Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tyle , że nie znalazłem w specyfikacji , aby w telewizorze firmy Sony XBR65X850D przeznaczonym na rynek USA znajdowała się
matryca typu IPS .:-|

Pozdrawiam,:)
accu

...ale nawet jakby to tv musi przejść test bo może się zdarzyć tak jak pisałem o modelu Lg tyle, że topowym modelu i jego matrycy IPS...
 

accu

New member
Bez reklam
...ale nawet jakby to tv musi przejść test bo może się zdarzyć tak jak pisałem o modelu Lg tyle, że topowym modelu i jego matrycy IPS...

Witam uprzejmie,

Topowy model firmy LG to stwierdzenie ogólnikowe , nie każdy użytkownik forum będzie wiedział ,
jaki model masz na myśli . Ja przypuszczam , że telewizor Ultra HD firmy LG 65UF950V (linia 2015), ale mogę
się mylić . Bo może miałeś na myśli serię telewizorów Ultra HD firmy LG UH950 (linia 2016), która będzie dostępna w wielkościach przekątnych ekranu m.in. 55" , 65" ?

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz przy nowych systemach podświetlenia historie o matrycach ulegają innym prawom. Wystarczy zobaczyć nowe serie Sony które właśnie wchodzą na rynek.
 

redrum1906

New member
Jeszcze pytanko...
Czy HDR w przypadku tych TV to jedynie marketing czy specyfikacja pozwala to ogarniać w przyzwoity sposób.
To samo pytanie dotyczyc rozszerzonej palety barw REC2020- ktoś z Was testował i zobaczył różnicę?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Ogólnie zachęcam samemu zapoznać się ze specyfikacją HDR i ich najnowszą odsłoną zaproponowaną w tym roku na CES.

Z produktów Sony jedynie tegoroczny najwyższy model TV jest zgodny z pełną specyfikacją HDR Dolby Vision, pozostałe produkty część z linii 2015 i część z linii 2016 posiada tzw. 4K HDR, za którym stoi specyfikacja Sony.

Ogólnie z tego co widać po zapowiedziach poszczególnych producentów, HDR będzie miało większość TV z roku 2016, więc można uznać, że lepiej lub gorzej tą technologię będą ogarniać. Jedynie sprzęt klasy premium będzie miało HDR Dolby Vision i swoje będzie też kosztować.

Konkluzja (w artykule) na zaprzyjaźnionym forum dotycząca HDR jest moim odczuciu właściwa, dopiero wkraczamy w erę HDR ale warto imo zapewnić sobie chociaż szczątkową kompatybilność w tej technologi.
 

Razahell

New member
Wszystko fajnie ale jest 1 ale... Najpierw trzeba podac sygnal z REC2020 zeby zobaczyc w akcji te wszystkie technologie HDR itd... Ale fakt ze jak ktos planuje zakup odtwarzacza i filmy Ultra HD Blue Ray to zakup TV z tymi technologiami ma sens.
 
Ostatnia edycja:

redrum1906

New member
Wszystko fajnie ale jest 1 ale... Najpierw trzeba podac sygnal z REC2020 zeby zobaczyc w akcji te wszystkie technologie Triluminosy itd... Ale fakt ze jak ktos planuje zakup odtwarzacza i filmy Ultra HD Blue Ray to zakup TV z tymi technologiami ma sens.
Oczywiście musi być BR UHD.
Natomiast pytanie czy jest ktoś kto widział to w akcji i porównywał.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Najpierw trzeba podac sygnal z REC2020 zeby zobaczyc w akcji te wszystkie technologie Triluminos.

Akurat do tej technologii nie potrzeba zapodawać "specjalnego" sygnału o rozszerzonym gamucie, robi to z każdym sygnałem jaki trafia do procka X1 i wbrew licznym wypowiedziom, nie jest to układ na mediateku, który służy tylko do andka ;-) .

W analogii dopowiem, że nie potrzeba było także sygnału 4K by wyświetlić go w tej rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

Razahell

New member
Akurat do tej technologii nie potrzeba zapodawać "specjalnego" sygnału o rozszerzonym gamucie, robi to z każdym sygnałem jaki trafia do procka X1 i wbrew licznym wypowiedziom, nie jest to układ na mediateku, który służy tylko do andka ;-) .

W analogii dopowiem, że nie potrzeba było także sygnału 4K by wyświetlić go w tej rozdzielczości.

tzn... akurat triluminos byl zlym przykladem zaraz zedytuje wpis... chodzilo mi raczej o technologie HDR itd...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Teraz przy nowych systemach podświetlenia historie o matrycach ulegają innym prawom. Wystarczy zobaczyć nowe serie Sony które właśnie wchodzą na rynek.

Kiki mozesz rozwonac swoje zdanie ... co miałeś na myśli?

Accu dobrze myślałem z Lg, jak ktoś jest w temacie to nie ma problemu....:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Akurat do tej technologii nie potrzeba zapodawać "specjalnego" sygnału o rozszerzonym gamucie, robi to z każdym sygnałem jaki trafia do procka X1 i wbrew licznym wypowiedziom, nie jest to układ na mediateku, który służy tylko do andka ;-) .

W analogii dopowiem, że nie potrzeba było także sygnału 4K by wyświetlić go w tej rozdzielczości.

CYT-procka X1 i wbrew licznym wypowiedziom, nie jest to układ na mediateku,koniec cyt:

Możesz podać więcej danych ? Ja mam takie dane:Nowy 4K Procesor X1: CXD4753GB jest to rebranding Mediatek. MT5595
Кеу fеаturеѕ оf МТ5595:
Ніghlу іntеgrаtеd 4К НDТV ЅоС
Quаd-соrе СА17/СА7
4К НЕVС/VР9 60 frаmеѕ/ѕес dесоdеr
Quаd 2К НЕVС/Н.264 60 frаmеѕ/ѕес dесоdеrѕ ѕіmultаnеоuѕlу
МеdіаТеk’ѕ рrорrіеtаrу СlеаrМ АТЅС/DТМВ/DVВ/ІЅDВ Вrоаdсаѕtіng
Gіngа/МНЕG/МНР Міddlеwаrе
Вrоаdbаnd Ѕеrvісе (НbbТV)оtіоnТМ аdvаntаgе fоr uр-соnvеrѕіоn оf lоw-frаmе-rаtе vіdеоѕ
Wоrldwіdе Вrоаdсаѕtіng Ѕtаndаrdѕ
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Cokolwiek twierdzisz i pierwsze wpisy na ten temat w internecie jeszcze przed ukazaniem się oficjalnie tego modelu TV w sprzedaży, rzeczywistość jest inna i nie potwierdza, iż jest to rzekomy układ mediateka. W sumie w ogóle nie ma specyfikacji oficjalnej co to jest! To co podałeś to specyfikacja mediateka a nie X1 i poza paroma wpisami forumowiczów na innych forach nic tego nie potwierdza.

Jaki jest wykazywany układ mediateka, był on cytowany w poprzednich wypowiedziach użytkowników i zdecydowanie różni się od podawanego przez Ciebie układu.

Sprawa się jednak nie zamyka na tej kwestii, bo X1 to odrębny układ oprogramowany przez Sony. Co było bazą "surowego" układu do oprogramowania, jak w przypadku Cell'a do PS3 jest naprawdę to bez znaczenia, na tyle, że spokojnie Sony może go firmować jako swój, gdyż nie jest to TYLKO zwykły rebranding. Eliminuje to też w przyszłości problem zmian układów fizycznych, co być może będzie miało miejsce w modelach 2016, to dalej pozostaje X1 chociaż fizycznie może być to już inny układ scalony.

ARM jako architektura mocno jest współzależna od tego jak się ją oprogramuje, oczywiście w ramach danej specyfikacji sprzętowej, na zasadzie procesorów sygnałowych. Szaleństwem byłoby stawiać znak równości między surowym układem (danego producenta) a tymże układem już oprogramowanym nawet jeżeli tak jest ;-) .

Każdy jednak może twierdzić co uważa, kupić matrycę tożsamą, do tego zapodać układ cytowanego mediateka i uważać, że ma Sony x85 C ;-) .
 

birut

New member
Myślicie ,ze jak modele na 2016 rok już się zadomowią w sklepach to model 65x8505C jeszcze może potanieć.Zamierzam kupić tv do Euro.Cały czas się waham ze względu na te rożne zawiechy telewizorów.Cały czas czekam żeby nie kupić bubla bo to jednak nie mała kasa.Niestety moja 8letnia Toshiba 47Z3030d już powoli jest w stanie agonalnym.
 

jk_seeker

New member
Myślicie ,ze jak modele na 2016 rok już się zadomowią w sklepach to model 65x8505C jeszcze może potanieć.Zamierzam kupić tv do Euro.Cały czas się waham ze względu na te rożne zawiechy telewizorów.Cały czas czekam żeby nie kupić bubla bo to jednak nie mała kasa.Niestety moja 8letnia Toshiba 47Z3030d już powoli jest w stanie agonalnym.
Mysle, ze albo juz jest za pozno, zebys dostał egzemplarz, którego ktos nie zwrócił lub który nie jest egzemplarzem ekspozycyjnym, albo masz dosłownie ostatnią szansę. Pisałem już o tym - kilka dni przed tym, jak go kupiłem, czyli ok 2-3 tyg temu, na całą Polskę pozostało ok 40sztuk, w tym 1/3, to egzemplarze ekspozycyjne. Co do wieszania - nie powiesił mi się ani razu, odkąd go mam. Zasuwaj do sklepu! :)
 

jk_seeker

New member
Pytanie o procek. W 2015 siedzi jakiś 2 rdzeniowy Mediatek, który jak wiadomo przy rozdziałce 4K jest stanowczo zbyt słaby do SMART.
Ale nie jest to wielki problem bo lpiej kupić Nexus Playera/Nvidia Shield i nie przejmować się mocą. Póki co wbudowane bebechy jakoś dają radę.

???? za obraz odpowiada procesor X1 i bez problemu radzi sobie z 4K. To, co opisałeś, odpowiada za platformę Android.
 

birut

New member
Kurcze troszkę mnie zmartwiłeś.Chyba muszę odbyć szybka rozmowę z zona.Jestem z Bydzi najbliżej do sony centre mam do Trójmiasta. Duży jest tam sklep ,myślicie ze maja kilka modeli .Czy lepiej zamówić przez neta i w razie co mogę oddać bez podawania przyczyny.Znacie możne tez wymiary pudla.
 

jk_seeker

New member
Kurcze troszkę mnie zmartwiłeś.Chyba muszę odbyć szybka rozmowę z zona.Jestem z Bydzi najbliżej do sony centre mam do Trójmiasta. Duży jest tam sklep ,myślicie ze maja kilka modeli .Czy lepiej zamówić przez neta i w razie co mogę oddać bez podawania przyczyny.Znacie możne tez wymiary pudla.

Wymiary pudła znajdziesz na stronie Sony. Gdybys nie zmiescil do auta, to wezmiesz z transportem. Co do reszty - zadzwon albo napisz do nich, zebys na darmo nie jechal. Powiedz wprost, o co Ci chodzi. Zabierz ze sobą dysk z własnymi materiałami do testów, tylko przypilnuj na miejscu, żeby mieli zrobioną aktualizację odtwarzacza Kodi do wersji 16. I testuj. Ja jestem mega zadowolony i nie zamieniłbym go w tej cenie na nic innego. Na pewno warto wziac 65 cali. Co najmniej ;) Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:

birut

New member
Dzieki za info,a jaki format filmów najlepiej zabrać ze sobą na pendrive lub hdd.Zeby nie bylo zaskoczenia ze jakiegoś formatu nie odczyta.
 

jk_seeker

New member
Dzieki za info,a jaki format filmów najlepiej zabrać ze sobą na pendrive lub hdd.Zeby nie bylo zaskoczenia ze jakiegoś formatu nie odczyta.
Nie trafiłem póki co na jakikolwiek film, którego mi nie przeczytał, włącznie z plikami iso, czy też zrzutami płyt blu-ray (w strukturze plików), mkv łyka bez problemu, sample hdr.. itd itp. Plus jest taki, że jesli nawet pojawi się jakiś format, ktorego Ci TV nie odtworzy, to albo odtworzy innny player albo odtworzy ten sam za chwilę, po aktualizacji lub doinstalowaniu wtyczki. Tu Android się sprawdza. TESTUJ NA KODI'm w wersji 16! Dlatego nie martwiłbym się kompletnie, że Ci nie odtworzy czegoś. Raczej chodzilo mi o to, zebys zabral roznej jakosci materiał, aby przekonac sie przed zakupem, czy odpowiada Ci jakość TV. Na miejscu wez pilota, pobaw sie ustawieniami obrazu, przede wszystkim płynnością (Obraz->Zaawansowane->Ruch), ostrością itp itd. Zabierz np jakis film w full HD, mający kilkadziesiąt GB, a takze jakis w gorszej jakości. Spędź godzine, dwie, trzy, na spokojnie. No i przede wszystkim zabierz ze sobą filmiki testowe do DSE, cloudingu, rownomierności podswietlenia matrycy (znajdziesz na youtube, albo sciagnij i zabierz, albo na miejscu popros o odpalenie). Jak bedzie zle, to popros o inny egzemplarz. I do skutku. A jak bedzie dobrze, to negocjuj cene/gwarancje/transport/okulary itp itd i bierz :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry