Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

Kampaj

New member
Bez reklam
Kto by się spodziewał, że brak jacka w TV tak zamiesza:(
TV powala, tylko ten jeden minus troche psuje koncepcje niektórym klientom.
 

tajfun211

New member
ncam tnk hd

te pliki to do satelity hotbird 13, którego nie ma w tośce. A woofer (hehehe :grin:) to inna sprawa, musisz mieć odpowiednie źródło dźwięku żeby działał.


Cześć,
Zainstalowałem ncam tnk hd jednak nie mam żadnej pozycji w menu do modułu,
Czy możesz krok po kroku napisać jak Ci sie udało uruchomić tnk HD ?

PS
Hotbirda wgrałem.
 

elpasko

New member
Cześć,
Zainstalowałem ncam tnk hd jednak nie mam żadnej pozycji w menu do modułu,
Czy możesz krok po kroku napisać jak Ci sie udało uruchomić tnk HD ?

PS
Hotbirda wgrałem.

1. Wgrywasz satelite.
2. Skanujesz satelite eutelsat 7.0 (antene oczywiście masz dobrze ustawioną na hotbird 13) - ustaw też wyszukiwanie wszyskich kanałów a nie tylko "dostęp powietrza" :grin: (tłumaczenie toshiby).
3. masz już kanały, FTA chodzą bez modułu czyli masz 4fun tv na kanale 2
4. wsadzasz moduł TnK - sprawdź w DTV ustawieniach czy tv go "widzi" - jest tam ostatnia pozycja: zintegro interfejs (ci)
5. ustaw TVN HD (nie pamiętam na którym jest kanale coś powyżej 600) - moduł bedzie się aktualizował kilkanaście minut na soft 1.000.003,
6. dalej standard TnK : dzwonisz na infolinie i rejestrujesz kartę i po paru godzinkach masz dostęp. (u mnie trwało to ok 20 min).
 
Ostatnia edycja:

tajfun211

New member
1. Wgrywasz satelite.
2. Skanujesz satelite eutelsat 7.0 (antene oczywiście masz dobrze ustawioną na hotbird 13) - ustaw też wyszukiwanie wszyskich kanałów a nie tylko "dostęp powietrza" :grin: (tłumaczenie toshiby).
3. masz już kanały, FTA chodzą bez modułu czyli masz 4fun tv na kanale 2
4. wsadzasz moduł TnK - sprawdź w DTV ustawieniach czy tv go "widzi" - jest tam ostatnia pozycja: zintegro interfejs (ci)
5. ustaw TVN HD (nie pamiętam na którym jest kanale coś powyżej 600) - moduł bedzie się aktualizował kilkanaście minut na soft 1.000.003,
6. dalej standard TnK : dzwonisz na infolinie i rejestrujesz kartę i po paru godzinkach masz dostęp. (u mnie trwało to ok 20 min).


Uniosłem, dziękuję za dokładne wskazówki.
Telewizorek bardzo ładnie sobie radzi z SD a na HD to naprawdę ekstra. Polecam.
 

Psztymucel

New member
Witam serdecznie.

Mam mały problem.Chcę włożyć moduł tnk HD do Tosi ale nie mogę zaktualizować oprogramowania na Hot Bird 13 przez USB podanego przez kolegę elpasco.
Pliki rozpakowałem i wrzuciłem do USB.Postępuję w/g instrukcji,potem naciskam MUTE,naciskam jeszcze raz i przytrzymuję MUTE naciskając jednocześnie PROGRAM DÓŁ na tv puszczając MUTE na pilocie.
Wyskakiuje komunikat o klonowaniu,po paru sekundach gaśnie.
Skanuję później satelitę,znajduje mi 248 kanałów i nie mam wcale programów polskich free (viva,Eska TV,4 fun).


Co robię źle??




Pozdrawiam.
 

lucek18

New member
Witam!
jestem posiadaczem tego tv mam obecnie 3 egzemplarz (kupowany w euro za 2699zł) chodzi o to ze w 2 poprzednich nie był dobrze sklejony po bokach (szyba nie doklejona odstawała) w rezultacie po dniu miałem za szybka wiele paproszków w tym jakaś muszkę(!)
teraz niby ten obecny egzemplarz z wystawy bo już innego nie było jest ok ale tez już widzę trochę kurzu za szybą może jestem za bardzo przewrażliwiony ale trochę tam tych paproszków za tą tafle szkła wpada czy wy macie podobnie dodam że wszystkie 3 produkowane były w Polsce.a ta poza tym mankamentem telewizor świetny!aha czy jak te paprochy tam wlatują jest jakaś możliwość wydobycia ich??
 

Jarek882

New member
Witam! Mam talerz od statelity i teraz moje pytanie czy jak podlacze bezposrednio przewod z satelity do tv to bede mogl odbierac kanały czy potrzebuje jakis tuner zewnetrzny? :)
 

brennt

New member
problem z odtwarzaczem multimediów

Wie ktoś może jak wymusić sygnał na wyjście AUDIO w czasie odtwarzania z Youtube/Pendrive/DLNA?

Chciałbym sobie odtworzyć jakąś muzę bezprzewodowo na głośniczkach, a tu d... dźwięk idzie tylko z TV. Jak wyłącze player (źródło na kablówkę), dźwięk leci od razu z głośników.

:( Właściwie to jedyna rzecz która mnie jeszcze męczy w tym TV (po tym jak już sobie poradziłem z podłączeniem do hifi i wifi):cry:
 

Zb.L

New member
Od ub. piątku jestem posiadaczem omawianego tu telewizora. Przejście z 28' Panasonica CRT na 40' LED to wielka zmiana. Obraz SD dobry, a HD bardzo dobry. Z początku trudno było się oswoić z jego rozmiarami w pokoju 22 m2.
Do TV mam podłączny PVR Pace z Cyfry+.
 

zenobiuszek1

New member
mam prośbę dajcie jakieś dobre ustawienia obrazu bo mam problemy z kalibracją.wielkie dzięki z góry!

lucek sprobuj te ustawienia ustawienia pochodza z zagranicznej strony z testami tv, gosciu ktory testowal tak ten tv ustawil by bylo ok sprawdz i podaj wrazenia

Toshiba VX700 / VL748 review - FlatpanelsHD



Obraz ustawień: Hollywood 2
Podświetlenie 49
Kontrast 90
Jasność: 0
Ostrość: 0
Kolor: 0
Odcień: 0
Temperatura barwowa 2
Active Control Backlight Od
Poziom czerni / bieli 0
Static Gamma -10
Redukcja szumów Od
Balans bieli - ustawienie typu 2P
Red-Offset 1
Green-offset 0
Blue-offset -1
Red-Gain 5
Zielona-Gain -5
Niebieski-Gain -4
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Czy ktoś się spotkał z problemem z puszczeniem dźwięku po optyku? Za każdym razem muszę walczyć by przeszedł mi dźwięk dolby digital zamiast PCM. Nie wiem czy to wina dysku z którego odtwarzam filmy, amplitunera (HK 255) czy telewizora. Wspomnę tylko, że po jakimś czasie i kilku(nastu) próbach w końcu DD przejdzie ... będę wdzięczny za sugestie ... ustawienia oczywiście na auto
 

djzwierzak

New member
Czy ktoś się spotkał z problemem z puszczeniem dźwięku po optyku? Za każdym razem muszę walczyć by przeszedł mi dźwięk dolby digital zamiast PCM. Nie wiem czy to wina dysku z którego odtwarzam filmy, amplitunera (HK 255) czy telewizora. Wspomnę tylko, że po jakimś czasie i kilku(nastu) próbach w końcu DD przejdzie ... będę wdzięczny za sugestie ... ustawienia oczywiście na auto

Ja nie miałem żadnych problemów. Zastanawiam się dlaczego cyfrowy kabel masz a nie hdmi ?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Żeby mieć dźwięk z telewizora na kinie domowym musiałem podpiąć pod wyjście audio w tv optykiem do wejścia w ampli ... dysk mam podłączony pod telewizor. Mój amplituner nie obsługuje hdmi 1.4 więc kanału zwrotnego audio nie mam. Tak myślę, że nie pozostanie mi nic innego jak dokupić odtwarzacz bd z usb, to powinno rozwiązać problem
 

djzwierzak

New member
Kurde jaki hdmi 1.4audio. Przecież kabel hdmi 1.4 ma dodany jeszcze lan. Jeżeli lanu nie obsługuje ampli to normalnie jest wykorzystywany jako audio i obraz. Wiem że tak to działa w tych kablach. Może masz coś zmienione w tv że nie daje dźwięku 5.1. Wiem ze na ampli onkyo 307 miałem wszystko ładnie pięknie przez optyka i przez hdmi. Powinno być jedno gniazdo ARC hdmi w tosce.
 
Do góry