Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś z tym androidem będzie lepiej - pytanie kiedy to będzie ja się obawiam, że na 100% to może być dopiero w modelach przyszłorocznych, a w tym roku do obecnych modeli będą co jakiś czas wprowadzać nowe oprogramowanie i z czasem też będzie ok... oby tak było.. zobaczymy jak będzie z Filipkami z tego roku... czy to będzie znacząca poprawa w stosunku do tego co było rok temu u nich z androidem...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie jeśli często zaglądasz do tych aplikacji to bez wątpienia możesz mieć powody do wkurzania się.. nie wiem ale odnoszę wrażenie że tv 4k deko tak jakby mniej miały problemów z aplikacjami albo jakoś tak mi się wydaje... czytając testy i to co w necie wyczytałem..
 

Shofixti

New member
Witam tutejszą społeczność.
Mam głupie pytanie i proszę o pomoc - jaka jest różnica między W805c a W809C? Cena taką sama, wygląd ten sam.. Sorry nie znam się na tym, a chciałbym zakupić ten model. Czy input lag z tego modelu jest odczuwalny podczas gry? Dodam, że praktycznie nie gram online. Do tej pory używałem plazmy panasonica txP42u30e, na nim chyba sytuacja wyglądała lepiej.
Pozdrawiam,
Shofixti
 

Madas

New member
Bez reklam
jeden jest z czarną ramką a drugi ze srebrną lub jeden jest na Madia Markt W805 a ten drugi to nie wiem - jedna z tych opcji to na pewno a nie różnią się niczym
 

Piotrekrk

New member
ten TV ma straszne problemy z połączeniem z tabletem, tel i lapkiem Screen Mirroring kuleje na maxa ani razu nie udało mi się połączyć z żadnym z tych urządzeń a jak już niby połączyło to czarby obraz i wywalało mnie z sieci, coś nie halo z tym tv i do tego nie widzi żadnego pena ani dysku tylko przez Kodi ale to następna bolączka - strasznie niedopracowany TV pod tym względem mimo że obraz naprawdę obiecujący.


Witaj, problemy o których piszesz umnie nie występują, udostępnianie ekranu działa szybko i sprawnie, również zdyskiem USB nie mam żadnych problemów ,filmy działają na kazdzdej dostępnej aplikacji (Kodi ,mx Player, vlc, jak i na tej sony) ale tylko ta apka sony video potrafi oddtwozyc dźwięk DTS , Mysile ze to z twoim egzemplarzem było coś nie tak.

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szansa jest że coś nie halo było z tym konkretnym modelem... jak ktoś jeszcze potwierdzi ten fakt to będzie już bardziej jasne...
 

Aerofan

Member
jeden jest z czarną ramką a drugi ze srebrną lub jeden jest na Madia Markt W805 a ten drugi to nie wiem - jedna z tych opcji to na pewno a nie różnią się niczym

A u mnie jest czarno- srebrna :)

ramka.jpg
 

ares23

New member
Witam tutejszą społeczność.
Mam głupie pytanie i proszę o pomoc - jaka jest różnica między W805c a W809C? Cena taką sama, wygląd ten sam.. Sorry nie znam się na tym, a chciałbym zakupić ten model. Czy input lag z tego modelu jest odczuwalny podczas gry? Dodam, że praktycznie nie gram online. Do tej pory używałem plazmy panasonica txP42u30e, na nim chyba sytuacja wyglądała lepiej.
Pozdrawiam,
Shofixti

W805c - Motionflow XR 800 Hz W809c 1000hz oba mają czarną ramkę
W807c - srebrna ramka Motionflow -???
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
Szansa jest że coś nie halo było z tym konkretnym modelem... jak ktoś jeszcze potwierdzi ten fakt to będzie już bardziej jasne...
myślę że tak mogło być bo dzisiaj byłem w Media Expert i łączył się szybko i bezproblemowo i czytał mojego Pena, coś ten mój egzemplarz był nie halo, póki co rozglądam się obseruje porównuje może wciągu tygodnia coś wybiorę :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to aż wiesz mało prawdopodobne żeby głupiego pena nie czytał ... tv - coś mu było... życzę udanego wyboru tv..:)
 

larc

New member
Witam wszystkich forumowiczów!

Od niedawna jestem posiadaczem telewizora Sony 50W809C, niestety jakiś czas temu zauważyłem dziwny problem z dźwiękiem. Takie jakby szumy podczas dialogów, ponadto dźwiękom systemowym towarzyszy dziwne, jakby zniekształcone echo. Problem ten odkryłem przez przypadek, oglądając TV w nocy, przy niskim poziomie głośności, ok. 5-10.

Jeżeli chodzi o zaawansowane ustawienia dźwięku, to nic nie zmieniałem. Problem wydaje się potęgować na predefiniowanym ustawieniu Muzyka, albo przy dolby ustawionym na włączony. Na innych ustawieniach, np. Standardowym jest to mniej słyszalne jednak szumy nadal występują.

TV mam od ok. 2 tygodni, problem wykryłem kilka dni po zakupie, ale możliwe że TV tak miał od nowości... Myślicie, że to jakaś wada fabryczna? Po pierwszym wykryciu ww. wyzerowałem ustawienia, wyłączyłem też TV z gniazdka na jakiś czas i wydawałoby się, że problem z dźwiękiem się rozwiązał. Niestety wczoraj znowu wrócił. Myślicie, że to jakaś wada fabryczna? Dodam jeszcze, że po podłączeniu słuchawek nie ma żądnych problemów z dźwiękiem.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady!
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaję że od nowości ta wada była tylko albo jej nie usłyszałeś albo dopiero wyszła po kilku dniach... tv masz nowy ja bym oddal do sklepu i powołał się na Ustawę i niech sprzedawca działa..
 

larc

New member
Też tak mi się wydaje, że od nowości. Cóż, jednak miałem nadzieję, że uda mi się uniknąć oddawania TV na gwarancję, bo jeszcze się nawet nie zdążyłem nim nacieszyć. :/

Sprawdziłem dokładniej i szumy i dziwne echo nasilają się po włączeniu opcji dźwięk przestrzenny.
 
Witam.
A ja tak może i innej bajki pytanko.Jestem posiadaczem tegoż właśnie tv ,jako że producent nie daje okularów w zestawie mam pytanko czy muszą być koniecznie okulary dedykowane konkretnie do tego modelu czy mogą być też tańsze innej firmy??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Innej firmy na pewno nie będą współpracować , natomiast możesz spróbować z okularami Sony ale z poprzednim modelem że tak powiem - może być tak że da radę obejrzeć. Te nowe kosztują około 250 zł i np. w porównaniu do moich są duże lżejsze i większy komfort oglądania jest na tych nowych...


Damian nie zastanawiaj się tylko oddaj tv do sklepu i powołaj się na Ustawę...
 
Właśnie tego się obawiam że inne nie będą pasować... ale znalazłem też taką wiadomość że chyba można kupić zamiast TDG-BT500A TDG-BT400A które są sporo tańsze.Podobno różnią się jedynie opakowaniem.Czy może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć ?
 

ares23

New member
Innej firmy na pewno nie będą współpracować , natomiast możesz spróbować z okularami Sony ale z poprzednim modelem że tak powiem - może być tak że da radę obejrzeć. Te nowe kosztują około 250 zł i np. w porównaniu do moich są duże lżejsze i większy komfort oglądania jest na tych nowych

Ja sprawdzałem z Samsunga ssg-5100GB i jest ok nie pojawia się informacja o baterii ale wszystko działa. Nie porównywałem ich z jakością obrazu w sony ale 3d działa.
 
Ostatnia edycja:
Tak właśnie zrobiłem jak przetestuje do dam znać a swoją drogą to z tymi Samsunga to ciekawa sprawa szkoda że ares23 nie porównywałeś jakości jednych i drugich
 
Do góry