Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

robigame

Member
Nie wiem co to za zabieg z tą kombinacją przycisków i wtyczką od zasilania ale chyba pomogło.Na pewno tv zaczął szybciej reagować na pilota.Dam znać jak tv będzie się sprawował.
 

xroccox360

New member
wracając do tematu Bandingu i podświetlenia po kontakcie a raczej lawinie maili tv zostanie wymieniony ale nie z powodu owego podświetlenia tylko plamki jasnej na matrycy ...wg Sony podświetlenie to jest normalną cechą świetnie nazwane a nie wadą taki smaczek ...wymiana tylko ze względu na palmę więc nic z tego jeśli macie ten problem to i tak bym nie odpuścił walczcie tak być nie może ...
 

Attachments

  • 25271149_1563097430441519_48465271_o.jpg
    25271149_1563097430441519_48465271_o.jpg
    313,8 KB · Wyś: 23

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie tylko Sony tak twierdzi, niestety..i mało kto wymienia tv ze względu właśnie na podświetlenie, ale tutaj było kilka przypadków ( o dwóch takich czytałem) , Koledzy pisali o tym.
 

FotoVideo

Member
Takie spostrzeżenie pozostawiłem pendrive w usb telewizor sam się restartował po uruchomieniu.......
A tak na marginesie w sobotę namówiłem ojca na Sony KD-55XE8505 w porównaniu z moim KD-65XC8505 to niestety nie ta jakosc obrazu XC lepszy obraz XE szybszy w obsłudze szkoda że nowsze nie znaczy lepsze :(
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego nie Ty pierwszy to stwierdzasz, bo niestety technologia nowsza nie sprawia na 100% , że ten nowszy tv będzie lepszym od tego "starego" np. dwuletniego.
 

jk_seeker

New member
Podłączyłem laptop pod TV. Zauważyłem, że przy ustawieniu rozdzielczości 4K w 60Hz (ustawienia karty graficznej na wyjściu po HDMI) obraz na TV traci - staje się jakby nienaturalnie nasycony, lekko ciemniejszy. Przy przełączeniu na 30Hz bądź np na 1920x1080 w 60Hz jest dobrze. Czym to jest spowodowane i jak temu zaradzić?
 

jk_seeker

New member
1070Gtx, więc teoretycznie nie powinna mieć problemu. Co ciekawe, jak włączę kompa 4K@60Hz,to jest ok, ale jak na chwilę ustawie FullHD i wrócę do 4K@60Hz,to już jest źle. Obraz na wbudowanym w laptopie ekranie 4K jest dobry.
 

jk_seeker

New member
Wlasnie mijają 2 lata, odkąd mam swój TV i z okazji urodzin TV postanowił mi sie odwdzięczyć pierwszym martwym pixelem, świecącym na czerwono. Mam jeszcze 3 lata gwarancji. Macie doświadczenie w reklamowaniu takiej wady matrycy? Czy nadal istnieje jakaś ilość martwych pixeli, od której uznawane to jest za wadę?
 

jk_seeker

New member
Po dokładnym przyjrzeniu się stwierdzam, że to są 3 pielęgnacja, blisko siebie na tyle i na tyle małe, że z początku myślałem, że jest 1. Tylko na co oni mi wymienia ten tv skoro ich nie ma na rynku? Kupowałem w salonie Sony, z 5 letnia gwarancją.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tutaj ktoś pisał o martwych pikselach, nie pamiętam , al eo ile mnie pamięć nie myli to musi być ich kilka, żeby można było coś z tym zrobić..
 
Do góry