Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

milanoa

Member
Zainstalowałem w TV AirDroid w TV, ale - co dalej? Nie mam możliwości, żeby tę aplikację jakoś uruchomić z poziomu TV, przeglądając sieć z poziomu laptopa również nie mam dostępu do zasobów TV.

Program jest banalnie prosty, uruchamiasz go na tv, a w laptopie uruchamiasz przeglądarkę i wpisujesz http:// adres ip jaki ma tv, po tej operacji na tv masz monit że laptop chce nawiązać połączenie, klikasz ok i na laptopie masz dostęp do katalogów, zresztą wszystko masz w ustawieniach programu jak go uruchomisz na tv. Żeby uruchomić program na tv wchodzisz w ustawienia i zainstalowane aplikacje i tam klikasz uruchom.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie jest podobnie z pena nie chce pokazuje się menu za pomocą czego chce otworzyć np zdjęć , filmów itp.. tak już miałem wcześniej ale za którymś razem jednak łapał aktualizację teraz nie chce.. a z sieci nie chce bo widzi że jest aktualne oprogramowanie.. ale ja tam go prosić nie będę.. :- )
tak jak pisałem wielokrotnie nie ma gorszego dziadostwa w chwili obecnej niz tv .. ma na myśli urządzenia rtv..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie na dwóch penach nie chciał.. tylko ja mam x8505c. Tak jakby tv nie widział aktualizacji na penie a z sieci tez nie widzi że jest nowa aktualizacja.. może to kwestia numeru seryjnego tv im starszy tym później jest dostępna aktualizacja.. nie wiem ..
 

milanoa

Member
U mnie na dwóch penach nie chciał.. tylko ja mam x8505c. Tak jakby tv nie widział aktualizacji na penie a z sieci tez nie widzi że jest nowa aktualizacja.. może to kwestia numeru seryjnego tv im starszy tym później jest dostępna aktualizacja.. nie wiem ..

Ja mam ten sam model rok produkcji czerwiec 2015, masz zainstalowany jakiś menadżer plików typu es files itp.?.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sklepie w Sony nic nie wiedza dlaczego tak jest- nawet w tym konkretnym nie wiedział że aktualizacja np do x8505 c jest dostępna.. :- ) Fachowcy :)
 

jk_seeker

New member
Trzeba pamiętać, by wypakować plik (na stronie producenta sciaga się spakowane archiwum RAR) - moze dlatego Wam nie widzi? ;)

Wrócę jeszcze na chwilę do kalibracji - z jakich ustawień korzystacie? Ja od samego początku korzystam z tych przedstawionych tu Sony X850C LED TV Calibration Settings
ale minęło już trochę czasu, każdy z nas ma swoje doświadczenia i ciekawy jestem, czy ktoś z Was praktykował i znalazł odpowiedniejsze.

Zauważyliście, tak przy okazji, że niektóre filmy/seriale, są nakręcone z lepszą jakością a inne z gorszą? Mam na myśli to, że niektóre produkcje są tak jakby za delikatną mgłą, inne są zdecydowanie klarowniejsze, lepiej "doświetlone". Nie zauważałem tego wcześniej przy mniejszym i słabszym telewizorze. Podobny "efekt" można dostrzec w kinie podczas seansu - obrazowi daleko jest do klarowności, jest jakby za mgłą. To zastanawiające, bo przecież sprzęt, wydawać by się mogło, jest obecnie już wysokiej jakości i dostępny powszechnie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba pamiętać, by wypakować plik (na stronie producenta sciaga się spakowane archiwum RAR) - moze dlatego Wam nie widzi? ;)

Wrócę jeszcze na chwilę do kalibracji - z jakich ustawień korzystacie? Ja od samego początku korzystam z tych przedstawionych tu Sony X850C LED TV Calibration Settings
ale minęło już trochę czasu, każdy z nas ma swoje doświadczenia i ciekawy jestem, czy ktoś z Was praktykował i znalazł odpowiedniejsze.

Zauważyliście, tak przy okazji, że niektóre filmy/seriale, są nakręcone z lepszą jakością a inne z gorszą? Mam na myśli to, że niektóre produkcje są tak jakby za delikatną mgłą, inne są zdecydowanie klarowniejsze, lepiej "doświetlone". Nie zauważałem tego wcześniej przy mniejszym i słabszym telewizorze. Podobny "efekt" można dostrzec w kinie podczas seansu - obrazowi daleko jest do klarowności, jest jakby za mgłą. To zastanawiające, bo przecież sprzęt, wydawać by się mogło, jest obecnie już wysokiej jakości i dostępny powszechnie.

Robię tak samo od x lat.. wypakowuje sam plik zostaje na penie ... tv nie widzi tego co jest na penie.. a mało tego tv nie widzi nowej aktualizacji nawet z sieci.. moje zdanie jest takie tego nikt w Sony nie ogarnia i tyle.. dla mnei to jest pikuś bo specjalnie mi na tym ni ezależy tylko chodzi o sam fakt że to jest dziadostwo do kwadratu to co się dzieje z tv na androidzie..
 

jk_seeker

New member
Fakt, różnych rzeczy z tym TV można było doświadczyć... ale akurat aktualizował mi zawsze bez problemu (poza sytuacją, kiedy aktualizował przez net i po restarcie wpadł w pętlę restartów i skończyło się wymianą płyty głównej...). Nadal nie udało Ci się dokonać aktualizacji?
 

FotoVideo

Member
W moim tv aktualizacja zainstalowała się bez problemu ale po włożeniu pendriva do usb tv nie wykrył pliku od razu jak dotychczas musiałem wyłączyć i włączyć telewizor albo uruchomić ponownie androida w ustawieniach dokładnie nie pamiętam lolek spróbuj w ten sposób !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
....ale najpierw pena miałeś wpietego do tv i nie wykrywal pliku... a wtedy wylaczyles a nastepnie wlaczyles tv z pilota czy z pradu ?
 

jk_seeker

New member
Program jest banalnie prosty, uruchamiasz go na tv, a w laptopie uruchamiasz przeglądarkę i wpisujesz http:// adres ip jaki ma tv, po tej operacji na tv masz monit że laptop chce nawiązać połączenie, klikasz ok i na laptopie masz dostęp do katalogów, zresztą wszystko masz w ustawieniach programu jak go uruchomisz na tv. Żeby uruchomić program na tv wchodzisz w ustawienia i zainstalowane aplikacje i tam klikasz uruchom.
dzięki, tak właśnie spróbuję :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Pobrał i zaktualizował z netu, bez problemu. Na moje odczucie lepiej generuje sygnał HDR na netflix'ie i amazon prime video przy włączonym czujniku światła, wcześniej należało go wyłączać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to jest zadziwiające dlaczego różne egzemp. tak różnie się zachowują.... ale tego to nawet nasi Górale nie wiedzą.
 

bogeryl244

New member
Moj x8509c wczoraj dostał aktualizację, ponoć po zresetowaniu ustawień obrazu zostanie poprawiony input lag w grach, ciekaw jestem jaki ma aktualnie ;) prócz tego o niebo lepiej reaguje na sygnał z pilota (resetowalem również w trybie obraz)
 

jk_seeker

New member
Czy istnieje możliwość, by wyświetlić jednocześnie zawartość z dwóch źródeł HDMI? Np pod HDMI 1 mam podłączony dekoder, pod HDMI 2 komputer. Zależy mi, żeby jednocześnie (na zasadzie split screen lub PIP) oglądać jednocześnie dwa źródła.
 
Do góry