Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

sawa_a

New member
problem rozwiazany ani soft ani kabel
w amplitunerze mialem zdeklarowane 5 glosnikow a podlaczone sa tyko frontowe
po zdefiniowaniu odlaczenia centralnego i satelit wszystko pieknie smiga
w niedziele pobawie sie z instalacja kodi mam nadzieje ze sie wszysto uda
na dzis jestem bardzo zadowolony ladnie swieci
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
No i bardzo dobrze , że jesteś zadowolony z nowego telewizora firmy Sony z systemem operacyjnym Android .;)

Masz może podpięty do portu USB3 HDD REC w telewizorze , dysk do nagrywania programów cyfrowych .
Czy funkcja nagrywania jest już aktywna ?

Pozdrawiam,:)
accu
 

accu

New member
Bez reklam
U mnie nie jest i nadal nie można zaktualizować TV, wyskakuje błąd serwera :/

Witam uprzejmie,
Zauważyłem , że u Ciebie okres w którym nie możesz zaktualizować oprogramowania trwa już kilka dni .
Mam małą , nieśmiałą sugestię , wyłącz telewizor na kilka minut zupełnie z zasilania .(wyciągnij wtyczkę kabla z gniazdka sieci zasilającej .) Następnie włącz telewizor i ponownie spróbuj zaktualizować oprogramowanie . Jak znowu wyskoczy błąd serwera to proponuję , abyś może przywrócił ustawienia fabryczne telewizora (bo do tej czynności się to sprowadza-Uruchom kreatora konfiguracji początkowej)
i później jeszcze raz spróbował zaktualizować oprogramowanie . Oczywiście decyzja należy do Ciebie .:neutral:


BTW , przyszło mnie na myśl również inne rozwiązanie , a mianowicie , usuń swoje konto Google
z telewizora i spróbuj je założyć ponownie w telewizorze (prawdopodobnie będzie się to wiązało jednak z przywróceniem ustawień fabrycznych telewizora). Zobacz później , czy możesz
zaktualizować oprogramowanie telewizora . A może masz więcej kont Google dodanych .


Albo , usuń tylko swoje konto Google z telewizora i zobacz czy można zaktualizować oprogramowanie .( Naciśnij przycisk : HOME na pilocie , wybierz opcję :Ustawienia , następnie :Osobiste i wybrać opcję : usuń konto z telewizora .)

Jest o ile pamiętam jeszcze taka opcja : Pamięć i resetowanie , która powoduje zmianę ustawień . ( przycisk Home na pilocie>Ustawienia>TV> i wybór danej opcji)




Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Krótko:neutral: , jak użytkownik zada sobie trochę trudu i "popracuje" nad ustawieniami obrazu według swoich preferencji to
otrzyma w zamian bardzo dobry obraz 2D bez dwóch zdań . Ale trzeba chcieć to zrobić .
Trudny parametr obrazu w ustawieniach zaawansowanych to ustawienie balansu bieli .(potrzebny kolorymetr)

No nic trzeba obejrzeć dwa mecze : "pań" i "panów" . Oby było dużo emocji;) .



Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
Jeszcze raz domowym sposobem porównałem kontrast. Zrobiłem po 2 pary zdjęć prostej szachownicy biel-czerń, jedna para zdjęć na tych samych ustawieniach aparatu, żeby porównać intensywność świecenia paneli, druga para zdjęć na dłuższym czasie naświetlania, żeby porównać czerń. Zdjęcia przy max. kontraście i podświetleniu.

Oto co mi wyszło:

http://www.negatyw.org/test/tvsony/kontrast.jpg

(górna para zdjęć to całe panele, a dolna to wycinek czarnej szachownicy przy dłuższym czasie naświetlania)

Wniosek:

- 805C co już zauważyłem "wzrokowo" ma odrobinę głębszą czerń panelu - jest to różnica minimalna, ale zauważalna (jak już wspomniałem zauważyłem to na czarnych paskach oglądając film)

- 805C świeci zauważalnie mocniej (w sensie różnica większa niż przy czerni) , czyli panel ma większą luminancję.

Nie bawiąc się w pomiary więc mogę zupełnie stanowczo stwierdzić, że nowy telewizor ma z pewnością większy współczynnik kontrastu od starego. Co nie zmienia faktu, że stary był bardzo dobry pod tym względem, w końcu 829 wybierałem dość długo porównując różne modele.
Z tą luminacją to trochę dziwne co innego mówią testy na rtings.com

W800B (W829B) osiąga - 256.2 cd/m2
Sony W800B Review (KDL50W800B, KDL55W800B)

W800C (W805C) osiąga dużo niższą wartość - 185.3 cd/m2
Sony W800C Review (KDL50W800C, KDL55W800C)

Z poziomem czerni jest tak samo starszy model osiaga wyższy kontrast wg. tamtych testów.

W800B (W829B) Contrast: 5260 : 1
W800C (W805C)
Contrast: 4233 : 1
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Witam uprzejmie,
Zauważyłem , że u Ciebie okres w którym nie możesz zaktualizować oprogramowania trwa już kilka dni .
Mam małą , nieśmiałą sugestię (...)

Dzięki, jednak żaden sposób nie działa. Po sieci pod koniec pobierania wyskakuje błąd serwera, pobrałem znowu plik i przez usb podczas kopiowania pliku telewizor się restartuje w mniej więcej 93% postępu kopiowania pliku do telewizora.
 

FireBird

New member
Shit, czy ja dobrze rozumiem, że jedynie po HDMI telewizor jest w stanie wyświetlać film w oryginalnych 24/25 klatkach?
"None of the apps will switch the refresh rate of the TV to match the content. This means the TV's 24p support actually only applies to external HDMI sources, and indeed watching anything other than 30p or 60p content via apps on the TV itself is quite uncomfortable."

Czy to się tyczy jedynie filmów przez internet, np. YouTube? Bo jeżeli po USB są takie jaja, to chyba marny ten model, eh. Sony W829 nie miał z tym problemu, nie?
 

accu

New member
Bez reklam
Dzięki, jednak żaden sposób nie działa. Po sieci pod koniec pobierania wyskakuje błąd serwera, pobrałem znowu plik i przez usb podczas kopiowania pliku telewizor się restartuje w mniej więcej 93% postępu kopiowania pliku do telewizora.

Witam uprzejmie,

Proszę więc zgłosić ten problem do supportu Sony i szczegółowo go opisać . Powinni konkretnie odpowiedzieć , co może
być przyczyną tego restartowania telewizora podczas instalowania nowej wersji
oprogramowania poprzez złącze USB w telewizorze , oraz dlaczego wyskakuje błąd serwera , gdy aktualizacja jest poprzez Internet . Ja się jeszcze w moim telewizorze firmy Sony z serii W905A z takim objawem podczas aktualizacji oprogramowania
nie spotkałem . Aktualizacje oprogramowania zawsze przebiegły bezproblemowo , z tym , że
ja aktualizacje automatyczne mam wyłączone i sam decyduję , kiedy dokonać zainstalowania
nowej wersji oprogramowania . Życzę szybkiego rozwiązania problemu .
Możesz również zapytać tutaj na forum użytkowników , jaką wersję oprogramowania mają w swoim telewizorze
firmy Sony z systemem operacyjnym Android .(czy ostatnią tj. z dnia 29-06-2015 ---v2257 for TV .)
O ile jednak wersja ostatnia oprogramowania jest z błędem to firma Sony powinna ją wycofać , aby nie
powodować komplikacji . Lecz brak jest jakichkolwiek informacji , że wersji ostatniej nie można
zaktualizować przez Internet . Obsługujący mnie w Media Markt mówili , że aktualizacje przez
Internet bezproblemowo wykonali w dwóch telewizorach Sony Android TV .(dostępne na stoiskach wystawowych)
Telewizory Sony Android TV są jeszcze jak już wcześniej pisałem niedopracowane i inżynierowie
tej firmy mają sporo pracy , aby wszystkie niedociągnięcia naprawić .



BTW , moja pamięć może być zawodna , ale czy 16-06-2015 nie była już wydana aktualizacja : v2299 lub v2199? , potem 23-06-2015 wersja : v2243 .

(nie związane z wątkiem)
"Jasny gwint" jest 37* C , stan gorączki , jak dla mnie o 10*C za dużo . I tak jeszcze co najmniej
pół tygodnia .:(


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
Witam uprzejmie,

Proszę więc zgłosić ten problem do supportu Sony i szczegółowo go opisać . Powinni konkretnie odpowiedzieć , co może
być przyczyną tego restartowania telewizora podczas instalowania nowej wersji
oprogramowania poprzez złącze USB w telewizorze

Już zgłosiłem i odpowiedzieli:

"Szanowny Panie,

dziękuję za odpowiedź.

W nawiązaniu do przesłanej wiadomości, prosze zatem o nie aktualizowanie telewizora w tej chwili informacje przekazałem do działu nadrzędnego.

Pozostaje mi poprosić o cierpliwość i spróbować zaktualizować telewizor w przyszłym tygodniu."

Jak kolejna aktualizacja nie będzie wchodzić, to będę reklamował produkt. Jeszcze chwila, a powoli zacznę żałować, że nie wziąłem Philipsa z ambilightem, przeszkodą był tylko Android :)

PS. Poprzednia aktualizacja 2243 poszła bez problemu i teraz mam tą wersję.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Owszem telewizory Philips Android TV linia 2014 mają fajny Ambilight czy oferują dobrą jakość obrazu , ale oprogramowanie w tych telewizorach "to wyższa szkoła jazdy" .
Należy mieć nadzieję , że linia 2015 telewizorów Philips Android TV będzie już lepiej dopracowana i
nie powtórzy "wpadki " z 2014 r . Tak niedopracowanego oprogramowania w telewizorach dawno już nie widziałem na
rynku konsumenckim . Pisałem już o tym wielokrotnie .
Ja mam również telewizor , który z racji małej wielkości przekątnej ekranu nazwałem "pchełką" .
To telewizor z 2010 r. Philips 32PFL9705H/12 z local dimming Full HD LED z pełnym tylnym , bezpośrednim podświetleniem , z bardzo dobrym dźwiękiem i bardzo dobrą jakością obrazu . 28 lipca 2015 r. minie pełne 5 lat ,
jak go użytkuję . Bezawaryjny . (słaba przeglądarka i Smart TV)

Chodzą słuchy , że ma być wydany w połowie lipca 2015 r. nowy soft do telewizorów Sony Android TV .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sawa_a

New member
Kodi zainstalowany filmy z dysku odtwarza
natomiast odpowiadajac na pytanie o nagrywanie na dysk niestety nie dziala u mnie rowniez
co do aktualizacji oprogramowania pierwszego dnia pzeprowadzalem aktualizacje i bez problemu zostala zakonczona niestety nie nagrywa wyswietla mi komunikat ze bedzie aktualizacja oprogramowania
 

Aerofan

Member
Kodi zainstalowany filmy z dysku odtwarza
natomiast odpowiadajac na pytanie o nagrywanie na dysk niestety nie dziala u mnie rowniez
co do aktualizacji oprogramowania pierwszego dnia pzeprowadzalem aktualizacje i bez problemu zostala zakonczona niestety nie nagrywa wyswietla mi komunikat ze bedzie aktualizacja oprogramowania


A jaki model TV i które firmware ?
 

accu

New member
Bez reklam
model KD65X8505C
firmware ???

Witam uprzejmie,

Chodzi o wersję oprogramowania telewizora jaką telewizor obecnie posiada . (czy : v2243 czy : v2257.) Znajdziesz ją w informacjach o telewizorze .( Ustawienia-TV-i wybrać opcję Informacje )
oraz : HOME na pilocie , dalej Ustawienia , dalej Pomoc(po lewej jej stronie powinien być podany model telewizora , oraz wersja zainstalowanego oprogramowania) i wybrać w opcji po przewinięciu na dół : Aktualizacja
oprogramowania systemowego .(w opcji System)--automatyczne pobieranie oprogramowania .
Fabrycznie ta funkcja jest w opcji : wł . Ale również jest opcja : wył.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

FireBird

New member
Czy ktoś z właścicieli w805C jest w stanie udzielić mi odpowiedzi?

Czy ja dobrze rozumiem, że jedynie po HDMI telewizor jest w stanie wyświetlać film w oryginalnych 24/25 klatkach?
"None of the apps will switch the refresh rate of the TV to match the content. This means the TV's 24p support actually only applies to external HDMI sources, and indeed watching anything other than 30p or 60p content via apps on the TV itself is quite uncomfortable."

Czy to się tyczy jedynie filmów przez internet, np. YouTube? W Sony w829 też były takie problemy?
 

accu

New member
Bez reklam
Czy ktoś z właścicieli w805C jest w stanie udzielić mi odpowiedzi?

Czy ja dobrze rozumiem, że jedynie po HDMI telewizor jest w stanie wyświetlać film w oryginalnych 24/25 klatkach?
"None of the apps will switch the refresh rate of the TV to match the content. This means the TV's 24p support actually only applies to external HDMI sources, and indeed watching anything other than 30p or 60p content via apps on the TV itself is quite uncomfortable."

Czy to się tyczy jedynie filmów przez internet, np. YouTube? W Sony w829 też były takie problemy?

Witam uprzejmie,
Napisz może , z jakiego źródła zaczerpnąłeś taką wiedzę , oraz jakiego telewizora dotyczy . Bo zacytowane dwa zdania o tym nic nie wspominają , więc mogą dotyczyć dowolnego telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry