Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
WItam,
mam takie pytanie dziś kupiłem sobie do PS4 Pro the last of us włączyłem pograłem może 5 minut na początku gra spytała czy chce przełączyć w tryb hdr bo mój tv obsługuje dałem ok po 5 minutach tv wyłączył sie całkowicie dioda na dole nie świeci żadnej reakcji na piloty odłączanie od pradu nic nie daje. serwis?

I jak z tv Kolego? Najnowsze oprogramowanie masz - rozumiem...
 

4motion

New member
I jak z tv Kolego? Najnowsze oprogramowanie masz - rozumiem...

Tak najnowsze jest ale na stronie sony uk już jest info żeby nie aktualizować bo coś jest nie halo z tym softem. Tak czy siak tv nie działa dziś będzie technik dzwonił. Na szczęście jest 5 lat gwarancji. Wyczytałem na anglojęzycznych forach żę zasilanie lubi siadać jakiś DPS? Nie wróże tym tv kariery dłuższej niż te 5 lat. Porażka sony ja napewno nie kupie sony chyba że jakiś model z dobrymi opiniami na forach i 5 lat gwarancji minimum.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Kolego w wielu wypadkach to nic nie daje.. niestety..

U mnie pomogło. Przed updatem do 6.0 nie miałem żadnych problemów z softem, po, praktycznie codziennie samoczynnie się wyłączał i ładował system. Ostatecznie nie dało się wejść przez przycisk home do menu andka. Reset do fabrycznych wyeliminował wszystkie dolegliwości i obecnie chodzi bardzo dobrze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oby teraz już wszystko było ok, albo nie wgrywać nowych softów.. bo to chyba będzie lepiej dla tv niż to co te tv otrzymują,,, przynajmniej po tym ostatnim..
 

markoma

New member
To już padło w wątku, dobrze po update'cie zrobić restart do ustawień fabrycznych, nawet kosztem ponownego instalowania softu.

U mnie po marcowej aktualizacji do ver. 6.0 telewizor działał w miarę poprawnie. Czasami tylko sam od siebie się resetował. Przedwczoraj postanowiłem zrobić restart do ustawień fabrycznych. TV popracował dobę a wczoraj wieczorem sam od siebie zresetował się i teraz mam to samo co miał yellowmen - tzn. "pętlę restartową". Wyświetla mi napis SONY i wyświetlają się kolorowe "kulki-kwiatki". Próbowałem zresetować TV sposobem podawanym tu na forum: POWER i Volum - przy włączeniu zasilania, ale niestety nie wyświetla mi się żadna "zielona" dioda :( Mam nadzieję, że nie skończy się wymianą płyty głównej jak u kolegi.
 

yellowmen

New member
U mnie po marcowej aktualizacji do ver. 6.0 telewizor działał w miarę poprawnie. Czasami tylko sam od siebie się resetował. Przedwczoraj postanowiłem zrobić restart do ustawień fabrycznych. TV popracował dobę a wczoraj wieczorem sam od siebie zresetował się i teraz mam to samo co miał yellowmen - tzn. "pętlę restartową". Wyświetla mi napis SONY i wyświetlają się kolorowe "kulki-kwiatki". Próbowałem zresetować TV sposobem podawanym tu na forum: POWER i Volum - przy włączeniu zasilania, ale niestety nie wyświetla mi się żadna "zielona" dioda :( Mam nadzieję, że nie skończy się wymianą płyty głównej jak u kolegi.
nie chcę Cię straszyć...ale wymiana płyty to jedyna opcja w tym przypadku. Ale spokojnie. To praca serwisanta U Ciebie w domu około 1h.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

markoma

New member
nie chcę Cię straszyć...ale wymiana płyty to jedyna opcja w tym przypadku. Ale spokojnie. To praca serwisanta U Ciebie w domu około 1h.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dzwonił serwisant. Po moim opisie objawów wydał diagnozę: "Android się panu całkowicie wysypał, konieczna będzie wymiana płyty głównej". Zamawia części i odezwie się po świętach. Ciekawi mnie dlaczego w marcu aktualizacja poszła gładko, a dopiero po restarcie do ustawień fabrycznych android się posypał. Przecież nie powinien :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale to jak da Ci nową płytę gł. wgraj ostatni soft z ur. i będziesz miał po problemie.. :) poczekasz aż wejdzie nowy uaktualniony z poprawkami..
 

markoma

New member
Mam taką nadzieję, że po wymianie płyty zostanie wgrany Android 5 bo już nie chcę żadnych niespodzianek. A tak swoją drogą, to trochę im czasu zajmuje ta poprawka zwalonego softu. Ciekawe ile jeszcze ofiar takich jak ja będzie zanim znajdą rozwiązanie tego problemu?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony podaje , że od 19 kwietnia 2017 r . wznowiona będzie aktualizacja oprogramowania wersja 3.865 do systemu Android Marshmallow ,
zarówno wykonywana automatycznie , jak i pobierana przy użyciu pamięci USB .

Nowe oprogramowanie będzie wprowadzane etapami do końca maja 2017 r , tak aby wszystkie telewizory
podłączone do Internetu objęła ta aktualizacja .

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55x8509c



BTW , ciekaw jestem , czy w końcu ta wersja będzie bez błędów . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry