Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Tak na szybko to generalnie jest OK, cały interfejs jest ten nowy, więc nie ma tu cofnięcia się w rozwoju, na szybko sprawdziłem i audio mi działa prawidłowo. Włączanie w 3 miejscach Game Mastera/VRR jest takie niezbyt przyjazne, ale TV mi wykrył konsolę i włączył tryb gry, co poprzednio jakoś nie zadziałało.
Ustawianie wszystkiego od nowa jest ciutkę irytujące (aczkolwiek lista kanałów TV się nie wyczyściła, zresztą poprzednimi razami przy IMG też, taka ciekawostka), moim zdaniem jak wam się nie chce tego robić, to można spokojnie zostać na becie. Nawet nie wiem, czy ta najnowsza nie była ciutkę płynniejsza

Oczywiście w kwestii obrazu nic się nie zmieniło.
 

AlbertoTomba

Active member
Trupa jak trupa, miałem tv z gorszymi babolami w obrazie (ale też kosztowały odpowiednio mniej...), natomiast świadczy to o porażajacej nieudolności chińskich programistów, bo istota problemu jak i jego rozwiązanie są wręcz banalne. Podejrzewam że tam nie ma kto im wskazać palcem konkretnie gdzie/że jest problem, bo np najbardziej ordynarne rozwiązanie, czyli przesunięcie granicy podświetlenia jedną strefę wyżej (a poniżej obrazu - niżej), żeby nie robił sie ten artefakt, to serio nie wymaga wirtuoza pisania kodu...
Wyglada natomiast ze głównie skupili się na estetyce i działaniu hdmi - i to też dobrze, ale przez prawie rok od premiery to już wszystko powinno hulać.
W każdym razie - funkcjonalnie jest lepiej, czy może - nie jest już beznadziejnie
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
A sprawdzisz dla mnie hdr10plus proszę?
Nie chce mi się bawić w img ale serio brakuje mi imax jak by mi rękę ujebało 😒😜
 

AlbertoTomba

Active member
Wygrzebałem jedną jedyną płytę z HDR10+ jaką mam 😃

Są tylko opcje:
Dynamic
Standard
Sport
Movie

Ale jest niezła faza, bo działa mi sterowanie odtwarzaczem pilotem od TV 😮
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli nadal zjebane. Pisałem wcześniej że naprawili cec 😜 u mnie też steruje coreelec...i głośność wreszcie działa z ampli jak powinna...
CEC idzie w dobrym kierunku!
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli naprawią imax dla hdr10plus to mój c825 będzie ideałem 😜 nie mam paska na górze obrazu! Ale też pewnie bym go nie widział bo zawsze przybliżam żeby wypierdolić czarne paski 😉
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
1.13 mam ustawione na stałe. Większość seriali z Apple tv tak idzie. Filmy na zoom 1.34 😉

16840943698745670514545676579265.jpg
 

AlbertoTomba

Active member
Mnie to osobiście już jakoś mocno nie boli - przywykłem, najbardziej mnie to audio denerwowało i ogólna padaka pod względem użytkowym, ale trzeba przyznać - jest poprawa.
Co nie zmienia faktu, ze drugi raz TCL nie kupię.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja jestem naprawdę zadowolony..
Korci mnie samsung s95 ale cena mnie przeraża. Gdzie się nie obrócisz to ceny mają 50% za wysokie. Ja rozumiem że jest inflacja. Ale bez jaj! Zobacz ceny LG, Samsung, Sony na ten rok. W życiu nie zapłacę takich pieniędzy za TV...
I tu wchodzi TCL 😉 może jakiś qd oled od nich następny? Zobaczymy za dwa trzy lata. O ile ten nie padnie wczesniej😉

3600€ za 65s95c! Fuck no! 1050 kosztował mnie c825... Więcej niż 1500 za TV nie zapłacę 😜
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Mnie cieszy ta poprawa w sofcie, dlatego ze po pierwsze to ten tv (75C935) kupiłem w zasadzie zaraz jak się pojawił w sklepach, bez żadnych promocji kosztował 12k i nie chciałbym się go tak szybko pozbywać, szczególnie ze nigdy nie wiadomo czy nowy tez nie będzie miał jakichś baboli i niekompatybilności. Niestety recenzje są bardzo powierzchowne.
Po drugie - szkoda mi wydawać pieniądze, bo jak już wspominałem parokrotnie - nie mam co oglądać od jakiegoś czasu i troche bez sensu pchać teraz w to pieniadze.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Trupa jak trupa, miałem tv z gorszymi babolami w obrazie (ale też kosztowały odpowiednio mniej...), natomiast świadczy to o porażajacej nieudolności chińskich programistów, bo istota problemu jak i jego rozwiązanie są wręcz banalne. Podejrzewam że tam nie ma kto im wskazać palcem konkretnie gdzie/że jest problem, bo np najbardziej ordynarne rozwiązanie, czyli przesunięcie granicy podświetlenia jedną strefę wyżej (a poniżej obrazu - niżej), żeby nie robił sie ten artefakt, to serio nie wymaga wirtuoza pisania kodu...
Wyglada natomiast ze głównie skupili się na estetyce i działaniu hdmi - i to też dobrze, ale przez prawie rok od premiery to już wszystko powinno hulać.
W każdym razie - funkcjonalnie jest lepiej, czy może - nie jest już beznadziejnie
@kiki niemasz w TCL znajomego Chińczyka, żebymu palcem pokazać o co kaman z tym paskiem?
 

soplus

Active member
Bez reklam
NA V12 nadal wywala mi SkyShowtime, teraz doszedł napis Try to connect from the more secured device... Na 562 działa Wam normalnie?
 
Do góry