Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Praktycznie sobie sprawdziłem ile trwa pobierania pliku do zainstalowania nowej wersji oprogramowania do folderu na laptopie ze strony supportu telewizora firmy Sony W809C.
Mam Internet 6Mb/s . Plik: sony_tvupdate_2015_2257_eua_auth.zip pobierałem przez 30 minut .
Następnie sprawdziłem jego rozmiar w właściwościach . Rozmiar wynosi 1,182,858,062 bajtów ,
czyli tyle samo co podaje firma Sony. Więc plik jest dobry do skopiowania na pendrive'a po
rozpakowaniu . Nazwa pliku przybiera nazwę : sony_tvupdate_2015_2257_eua_auth

Czy w miejsce tej nazwy Aerofan wpisałeś nazwę podaną przez support Sony tj : upgrade_uploader.pkg

Pozdrawiam,:)
accu
 

Aerofan

Member
Nazwa pliku przybiera nazwę : sony_tvupdate_2015_2257_eua_auth

Czy w miejsce tej nazwy Aerofan wpisałeś nazwę podaną przez support Sony tj : upgrade_uploader.pkg

Dokładnie tak. Ja sprawdzałem wcześniej wielkość pliku po rozpakowaniu i dlatego mi się nie zgadzało. Nazwę zmieniłem tak, jak piszesz. Tylko u mnie się ściągało jakieś 5 min. ale mam radiówkę 25Mbit :)
 

accu

New member
Bez reklam
Dokładnie tak. Ja sprawdzałem wcześniej wielkość pliku po rozpakowaniu i dlatego mi się nie zgadzało. Nazwę zmieniłem tak, jak piszesz. Tylko u mnie się ściągało jakieś 5 min. ale mam radiówkę 25Mbit :)

Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź ;).
Ja mam "słabą "prędkość łącza , ale jest chociaż stabilna . (pingi w granicach 30 msec)
I muszę być zadowolony:-| .
Pozdrawiam,:)
accu
 

FireBird

New member
Przede wszystkim kup telewizor albo przez internet, albo w sklepie, w którym umożliwiają Ci zwrot zakupionego sprzętu bez podania przyczyny. Przerabiałem dwie nowe sztuki 55W829 i obie miały clouding, z czego ta druga olbrzymią jasną plamę na pół matrycy w samym jej centrum. I gdyby nie to, że Sony spóźniło się z wysłaniem listu w sprawie odpowiedzenia na moje roszczenie reklamacyjne, pewnie zostałbym z tym syfem już na dobre, bo serwis ogłasza wszem i wobec, że to 'normalne' i to 'cecha' technologii LCD. Summa summarum wydajesz 4 tysiące na telewizor, a nie możesz nawet oczekiwać 'poprawnego' obrazu, a co dopiero 'rewelacyjnego', jaki niewątpliwie w sprzęcie za tę kwotę powinien się znaleźć.
Nie wiem na ile przykładasz wagę do jakości obrazu, ale odradzam wszystkim kupowanie TV LCD bez możliwości ewentualnego zwrotu i zakupu innej sztuki.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Te dwa modele telewizorów firmy Sony są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych , więc
najlepszym wyjściem moim , skromnym zdaniem jest ich osobisty ogląd . Żaden test i opinia nie zastąpi
oglądu osobistego . Testy i opinie stanowią tylko małą pomoc w poznaniu zalet i wad , ale one przecież niekoniecznie muszą preferować
obraz , jaki Ty preferujesz na ekranie telewizora . :|
W MM , czy Media Expert wymiana telewizora w ciągu 14 dni bezproblemowa , wchodzi również możliwość zwrotu gotówki .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
u mnie aktualna wersja oprogramowania to PKG2.257.0010EUB

Witam uprzejmie,

Tak zgadza się. Jest końcówka EUB .
Widziałem ten model tj . Sony KD-65X8505C po raz pierwszy , dzisiaj w sklepie MM , więc nie omieszkałem sobie "pobuszować" w menu tego telewizora .
Minus największy to jego cena na dzień dzisiejszy 11999.00 zł . Natomiast obraz choć w sklepie( oglądałem w różnych trybach jego ustawienia)
to muszę napisać , że mnie się podobał , a w domu , gdy się trochę "pobawimy" ustawieniami parametrów obrazu zgodnymi z naszymi preferencjami , może być zapewne
bardzo dobry .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ares23

New member
Witam
Czy ktoś już posiada jakieś ustawienia obrazu do tych telewizorów ?
Posiadam KDL-50W809C, android daje radę, model mam równo podświetlony żadnych plam też nie zauważyłem. Mały minus za brak drugiego pilota.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Czy ktoś już posiada jakieś ustawienia obrazu do tych telewizorów ?
Posiadam KDL-50W809C, android daje radę, model mam równo podświetlony żadnych plam też nie zauważyłem. Mały minus za brak drugiego pilota.

