Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

DrWredman

Active member
ok w meczu to każdy ten model podejrzewadm ma DSE czyli banding...ale czy w menu ekranowym też masz takie pasy i widoczne boczne podświetlenie ???

W szarym menu widać pionowe pasy, ale żadnego bocznego podświetlenia nie ma.
Czasem gdy nagle pojawi się całe czarne tło, widać cztery blade plamy rozmieszczone symetrycznie na ekranie. W normalnym użytkowaniu tego nie ma.

Reklamuj chociażby ze względu na wypalone pixele.

W Twoim zdjęciu niewiele widać bo więcej tam odbić niż realnego świecenia ekranu.
Edit, sorry właśnie zobaczyłem wcześniejsze zdjęcia.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Wczoraj się przyjrzałem swojemu menu i rzeczywiście są widoczne boczne podświetlenia krawędziowe, ale żeby mi to przeszkadzało?? Nawet tego nie zauważam. ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego - myślę, że w menu tv każdy tak ma, kwestia tylko tego jak bardzo to widać :- ) oczywiście w tv krawędziowych..
 

xroccox360

New member
kiedy wszystko jest w normie to rozumiem ale jak dla mnie to kaszana nie tv nowej generacji telefonem nie da się zrobić idealnych zdjęć oddających problem ale umieszczę tu kolejne dla porównania czy wy też tak macie zaznaczam że nie widać tego aż tak na zdjeciach jak w rzeczywistości tym pasom towarzyszą odbarwienia a po bokach mocne podświetlenie koloru rózowego w pierwszym moim modelu były widoczne nawet przy normalnym oglądaniu
 

Attachments

  • 20171212_222421.jpg
    20171212_222421.jpg
    676,5 KB · Wyś: 43
  • IMG_20171211_223656.jpg
    IMG_20171211_223656.jpg
    952 KB · Wyś: 37

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest lipa to fakt...dobrze, że to nie w każdym egz. Wyślij im to zdjęcie z mega technologią jaka jest w edge ledach..
 

robigame

Member
Panowie a czy normalne jest,że raz dziennie jest restart tv.Miesiąc temu wymienili mi tv na nowy .Stary potrafił kilka razy dziennie się restartować. Model to 65x8505c.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę uważasz, że jest to normalne ? Bo jak zadajesz takie pytanie to oznacza, że się zastanawiasz nad tym... a wtedy to już nie jest normalne. Dzwoń do serwisu i niech wymieniają na kolejny egz, albo niech to poprawiają. Jak może restart tv być czymś normalnym bez względu czy to jest raz na dobę, 3 razy na dobę czy raz na 3 doby.
 

jk_seeker

New member
Ale 65X8505C nie ma podświetlenia krawędziowego i takie jaja nie powinny mieć miejsca. U mnie jest podobnie. Podczas oglądania filmów tego nie widać, ale wystarczą dynamiczne sceny, jak np mecz albo obraz z mniejszą ilością detali (lite tło nie ma detali, dlatego najlepiej widać) i już syf wyłazi. Zastanawiam się tylko, jakich argumentów użyć, żeby mi znowu nie odesłali telewizora, bo nie bawi mnie oddawanie tv na tydzień,dwa i z powrotem.
 

robigame

Member
Może źle to ująłem.Telewizor się wyłącza i pojawia się logo androida, chwilę świeci się te logo i wszystko wraca do normy.Może to nie restart.
 
Do góry