Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

biedrek

New member
Wg mnie działa b. dobrze.
Sam tv sprawuje sie zworowo, minimalny inputlag, podpinajac pc pod tv 0 opóźnienia na wszystkich wspomagaczach tv, można spokojnie pracować.
 
Podłączyłem normalnie kabelkiem rj45 od routera do tv i działa:) rewelacji nie ma bo tylko jest youtube który jest i tak ograniczony...

A czy można przeglądać filmy z udostępnionego katalogu w windows który też jest podłączony do routera.

A czy sam wypełniałeś dane od nośnie numeru IP czy ustawiłeś auto ?

Widziałem coś odnośnie kodu rejestracyjnego w TV,
który trzeba podać przy rejestracji na stronie: http://vod.divx.com
Na czym to polega, czy filmy po rejestracji z podanym przez TOSHIBE numerem można oglądać za darmo?
 
Ostatnia edycja:

djzwierzak

New member
Ja też podpiąłem kabel i działa youtube. Co do udostępnienia plików trzeba robić partycje/katalogi pod dany format i przerabiać je żeby widział je odtwarzacz multimedialny.Coś takiego czytałem i wtedy powinno widać przez sieć. Jestem na wakacjach. Po wakacjach jak to skonfiguruje to opisze co i jak. No ale to dopiero po 20 sierpnia
 

latonio

Member
Ja też mam Tośkę podpiętą kabelkiem do rutera. YT działa , a do obsługi dlna trzeba wrzucić na komputer jakiś serwer multimedialny. Ja wgrałem Serviio i w tym programiku udostępniam pliki. Póki, co nie mam czasu rozejrzeć się za innym serwerem.
 

murzyn.sp

New member
Witam. Wczoraj odebrałem ten model z Rtv Euro Agd za 2400zł. Jak dla mnie cena i sam sprzęt rewelacja. HD bajka a resolution+ na prawdę działa. Myślałem że to tylko bajer speców od marketingu ale nie ma się do czego przyczepić. Miałem tylko problem z falującym dzwiękiem (raz ciszej raz głośniej) ale poprzestawiałem parę opcji w ustawieniach i teraz jest ok. PS3 tej śmiga aż miło.
 

gacek07

New member
Hej,

swoje pytanie kieruje do uzytkonikow 40VL748 + PS3.
Jak telewizor sprawdza sie w graniu? A jak z odtwarzaniem filmow HD z USB/HDD w PS3 ?
Z gory dzieki za odpowiedz, generalnie, chcialbym sie upewnic, ze 40VL748 to lepszy wybor niz Samsung 40C630/650.
 
Witam

Chcę podłączyć laptopa do TV model jak w temacie.
Mama problem. Nie wiem czy tylko w moim modelu jest taki kłopot, kupiłem pierwszy lepszy kabel i wtyczka od kabla VGA jest za gruba i nie mogę go wcisnąć w gnizdo ponieważ jest blisko ścianki telewizora, na chama nie chcę tego robić bo mogę coś wyłamać.

A czy są jakieś przejściówki z VGA (laptop) na HDMI (TV) ?
 

Jarek882

New member
Hej,

swoje pytanie kieruje do uzytkonikow 40VL748 + PS3.
Jak telewizor sprawdza sie w graniu? A jak z odtwarzaniem filmow HD z USB/HDD w PS3 ?
Z gory dzieki za odpowiedz, generalnie, chcialbym sie upewnic, ze 40VL748 to lepszy wybor niz Samsung 40C630/650.


Mam ten model i podlaczonego x360 i powiem ze jest ta toshiba jest lepsza od samsunga ktorego wymieniłes:) lepszy input lag:) I nie porównuj Tv LED do LCD :):mrgreen:
 
Witam

Chcę podłączyć laptopa do TV model jak w temacie.
Mama problem. Nie wiem czy tylko w moim modelu jest taki kłopot, kupiłem pierwszy lepszy kabel i wtyczka od kabla VGA jest za gruba i nie mogę go wcisnąć w gniazdo ponieważ jest blisko ścianki telewizora, na chama nie chcę tego robić bo mogę coś wyłamać.

A czy są jakieś przejściówki z VGA (laptop) na HDMI (TV) ?
 

gardlo2

New member
Witam.

Myślę nad zakupem tego telewizorka, lecz mam pytanie. Jak działa w tym modelu odtwarzanie filmów w formacie .mkv ? Filmy w HD wszystkie są w tym formacie i zależałoby mi aby wszystko działało sprawnie. Jak to u was wygląda ? Są jakieś problemy ? Czy pendrive podłączony do TV musi być w FAT'cie , czy może być NTFS bo FAT nie obsłuży plików większych niż 4 GB :eek:. Z góry dzięki za odpowiedz :)

Pozdrawiam
 

Jarek882

New member
Gardlo2 ten tv nie posiada kodera DTS. A wiekszosc filmow w formacie mkv posiada dzwiek w DTS'ie. Więc musialbys szukać filmow z formatem dzwieku AC3:) Obsługuję format NTFS i dyski twarde 500gb ponieważ sam z takiego korzystam i nie mam z odtwarzaniem problemów. Jedynie to napisy.. Brak polskich znaków musze konwertować przez program który usuwa polskie znaki. Noi oczywiscie trzeba zapisywac napisy w formacie .srt ponieważ w .txt są opóźnienia nawet po przekonwertowaniu.. jesli masz jakies pytania pisze do mnie na gg 4231452 chetnie pomoge:)
 

Boobass

New member
Zamowiłem dziś ten tv w rtv euro agd. Mam pytanie odnośnie tego, że mi go odradzali i doradzali abym kupił Samsunga 40D5000 lub jakiegoś sony. Czy oni czasem nie mają targetów na te telewizory z podziałem na marki? Spotkałem się z tym w 3/3 salonach.
 

djzwierzak

New member
Witam

Chcę podłączyć laptopa do TV model jak w temacie.
Mama problem. Nie wiem czy tylko w moim modelu jest taki kłopot, kupiłem pierwszy lepszy kabel i wtyczka od kabla VGA jest za gruba i nie mogę go wcisnąć w gniazdo ponieważ jest blisko ścianki telewizora, na chama nie chcę tego robić bo mogę coś wyłamać.

A czy są jakieś przejściówki z VGA (laptop) na HDMI (TV) ?


Ja podłączylem przez vga i jakos weszło bez problemu mi między ściana a tv. Przejściówki sa napewno z vga na hdmi.

Co do tematu odtwarzania filmów.

Ja będę robił u siebie serwer sieciowy na którym będą filmy.Z niego będę oglądał filmy żadne podpinane dyski itp.

Co do filmów z napisami. Ludzie ściągajcie filmu BD to nie będziecie mieli żadnego problemu. W dzisiejszych czasach chyba już nie tak ciężko o film który waży 10 gb np.

Nie żałujcie na takich tv oglądać dvix-ow bo to aż szpeci taki dobry obraz jaki ma Tosia.

Co do oprogramowania chyba jeszcze nic nie wyszło do dts-a. Trzeba było by napisać do toski żeby coś poradzili. Po tej niedzieli napisze/zadzwonię do nich.
 

arur

New member
Moze mi ktos pomoc?!

Mam pewien problem gdzyz podpialem antene do DTV i mam duzo zagranicznych programow a jak juz jest naprzyklad puls lub polonia to pisze ze brak sygnalu moze mi ktos pomoc? Mam eutelsat 7. Na tych niby polskich kanalach mam slaby zasieg a konwerter mam z 4 wyjsciami i dekoder polsatu na innym tv ma super jakos i moc a na moim tv ten wbudowany tuner cos chyba kiepsko. Nie wiem czy ja mam cos zle ustawione czy co?



Pozdrawia arur
 
Do góry