Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

lobopaw

New member
Tak przeglądam różne fora od jakiegoś czasu szukając telewizora dla siebie.
Potrzebuję go jako monitor do PC i pod PS3, zależy mi na małym input lagu bo gram głównie w FPSy i bijatyki oraz czasem coś oglądnę na komputerze a testowanie samsungowego LE32C650 zszokowało mnie opóźnieniami.

Już byłem definitywnie zdecydowany na 40XV733 Toshiby, gdy znalazłem wzmianki o 40SL733. Mniej już o nim słychać ale wygląda na ciekawszy.
Dziś przewertowałem cały ten temat i co prawda Toshiba 40VL748 jest droższa ale byłbym w stanie dać odrobinę więcej.
Chciałbym tylko aby ktoś jednym chociaż zdaniem powiedział czy warto, czy będzie tak dobry/lepszy niż 40XV733/40SL733 pod względem gier/filmów z kompa/konsoli.

Z innej beczki to gniazdo słuchawkowe to w moim przypadku dość duży zonk. Na razie mam tylko głośniki 5.1 do komputera bez optycznego wejścia i to jedyny chyba sposób podłączyć do telewizora, żeby coś grało. Ktoś tu podał wcześniej kabelek euro-gniazdo jack

custom-cable.co.uk/headphone-spares/sennheiser-en/adapters/official-sennheiser-scart-3.5mm-socket-audio-adapter.html

ale za chiny nie mogę tego znaleźć do kupienia, chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie?

Miotam się z decyzją już jakiś czas więc każda sugestia mi pomoże:)

pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mogę Cię zapewnić że warto. Mało tego z każdym dniem będziesz czuć różnicę jakości i wzrastającej jakości , szczególnie z uwagi na fakt że przybywa więcej znakomitego materiału nawet w programach telewizyjnych.
 

radziok1

New member
Czy ten tv posiada jakąś otwartą przeglądarkę do internetu?

Da się przeglądać internet za pomocą tricku, jednak samo przeglądanie jest co najmniej niewygodne (głównie ze względu na klawiaturę i szybkość działania).


Chciałbym tylko aby ktoś jednym chociaż zdaniem powiedział czy warto, czy będzie tak dobry/lepszy niż 40XV733/40SL733 pod względem gier/filmów z kompa/konsoli.

Granie na PS3 na vl748 to sama przyjemność. Nie musisz się obawiać input lagów, jest niezauważalny, daje się spokojnie grać w FPSy i inne szybkie gierki.
 

lucek18

New member
witam!
mam pytanko a właściwie prośbę telewizor tak co 3 godziny mi się sam wyłącza gdy nie dotykam w ogolę pilota od tv a jedynie pada bądź pilota od dekodera, gdzie można wyłączyć taka funkcje??na pewno to nie jest sleep mode..
 

frodo998

New member
domyślnie w trybie dom jest aktywna funkcja automatycznego wyłączania. Menu Preferencje/ustawienia energooszczędne/automatyczne wyłączanie. Nie raz mam wrażenie, że przeczytanie instrukcji obsługi stanowi olbrzymi problem ...
 

radziok1

New member
witam!
mam pytanko a właściwie prośbę telewizor tak co 3 godziny mi się sam wyłącza gdy nie dotykam w ogolę pilota od tv a jedynie pada bądź pilota od dekodera, gdzie można wyłączyć taka funkcje??na pewno to nie jest sleep mode..

Menu>Preferencje>Ustawienia energooszczędne>Automatyczne wyłączanie

Pozdrawiam
 

Zb.L

New member
Mam pytanie do użytkowników tego TV,czy jest możliwe i jak działa wyprowadzenie audio na Mini wieżę wyposażoną w HDMI.
 

edkowski

New member
Jeżeli chodzi o moduły to mam moduł polsatu i wszystko śmiga (hd też) więc z tnk hd będzie podobnie...


Witaj
Napisz proszę jak szybko przełączają się kanały z modułu CP,czy pojawiają się jakieś komunikaty typu;kanał zakodowany czy też tego kanału nie ma w twoim abonamencie.Jak szybko zmienia kanały HD.
Czy można segregować kanały i ustawiać według własnych upodobań.
 

radziok1

New member
Witaj
Napisz proszę jak szybko przełączają się kanały z modułu CP,czy pojawiają się jakieś komunikaty typu;kanał zakodowany czy też tego kanału nie ma w twoim abonamencie.Jak szybko zmienia kanały HD.
Czy można segregować kanały i ustawiać według własnych upodobań.

Na szybkość przełączania nie narzekam czas ok. 2-3sek, kanały HD czasem dłużej o ok. 1sek. Komunikaty z modułu wyświetlane prawidłowo. Kanały należy zeskanować z satelity i poukładać (przyporządkowując numery do poszczególnych kanałów).
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam!
jestem posiadaczem tego tv mam obecnie 3 egzemplarz (kupowany w euro za 2699zł) chodzi o to ze w 2 poprzednich nie był dobrze sklejony po bokach (szyba nie doklejona odstawała) w rezultacie po dniu miałem za szybka wiele paproszków w tym jakaś muszkę(!)
teraz niby ten obecny egzemplarz z wystawy bo już innego nie było jest ok ale tez już widzę trochę kurzu za szybą może jestem za bardzo przewrażliwiony ale trochę tam tych paproszków za tą tafle szkła wpada czy wy macie podobnie dodam że wszystkie 3 produkowane były w Polsce.a ta poza tym mankamentem telewizor świetny!aha czy jak te paprochy tam wlatują jest jakaś możliwość wydobycia ich??

Witaj,czy dalej ci te paprochy wlatują za szybę???????
 

Jarek882

New member
Witam! Mam xboxa 360 podlaczonego do tej Toshiby i teraz moje pytanie jak wyprowadzic dzwiek z tv na wieze poprzez chinche? czy jest taka mozliwosc? probowalem podlaczac ale na wiezy jest jedynie buczenie..
 

dan2301

New member
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Wczoraj nabyłem tv Toshiba 46vl748. Podłączyłem wieczorem, wszystko w porzadku, obraz na cud. Żona, znajomi zachwyceni...
Dzisiaj przy dziennym świetle i wyłączonym tv patrząc z boku na ekran, zauwazyłem na szybie od wewnatrz smugi - coś, jakby niedokładne wytarcie z kurzu podczas montażu ( fot.I ), jeden odbity chyba palec - też od wewnątrz (trudno uchwycić na zdęciu) i poza tym, coś jakby mała rysa ok. 8mm - przy samej ramce, z boku tv ( fot.II i III ).
Wszedłem w menu serwisowe w celu sprawdzenia ilości przepracowanych godzin (może jakiś poserwisowy ??? ), jednak nie wiedziałem jak się w nim poruszać, a w obawie przed poprzestawianiem czegoś, opuściłem je i dalej nic nie wiem - laik jestem w tych sprawach.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego tv, jeżeli chodzi o wyświetlany obraz oraz wygląd. Przy normalnym użytkowaniu niczego nie widać, no może poza tą rysą widoczna z około 0,5 m - ja wiem, że tam jest...no i jak go wyłączę, i spojrze pod kątem to szlag mnie trafia !!!!!!!

Proszę o opinie na ten temat, co sądzicie?? Jak poruszać się w menu serwisowym, by sprawdzic godziny?
Toshibe kupiłem w MM w Tarragonie - Hiszpania.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

Attachments

  • I.jpg
    I.jpg
    219,6 KB · Wyś: 91
  • II.jpg
    II.jpg
    220,3 KB · Wyś: 65
  • III.jpg
    III.jpg
    385,5 KB · Wyś: 63

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na tych zdjęciach nie wiele widać . Czy to przeszkadza w oglądaniu obrazów na ekranie ? Czy są w plamy ?
 

dan2301

New member
Nie, w oglądaniu nic nie przeszkadza, nie ma żadnych plam, nic nie widać. Tylko na wyłączonym tv widać - pod światło i pod kątem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moim zdaniem - daj sobie spokój. Problem byłby rzeczywiście gdyby było widać na obrazie.
 

djzwierzak

New member
No a ja zadam pytanie. Czy ktoś wie jak wyłączyć tą dziadoską diodę? Nap... nicza:) po oczach w czasie oglądania. Jest opcja wyłączenia jej
 

dan2301

New member
Witam.
Nawiązując do wczorajszego posta postanowiłem, że tv zostaje. Ale..... ale znalazłem to

1.jpg

Pęknięcie na obudowie - naprawione. Zaintrygowała mnie też pomarańczowa naklejka z tyłu telewizora i na kartonie.

2.jpg

Używa się takich przy oznaczeniu wadliwych lub przecenionych towarów ???? Nic, cisne do MM. Tam, po przedstawieniu sprawy, miła pani oświadczyła, że bez problemu wymienią na kolejny.
Na sklepie stało około 10 kartonów z owym modelem i wszysykie były opatrzone pomarańczowymi kółeczkami. Pani, szybko mi wyjaśniła, że takie do nich przychodzą od producenta i, że Toshiba tak znakuje, hehehehe.
Teraz mam "zdezo" - nie chcę wymienić na gorszy niz mam. Czyżby do MM w Hiszpanii trafiały buble w dobrej cenie - 46'' -> 799E ??????
Jak wygląda oryginalnie zapakowany ekran - posiada naklejki lub folie na szybie, czy tylko worek jak w moim przypadku ??
Pozdrawiam.
 
Do góry