The Expendables 3

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie wydaje mi się, żeby na takim przecieku aż tyle stracili, ci co mieli zamiar do kina pójść, to pójdą, a osoby kupujące filmy też pewnie ostatecznie oryginalny nośnik nabędą.
A pozostali i tak z torrentów film zaciągną, więc ostatecznie bilans będzie się zgadzał ;)


Film dostał bardzo dużo negatywnych opinii i większość osób (w tym ja ) zrezygnowała aby iść na to do kina :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
A ja i pewnie nie tylko ja, do kina mimo wszystko się wybiorę, bo taka typowo kinowa rozrywka......
zresztą gdybym sugerował się ocenami, to pewnie nawet połowy filmów, które uważam za wartościowe bym nie obejrzał (bynajmniej nie mówię o tym konkretnym tytule w kategorii wartościowych filmów, bo to rozrywkowe kino) :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
zresztą gdybym sugerował się ocenami, to pewnie nawet połowy filmów, które uważam za wartościowe bym nie obejrzał :)

No tak,tylko ja te opinie czytałem of forumowych znajomych,maniaków rasowego kina akcji,nawet znają na pamięć wszystkie powiedzonka z tych filmów.Twierdzą oni że nie było tam oldscholowego stylu jak w 1 i 2...

Przeczytaj sobie to :
Cytat :

Plusy:
+ Gibson i Banderas spisali się na medal. Postacie wykreowane przez nich robią bardzo dobre wrażenie i dzięki nim miło się ogląda film
+ Duża rozwałka na końcu filmu... były karabiny, były tu i ówdzie małe bójki, były helikoptery, a nawet były czołgi
+ Humor, który raczej nikomu nie będzie przeszkadzał. Nawet marudzący na Ex2 powinni być zadowoleni

Minusy:
- Pg-13. Największy minus tego filmu. Tych akcji po prostu się nie czuje. Zero emocji, zero czegokolwiek. Film akcji z taką akcją to właściwie nijaki film. Ani to film efekciarski (bo przy takich Transformersach efekty Ex3 mogą się schować), ani to mocny film, ani pouczający, ani dramatyczny... nijaki. Nie wiem jak wy, ale ze wszystkich wymienionych liczyłem, że ten film będzie mocny i brutalny, tak jak poprzednie części
- Za dużo młodziaków. Rozumiem, że taka była fabuła filmu i że musieli dać im dużo czasu ekranowego, ale nie po to oglądam Niezniszczalnych, żeby przez pół filmu (mają mniej więcej tyle samo czasu ekranowego co reszta ekipy poza Stallonem) oglądać ludzi, którzy w latach 80-tych robili jeszcze w pieluchy. Skoro tak bardzo chcieli zrealizować tę fabułę to film powinien być minimum 30 minut dłuższy i te 30 minut powinni dostać prawdziwi bohaterowie tego filmu
- Styl filmu. Film bynajmniej nie jest podobny do Ex1, Ex2 czy Raidu. To zupełnie inna produkcja, miejscami bardzo "młodzieżowa". Nie ma tu za grosz oldschoolowego klimatu i do tego jeszcze te momenty z rapem/hip-hopem. Co prawda było to tylko przez chwilę i pewnie wielu pasjonatów muzyki "joł joł" nie ma nic przeciw, ale mi osobiście nie przypadło to do gustu. Zdecydowanie do Niezniszczalnych pasuje rock i tylko rock.
- Niektórych aktorów jest bardzo mało na ekranie. Davi jest w jednej scenie i właściwie to koleś dostał rolę nawet nie trzecioplanową, a zupełnie zbędną. Schwarzeneggera i Li jest mniej niż w Ex2, a co gorsze obiecywana scena akcji z ich udziałem trwa mniej więcej 10 sekund. Li nie dostał sceny walki.
- Skoro już jesteśmy przy temacie to kolejnym minusem są sceny walki (albo raczej ich brak). Ronda, Banderas i Snipes dostają tam krótkie bójki z bezimiennymi przeciwnikami, z czego można nie zauważyć, że ten trzeci też z kimś walczył. Poza tym jest jeszcze walka Stathama z dużym chłopem i finałowa walka Stallone'a. Żadna walka nie robi wrażenia. Serio, nawet finałowa walka jest kiepska. W skrócie wygląda tak: "ja cię walnę trzy razy w gębę, potem ty mnie trzy razy w gębę, a potem kończymy".
- Podejście Stallone'a do tematu Niezniszczalnych. Dwa razy w tym filmie dał do zrozumienia, że uważa iż są na to za starzy. Zrozumiałbym gdyby zrobił to na końcu filmu, gdyby chciał podsumować całą serię w stylu: "fajnie było, ale czas już zejść ze sceny. Dzięki, że byliście z nami". On natomiast zrobił to tak, że są po prostu starzy i niepotrzebni, a młodzi robią wszystko dużo lepiej, bardziej znają się na nowoczesnej technologii i właściwie są ekstra.

