The Expendables 3

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem dlaczego Gerus usuwasz swoje wypowiedzi, bo akurat ostatnia której już nie ma, rozłożyła mnie :)
 

boromirep

New member
wtrące swoje trzy grosze do dyskusji , ja zawsze rozdzielam filmy ambitne od rozrywki to bardzo ułatwia , oceniam filmy rozrywkowe w swoim gatunku bo np trudno porównać speed ( świetny film w swoim gatunku ) do np. filmu Zanussiego Rok Spokojnego Słońca . Są wyjątki jak np film Polańskiego Autor Widmo który to film jest sensacyjny ale równiez wspaniałe dzieło sztuki filmowej . Są też filmy które nie wiadomo dlaczego możemy oglądać po kilka / kilkanascie razy ja np. mam tak z Ostatnim Mochicaninem .
Wracając do tematu Ex3 jak dla mnie za mało jest odniesień do przeszłości i z a mało humoru , no i w zapowiedziach wydawało sie że starzy wyjadacze będą mieć znaczace role a tu są w krótkich epizodach lub tylko strzelają przez kilka sekund . zgadzam się ostatnia bijatyka słaba ta z Van damem była o niebo lepsza ale i tak wole obejrzeć taki film niż i tu własciwie nie przychodzi mi nic do głowy bo takie sa teraz filmy akcji że nie zapada nic w pamięci . co do hobbita lub LORT jak ktoś nie lubi fantasy to i film mu się raczej nie spodoba , LORT jako widowisko jest wspaniałe ale jak ktoś nie lubi krasnali itp to nic nie da że film jest dobrze nakręcony , co do hobbita poczekałbym jak juz bedą wszystkie trzy części .
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wlasnie obawiam sie tego co napisales o Ex 3...
Mam nadzieje ze Rambo 5 bedzie w starym stylku i z mocna R-ka tak jak to bylo w czworce.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego Gerus usuwasz swoje wypowiedzi, bo akurat ostatnia której już nie ma, rozłożyła mnie :)

Ponieważ za bardzo nie chcę zdradzać wieku, tym bardziej, że są tu też jakieś sikorki (chyba), jeszcze by mi napisała np. z wapniakami nie rozmawiam czy coś w tym stylu, nie wiedząc, że czym drzewo starsze tym korzeń twardszy.
Bez sensu, ale już to zostawię ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja myślę że wręcz odwrotnie.
Te dwa zdania pięknie podsumowały całą dyskusje, no ale jak w grę wchodzą sikorki to zmienia postać rzeczy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wtrące swoje trzy grosze do dyskusji , ja zawsze rozdzielam filmy ambitne od rozrywki to bardzo ułatwia , oceniam filmy rozrywkowe w swoim gatunku bo np trudno porównać speed ( świetny film w swoim gatunku ) do np. filmu Zanussiego Rok Spokojnego Słońca . Są wyjątki jak np film Polańskiego Autor Widmo który to film jest sensacyjny ale równiez wspaniałe dzieło sztuki filmowej . Są też filmy które nie wiadomo dlaczego możemy oglądać po kilka / kilkanascie razy ja np. mam tak z Ostatnim Mochicaninem .
Wracając do tematu Ex3 jak dla mnie za mało jest odniesień do przeszłości i z a mało humoru , no i w zapowiedziach wydawało sie że starzy wyjadacze będą mieć znaczace role a tu są w krótkich epizodach lub tylko strzelają przez kilka sekund . zgadzam się ostatnia bijatyka słaba ta z Van damem była o niebo lepsza ale i tak wole obejrzeć taki film niż i tu własciwie nie przychodzi mi nic do głowy bo takie sa teraz filmy akcji że nie zapada nic w pamięci . co do hobbita lub LORT jak ktoś nie lubi fantasy to i film mu się raczej nie spodoba , LORT jako widowisko jest wspaniałe ale jak ktoś nie lubi krasnali itp to nic nie da że film jest dobrze nakręcony , co do hobbita poczekałbym jak juz bedą wszystkie trzy części .

Tak jak piszesz - jedno jest pewne jeśli dany gatunek komuś nie pasi, to nie wiem jakby był zrobiony film to takiej osobie się nie spodoba i tu nie ma co włosa na dwoje rozdzielać... I taka osoba nie powinna oglądać takich filmów bo raz szkoda czasu, dwa po co ma się denerwować, o pieniądzach nie wspomnę bo znając życie w większości wypadków i tak filmy będą ściągane z netu..
A co do filmu tytułowego w tym wątku to być morze mieli mało kasy i nie mogli zrobić tego o czym Sylwek myślał. Niestety zdobycie kasy w USA na film jest bardzo ciężko i naprawdę wymaga to odpowiednich argumentacji i znajomości odpowiednich osób, które sami byliby wstanie wyłożyć odpowiednią kasę lub poprzez swoje znajomości kogoś innego zachęcić na zainwestowania kasy na dany film.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
boromirep, po silnie zakrapianych kolacjach (oczywiście w dawnych czasach ;)) zawsze rano słyszałem "bardzo cię proszę nie puszczaj już tego Ostatniego Mohikanina" a ja tylko chciałem zobaczyć ostatnie 20 minut (kilka razy:))
Teraz tak mam z Mylène Farmer, co chcę sobie puścić jakąś muzykę na blu-ray to pierwsza zawsze pojawia się w mojej dłoni (nigdy nie byłem zwolennikiem piosenki francuskiej)
 

boromirep

New member
Proszę sie nie kierować tak bardzo moimi uwagami jesli chodzi o ex3 ponieważ ja miałem chyba za bardzo wygurowane oczekiwania , film jest dobry tylko sly poszedł w złą stronę , powinien eksploatować starych , powielać tematy , czrny chumor i nawiązywać do filmów w których wczesniej grali , a tak chciał zrobić dobrą typową akcję ze starymi aktorami + młodzi nowi dla młodzieży ( choc ta blondyna była ekstra ) i co wyszło niech każdy sam oceni , tragedii nie ma ale łba nie urywa :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek co do Ex3 to wydaje mi sie ze to raczej nie byla wina budzetu tylko tego ze chcieli jeszcze wiecej zarobic niz na 1 i 2,ustalili mlodziezowa kategorie wiekowa PG-13 i tym zepsuli caly klimat.Dodatkowo zatrudnili kasztana Lutza (gosciu ze Zmierzchu) aby zachecic rowniez zenska czesc widowni.Wcalem bym sie nie zdziwil jakby za ten wyciek byl odpowiedzialny jakis fan R-ki i teraz sie cieszy ze zarobia jeszcze mniej...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek co do Ex3 to wydaje mi sie ze to raczej nie byla wina budzetu tylko tego ze chcieli jeszcze wiecej zarobic niz na 1 i 2,ustalili mlodziezowa kategorie wiekowa PG-13 i tym zepsuli caly klimat.Dodatkowo zatrudnili kasztana Lutza (gosciu ze Zmierzchu) aby zachecic rowniez zenska czesc widowni.Wcalem bym sie nie zdziwil jakby za ten wyciek byl odpowiedzialny jakis fan R-ki i teraz sie cieszy ze zarobia jeszcze mniej...

Być może masz rację, mi tak nasunęła się kasa ale może nie był to główny problem...ale tak jak napisalem myślę że na dvd kupię dla zasady.. :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Z powodu wycieku filmu do sieci planowana jest produkcja od początku, w zmienionej obsadzie :D

Podobno najwięcej pobrań i streamów dokonano w Polsce :shock:

Henry słyszałem z tajnych źródeł że aby nie tracić pieniędzy na nową obsadę zmienią wygląd..:)

expendabelles.jpg
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najwięcej by było w Chinach, ale tam jeszcze internetu nie mają:D Już kiedyś dyskutowaliśmy w temacie piractwa, i to nie wina ludzi tylko cen i zarobków. Gdyby oryginalna płyta kosztowała 10zł, to by nikt nie piracił. Lub oczywiście odwrotnie, czyli ceny takie jakie są ale nie średnia 2k/netto dla pracownika, tylko 2-3 x więcej. Z tego samego względu odżywiamy się tak a nie inaczej, jeździmy starymi samochodami, mieszkamy w blokowiskach czy w weekend kupujemy flachę zamiast wlać paliwa i przejechać się 200km z rodziną.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najwięcej by było w Chinach, ale tam jeszcze internetu nie mają:D Już kiedyś dyskutowaliśmy w temacie piractwa, i to nie wina ludzi tylko cen i zarobków. Gdyby oryginalna płyta kosztowała 10zł, to by nikt nie piracił. Lub oczywiście odwrotnie, czyli ceny takie jakie są ale nie średnia 2k/netto dla pracownika, tylko 2-3 x więcej. Z tego samego względu odżywiamy się tak a nie inaczej, jeździmy starymi samochodami, mieszkamy w blokowiskach czy w weekend kupujemy flachę zamiast wlać paliwa i przejechać się 200km z rodziną.

