują pewnie to wada każdego egzemplarza niestety,co do kolegi z rysami to ja też od wewnetrznej stony mam jakby takie ślady mikro ryski jakby zabrudzona od wewnątrz i było tak w każdym z 3 jakie miałem oczywiście ja mam model 40 z Euro produkcja polska.
wczoraj napotkalem jeszcze jeden problem odtwarzam filmy z dysku 320 gb ogladałem 2 film z rzedu i nagle wywalilo mnie na niebieski ekran nastepnie po kazdej probie wlaczenia media playera konczylo sie na tym znaczku ładowania i wywalalo mnie do niebieskiego ekranu ,spobowalem z pendrivem i bylo to samo nie ladowalo w ogole listy filmów tylko chwile było to kółeczko od ładowania po czym wywalało do niebieskiego ekranu.pomogło ostatecznie całkowite wyłączenie telewizora bocznym przyciskiem...miał ktoś podobnie??
ogólnie napisze ze jestem zadowolony z tej toshiby choć te paprochy troche mnie czasami irytują modle sie by znów nie wlecialo coś wiekszego typu muszka itp..uzywam go głownie pod ps3,xboxa i tnk sd i filmów bluray polecam choć radze sie przygładać czy jest dobrze przyklejona szyba i nie ma żadnych szpar.
pozdrawiam!

Ja sie spotkalem z niebieskim ekranem przy odtwarzaniu filmow. Na 320 samsunga to mi sie pojawilo. Na 640 gb i 80 gb wszystko fajnie smigalo problem byl przy 320. Nie udalo mi sie tego rozwiazac :(
 

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Dziś nabylem vl 748 i mam w związku z tym pytanie.
Czy w ustawienaich karty graficznej mogę ustawić odświeżanie na 60 hz ? ( tv podpięty pod komputer).
Nie stanie się nic z telewizorem ?
 

Greg000

New member
kupiłem właśnie ten model Toshiba 40VL748 w sieci RTVEUROAGD. Czytam ulotkę (katalog produktów Toshiba 2011) i widzę, że w tym modelu powinien być MODUŁ BEZPRZEWODOWY W ZESTAWIE. Niestety nic takiego w środku nie było.

Moje pytanie brzmi: czy jest taki moduł w zestawie? jak miał wyglądać czy może ktoś w sklepie po prostu go wyjął.
 

rufioex

New member
Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum:) Jestem posiadaczem tego TV ale mam problem z czernią, jest za czarna(wiem jak to brzmi) podczas wyświetlanie ciemnych scen wszytko się zlewa w czarny ( DVD Sherlock Holmes). Zmieniałam jasność ale obraz jest za bardzo nie naturalny, kurcze proszę o doradzenie czy da się naprawić ten mankament:)
 

djzwierzak

New member
Słuchajcie a jak wygląda ARC w tv. Musze mieć hdmi 1.4 czy 1.3 wystarczy ? Bo czeka mnie kupienie kilku kabli i chce dźwięk z tv puścić do ampli i spowrotem.
 

arur

New member
Telewizorem juz u mnie:D Dzieki kiki!!!
Mam pewien problem gdzyz podpialem antene do DTV i mam duzo zagranicznych programow a jak juz jest naprzyklad puls lub polonia to pisze ze brak sygnalu moze mi ktos pomoc? Mam eutelsat 7. Na tych niby polskich kanalach mam slaby zasieg a konwerter mam z 4 wyjsciami i dekoder polsatu na innym tv ma super jakos i moc a na moim tv ten wbudowany tuner cos chyba kiepsko. Nie wiem czy ja mam cos zle ustawione czy co?



Pozdrawia arur
 
Do góry