Witam uprzejmie,

Warto dokupić , choć trochę kosztuje , zdaje się , że 289.00 zł .
"Popracuj" sam nad ustawieniami . Przecież to nie jest takie trudne , tylko trzeba trochę trudu chcieć
sobie zadać .:neutral:
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ares23

New member
Witam uprzejmie,

Warto dokupić , choć trochę kosztuje , zdaje się , że 289.00 zł .
"Popracuj" sam nad ustawieniami . Przecież to nie jest takie trudne , tylko trzeba trochę trudu chcieć
sobie zadać .:neutral:
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Ustawienia ogarnę :) a zamiast pilota zostaje na razie telefon mniej wygodny ale funkcjonalność ta sama.
 

sawa_a

New member
pewnie w zestawie miales zwyklego pilota
wobec tego podobnie jak accu polecam zainwestowanie w drugi

telewizor mam od tygodnia w domu i powiem tak
najczesciej sterowanie tv z malego pilota
aplikacje wgralem ale b zadko z niej korzystam czesciej chyba jednak z drugiego pilota
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mówi się , że w piątek 17-07-2015 powinna ujrzeć "światło dzienne" nowa wersja oprogramowania
do telewizorów Sony Android TV .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

FireBird

New member
Ja swój egzemplarz 55W805C już odesłałem do sklepu. Jednak potwierdziło się to, co Wam tu przytaczałem z zagranicznego portalu - aplikacje z AndroidTV nie są w stanie sterować odświeżaniem matrycy telewizora, przez co zamiast odtwarzac film 24/25p w oryginalnej ilości klatek na sekundę, otrzymujemy obraz 30p, czyli na każdą sekundę dubluje 5/6 klatek, przez co obraz niemiłosiernie się tnie (przy wyłączonym True Motion oczywiście, bo ja tylko w ten sposób oglądam) - mówię tu o odtwarzaniu po USB, bo po HDMI pewnie juz jest ok.
Dla mnie to dyskwalifikuje tę serię i biorę się za poszukiwanie W829 z jak najmniejszym cloudingiem - obym znalazł bez sprawdzania kilkudziesięciu sztuk...
Dziwię się, że kilka osób z tego tematu, które mają już ten TV u siebie nie stwierdziło tego problemu - wręcz mówiliście, że nie widzicie, żeby coś było nie tak. Odpalcie sobie jakikolwiek film i obejrzyjcie fragment, gdzie kamera panoramuje góra dół, czy lewo prawo - tnie jak cholera co chwila. Chyba, że macie powłączane te TrueMotion itd., ale nie wydaje mi się, bo kto z tym poważnie ogląda.

Testowałem z KODI.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja swój egzemplarz 55W805C już odesłałem do sklepu. Jednak potwierdziło się to, co Wam tu przytaczałem z zagranicznego portalu - aplikacje z AndroidTV nie są w stanie sterować odświeżaniem matrycy telewizora, przez co zamiast odtwarzac film 24/25p w oryginalnej ilości klatek na sekundę, otrzymujemy obraz 30p, czyli na każdą sekundę dubluje 5/6 klatek, przez co obraz niemiłosiernie się tnie (przy wyłączonym True Motion oczywiście, bo ja tylko w ten sposób oglądam) - mówię tu o odtwarzaniu po USB, bo po HDMI pewnie juz jest ok.
Dla mnie to dyskwalifikuje tę serię i biorę się za poszukiwanie W829 z jak najmniejszym cloudingiem - obym znalazł bez sprawdzania kilkudziesięciu sztuk...
Dziwię się, że kilka osób z tego tematu, które mają już ten TV u siebie nie stwierdziło tego problemu - wręcz mówiliście, że nie widzicie, żeby coś było nie tak. Odpalcie sobie jakikolwiek film i obejrzyjcie fragment, gdzie kamera panoramuje góra dół, czy lewo prawo - tnie jak cholera co chwila. Chyba, że macie powłączane te TrueMotion itd., ale nie wydaje mi się, bo kto z tym poważnie ogląda.

Testowałem z KODI.

A na przykład ja i to bardzo poważnie!!
A w Sony ten system poprawy płynności i ostrości obrazu to MotionFlow bo TrueMotion to chyba jest w LG.
 
Ostatnia edycja:

FireBird

New member
Przepraszam, pewnie masz rację - ostatnio dłużej siedziałem nad LG 870v stąd pewnie moja pomyłka.
Cieszę się jednak, że nie tylko ja to wychwyciłem. Po przeczytaniu właśnie tej opinii na portalu zagranicznym mocno mnie zniechęciło do tego modelu, ale że tu nikt się na to nie żalił i nie widział problemu, to sobie pomyślałem, że Sony to jakoś obeszło i da się oglądać - ale jednak nie.
Ciekawe, czy są w stanie to poprawić z poziomu oprogramowania, czy ta seria jest już spalona całkowicie... Niemniej nie mam zamiaru czekać, dlatego dziś zamawiam trzecia sztukę w829 - żeby tylko clouding się w oczy nie rzucał jak wieczorem wszystko dookoła zgaszę.
 

Aerofan

Member
Obejrzałem już masę filmów przez Kodi i jakoś nie rzuciło mi się w oczy to o czym kolega wyżej pisze. Niektóre filmy owszem się tną, ale wtedy odpalenie je w innym odtwarzaczu (np. MX) załatwia sprawę. Oczywiście upłynnianie mam wyłączone na filmach.
 
Do góry