Ja Ciebie lubię Kolego :) ,ale w tym temacie nie zgodzimy się za diabła :), bo idąc takim tokiem rozumowania to naprawdę w absurdy byśmy popadli... Ja też chciałbym żeby mercedes klasy E - jego cena zaczynała się od powiedzmy 115 tyś - ale niestety tak nie jest i chyba zaczyna się od 240 tyś o ile pamiętam...ale czy to oznacza że muszę kraść albo robić jakieś przekręty żebym mógł sobie kupić takie auto??? Czy dlatego że filmy są drogie bo są i ja tego nie podważam patrząc ile przeciętny Polak zarabia, ale Kolego nie ma obowiązku oglądania wszystkim filmów... ściągając je nielegalnie i okradając ludzi którzy włożyli swoje pieniądze, lata nauki,swój czas, zdrowie i wiele poświęcenia, a to się robi ścigając nie legalnie filmy.. bo nie mówię o tych co jakieś tam abonamenty płacą to jakoś jeszcze osobiście toleruje..
Druga sprawa, nie wierze że jakby filmy były powiedzmy po 20-30 zł to nagle Ci ludzie przestaliby ściągać, myślę że każdy ma znajomych którzy ściągają filmy i po pewnym czasie są rożne promocje i te filmy są po 30 zl i co taki jegomość mówi, to samo co i wczesniej (tylko zmienia kwotę)czyli po co ma zapłacić 30 zł jak może mieć to za darmo - Kolego mentalność to jest nasz narodowy wróg i to wiele osób mówi jak się jeździ po świecie co mówią o Polakach ..
Przykład choćby Legii - zobacz ile ludzi ma pretensje do UEFA ( i nie mówię że ona jest bez winy) ale fakt jest faktem na pewnym poziomie takich prostych błędów się nie popełnia ( tak jak to kilku fachowców z branży się wypowiedziało w tej kwestii) i to nie podlega dyskusji. Bo przecież aż czworo ludzi między innymi tą działką w Legii się zajmowało i Pan dyrektor który myślę odpowiednią pensyjkę pobierał od dobrych kilku czy nawet kilkunastu lat... podał się do dymisji i myśli że sprawa załatwiona i w Legii mówią że sam spakował się i wyszedł , a co mieli piłkarze mu powiedzieć - pogłaskać go po głowie - powiedziec jak zwykle tylko tym razem zamiast Polacy- to "Stary nic się nie stało".. ??? - a co z kibicami co z kasą która Legia by dostała ??? Widzisz mentalność jaka panuje w Polsce w wielu Polakach - zawsze ktoś jest winny, a nie my jako osoba i my sobie często gęsto rzadko mamy sobie coś do zarzucenia - zawsze winien jest ktoś.... a my zawsze the best...
I raz jeszcze napiszę nie ma takiego musu żeby wszystkie filmy na jakie ma się ochotę obejrzeć od razu kiedy taki film wchodzi na płyty dvd czy bluray. Na takie coś stać ludzi bogatych, ludzi którzy idąc do sklepu i wydajać powiedzmy na jeden film 100 zl to jest nic, a tutaj na forum raczej takich osób nie ma, ale to nie zwalnia człowieka żeby okradał innych, bo ma się ochotę teraz i zaraz obejrzeć film na którego nie stać kupić w sklepie.. ścigając taki czy inny film i usprawiedliwiając się przy tym, że jest drogo..
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
Troszkę się muszę nie zgodzić , nie raz już napisano że osoby które ściągają najwięcej kupują oryginałów , sam się kiedyś sprzeczałem o to ze szwagrem i teraz mnie oświeciło on ma ze 10 płyt ja kilkaset oryginałów , teraz sprawa okradania myślę że jesli się kogoś okradnie to ten ktoś musi coś stracić i tu sprawa nie jest już tak jednoznaczna bo zakładając że jeśli bym nie ściągnął filmu/muzyki to raczej bym nie kupił a wtedy producent autor nie jest tak do końca stratny ponieważ nie ściagając i tak nic nie traci ani nie zyskuje bo do kina czy oryginału bym nie kupił . Oczywiście piractwo to piractwo i tu bez dwóch zdań ale ja bardziej scigałbym tych którzy umieszczają to w internecie . ja kupując oryginał nigdy nie umiesciłem go na sieci itd. Inna sprawa że kieruje nami próżność bo można wykupić np HBO i oglądać dobre filmy z lekkim opóźnieniem legalnie a nie tydzień przed premierą chwalić a ja to już widziałem . Problem z filmami polega na tym że niektóre obrazy obejrzy się raz i się do nich nie wraca , bądź okazuje się że film mi się nie podobał a ceny biletów do kina to jeszcze gorzej niż płyt , no i płytę możemy zajawki wysłuchać i mamy juz jakieś zdanie na temat całości .Ogólnie to nie tylko mentalność ale też łatwy dostęp do nielegalnych źródeł powoduje dość duże piractwo .
 
Do góry