Toshiba 37XV635DG - opinie

Idziq

New member
Witam :)

interesuje mnie ten model. Jak chodzą na nim Divx, filmy z USB- filmy Full HD itp. ???

Pragne oglądać filmy w dużej mierze z usb, pc etc.

Z góry dzięki :) :cool::blagam:
 

MichasR

New member
Filmy z usb to tylko divx zdaje się ( bez napisów ). Pod pc ( laptop przez hdmi ) nie ma żadnych problemów ( co oczywiste ).
 

BartRaz

New member
Współpraca z PC ok, tylko jakoś filmy w HD nędza, chyba że tylko u mnie, jakoś nie chce mi sięwierzyć że ustawienie lepiej parametrów wyświetlania skasuje ziarno, chyba że tylko ja je mam, macie ziarno na filmach w HD? Przy oświetleniu na ciemnym tle najlepiej to widać, wystarczy dynamiczny włączyć to jak żarówka ziarno się świeci.

Napiszcie jakie macie ustawienia u siebie? Chyba że na fabrycznych działacie.
 

marcus56

New member
Z dvd faktycznie ziarno się pojawia w niektórych momentach ale w hd jeszcze tego nie zaznałem. Wszystko zależy od ustawień. Ja osobiście nie używam trybu dynamicznego bo uważam, że to jedna wielka kupa. Odpowiednia kalibracja i będzie super
 

BartRaz

New member
Ziarno - nie mylić z programem na TVP1

No ja też nie używam dynamicznego ale na nim wszystko wychodzi od razu, ja na DVD nie mam ziarna ani na divixach, w grach czy na pulpicie, tylko na BD ripach, moze i kwestia ustawienia ale nie wiem jak, jeździłem paskami w góre i na dół, ruszanie nasyceniami kolorów nie ma sensu przecież, to tylko zmienia kolory na ziarnote nie wpływa, jedynie kontrast i podświetlenie, ale tym nic się nie da zrobić chyba że się mylę i jakąś kombinacją można to wyłączyć, bo patrzeć się nie da na to. Na ruchomych obrazkach jeszcze ujdzie, ale nie po to oglądam w jakości BD żeby wyglądało gorzej niż na DVD, jednak na klatce stop to prawdziwa katastrofa.
Podrzuć mi swoje ustawienia jeśli możesz, ja teraz poeksperymentuje z różnymi co były w tym wątku i przy ZV635.

edit:
Użyłem ustawień Gilka z wątku o ZV http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44051&page=2
wyglląda koszmarnie, ale to głównie przez wysoki kontrast, prawie jak na dynamicznym. Czas teraz na inne.

edit2:
Tym razem ustawień z tego wątku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43886&page=4
mniejszy kontrast mniej widoczne, ale jak sądziłem pierwotnie, to tylko kosmetyka i widać mniej lub bardziej ziarno ale widać i żadne grzebanie tego nie zmienia, przynajmniej w tych opcjach ;-/

Czy tylko ja je mam? Odpalcie ciemny film z podświetleniem, tam najlepiej widać, albo dynamiczny to ziarno wszędzie wtedy jak się przypatrzeć, jeśli tylko ja to mam, znaczy że coś zrąbane ewidentnie ;-/:?
 
Ostatnia edycja:

MIŚ YOOGI

New member
Tv-his Radeon 2600 Pro

Mam taki problem a mianowicie musze np. przez skypa poprowadzic syna(13 lat)krok po kroku jak podłączyć TV z PC przez kabel HDMI/HDMI (posiadam przejsciówkę HDMI/DVI) oraz sygnał audio(prawdopodobnie z mojej k.graficznej przez złącze DVI dzwiek nie pójdzie).Prosiłbym o informacje pod które gniazdo HDMI najlepiej podłączyć PC ,który wtyk audio jest przypisany do dzwięku z PC,czy w opcjach TV musi cos zmieniac chcac ogladac filmy z kompa (niestety usb okazało sie troche mniej praktyczne niz u samsunga).Do ustawień sterownika ATI znalazłem chyba odpowiedni post i myśle że sobie z tym poradzi.
Tak konkretnie-kabel hdmi połacz na panelu.....z gniazdem.......
audio połacz .....
 

hrabia_83

New member
MIŚ YOOGI napisał:
Mam taki problem a mianowicie musze np. przez skypa poprowadzic syna(13 lat)krok po kroku jak podłączyć TV z PC przez kabel HDMI/HDMI (posiadam przejsciówkę HDMI/DVI) oraz sygnał audio(prawdopodobnie z mojej k.graficznej przez złącze DVI dzwiek nie pójdzie).Prosiłbym o informacje pod które gniazdo HDMI najlepiej podłączyć PC ,który wtyk audio jest przypisany do dzwięku z PC,czy w opcjach TV musi cos zmieniac chcac ogladac filmy z kompa (niestety usb okazało sie troche mniej praktyczne niz u samsunga).Do ustawień sterownika ATI znalazłem chyba odpowiedni post i myśle że sobie z tym poradzi.
Tak konkretnie-kabel hdmi połacz na panelu.....z gniazdem.......
audio połacz .....
\
no więc komputer poprzez przejściówkę DVI-HDMI podłączasz do telewizora do gniazda HDMI1( pierwsze gniazdo HDMI z tyłu telewizora. Dźwięk z karty muzycznej podłączasz kablem jack-jack z wyjścia audio komputera np. wyjścia słuchawkowego i podłączasz do TV ( z tyłu tv masz gniazdo jack podpisane pc hdmi audio (chyba jest pod wejściem D-Sub) i teraz tylko pozostało ustawienie opcji w menu TV- ostatnia zakładka(KONFIGURACJA),
wchodzisz w "połączenie AV" i ustawiasz- pierwsza opcja "PC/HDMI audio" ustawiamy na HDMI1
i teraz druga zakładeczka "HDMI1 audio"- ustawiamy "analogowy" i wszystko gra.
w ustawieniach karty graficznej komputera ustawiasz rozdzielczość 1920/1080 a w TV ustawiasz tryb obrazu na " Natywny".
Teraz już tylko pozostało ci korzystać z dobrodziejstwa w pełni funkcjonalnego połączenia TV-PC. Pozdrawiam
 

BartRaz

New member
MichasR co do jakości kanałów to cóż, jedne lepiej wyglądają inne gorzej, tu nic nie poradzimy, ale pytanie moje, oglądasz filmy w jakości Blue Ray i zero ziarna? Nawet z bliska?
Ja oglądam z bliska w końcu 37" to nie jest żaden potwór i Terminatora niestety nie potrafię obejrzeć :)
 

MIŚ YOOGI

New member
Wielkie dzieki HRABIA_83 .Jeszcze tylko szczegół --w ustawieniach karty graficznej komputera ustawiasz rozdzielczość 1920/1080 a w TV ustawiasz tryb obrazu na " Natywny".--tzn ta opcję tryb obrazu mamy w zakładce KONFIGURACJA?Jest mi bardzo głupio pytać o takie rzeczy ale w tym momencie nie widzę tego TV.
 

MIŚ YOOGI

New member
tv-radeon 2600

HRABIA _83
"z trybow ogladania jest tam tryb :
szeroki kat
4:3
superlive
kinowy
natywny"
Znalazłem odp.na moje poprzednie pytanie.Jest mi naprawde głupio że zaśmiecam forum.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

newcastle26

New member
dvd

witam
wlasnie kupilem xv635d i podlaczylem do niego odtwarzacz dvd philipsa kablem hdmi pod pierwsze gniazdo. bardzo bym chcial aby po wlaczeniu dvd telewizor sam przelaczal sie na odtwarzacz (ze wzgledu na moja coreczke ktora sama obsluguje dvd) ale nie wiem czy mozna to gdzies ustawic. pomozcie :)

a ha i pewnie jeszcze prostsza rzecz. jak ustawic zegar?
 