Podsumowując: nie podobał mi się ten film i cieszę się, że nie pójdę na niego do kina. Mam nadzieję, że Stallone daruje sobie kręcenie Ex4, bo jeśli pójdzie krok dalej w tym kierunku to z Niezniszczalnych zostanie tylko tytuł.
 

Henry

Active member
Bez reklam
No tak,tylko ja te opinie czytałem of forumowych znajomych,maniaków rasowego kina akcji,nawet znają na pamięć wszystkie powiedzonka z tych filmów.Twierdzą oni że nie było tam oldscholowego stylu jak w 1 i 2...

Podsumowując: nie podobał mi się ten film i cieszę się, że nie pójdę na niego do kina. Mam nadzieję, że Stallone daruje sobie kręcenie Ex4, bo jeśli pójdzie krok dalej w tym kierunku to z Niezniszczalnych zostanie tylko tytuł.

Ze mnie taki Niewierny Tomasz jest, jak nie zobaczę to nie uwierzę ;)

pewnie jest tak jak piszesz, ale mi i tak się wydaje, że swoje na filmie zarobią i sporo ludzi legalnie obejrzy/ kupi film
np. taki Lolek, już deklarację złożył, tylko czemu DVD, kryzys? ;)
pozdro
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ze mnie taki Niewierny Tomasz jest, jak nie zobaczę to nie uwierzę ;)

pewnie jest tak jak piszesz, ale mi i tak się wydaje, że swoje na filmie zarobią i sporo ludzi legalnie obejrzy/ kupi film
np. taki Lolek, już deklarację złożył, tylko czemu DVD, kryzys? ;)
pozdro

Nie KOlego, kiedyś kupowałem wszystko jak leci na dvd, teraz już przestałem, bo bez sensu kupować niektóre tytuły dla jednego razu ( obejrzę na HBO albo C+) a na dvd kupuje to co uważam że jest szansa że zajrzę jeszcze ... natomiast na bluray kupuje to co wiem że na 100% będę jeszcze nie raz oglądał.. takie kryterium wprowadziłem :) NIe mam gdzie trzymać i tak trzymam je w albumach bo tak to nie wiem gdzie bym to trzymał..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi się nie podoba Expendables (na dzień dzisiejszy takie mam jednak zdanie), pamiętam jakiś czas temu na jednym z kanałow TV leciał starszy film z Van Damme, niby nic specjalnego, ale to się oglądało.
Expandables jest smutny, nie ma tam tej werwy co w starszych produkcjach.
Jak pomyśle o duetach typu Tango&Cash, a potem odpale taki "Expand" to aż żal się robi na samą myśl co się porobiło z tamtym klimatem.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
armanig, nie tylko Tobie, a właściwie dziwię się że na takie gnioty jak Ex lub Hobbit powstają osobne tematy, a dobre filmy jakoś są pomijane, niekiedy myślę, że na tym forum średnia wieku wynosi 15 lat ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie KOlego, kiedyś kupowałem wszystko jak leci na dvd, teraz już przestałem, bo bez sensu kupować niektóre tytuły dla jednego razu ( obejrzę na HBO albo C+) a na dvd kupuje to co uważam że jest szansa że zajrzę jeszcze ... natomiast na bluray kupuje to co wiem że na 100% będę jeszcze nie raz oglądał.. takie kryterium wprowadziłem :) NIe mam gdzie trzymać i tak trzymam je w albumach bo tak to nie wiem gdzie bym to trzymał..
Spoko Lolek, to tylko taki żart zaczepny :D
Każdy ma inne priorytety, a przede wszystkim ograniczoną ilość miejsca na płytki ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
armanig, nie tylko Tobie, a właściwie dziwię się że na takie gnioty jak Ex lub Hobbit powstają osobne tematy, a dobre filmy jakoś są pomijane, niekiedy myślę, że na tym forum średnia wieku wynosi 15 lat ;)

A co na to "Nasza" żona... ;)
To jest też trochę tak, że najwięcej emocji budzą najbardziej kasowe filmy, a niestety te najbardziej ambitne nie mają takich budżetów na promocję...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo to jest kino, tzw. głównego nurtu. Podobnie jest z "Szybkimi", ma być dużo, szybko, kolorowo.
Trochę wieję tandetą, ale to tylko moje skromne zdanie.
Tak jak nie rozumiem fenomenu Biebera, czy jak mu tam, Henryka Portiera, Goblinów, Panów z siwą brodą, no kurcze jak zobaczyłem te stworki i tych karłów to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać.
Wiem że się naraziłem niemiłosiernie, ale co mi tam ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
"Nasza" ma się dobrze ;) mnie nie chodzi tylko o ambitne kino, ale o to aby film był ciekawy i nie nużył.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja wczoraj odpaliłem Przylądek Strachu i dostałem zje...bę, że schrzaniłem wieczór, więc jak widać, to co jedni uważają za trochę ambitniejsze kino, innym nie bardzo to podchodzi. Tak, że spokojnie panowie :)
Gerus, wrzuć jakiś temat z ambitniejszym filmem to podyskutujemy...
W tym przypadku, to przynajmniej dla mnie Niezniszczalni kojarzą się ze starymi czasami, filmami na VHS Commando, Rambo... taka rozrywka z przymróżeniem oka, moża dlatego tyle na ten temat nawijamy. Wydaje mi się, że ci przytoczeni przez ciebie 15-latkowie już nie skumają tych klimatów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
armanig, nie tylko Tobie, a właściwie dziwię się że na takie gnioty jak Ex lub Hobbit powstają osobne tematy, a dobre filmy jakoś są pomijane, niekiedy myślę, że na tym forum średnia wieku wynosi 15 lat ;)

Tylko raz jeszcze Ci przypomnę że te gnioty tyle zarabiają na jednej części, że kilka innych filmów razem tyle nie zarabiają.. co nie oznacza że wszystkim ma się podobać, ale okreslenie tych filmów gniotem biorąc pod uwagę ilu ludzi poszło do kina na całym świecie top lekka przesada , ale żyjemy w wolnym kraju... a co do forum - wiesz zawsze można się przenieść na inne - ja jestem na kilku jeśli chodzi o audio-video- każde inne , każde ma swoje plusy i minusy..
A jakie Ty lubisz kino - tytuły jakieś ?
Spoko Lolek, to tylko taki żart zaczepny :D
Każdy ma inne priorytety, a przede wszystkim ograniczoną ilość miejsca na płytki ;)

Spoko, wiem że to żarty... miejsce to raz, a dwa bez sensu coś kupować dla jednego razu skoro i tak płacę za HBO i C+, a tam wcześniej czy troszkę później i tak się pojawi nowość.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Biber też dużo zarabia i na nim też inni tylko co z tego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry