Toshiba 37XV635DG - opinie

Koci

New member
Witam serdecznie!

Przeczytałem posty o problemach związanych z niektórymi (?) modelami tej firmy i zastanawiam się, czy ten model (37XV635DG) warto kupić, jest stosunkowo tani w Euro RTV (2699 PLN), ale czy pozbawiony wad poprzednich modeli?

Ma wszystko czego potrzebuje, tylko te słynne pasy i plamy...... :cool:

Myślałem też nad Sony (jeden z nowszych modeli) i Sharpem LC-32XL8E, czy mógłby ktoś spróbować chociaż rozwiać moje wątpliwości?

Pozdrawiam

Koci

 

DrLiveAct

Member
mam wersje 42 cale ( też myslałem o 37" ale to góralska prawda ze człowiekowi zawsze mało , gdzies na forum jest komentarz "...jakbym wiedział ze tak dobrze radzi sobie z syganłem sd to brałbym 46" a nawet 52" jakby była taka mozliwość ..." ten komentarz pasuje do tego tv w 100% , oczywiście im wiecej tym drożej , jak masz możliwośc to 42 cale polecam :p


chciałem kupic 37Xl8e ale w końcu zdecydowałem sie na tą szybę :D nie żałuje ani troche , mam sygnał z analogowej kablówki i powiem ze jest dobrze ( na kilku kanałach jest bardzo dobrze) testowałem podłączenie Tv z komputerem i jednym slowem rewelacja :)
 
Ostatnia edycja:

Koci

New member
Kupiłem tydzień temu, telewizorek super, nawet na sygnale analogowym jest nieźle, kolory ok, czarny ok, nie mam uwag :) Dźwięk zaskakująco dobry, zero martwych pikseli i cloudingu (a la Sony).

Wpadnę tu czasami, jakby co, napiszę, trzymajcie się forumowicze!

Pozdrawiam

Koci
 
Ostatnia edycja:

AdamDuzy

New member
DrLiveAct napisał:
mam wersje 42 cale
testowałem podłączenie Tv z komputerem i jednym slowem rewelacja :)

Możesz powiedzieć do jakiego wejścia podłączałeś i czy udało Ci się uzyskać natywną rozdzielczość 1920x1080 pikseli ? Toshiba wszędzie uparcie podaje, że max to 1360x768 :(

Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

Grzes2

New member
Jak dla mnie ten telewizor ma jedną poważną (w stosunku np. do Panasonica) wadę - nie potrafi automatycznie przełączać formatu obrazu. Niby jakaś tam automatyka jest ale nie da się wybrać takich ustawień żeby zawsze było OK i trzeba przy przełączaniu między kanałami zmieniać format. Zależy kto, co lubi ale u mnie to dyskwalifikuje sprzęt.
 

Matsunami

New member
Ja także zastanawiam się nad tym tv. Planowałem kupić Samsunga 37B530/550, ale może jednak warto dołożyć do 100Hz.. Dlatego proszę użytkowników, bądź osoby które mają jakąś wiedzę o jak najwięcej spostrzeżeń :)
 

bejgus

New member
Witam

Ja też przymierzam się do kupna TV LCD.
Rozważam 3 producentów: SHARP, SAMSUNG, TOSHIBA.
Modele 37"
Sharp LC-37D65E
Samsung LE37B551
Toshiba 37XV635DG
Modele 32"
Sharp LC-32DH65E lub LC-32D65E
Samsung LE32B551
Toshiba 32RV635DG lub 32XV550PG

Toshiba ma najwięcej "bajerów" ale nie wiem czy nie jest czasem gorsza jeśli chodzi o jakość obrazu. Ciężko spotkać wszystkie 3 razem działające, żeby porównać. Może jakieś sugestie naprowadzające na właściwe tory?

Pozdrawiam

 

Matsunami

New member
Ja kupiłem toshibe, 100Hz robi swoje. Toshiba ma matrycę Samsunga więc bez obaw o jakość obrazu. Widziałem 5 testów w których dostała powyżej 90%. Niestety nie pamietam już stron, zajrzyj także na amazon.de, Tośka jest popularna w niemczech więc jest tam sporo opinii użytkowników (same dobre oceny ;) ). Pytałem w kilku sklepach o Samsunga z serii B550 i każdy mówił, że lepsza Toshiba. Dodatkowo w serwisie dowiedziałem się, że Samsungi psują się najczęściej natomiast najmniej Sony, Toshiba jest za Sony.
 
Ostatnia edycja:

bejgus

New member
Witam ponownie

Dzięki za odpowiedź ale obecnie jestem na etapie następującym:

Sharp Aquos LC-32DH65E vs. Sharp Aquos LC-32DH77E.

I tu dylemat bo oprócz tego, że jeden jest w technologii 100 Hz, a drugi nie, jeden ma matrycę 4 ms, a drugi 6 ms i różnią się wielkością kontrastu dynamicznego, to wszystkie pozostałe parametry mają identyczne. Do tego
LC-32DH65E ma więcej złącz których i tak nie wykorzystam (jak to mawiał mój promotor - potrzebne jak w du.ie ząb).

Moje pytanie brzmi, czy te 100 Hz i szybsza matryca za 500 zł więcej ma sens (chodzi o LC-32DH77E), czy sobie odpuścić.

Będę oglądał głównie DVD + TV (platforma Multimedia) więc jakość na 3+.
Może podepnę kompa, żeby pogiercować od czasu do czasu i to wszystko.
Pokój 4x3, odległość od telewizora ok 2,5 m. Pokój ma okna od pd-wschód.

Pozdowionka
 

Koci

New member
Grzes2 napisał:
Jak dla mnie ten telewizor ma jedną poważną (w stosunku np. do Panasonica) wadę - nie potrafi automatycznie przełączać formatu obrazu. Niby jakaś tam automatyka jest ale nie da się wybrać takich ustawień żeby zawsze było OK i trzeba przy przełączaniu między kanałami zmieniać format. Zależy kto, co lubi ale u mnie to dyskwalifikuje sprzęt.

Grzes2 --> u mnie to działa bez zastrzeżeń, hmmm. Mam wersję 42 cale.

pozdrawiam

Koci
 

migug

New member
Pawel co rozumiesz przez długie włączanie. U mnie włącza sie bardzo szybko. Czy chodzi ci o to ze obraz zaraz po wlączeniu nie jest tak jasny jak po kilkunastu sekundach?
 

pawel.xl

New member
migug napisał:
Pawel co rozumiesz przez długie włączanie. U mnie włącza sie bardzo szybko. Czy chodzi ci o to ze obraz zaraz po wlączeniu nie jest tak jasny jak po kilkunastu sekundach?

Przepraszam za wprowadzenie w błąd , po przeczytaniu powyzszego postu postanowiłem sprawdzic co jest z tą moją tośką. Okazuje sie a i owszem ze włącza sie długo ale jezeli włączony jest tryb AV (np. połaczony dekoder przez euro - jak jest w moim przypadku) ale w normalnym trybie jak słusznie zauwazył migug wszystko jest ok. Poprostu moja tośka działa ciagle na cyfrowym polsacie a co za tym idzie o w trybie AV i dlatego włącza sie dłużej, stąd moje spostrzeżenie
 

pawel.xl

New member
Oj ponowne sprostowanie okazuje sie ze po dłuższym nieogladaniu(wyłączeniu) tv niewazne czy jest to tryb AV czy normalny moja tośka włącza sie z ok. 5 sekundowym opoznieniem. Tj. miedzy zapaleniem sie zielonej diody a włączeniem obrazu. Tylko ja tak mam??????
 
Do góry