hrabia_83

New member
newcastle26 napisał:
witam
wlasnie kupilem xv635d i podlaczylem do niego odtwarzacz dvd philipsa kablem hdmi pod pierwsze gniazdo. bardzo bym chcial aby po wlaczeniu dvd telewizor sam przelaczal sie na odtwarzacz (ze wzgledu na moja coreczke ktora sama obsluguje dvd) ale nie wiem czy mozna to gdzies ustawic. pomozcie :)

a ha i pewnie jeszcze prostsza rzecz. jak ustawic zegar?
otóż kolego to jest chyba jedna z największych wad toshiby w stosunku np do sony-ego do którego czego by się nie podłączyło ( obojętnie jakiej firmy ) to automatycznie przeskakuje na odpowiednie źródło. Toshiba ma swój system regza link który współpracuje chyba tylko z innym sprzętem toshiby a to dóży minus. Jedynym rozwiązaniem jest przed wyłączeniem ustawić Tv na to gniazdo pod którym masz podłączone DVD. Wtedy jeżeli córeczka potrafi włączyć Tv nie będzie musiała nic przestawiać :( Nie wiem natomiast o jaki zegar ci chodzi, timer czy po prostu godzinę. Jeżeli chodzi o timer to najszybciej wciskasz na pilocie przycisk quick i masz zakładkę czuwanie gdzie ustawiasz za ile minut tv ma się wyłączyć, natomiast godziny się nie ustawia.
 
Ostatnia edycja:

newcastle26

New member
dvd

dzieki za odpowiedz. szkoda bo "mala rzecz a cieszy".
u mnie po podlaczeniu odtwarzacza (philips dvp5990 - przyp.) po wlaczeniu wyswietlania wejsc przy hdmi1 pokazuje "regza link" ale po przelaczeniu w pilocie na na ten wlasnie skrot nic a nic sie nie dzieje. tzn nie obsluguje odtwarzacza dvd (co chyba normalne zreszta jesr).
 

hrabia_83

New member
newcastle26 napisał:
dzieki za odpowiedz. szkoda bo "mala rzecz a cieszy".
u mnie po podlaczeniu odtwarzacza (philips dvp5990 - przyp.) po wlaczeniu wyswietlania wejsc przy hdmi1 pokazuje "regza link" ale po przelaczeniu w pilocie na na ten wlasnie skrot nic a nic sie nie dzieje. tzn nie obsluguje odtwarzacza dvd (co chyba normalne zreszta jesr).
jeżeli wyświetla ci się regza-link to musi w takim razie działać. Na toshiba.pl jest dział z instrukcjami obsługi. Sciągnij sobie pełną instrukcję, tam jest opisane jak to wszystko zgrać by działało jak trzeba
 

newcastle26

New member
dvd

no dzieki za rade ale za zadne skarby nie moge znalesc na tej stronie instrukcji obslugi.
a wracajac jeszcze do poprzedniego pytania (a wlasciwie jego drugiej czesc) to chodzilo mi o ustawienie zwyklego zegarka :)
 

MIŚ YOOGI

New member
instrukcja

http://www.home-entertainment.toshi...30-39-LCD-TV-screen-size/37--Regza-XV-Series/ o ile mi wiadomo na polskiej stronie instrukcji nie znajdziesz.Sam szukałem .Ogólnie brak jakiegokolwiek wsparcia i pomocy technicznej ze strony producenta.Są tylko adresy punktów serwisowych ale oni raczej są od problemów technicznych a nie doradzania.Ostatnio wysyłałem zapytania do Acera ,Brauna i Samsunga max.po 2 dniach były odpowiedzi.Do Toshiby nie ma kontaktu i to jest przykre.Powyżej masz linka do Toshiba Europe i tam możesz pobrać pełną wersje angielską.No i zawsze można liczyc na to forum i kogoś lepiej zorientowanego.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry