Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja wgrałem te wersję na razie odpukać wszystko jest ok :) ale takie rzeczy nie ja powinienem wyłapywać tylko panowie z Sony ... a skoro KOledzy tutaj ie piszą o tym to znaczy że nie sprawdzają tego albo nie czytają opisu do oprogramowania... co też nie jest dobre..
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Pytanie do posiadaczy 65 cali :) jak Wam sie ogląda na nim sport, przede wszystkim piłkę nożna (np na Polsat Sport HD), tak z odległości ok 2,80m?
 

milanoa

Member
Witam uprzejmie,

Tak jak napisałem jest "coś na rzeczy" w poście nr #520 . Oprogramowanie wydane 17-02-2016 obarczone jest błędem technicznym .
Zawieszono tą wersję . Dobre i to .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Faktycznie coś jest nie tak bo filmy w 3D na okularach od Samsunga źle działają, mógłby ktoś sprawdzić jak zachowują się okulary od Sony czy wszystko jest ok.
 

aux84

New member
Panie i Panowie,
czy ktoś wie czy na Androidzie TV można zainstalować i czy działa Hola (VPN) tak, aby móc oglądać netflixa US? Zastanawiam się poważnie nad KD-55X8509C i US Netflix 4K jest dla mnie "must have".
 

milanoa

Member
Jednak to nie okulary a z TV jest problem a dokładnie z wyświetlaniem obrazu 3d chodzi mianowicie o tryb SBS który nie działa tak jak powinien po ostatniej aktualizacji i kliknięciu w menu 3d aby złożył z 2 połówek obraz robi to ale na obiektach wyświetlanych na ekranie mam dziwną poświatę a czasami lustrzane odbicie i 2 przeźroczyste paski przy bocznych krawędziach telewizora. Tak jakby źle składał obraz, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem. Zastanawiam czy reset do ustawień fabrycznych coś pomoże.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Jednak to nie okulary a z TV jest problem a dokładnie z wyświetlaniem obrazu 3d chodzi mianowicie o tryb SBS który nie działa tak jak powinien po ostatniej aktualizacji i kliknięciu w menu 3d aby złożył z 2 połówek obraz robi to ale na obiektach wyświetlanych na ekranie mam dziwną poświatę a czasami lustrzane odbicie i 2 przeźroczyste paski przy bocznych krawędziach telewizora. Tak jakby źle składał obraz, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem. Zastanawiam czy reset do ustawień fabrycznych coś pomoże.

Witam uprzejmie,

Samo przywrócenie do ustawień fabrycznych możesz zrobić jak najbardziej , wcześniej proszę sobie zapisać swoje ustawienia np. na kartce , lub zrobić zdjęcia . Później wyłącz telewizor , a następnie wyciągnij kabel zasilający telewizora z gniazda zasilania(kontaktu czy listwy) na kilka minut .
Następnie ponownie podłącz kabel zasilający telewizora do gniazda zasilania i włącz telewizor .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Netia przeslala mi dokładniejszą specyfikację i rozdzielczość tego, co nazywa HD - rozdzielczość wynosi 1080x720. W tym momencie zastanawiam sie coraz powazniej, czy kupno TV 4K 65 cali ma sens - jak na tym obejrzec mecz (dynamiczny obraz z taka rozdzielczoscia, to bedzie masakra.. :( ) Odleglosc 2,80m. Nie wiem, czy nie lepiej jednak W755C w 55 calach, albo nawet w 50.. (zamiast 65X85C)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Kolego ja mam Vectrę i Samsunga js 8500 i powiem ci warto kupic tv 4k. Mecze skalowane do 4k wyglądają swietnie. Mialem kupować Sonego ale mi nie przypadł do gustu. Wydaje mi się że na sonym tez bedzie wyglądało to ok.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

jk_seeker

New member
Kolego ja mam Vectrę i Samsunga js 8500 i powiem ci warto kupic tv 4k. Mecze skalowane do 4k wyglądają swietnie. Mialem kupować Sonego ale mi nie przypadł do gustu. Wydaje mi się że na sonym tez bedzie wyglądało to ok.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
A w jakiej rozdzielczosci dostajesz sygnal?
 

slawkor

Member
Bez reklam
W dekoderze mam ustawione 1080i ale nie wiem jaka jest faktyczna rozdzielczość. Mimo wszystko po przejsciu z tv fullhd na tv 4k ja zauwazam poprawę na korzysc 4k.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

Db-ticus

New member
Mam wprawdzie nieco inny model bo jest to KD-65X9005C ale u mnie podobnie występuje problem rozszerzenia obrazu z wersji kinowej (panoramicznej) na cały ekran przy odtwarzaniu filmów przez wbudowany odtwarzacz. Alternatywą jest oczywiście KODI, VLC PLAYER, MX, ale tu z kolei brak dekodera DTS i nie odtwarzaja 4K (nie wiem jak dograć odpowiednie wtyczki)
 

milanoa

Member
Witam uprzejmie,

Samo przywrócenie do ustawień fabrycznych możesz zrobić jak najbardziej , wcześniej proszę sobie zapisać swoje ustawienia np. na kartce , lub zrobić zdjęcia . Później wyłącz telewizor , a następnie wyciągnij kabel zasilający telewizora z gniazda zasilania(kontaktu czy listwy) na kilka minut .
Następnie ponownie podłącz kabel zasilający telewizora do gniazda zasilania i włącz telewizor .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Niestety nie pomogło dalej to samo pisałem do support-u Sony ale nie odpisali. Teraz nie wiem co robić czekać na nową aktualizację czy dzwonić do Sony.

Mam wprawdzie nieco inny model bo jest to KD-65X9005C ale u mnie podobnie występuje problem rozszerzenia obrazu z wersji kinowej (panoramicznej) na cały ekran przy odtwarzaniu filmów przez wbudowany odtwarzacz. Alternatywą jest oczywiście KODI, VLC PLAYER, MX, ale tu z kolei brak dekodera DTS i nie odtwarzaja 4K (nie wiem jak dograć odpowiednie wtyczki)

Tylko filmy w takim formacie przykład,
................REMUX.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA.5.1 jest dobrze odtwarzany na wbudowanym odtwarzaczu czyli nie rozszerza na cały ekran tylko jest tak jak w oryginale czyli z czarnymi pasami i
dzwięk dekoduje po optyku w formacie DTS-HD MA bo ktoś tu pisał że tylko po hdmi.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Myślę , że trzeba sprawdzić 3D po prostu z innymi okularami .

Można również dalej kontaktować się z supportem firmy Sony .

W między czasie być może będzie wydana nowa wersja oprogramowania , która być może
rozwiąże zaistniały problem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie tak jak pisałem na razie na okularach od Sony wszystko jest ok w 3d - po ostatniej aktualizacji..
 

accu

New member
Bez reklam
U mnie tak jak pisałem na razie na okularach od Sony wszystko jest ok w 3d - po ostatniej aktualizacji..

Witam uprzejmie,

Bardzo dobrze , że chociaż w Twoim telewizorze firmy Sony nic nie "wyskoczyło"

po ostatnio wydanej aktualizacji oprogramowania . :|
Dziś oglądamy dwa ciekawe mecze .;)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

milanoa

Member
Witam uprzejmie,

Myślę , że trzeba sprawdzić 3D po prostu z innymi okularami .

Można również dalej kontaktować się z supportem firmy Sony .

W między czasie być może będzie wydana nowa wersja oprogramowania , która być może
rozwiąże zaistniały problem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

To raczej nie wina okularów bo jak je ściągnę to widzę na ekranie po bokach przeźroczyste pasy.
Zresztą sami napisali na stronie cytuje "Niestety, wykryto problem techniczny w Holandii, który skutkuje błędnym zachowaniem TV podczas jego użytkowania." a tak właśnie się zachowuje źle łączy ze sobą dwa obrazy bo albo widzę podwójnie albo z poświatą chociaż wszystkie inne rzeczy działają bez problemu w tym odtwarzanie filmów 4K i 1080P nawet przez Kodi chociaż najlepiej przez wbudowany odtwarzacz bo dźwięk i obraz jest super czego nie można powiedzieć o innych odtwarzaczach w których to obraz jest do przyjęcia ale dźwięk już nie.
 

ptyq

New member
Mam wprawdzie nieco inny model bo jest to KD-65X9005C ale u mnie podobnie występuje problem rozszerzenia obrazu z wersji kinowej (panoramicznej) na cały ekran przy odtwarzaniu filmów przez wbudowany odtwarzacz. Alternatywą jest oczywiście KODI, VLC PLAYER, MX, ale tu z kolei brak dekodera DTS i nie odtwarzaja 4K (nie wiem jak dograć odpowiednie wtyczki)

Mały fix, który działał u mnie na 65x8505c, to podczas odtwarzania filmu przez wbudowany odtwarzacz, wejść pilotem w action menu, ostatnią zakładkę i wybrać informacje o pliku bodajże. Po wciśnięciu entera obraz ustawiał się na wersję kinową.
 
Do góry